Novi rat na pomolu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Dragi mazar,
onaj tko tvrdi da je religija otrov i opijum za narod su bili marksisti, a jedan od današnjih zagriženih marksista je Slavoj Žižek koji slovi kao vrhunski svjetski intelektualac koji drži predavanja u Google-u za pola milijuna dolara za sat vremena objašnjavajući ekipi koja radi u Googlu koliko su kul, njegova žena je neka zgodna Argentinka, koja je btw. manekenka. Kad pomislim manekenke, odmah mi sinu i nogometaši na pamet. Jer Slavoj Žižek je ružan ko noć, ali ima jezičinu i oštroumnost. Njega je svakako zanimljivo slušati i dobro je prodao svoju spiku. Ali sve je to mutni posao, kako kaže allmighty Zlo.

No mazar, treba imati na umu da upravo smrt Boga koju je Nietzsche svojim citatom "Bog je mrtav, mi smo ga ubili" najavio doba kapitalizma i marksizma tako da je u Zaratustri ograbao duboko u kolektivnu podsvjest ljudske civilizacije.
Time što je "Bog mrtav" Nietzsche nije govorio kako je Bog zaista mrtav jer Bog ne može biti mrtav kad je omipotentan, nego se dogodio početak sekularizacije, znači odvajanje Crkve od države. Crkva je počela gubiti autoritet, inkvizicija je prošla i to je početak kraja za autoritet Boga u društvenom smislu. Više učitelj ne može prijetiti učenicima da će završiti u paklu ukoliko ne napišu domaću zadaću ili ne pročitaju lektiru. Da se to dogodi, vjerojatno taj učitelj više ne bi imao nikad taj posao. To znači ta Nietzscheova rečenica.

No o čemu se radi. Radi se o ekonomskim i političkim interesima. Stvarnost je takva da je ekonomija danas iznad države. Ekonomija je znanost. U ekonomiji ne postoje pojmovi poput "dostojanstvo". Danas se šire tržiša, a države su samo imaginarne granice gdje žive određene kulture ljudi. Svaka kultura ima svoju tradiciju. Tradicije su se održale zahvaljujući religijama i običajima.

Čitam jednu knjigu jednog profesora sa Sorbone i on objašnjava kako postoje redovi u današnjem kapitalizmu.

Prvi red je znanstveno tehnički red u koji spadaju i ekonomija i matematika i fizika i biologija i sve ostale znanosti. Recimo primjer je biologija kao znanost koja ima metode koje omogućavaju da biolozi otkrivaju kako funkcioniraju geni. Biologija može ići toliko daleko da uđe u sam genom i radi eksperiment tog genoma, recimo da je u mogućnosti klonirati paradajz i genetski ga modificirati.
Biologija ne kaže da li je to u redu ili nije u redu, genetski modificirati, jer u biologiji ne postoje ograničenja kao što ne postoje ni u ekonomiji niti matematici niti fizici. Cilj je prodrijeti dublje i dublje i osigurati porast znanja, razvoj tehnologije i znanosti time i znanja.

Drugi red je političko pravni red koji odlučuje o tome što je u redu da biologija radi ili ne radi. Taj red donosi zakon. Zakon nalaže pravila koja se moraju poštovati kako biolozi npr. ne bi počeli klonirati ljude.
No isti taj red nalaže kako je zabranjeno krasti, ubijati i slično. No taj red ne kaže da je zabranjeno biti lažov, da je zabranjeno biti zadnji šljam. Ukoliko poštuješ zakon, a ponašaš se kao neki zadnje pokvareno džubre, za to te nitko neće kazniti. Nije li tako?
Možeš biti džubre koliko želiš, za to nećeš odgovarati ukoliko ne kršiš zakon.

