Northern Light Auto, HPS400, Hesi kit, Box 1x1x2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2017
48
50
18
Vrijeme je otvoriti dnevnik da dobijem što je više moguće pomoći jer iako sam se načitao više nego zadnju godinu faxa teorija je jedno, praksa drugo.
Zemlja: mješavina Terra (suptrat za cvijeće) i Bio Plantella Start 50-50%
Dodatak stiropora - cca 10% u nivoima. Kuglice na dnu saksija i na vrhu. (Zbog prčkanja poslije ne liči ni na što popravit ću).
Sjeme: RQS Northern Light Automatic
Priprema: 3 saksije dim. cca 23x23x20cm (40 litara zemlje = 4 saksije)
Biljke stavljene na klijanje 11.04. Klica se jedva pojavila nakon par dana. Stavljene u zemlju 15.04. Bez presađivanja.
Gnojivo: za sad čista voda. Za budućnost Hessi Box sve.

Sjeme RQS stavljeno 5 komada na klijanje. 3 se pojavile. Jedva. Loša temperatura, loše vrijeme imao sreće više nego pameti. Stavio izravno u zemlju u koju će rasti da izbjegnem presađivanje i stres nepotreban. Vrh zemlje je činila čista Plantella zbog naoko boljih karakteristika (pH 6.3) dok je Terra 6 – 8 loše definirano (nisam baš imao izbora). Ne provjeravam pH zemlje, kontroliram pH vode standardnim kalibriranim redovno.
Oprema:
Pirate GrowBox 100X100X200
Svjetlo: Phytolite gro-bloom 400W
Prigušnica: Dušilka NXE 400W
CoolTube 125mm i reflektor
Ventilacija: TT 100 Vent
Filter: za budućnost PK 100 250M/H
Ventilator za mješanje zraka unutra.
2 pasivna upuha zraka
Grijalica za off time

To su podaci.

Načitao sam se ali nije „isto“ u praksi.
Problem mi je bilo što mi je jedva izašla klica na svima ili sam čekao predugo. Kad su bile 2 mm odmah sam sadio. Zemlja je bila osigurana vodom ranije dobro tako da nisam zaljevao više.Po sadnji odmah su išle u box vrijeme, on 24 h.Time sam ih i grijao.
On: temperatura 25 -28°C ; vlaga problem padne na 25%
Off: temperatura 15 – 18°C ; vlaga 50-60%
Za „on“ mi je problem vlaga jer je vrlo niska. Sijalica mi je daleko cca 50 cm od biljki. Sad sam već u režimu 20/4. Ova 4 sata su mi veliki problem jer mi za to vrijeme temperatura jako varira, gore dole zbog grijalice, nikako je uštimat kako treba da radi jer je gluva ko top.
Posadio sam ih bio preduboko pa su se pojavile tek 17.04. pod svjetlom 18/6 od tad. Zalivane malom količinom vode čisto da se korijen razvija i površina ne isušuje previše od svjetla.
Ventilacija radi dok radi svjetlo. Kad je off gasim vent palim grijalicu. Pasivno otvoreno stalno.
Zbog loše temperature vani, box sam obložio stiroporom i izolaterskom trakom da drži sve na mjestu i poslužilo je svrsi da mi čuvao par stupnjeva.
Toliko za sada, slike u prilogu.

Pomoć u svakom pogledu će biti dobro došla. Svaki savjet i sve.
P.S. Glavu riječ ima i mentor CilI
 

Prilozi

  • 22.jpg
    22.jpg
    99,9 KB · Pregleda: 86
  • 20170421_222958.jpg
    20170421_222958.jpg
    350,7 KB · Pregleda: 83
  • 2.jpg
    2.jpg
    516,4 KB · Pregleda: 87
  • 3.jpg
    3.jpg
    442,7 KB · Pregleda: 85
  • 4.jpg
    4.jpg
    476 KB · Pregleda: 91
  • 5.jpg
    5.jpg
    236 KB · Pregleda: 92
  • 6.jpg
    6.jpg
    274,5 KB · Pregleda: 91
  • 7.jpg
    7.jpg
    238,2 KB · Pregleda: 96
  • 8.jpg
    8.jpg
    399 KB · Pregleda: 91
  • 9.jpg
    9.jpg
    386,7 KB · Pregleda: 89
  • 10.jpg
    10.jpg
    354,1 KB · Pregleda: 87
  • 11.jpg
    11.jpg
    60,6 KB · Pregleda: 93
  • 12.jpg
    12.jpg
    22,5 KB · Pregleda: 73

