NOV clan! Dosta pitanja...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.07.2012
5
0
1
E ovako, za pocetak da se izvinim ako sam pogresio mesto gde otvaram temu i sto je uopste otvaram ali nov sam u celoj prici i imam dosta pitanja... Pratim vas vec neko vreme i citam po forumu ali prvi put pisem, dosta sam stvari nasao koje me zanimaju ali nikad dosta znanja... Za sada nista ne gajim ali mozda u buducnosti ako se dovoljno naouruzam znanjem jer ne zelim da kupujem na ulici a da ne znam ni sam sta... :ludak
Interesuje me i indoor i outdoor... Imam drvenu kutiju bele boje, dimenzija 50/55/45 visina/sirina/dubina. Zanima me da li moram unutra da stavljam bilo kakvu foliju zbog postojece boje i koju ako moram? Koliko bi stednih sijalica bilo dovoljno za toliki prostor? Ne znam koliko ventilatora treba da postavim, da li je dovoljan samo jedan i da li on treba da ubacuje ili izbacuje vazduh? Kada se mesa zemlja koja ide u saksiju primetio sam da dosta vas stavlja stiropor, ali me zanima koliko i zasto/ i ako se nekim slucajem dodaje jos nesto? I na kraju koje seme i koliko bi mi preporucili za toliki prostor, da se ne oseca jak miris pri cvetanju, da ima sto vise cvetova, cena skoro pa nebitna? Pokusao sam sam da izaberem ali nema sanse a pritom ne znam ni sta znaci ono sto pise u opisu njenog rada pa ako mozete pomozite...
Nadam se da me razumete i da se ne ljutite zbog gomile mozda glupih pitanja ali nisam znao gde da ih postavim...:eek:vca
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
neocekuj da ti na ta pitanja neko odgovara. pitas komplet uzgoj ,a to je veliki pojam ti neznas nista koristi search i citaj nema ti druge sve ovde imas

sretno
 
25.07.2012
5
0
1
Ja se nadam da ce neko imati toliko volje da odgovori bar na neka od njih... Pokusacu da nadjem neke odgovore sam, ali se nadam da hoce neko da pomogne... Za sva ova pitanja nekome ko stvarno zna nesto o ovome ne treba ni 3-4min da odgovori... A nadam se da ima takvih... Hvala...
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Osobno ti ne mogu odgovorit ni ja jedno pitanje jer nemam puno iskustva i trebo si prije nego napraviš temu pročitat druge teme i istražit ono što te otprilike zanima i onda jedino postavit pitanja na koje nisi nasao odgovor,ovako ce ti rijetko tko odgovorit na ta pitanja. Uloži truda i sretno nadam se da ces uspjet
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Radoznali pokušat cu ti odgovoriti na neka pitanja ali doista moraš uciti citajuci forum...

1 folija,najbolje onu za auto stakla ili ofarbaj sve u bijelo
2 ako ideš na stedne sijalice,pa onako preporucio bi ti bar 10
3 ventovi po potrebi..da treba i da ubacuje i da izbacuje zrak...mjerenjem temp ceš znati kad je dosta ventova
4 zemlja sto kvalitetnija teramagma ili composana pomješana sa manje kvalitetnom zemljom (ja volim dvije vrste skupa pomjesati) kod mješanja sa stiroporom ja stavljam na 1 lit stiropor sa 9 lit zemlje npr...
5 sto se sjemena tice preporucio bih ti sensi seds pa izaberi nešto od njih....kolicina prelevativan pojam da bi ti to pisao..strejn isto tako..na taj prostor ja bi stavio 2 biljke..3 max
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
mozes napraviti i koristiti filter od aktiven jaglen pa da tako nemas mirisa najbolje pogledaj neke dnevnike i prouci ih kako oni rade i sta imaju
 
25.07.2012
5
0
1
To sam negde procitao... Hvala... A ako bi se odlucio za HPS koliko i koje snage bi mi trebao? Nek mi neko kaze ako ima ta tema da pogledam ili ako sam zna, kako se odluciti za buzz type jer ne razumem po nazivima koja je razlika? Ako razumete sta hocu da kazem...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja bih ti preporucio 150hps, trebala bi jako ljepo odradit posao uz optimalnu ventilaciju :) a to znaci 3-4 80 ili 100 ili 120mm venta najbolje :D
 