Treći red je red morala, red koji nam govori što je naša dužnost i što je ono što je ispravno činiti. Moral potječe od principa naših dužnosti dok smo na Zemlji među drugim ljudima, u zajednici, moral je kršćanski nauk dužnosti o pravilima kako ne biti zadnje džubre iz drugog reda. Naša dužnost je moralno postupati, ukoliko si kršćanin. Obavljati svoju dužnost. Crkva je stoljećima govorila ljudima preko morala što je ispravno činiti da se bude pravim kršćaninom, naprimjer. Na pitanja o moralu i o tome što se treba činiti odgovore je davala Crkva.
Riječ religija dolazi iz latinskog izraza religio, koji znači svjesnost ili osvještavanje. Stoga nema neke posebne veze s pojmom institucionalnog vjerovanja. Pojam vjera podrazumijeva slijepu sljedbu, što se direktno kosi s pojmom osvještavanja, koji u svojoj srži pak podrazumijeva širenje, razumijevanje i na posljetku znanje samo po sebi. Problem je što se danas pojam religije vrlo često uzima u sasvim pogrešnom značenju, baš kao i primjerice izraz "antisemitizam" koji podrazumijeva mržnju prema Židovima, koji su samo jedan od semitskih naroda.

No obavljati svoje dužnosti nije toliko ispunjavajuće ukoliko to ne radiš iz ljubavi prema nečemu ili nekome.

Zašto danas ima toliko nesretnih ljudi koji rade 24/7 iz ljubavi prema novcu i ostaju prazni poput tog praznog ormarića koji je blizu tebe. Oni su prazni i vape za ljubavi koju žele kupiti, ali na svu sreću ne mogu. A čvrsto vjeruju da novcem mogu sve kupiti, a novac je samo sredstvo, a ne cilj, te toga nisu svjesni zato što im "religio" ne predstavlja ništa u životu.
Znaš li tko su farizeji? Farizeji su ekipa iz drugog reda, savršeno poštuju zakon u sljedbi Boga, a ne čovjeka. Zato se prije 2012 pojavio čovjek koji je pričao njima o tim pravilima koje oni provode, a ljubavi nemaju ni za čik. On je djelovao i izgovorio nešto najvažnije u povijesti: "Vjera može pomaknuti planine".

Zato postoji četvrti red, etički red, red ljubavi. Etos potječe od grčke riječi "ethos", a moglo bi se prevesti kao "duh obavljanja stvari u dobrom duhu" Jer jedino ima smisla raditi nešto iz ljubavi i ukoliko ne obavljamo svoje dužnosti iz ljubavi, što smo?

Imaš puno para, ali nemaš dušu. I zato ja poštujem Židove jer su oni kroz cijelu povijest bili zajedno, vjerovali Jahvi, bili su skoro istrijebljeni, ali su preživjeli sve nevolje. Oni imaju Zid plača. I oni plaču. I pokazuju nam što smo. Neki ih mrze, a oni plaću već stoljećima.

Mark Zuckeberg pokazuje što je. Vidio sam danas njegovu fotku. Ono što sam vidio je ponos i dostojanstvo i moć, vjerojatno najdostojanstveniji Židov kojeg sam ikad vidio. Zato ga izrazito poštujem, ali ne kupujem njegovu robu.
Toliko je postao jak da fejs uvodi simbolični, 7. oglas jer ima pravo znati sve o svakome, njegov je narod bio protjerivan i ubijan, a danas mnogi bez fejsa ne mogu zamisliti život. Osveta je jelo koje najbolje prija - hladno.

Jer ljubav nije u našoj moći pošto se ona događa, jer ona sve pokreće i ona je vjetar, veliki Sveti Duh koji uvijek duva i koji se ne može uhvatiti. Duh koji duva od početka. Možemo se samo moliti da živimo u ljubavi, a ne ratu. To je sve. Možemo se moliti i vjerovati, to je sve što preostaje jer je to dar. Neki taj dar imaju, neki nemaju.

