Northern Light Auto, HPS400, Hesi kit, Box 1x1x2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2017
48
50
18
blauberg nije još instaliran, za sad je TT od 186m3/h i zato me i zajebavala temperatura. Prostor je otvoren na vani vrata stalno ali temperatura ide previše gore.
Znam da mi je taj unutarnji vrlo slab jer jedva pomjera biljkice da se malo njišu. Mjenjat ću ga al nemam neki u blizini da pouzdano znam kako će radit pravu stvar pa sam odgađao nabavku.
Gledao sam ovaj od sponzora al ima lošu reputaciju ...
 
13.02.2017
29
218
33
Trebao bi da ubacis ventove za upuh i ispuh ako to vec nisi uradio, jer bez njih topao vazduh koji dolazi od ct-a nece da izadje vani.Dobar upuh, ispuh, sijalicu nacentriraj strogo na centar ct-a i po mogucstvu vazduh koji izlazi iz ct-a sprovedi van prostorije.Ja takodje koristim hps od 400w i biljka je u vegetaciji(ceo april) bila na 15cm od ct-a, a temperatura nije prelazila 28C .Poz i srecno! :)
 
17.04.2017
48
50
18
hvala @RyuzakiL čitaj ranije, vent je i na ct i ispuh 180 cca. Uštimana sijalica na pola negdje taman. Reflektor. Pasivna dva upuha
Jedino što ne je vođenje toplog zraka van
 
13.02.2017
29
218
33
Znaci skoro si resio problem.Nadji nacin da taj topao vazduh iz ct-a izbacis van prostorije.Ja sam npr. izlaz ct-a sproveo u odzak.I jako bitna stvar, nemoj sijalicu da priblizujes biljkama vec biljke sijalici!Znaci nek ti ct bude u ravni sa njegovim rupama na boxu, tako da aluflex crevo ne bude savijeno nigde.Ispostuj sve ovo i bice masnih hedova! :)
 
17.04.2017
48
50
18
a to znam da nebi trebao savijat cijev radi boljeg protoka ali jebiga ne možeš sve. prednost kad pomjeraš svjetlo a ne biljku je korištenje refleksije poda. Pomjeranjem biljki u vis gubiš to. Osim ako bi se zajebavo i pomjero duplo dno a to je baš tlaka zajebavat se sad
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prednost kad pomjeraš svjetlo a ne biljku je korištenje refleksije poda
refleksija poda??? gde si sreo tu pojavu u prirodi. list nije sa obe strane isti, zna se na koju stranu treba da pada (sunceva il vestacka) svetlost. jos samo alu foliju da stavis na pod i nista nisi uradio sem da zbunjujes biljku sta je gore a sta dole :)
 
17.04.2017
48
50
18
:D zna se kako drvo iliti biljka raste kako krošnja izgleda, leđa su unutra tako da su i u prirodi nedostupna svjetlu isto kao i unutrašnjem uzgoju. A fizika kaže kako refleksija radi,kad već spominješ, sigurno se neće zavuć ispod lista. Znam na šta misliš al čini mi se grubim ulazom pa moram i ja :D
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ja da sam na tvom mjestu bi ipak dizao potove,kvalitetno izbaciti topli zrak van i uvuć svježi unutra bitnije od refleksije na donju stranu lista a i krošnja će bacit hlad :thumb::popcorn::
 