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow,oprema odlicna nego mene brine ova zemlja ta "tera".. :cool:.
Radje uzmi neku provjerenu zemlju poput magme,pota ili plagrona i presadi dok su jos bebe!! Ja se ne bi igrao sa ovom zemljom.. :confused: :D :joint:
 
17.04.2017
48
50
18
@Mad Rabbit
Hvala! Potrudio sam se, analizirao jako dugo i naručivao sa stotinu strana. Relativno i dosta uložio.
I mene je brinula ta zemlja. Sve kontam da se pati trenutno dok je beba pa da će se oslobodit poslije i trgnit kako treba.
Ni jednu provjerenu zemlju nisam mogao naći nigdje u svojoj blizini pa sam radio kombinaciju na svoju ruku ovako.
Inače nadao sam se da ćeš se ti javit, čitao sam tvoj dnevnik sa NL ljepoticom :D
@VenloNL
Nisam zadovoljan radom. Njen termostat je loš strašno. Ne isplati se držat je stalno uključenu jer ode temperatura u nebo a da se pali po potrebi sama prema temp. loš odziv i onda temperatura varira od 16.8 do 24.8 u vremenu što smatram loše. Treba dosta vremena da se uskladi da se pali i gasi kako treba. Danas sam joj planirao uredit odziv.
sve u svemu u nedostatku boljih opcija dok je ovako hladno, posluži svrsi
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sretan grow i da bude zeleno i masno.Ja hocu da se nadovezem u vezi ove grejalice.Ono sto je bitno u nasem uzgoju jeste da se drzi ugodna tempr.dok biozice spavaju oko 18-20c eto da kazemo optimalno da nesitnicarimo sad koji stepen gore dole,bitno je da se koren dogrejava odnosno vazduh u visini pota da se tako prosto izrazim jer ako se smrzava koren logicno da ce i biozice slabo napredovati..Zato ako radis sa ovom grejalicom meri temp. u visini pota znaci ne u visini krosnje jer mozes da sjebes stvari da ti izgore donji delovi biljke jer kad krene zelenilo topao vazduh koji ide na gore tesko ce prolaziti kroz krosnje a ti meris temper.u visini cvetova samo i ti se tripujes da je sve ok a ono koren se kuva.Ne znam koliko me shvatas ali eto tu je i kolega Venlo koji zna o cemu pricam i sta se meni desilo sa tom grejalicom jer sam merio temp.u visini krosnje samo.Ako ova moja konstatacija nije u redu ja cu se rado i bez govora povuci u zadnju klupu.Pratim dalje odlicna priprema...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Glavatan
17.04.2017
48
50
18
Istina dobro objašnjenje.
Trenutno kad radi varira mi temperatura i uz moje redovno zavirivanje zbunjujem biljke baš jer im nije full dark.
U vrijeme rada na podlozi je i ne tuče izravno na potove nego je okrećem u stjenu boxa tako da dobijem cirkulaciju od nje jer dosta puše. Mjerio sam jučer temperature u različim područjima u vrijeme rada grijalice i kad nebi variralo zbog paljenja i gašenja bilo bi još i dobro.
Trenutno grijalica je nužno zlo. Box mi nije u grijanom prostoru a jebiga vrijeme vani nije ugodno. Neki dan snijeg bio tako da sam morao dogrijavat box.
ventilaciju gasim potpuno dok je off i grijem jer nema smisla. Ne mogu utjecat na broj obrtaja venta tako da vuče ko ludo stalno.
Kako vrijeme bude odmicalo taj problem temperature na off će nestati tako da ću izbjeći potencijalno loše grijanje zbog vegetacije.

Mene više zanima što mislite o dodavanju nešto od Hesija ili je još rana faza?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Mlade su još :) ne gnoji,mada bi kap super vita fino legla.