Pa ti razmisli da li je religija otrov, ili su otrov ovi linkovi koje si copy-paste od nekog pokvarenjaka iz drugog reda koji sjedi, prdi i smrdi u svom uredu za neke bijedne pare i šalje takve linkove po Internetu.

peace
boz :sun2:


p.s.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
nadasve zanimljiv tekst bozga,
samo ipak se nebih slozio s nekim stvarima...ne pripadam nikakvoj religija,smatram da je svaki covjek bog i da treba vjerovat u njega,znaci vjera u sebe!
a to da se radi o ekonomskim i politickim interesima kad spominjemo "bog je mrtav" su ciste gluposti...vecina religija je zasnovana na ekonomskim i politickim interesima,svi ljudi imaju dobro u sebi samo trebaju bit toga svjesni a ne se trazit u nametnunim idealima.

krscanstvo je dozivjelo "Boom" pojavom kuge i smrcu pola europskog tadasnjeg stanovnistva i tada su crkveni mocnici beznadnom narodu propovijedali da ako prihvate krscanstvo da ce u raj da je ovozemaljski zivot sam prijelazni stadij,i naravno covjek kojem je kuga odnijela sve dobro sto je poznavano je objerucki prihvatio novu religiju(prije toga poganin)...to je samo primjer nametnute ideologije,poanta je da covjek mora trazit unutarnje zadovoljstvo,sto njega veseli a ne sto drustvo diktira bilo to religija,ekonomija,politika itd. tako da bih se slozio sa tezom da je religija otrov(naravno ne sve religije)

prvo moras postovat tudje da bi mogao svoje...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
A jesi se potrudio, svaka čast, daj si pročitaj knjigu, naslov Bog nije velik je očito uzet sa Iračke zastave. Tamo piše Bog je velik, pa pisac aludira na to. U knjizi ne spominje Boga kao takvoga, nego govori što su nam sve LJUDI u ime boga napravili, ja si neću dati truda i ovako puno napisati, svi imaju pravo na svoje mišljenje, a moj nije copy paste, nego sam pružio pdf da ljudi koje zanima pročitaju. I razmislio sam religija jest otrov.
christopher hitchens bog nije velik - PDF, evo copy paste opet, molim te kad budeš imao vremena pročitaj knjigu.
A što se znanosti tiče, zar misliš da ne bi bio daleko veći napredak da katolička crkva nije imala srednji vijek?
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Poštujem svačije mišljenje i svatko ima pravo da misli što god želi dok ima nekog smisla, a ne samo naklapanja.

@ deratur - kažeš da je svaka religija zasnovana na ekonomskim i političkim interesima?! Možeš li navesti neke konkretne te interese, a ne pričati kao neka neobrazovana baba s placa koje je tako nešto negdje pročitala ili načula? :) Nemoj zamjeriti.

@mazar - pročitati ću knjigu svakako, samo ne volim članke iz novina.... Jer je to većinom propaganda, a novinari su nepismena gamad.

Prepirka o Bogu ne vodi nigdje, jer svatko ima svog tako da ne želim započinjati raspravu o bogovima, već sam samo napisao svoje mišljenje o tome kad netko tvrdi religija je otrov ili sl.

Ratovi se danas ne vode zbog religija, već ekonomskih interesa. Jer kako sam napisao - ekonomija nema granica u prvom redu. Dostojanstvo nije ekonomski pojam.

Ima knjiga jedna koja se zove "Smrt Zapada". Autor u njoj objašnjava kako se danas događa nešto još gore od kuge, a to je da žene na zapadu više ne rađaju dovoljno djece.
Analitičari su predvidjeli da do 2100. godine će biti živo 210 milijuna Europljana, što je manje od 30% današnje populacije.
Pričaš o kugi?

Majke više nisu majke koje brinu za obitelj nego teže biti uspješne žene, samostalne, umjetne i udaljene od njihove prave svrhe i udaljene od doma, gdje im je mjesto. Žene su zaboravile svoje svrhu i žele postati moćne.
Žene i moć - to ne ide zajedno. Lijepa žena je sama po sebi moć. Žene treba ograničiti. Jer one su između ostalog, zajebale prvog muškarca.