23.07.2012
2
0
0
38
pozdrav raja , mene interesuje posto sam noob u ovome , dali ce mi biti dovolkno 2 sijalice MH 150w u kominaciji sa cfl sijalcama prstor je oko 1m*1m
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
bherror je napisao(la):
pozdrav raja , mene interesuje posto sam noob u ovome , dali ce mi biti dovolkno 2 sijalice MH 150w u kominaciji sa cfl sijalcama prstor je oko 1m*1m

uzmes 250w ili 400 i resio si sve ,a ne gomila malih zapalices se u zicama
 
23.07.2012
2
0
0
38
aha hvala na odgovorima , a sad sam se odlucio napravit 06m*06m pa po vasem bi mi za to bila dovoljno jedna HPS od 75w jel tako , i interesujeme dali sa njom picim i vegetaciju i cvitanje ili se moraju kombinovat sijalice
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
unknower je napisao(la):
Standard High Pressure Sodium sijalice
Ovaj tip sijalice emituje narandzasto/zuto svetlo sto simulira suncevu svetlost sredinom dana.Standard HPS koristi i stimulise cvetanje odnosno stvaranje ploda.
Enhanced High Pressure Sodium sijalice Ovaj tip HPS sijalice ima i palvi spektar koji emituje pa se zbog toga koristi i u fazi vegetacije.
Ostale tehnicke karakteristike izmedju ove dve vrste HPS sijalice su iste.

Rok trajanja sijalice
Sijalica se menja pre nego ona prestane sama od sebe da radi.HPS sijalice treba menjati na svake 2-2,5 godina.Razlog ovome je zato sto lampa na oko deluje ispravno i funkcionalno sto definitivno nije tacno. Posle jedne godine rada lampe u dnevnom vremenskom periodu od 12-14 sati High Pressure Sodium sijalica gubi od 10-15% jacine svetlosti (lumena).Posle 2 godine primera radi HPS sijalica od 1000W koja normalno daje oko 120,000 lumena davace oko 85,000 lumena sto je 30% manje svetlosti za istu potrosnju energije.


Jbte, ko papagaj se osjećam već...jel ja učim growat ili vi!? Pa dajte si nađite sami šta vas zanima...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bherror je napisao(la):
... napravit 06m*06m pa po vasem bi mi za to bila dovoljno jedna HPS od 75w jel tako , i interesujeme dali sa njom picim i vegetaciju i cvitanje ili se moraju kombinovat sijalice

sta je 06m... mislis na 0.6m, jel kako si ti napisao ispadne da pravis sest x sest meteri, vodi racuna o decimalama? moze i vege i cvetanje sa hps ali je slabo to 75w (gde si uopste nasao hps od 75w)... i lepo pise na gomili mesta, za pola sa pola metra ide 150w
 
24.09.2011
9
9
3
34
Somewhere in small Bosnia
@radoznali Dobra tema, za ljude koji tek pocinju sa growom

Moje pitanje.. Biljka je dosegla velicinu 1,2 metra bez ikakvih sijalica, dodataka, prskanja, posebne zemlje, vec samo zalijevanje vodom i prirodna sunceva svijetlost.
Primjeti si formiranje ploda. Da li moze od ovakve biljke ocekivati rezultat, i kakav bi taj rezultat bio? Sjemenka koja je posadjena dobijena od ulicnog dilera, tako da mi je nejasno kako je uspjela i ovoliko narasti
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Loša tema... ponavljaju se pitanja koja su se ponavljala i prije u temama za sva pitanja koje su obrisane jer su ometale pretragu foruma. Vidiš, postoji i druga strana :)
I da ti odgovorim. Biljke ne trebaju umjetnu rasvjetu i da, imat ćeš urod na biljci koja raste pod suncem, koje iz nekog bizarnog razloga niti jedna žarulja ne može nadmašiti...mislim, svarno nevjerojatno, al jbga, eto tako je :icon_lol:
 
24.09.2011
9
9
3
34
Somewhere in small Bosnia
Obradovao si me.. Da li bi sada bilo pametno pred zavrsetak ciklusa dodati neke minerale ili mozda promjeniti zemlju?
Ne mogu da puno investiram novca, ali eto mozda je biljci najpotrebnija ugodna atmosfera u kojoj se nalazi pa je zato uspjela :D
I oprosti mi zbog te druge strane
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Infidel je napisao(la):
... pred zavrsetak ciklusa dodati neke minerale ili mozda promjeniti zemlju? ...

pred zavrsetak kakvog ciklusa, ako je pocela cvetati ima jos bar dva meseca pred sobom, nabavi neko tecno djubrivo za cvetanje i povremeno zalivaj time, po uputstvu