Jesenas sam dogrijavao sa sličnom. Ali prostor oko boxa i malo kroz pasivu unutra. Spojena g na tajmer.
Ispuh iz box-a u prostoriju i tako u krug ;)
Bilo je ok.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Hesija ili je još rana faza?
Ja ti mogu reci samo iz mog iskustva,super vit i PZ ne koristim.Root pocinjem kad izbaci prvi sprat od tad pocinjem svako drugo zalivanje full doza,tnt koristim jednom samo na zadnje zalivanje full dozu pre nego sto prebacim na cvetanje.evo ti ovaj link pa prostudiraj.
https://www.vutra.org/threads/upotreba-hesi-proizvoda.10186/
https://www.vutra.org/threads/prihrana-biljki.551/
https://www.vutra.org/threads/koja-gnojiva-koristite.5200/
 
17.04.2017
48
50
18
Update 1.
prošlo je 5 - 6 dana od kako su se biljke pojavile
Jučer sam imao radnu akciju i nadogradnju boxa sa opremom dok je bilo off vrijeme.
1) ovlaživač
2) potrnciometar za vent ispuha
3) vent za mješanje zraka

Objašnjenje:
Imao sam problema sa vlagom. Niska dok radi svjetlo cca 25% ništa nije pomagalo pa sam uzeo ovaj tristar i radi kao sat. Zadovoljan sam.
Problem mi je bio kad sam ga ubacio što bi svu vlagu koju on proizvede odmah izvuklo vent kao i nije se ništa mjenjalo
Zato sam preko tog ovlaživača instalirao vent koji mješa zrak tako da puše preko biljki između svjetla i vrhova i da raspiruje proizvedenu vlagu. Idealno uspješno.
Temperatura pala možda i previše na 21°C za vrijeme rada ali kontam da je to pogrešno očitanje zbog toga što raspiruje toplinu sijalice. Inače sijalicu sam radi toga spuspio za još 5 cm cca.
Potenciometar sam instalirao zbog potrebe za reguliranjem zvuka. Malo se jako čuje pa da spriječim i plus kad mi je off time moram držati barem a minimumu čisto da bude cirkulacije zraka a ovako do sad sam držao off posve sve što smatram da nije uredu.
Za off time i dalje dogrijavam grijalicom, tad mi temperatura jako varira od 17-25°C. Vlaga postojana u tome trenutku na 50-60%
Prehranu nisam koristio još nikakvu.
Primjetio sam da sam možda ranije previše vode dodao, jer sam jučer radeći na boxu vidio da u podloškama potova ima dosta vode. I da sam i dosta prolio po podu tako da sam morao sredit sve.
Toliko za sad. Slike u Prilogu kako to i ide.

VELIKI PROBLEM
idući tjedan me nema kod kuće dva dana. To me uvijek zna puno koštati jer ostavljam biljke bez nadzora u ovom razdoblju.
Molim za savjete kako da se pripremim za to vrijeme.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    171,3 KB · Pregleda: 69
  • 2.jpg
    2.jpg
    174,3 KB · Pregleda: 68
  • 3.jpg
    3.jpg
    288,1 KB · Pregleda: 70
  • 4.jpg
    4.jpg
    355,3 KB · Pregleda: 72
  • 5.jpg
    5.jpg
    505,4 KB · Pregleda: 85
  • 6.jpg
    6.jpg
    501,1 KB · Pregleda: 80
  • 7.jpg
    7.jpg
    524,9 KB · Pregleda: 74
  • 8.jpg
    8.jpg
    472,3 KB · Pregleda: 75
  • 9.jpg
    9.jpg
    365 KB · Pregleda: 64
17.04.2017
48
50
18
Problem je što ne smijem ostavit upaljenu grijalicu nemam dva tajmera, jedan mi je za svjetlo vent i sad hidro i to je to. Može se dogodit da neće bit samo dva dana jer je firma retardirana.
A za off vrijeme mi temperatura padne nekad i na 14-15°C što je stresno koliko za biljke toliko više za mene :crazyd:
Skužio sam da sam zajebo sa zalijevajem, danas sam isčistio opet znači nema šanse da zaljevam više dok ne ožedne. Htio sam i pitat jel ova boja velikih listova zbog viška vode. I usporio sam im rast vjerojatno jer sam utopio korjen ko kreten. Al jebiga shit happens.