Uglavnom, jebite se više i sve će bit ok xD
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
vidim da si se malo unervozio nepotrebno :cool44:...samo sam svoje misljenje iznio,nisam osporio ni jednu tvoju rijec pa stoga se ti bar potrudi da mi ne uzimas rijeci iz kontesta
konkretan interes krscanstva u mracnom srednjem vijeku je bila moc ili ti ga drugim rijecima ekonomija,politika..koju god rijec hoces a da spada pod moc...
neznam kolko poznajes povijest al propastom rimskog carstva u europi je nastupila tama,barbari su harali europom i za sobom ostavljali leseve i napustene rimske gradnjevine kao sto je npr.kanalizacija. kako se nije imao tko brinut o toj kanalizaciji tako su se i bolesti sirile...i tu dodjosmo do kuge ili ti crna smrti(precica jbga da ti sad sve ne navodim ipak baba s placa kao sto kazes :icon_rolleyes:) svaka druga osoba u europi je umrla od kuge,stanovnistvo se prepolovilo,nije postojala neka vodeca religija nego poganska vjerovanja...i tu nastupa krscanstvo,kao jedina nada i spas za preostale zivuce,mislim da inkviziciju i ostale zlocine u ime boga nemoram spominajat
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Boz odlićan text!
Jedno je sigurno,nekad su se ratovi vodili ili zbog žena ili zbog vijere-danas se vode zbog nafte-sutra će se vijerojatno voditi zbog vode ili šta ja znam.Uglavnom bilo je ratova i bit će ih još,vrlo vijerojatno najokrutniji ratovi tek dolaze i svi će zazivati boga.Kojim imenom će ga zazivati,ionako neće biti bitno....
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
a ti zivis up in the oblacima

bez ljutnje,kao sto rekoh ako ne postujes tudje nemozes ni svoje...kad bi se svi toga drzali svijet bi bio puno ljepse mjesto.sretno!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Jel znate da Vatikan ima svoju vojsku?
Vjerovatno ste sad pomislili na Švicarsku gardu.Nije to!
Jeste li čuli za Jezute?Postoje od kad postoji i krščanstvo.
Ivfiltrirani po svuda i u raznim segmentima društva.Čak su i ubice ako treba.
Gore je opisano vrjeme kad crkva gubi MOČ.
MOČ je glavna stavka svega.
I uvjek ima i bjelo i crno!
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
slazem se gotovo sa svim recenim ovde, svako ima pravo na svoj nacin,ali glavni problem je u svakom od nas.

tj. svodi se na porodicu ,kao osnovnu celiju drustva a upravu tu nismo suvise mali da ucinimo nesto pozitivno.
Svet danas ,je mesto bez ljubavi a takve su i vecine porodica.Porodice su postale mini firme,nismo vise u dogovoru sami sa sobom,a osecanja se izrazavaju materijalnim stvarima i stalno nam treba jos da bismo zatvorili prazninu u sebi.Kao sto nasem materijalnom bicu treba vazduh tako i onom unutrasnjem treba ljubav tj. osecaj pripadanja i prihvatanja onakvih kakvi jesmo.Vecina ljudi ovo razume ali ipak nista ne radi po tom pitanju,zasto,....zato sto sami sebe prvo treba da prihvatimo ,prevazidjemo sve svoje strahove i naucimo da oprostimo sebi a zatim cemo moci i drugima,potrebno je probuditi se ali vecina to ne zeli zato sto je previse bolno.I tako vecina provede svoj zivot ususkana u komociji koju nam savremeni zivot pruza ,slepo verujuci u sve sto nam serviraju i kazu da se tako mora.
I tako nazalost odrasta generacija za generacijom bez ljubavi,u prevodu bez samosvesnosti.Sve to je na zapadu puno ocitije samo iz jednog razloga sto su materijalno napredniji i lakse mogu pribaviti drogu koja ce ih usreciti.Da drogu.jer za mene droga je sve ono sto prekomerno trosimo a ustvari nam netreba.Preterana konzumacija hrane,estetske operacije,ovisnost o raznim sredstvima komunikacije,zelja da smo bolji od drugih i da imamo vise,a zasto ,da bi nas voleli.
Uzmite za primer bilo koju osobu iz vaseg okruzenja koju malo bolje poznajete a ima problem,kojeg mozda nije ni svesna i zakljucicete da je odrasla u porodici bez ljubavi.
Ne treba menjati svet i okolinu ,ono sto nas okruzuje je upravo onako kako treba da bude.Treba menjati sebe i postici da se dobro osecamo u svojoj kozi,osetiti ljubav i pruziti je svojoj porodici i okolini.Jer svaki put kad nekom date mali deo svoje unutrasnje srece
posadili ste jos jedno seme ljubavi i videcete nastace prava epidemija oko vas,a osecaj koji cete dobiti zauzvrat nemoze se opisati nicim sto ste do sad iskusili.