17.04.2017
48
50
18
@L0oD don quijote borba :spliff:
@Budfield ostaju na podu sigurno, refleksija na donju stranu lista fizički nije moguća u ovoj fazi i nadam se da nije uopće bila ideja druge strane u tome pogledu :cool:
@budalin poslušao sam i vratio svjetlo niže nakon što sam ga bio blago podigao. Instalirao sam dodatni vent koji će mješati zrak. Ostaju pasivni ulazi jer mislim da imam dobar protok. Tem unutra u razini saksije je 24 cca a krošnje veća ali tu uzimam u obzir regularnost mjerenja.
Toliko, ajmo dalje :vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin
17.04.2017
48
50
18
pozdrav svima!
jedan update čisto eto tako
Box:
1) nadogradio sam box sa blaubergom 600m3/h i čuda čini. Imao sam problema sa zvukom, to sam riješio improvizacijom izolacijske kutije i sa 1m aluminijske cijevi sa toplinskom i zvučnom izolacijom i sad prede kao mačkica na 70% rada. Nikad mi još nije trebalo ni toliko al eto čisto da testiram. Na jače od toga će ići kad baš ugrije vani. Priključen preko automatskog G-SE digitalnog fancontrolera.
2) Bivši vent sam prebacio na CT i izvlači mi topli zrak sa nje izravno umjestog onog malog kupanskog i stvarno vrijedi. Za sad ga ne moram ni palit rano je al kad radi mogu vrlo lijepo kontrolirat temperaturu. Imam potenciometar i na njemu ručni.
3) Instaliran je i veći značajno vent za mješanje zraka unutra 60W radi na 1 jer nema smisla ići više za sad.
To je to od boxa
Biljke: 30 dana je od kako su se pojavile iznad zemlje.
Odrađen je LST lagani za sad koliko ide.
Primjetio sam i kao što se vidi na slikama da toping reagirao na svaku različito manje više al kontam da je dobro jebiga nije svaka biljka ista.
Možda su male obzirom na dob nebih znao netko od Vas već zna kad vidi.
Svjetlo 18/6 udaljeno 30 cm od vrhova
Temperatura 25-28°C u radu
Vlaga oko 45% u radu.
U off time temperatura oko 19-22°C vlaga oko 60-70% u to vrijeme.
Dva puta sam ih zalijevao sa po malo vode.
Bez dodatka ikakve kemije jer čini mi se da i ovako idu dobro pa nebih ih silovo.
Čudo mi je jedino, potovi nisu mali ali dok ih zalijem sa 3 dcl vode odmah prođe do kraja dobar bio. Nije to malo zemlje u njima da tako lako proleti al jebiga dok se ne bune valjda im je dobro.

Najdonje listove (budući da sam im dodavao zemlje dok su bile male) sam danas posjekao neka 3 - 4 komada ukupno jer su ležala na zemlji baš i počeli žutit onako vjeroajtno od vlage zemlje i jer ne dobivaju skoro ništa svjetla tako da sam ih riješio. Činilo mi se kao ispravo djelo, netko od Vas će sudit o tome.

Velike su nekih 20-25 cm visne i tako su i široke nakon
toliko o tome, živili svi!
 

Prilozi

  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    312,7 KB · Pregleda: 51
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    411,3 KB · Pregleda: 55
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    411,3 KB · Pregleda: 54
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    277 KB · Pregleda: 56
  • 1 (4).jpg
    1 (4).jpg
    337,1 KB · Pregleda: 54
  • 1 (5).jpg
    1 (5).jpg
    291,6 KB · Pregleda: 55
  • 1 (6).jpg
    1 (6).jpg
    401 KB · Pregleda: 46
17.04.2017
48
50
18
Ostavit ću kratko da se ustabili ovaj lst i da lakše dođem do donjih listova. Ima se potencijala za skinut još u svakom slučaju.
 
17.04.2017
48
50
18
pozdrav čitateljima
ovaj put nebih duljio, imam dva problema
listovi veliki mi gube boju ne znam koji je razlog pa pogledajte vidite dali treba reagirat kako. Uvjeti uzgoja su nepromjenjeni skoro idealni rekao bih za ostale podatke pitajte ne znam što je bitno za ovakvo stanje i jel uopće za zabrinut se.
i slika 1(6) prikazuje pistilu i nešto što mi vuče da je možda neotvoreno kako treba još ali i da je oznaka muškosti pa molim nekog iskusnijeg da pogleda i pomogne ako je treba likvidirat dok tek par dana ima pistila prvih
 

Prilozi

  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    555,8 KB · Pregleda: 65
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    406,7 KB · Pregleda: 60
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    207,2 KB · Pregleda: 56
  • 1 (4).jpg
    1 (4).jpg
    403,7 KB · Pregleda: 54
  • 1 (5).jpg
    1 (5).jpg
    283,6 KB · Pregleda: 58
  • 1 (6).jpg
    1 (6).jpg
    255,6 KB · Pregleda: 57
  • 1 (7).jpg
    1 (7).jpg
    396,5 KB · Pregleda: 49