Edit, i ova temperatura za On vrijeme nije loša? Vjerujem da sam upravu kad sam rekao da je očitanje relativno zbog puhanja venta. Temp je sigurno povoljnija
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
U Bio Planteli Start ti postoji mogucnost da u njoj ima root aphidsa. Barem sam ih ja imao kada sam u nju stavio klijati sjemenke. Bili su vec u toj zemlji, tako da vodi racuna ako ih primjets mjenjaj pod hitno zemlju.
 
17.04.2017
48
50
18
pozdarav svima, evo malog apdejta

Ovaj tjedan sam bio odsutan od svojih ljepotica na tri dana i imao sam velike brige ali prošlo je sve čini mi se idealno.
Nije bilo prevelikih temperaturnih fluktuacija a i vlaga mi nije neki poseban problem bila.
Stanje stvari, gotovo idealno rekao bih
temperatura za vrijeme rada 25 - 28°C
vlaga za vrijeme rada - 45 - 55%
Off time
temperatura 17 - 19°C
vlaga 55 - 75%

Kao što je @budalin rekao bio sam previše zalijevao tako da sam ih zamalo utopio. Nisam ih nikako više zalijevao. Pokušavam ocjenit težinu pota za budućnost.
Sve mi biljke koliko moje neiskusno oko kaže izgledaju jako lijepo. Počele su se razvijat i otimat jako lošoj zemlji sa kojom sam startao a nisam je htio mjenati odmah na početku nego gurat pa što bude.
Odradio sam još jedan upgrade na boxu, dodao sam jedan kupanski vent na cool tube liniju da mi malo izvlači temperaturu jer od kako je vani toplije u boxu je još toplije. (slika 7 , 8)
To će mi bit potencijalno veliki problem u budućnosti jer će temperature ići sigurno jako visoko preko ljeta pa ću morati smislit neki način hlađenja koji je učinkovitiji.

što se tiče problema, na jednoj ili dvije ljepotice se vidi da su vrhovi kao spaljeni pri vrhu velikih listova. To mi je nepoznanica od čega je, za sad ignoriram jer ne izgleda opasno i ne širi se koliko vidim. (slika "2")
Drugi problem mi je što se ovaj jedna biljkica malo lis onako kao počeo uvrćat čudno iz nepoznatog razloga naravno al i to ignoriram jer si možda umišljam pizdarije :) (slika 5 - 6)
@Sensi Star mislim da sam baš od tebe poruku negdje čitao kako si imao problema sa zemljom pa sam imao baš strah jer sam opako lošu kombijaciju Terre i Plantele radio ne zna se koja je lošija al čini mi se da sam izbjegao živinu.

i da ne zaboravim opet @VenloNL malo sam se igrao sa ovom grijalicom zaintrigirao si me što si rekao da si je spajao na tajmer. Na isti način sam i ja odradio, uz malo preseravanja uspio sam skoro idealizirat da držim stabilnu temperaturu na off-u ;) bit će dobro za buduća vremena osobito zbog kružnog toka
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    296,2 KB · Pregleda: 47
  • 2.jpg
    2.jpg
    352,6 KB · Pregleda: 52
  • 3.jpg
    3.jpg
    435,5 KB · Pregleda: 47
  • 4.jpg
    4.jpg
    366,8 KB · Pregleda: 42
  • 5.jpg
    5.jpg
    397,1 KB · Pregleda: 50
  • 6.jpg
    6.jpg
    426,7 KB · Pregleda: 53
  • 7.jpg
    7.jpg
    188,6 KB · Pregleda: 51
  • 8.jpg
    8.jpg
    224,7 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ide to sad sve kako treba,ignoriraj sta mozes sve je to ok rekao bih,idu fino i zdravo.Ima tu objasnjena i za ove listove sto se uvrcu ali nije nista zabrinjavajuce...;):popcorn:::respect:
 
17.04.2017
48
50
18
zaboravio sam navesti da se držim početnog režima 18/6
i premještam redovno u krug ih kao u slučaju da ne dobivaju ravnomjerno svjetla ili nešto iako je 400W tako da nebi trebalo bit ali i da vjetar unutarnjeg fana podjednako utječe na sve.
Kontao sam da se list uvrnuo jer je zapeo za zemlju pa nije rastao kako trebal ali nije do tog. Dalje ne istražujem dok se ne pokaže kao problem :D
 
17.04.2017
48
50
18
Pozdrav!
Evo još jedan update poslije bitnije stvari.
Odradio sam supertoping prema Chillijevim uputama za automate. Slike prije i poslije. Odradio sam kako je prvi put objasnio. Uspio sam nabavit i puža :D
Iskoristio sam vlagu ovlaživača da se pokaže kako treba i da ga ne mučim a da zaštitim rezana mjesta.
Jedina greška kako je Chill rekao to što sam nisam dovoljno blizu stabljike rezao na drugom katu nego sam ostavio onako dio jebiga.
To nisam znao na početku obavljanja pa je tako ispalo. Drugi puta bolje. Inače ovako nebi trebalo biti neke štete samo bi se negdje mogle pokazati 4 grane. Vidit ćemo kako će bit.
Što se tiče uzgoja, odrađujem začudo bez problema. Mislim da biljke žive i izgledaju dobro i da ih mazim i pazim.
Nisam zalijevao već više od tjedan dana ništa i ne protive se. Očito sam bio pretjerao na početku.
Svjetlo ide 18/6 i dalje
Temperatura on, ide malo visoko i do 31°C vlaga oko 40 - 50%
Na off temperatura oko 18-21°C vlaga oko 60-70%
Kad se oporave od ovoga stresa mislio sam dati dozu prehrane sa malo vode naravno u omjerima nekim.
I to je to za sad. Idemo dalje ovom tempom

I da update na boxu. Na pasivnim otvorima zraka stavio sam cijev kanalizacijsko koljeno savijeno prema zemlji da mi nema nekakvog curenja svjetla. I budući da sam vidio nekako leteće čudo unutar boxa jednom prilikom krenuo sam zaštiti sve tako da sam stavio onu mrežu od komaraca i preko nje najloknu neku kao onu žensku i od tad sam miran do daljnjeg nadam se. Protok zraka nije nešto naročito umanjen.

Radio sam obračun struje za prošli mjesec i potrošnja mi se povećala za 100% ravno a aktivno mi je bilo 15 dana. Ne znam što će bit dalje sa tim. Treba uzeti u obzir da sam relativno malu prosječnu potrošnju imao prije instalacije boxa pa provjerit ću stanje i na kraju mjeseca jer će sad očito ići svaki dan.

I trebam početi smišljati nekakvu improvizaciju za smanjenje temperature u ljeti inače bih mogao najebat kvalitetno. Rješenje ne smije uključivat struju :)

Puža sam vratio u prirodu :D :D

Raspisao se ja dok se uploadaju slike sve. Živili dame i gospođe

I moderatori bi mogli ubacit supertoping u naslov dnevnika da se zna treing eventualno
 

Prilozi

  • 1.1.jpg
    1.1.jpg
    310,3 KB · Pregleda: 36
  • 1.jpg
    1.jpg
    427,8 KB · Pregleda: 33
  • 2.1.jpg
    2.1.jpg
    321,9 KB · Pregleda: 34
  • 2.jpg
    2.jpg
    435,1 KB · Pregleda: 35
  • 3.1.jpg
    3.1.jpg
    399,4 KB · Pregleda: 42
  • 3.jpg
    3.jpg
    344 KB · Pregleda: 36
  • 4.jpg
    4.jpg
    365,6 KB · Pregleda: 34
  • 5.jpg
    5.jpg
    326,5 KB · Pregleda: 39
  • 6.jpg
    6.jpg
    385 KB · Pregleda: 35
  • 7.jpg
    7.jpg
    200,1 KB · Pregleda: 42
  • 8.jpg
    8.jpg
    448,7 KB · Pregleda: 35
  • 9.jpg
    9.jpg
    559,6 KB · Pregleda: 34

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
vrućine će ti praviti problem
ako si kontinent klima i ako nije sami beton uokolo ... po noći otvori što više prozora :)
12-12 (22h-10h) :D
 
17.04.2017
48
50
18
mislio sam improvizirat nešto sa suhim ledom radi temperature i nisam mislio napuštat 18/6 režim osim ako baš budem morao radi temperature a postoji šansa.
Beton na sve strane ugrije bez problema do 40°C (prošlo ljeto 5 takvih dana)
I mislim da je bolja ideja u to vrijeme držat sve zatvoreno jer će zadržat temperaturu i držat ono od sijalice u par kvadrata. Debeli zidovi i stari pa je temp unutra uvijek relativno ugodna, ljeti hladnije nego vani, zimi isto tako :D :D