Da i pitanje DALI CE BITI RATA ja kazem da nece,makar ne nesto svetskih razmera.
Mislim da ce mo svi jos za zivota biti svedoci nove epohe u ljudskoj istoriji.Ako covecanstvo shvatimo kao jedan veliki organizam koji je svasta proziveo a time i stekao odredjena iskustva,sada se blizi period zetve i sabiranja utisaka i povratak zemlji,korenima i pravim vrednostima.

Ljubav je najjace oruzje koje posedujemo.Ne moze se kupit,moze se samo dobiti na poklon ali je u sebi moramo sami probuditi
kao semenku kojoj cemo dati vode i sunca :)

zato ,ajmo groweri na posao,sirite pozitivne vibracije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
copywright na sjeme, jel to neko ikad čuo????
mazar znaš sve, znate da me strah praviti djecu, a sada bi komotno mogao, jer se bojim da će moja djeca biti samo radilice za nekog izroda, sve mi je izvjesnije da ću ostati sam, možda eventualno neko posvajanje da pomognem nekom tko u startu nije imao sreće, no za to tek moram stvoriti uvjete, naravno, po zakonu nekog kretena i izroda. Mislim da smo jedna od posljednjih generacija koja ima iznimnu čast uživati u ostatcima prirode, jer ovo što vidite kad izađete van su zaista samo ostatci, i njenim malobrojnim plodovima.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
i jednu i drugu knjigu Bozga, kad nađeš vremena, bit ćeš još frustriraniji nakon njih (tad shvatiš onu "nema nam pomoći"). Onda ova najava rata na pomolu se čini kao mačji kašalj. Mene tako shvaćaju ljudi (ko nekog freaka, otpadnika ovog društva), pa mi poklanjaju takve knjige, a šta ću onda, pročitam ih i frustriram se....
Ali imam ja i one za suzbijanje frustracije, kad pročitaš ove dvije, onda ti copy pasteam i one za micanje frustracija:vb_smash:


http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9010173415
Ajatolah je inače vrhovni (Z)VJERSKI vođa
 
18.12.2011
27
1
3
34
Ja mislim da ce Amerika lepo da se opece ako zapocne taj rat..Iran nece biti tako jednostavno osvojiti kao Irak a oni nisu ni tamo bas lepo prosli..:) Definitivno ce da bude neki rat,mozda ne udju sa vojskom u Iran ali bombardovanje definitivno..
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ko ima lovu ima i moć. Ja lično verujem u teoriju da se ništa ne dešava slučajno. Sve je to projektovano i isplanirano, samo se čeka prilika da bude sprovedeno u delo.

Lud je onaj ko misli da Ameri idu u ratove da bi nekog spašavali ili zbog borbe protiv terorizma. Treba opravdati toliko naoruzanje, treba to i prodati, valjalo bi nešto i zaraditi. Rezerve nafte su pri kraju... Ma razloga ima milion.

Oni da spašavaju svet od terorizma. Pa oni su ga izmislili. Ko je stvorio Sadama, Bin Ladena, Gadafija, Arafata, Sloba ... Pa Ameri naravno... I onda kad dodje vreme ajde malo da se igramo, mediji, propaganda, terorizam, rat, bravo za borbu za demokratiju, nabijem ih ja na kitu.

A narod zavesti, bilo koji, veoma je lako. Lakše je zavesti masu ljudi nego pojedinca. E, ovde se slazem sa Mazarom i potpisujem šta je napisao. Kako najlakše zavesti masu ljudi. Udri po veri. Mislim, ja nisam vernik, poštujem svačije versko opredeljenje, nemam nikakav problem sa tim, ali kad se u takvu igru počnu uvoditi crkve, dzamije, sinagoge...e tu nastaje haos. Čudno mi je da u 21.veku ljudi još uvek padaju na takve stvari i da je najlakše isprovocirati rat pozivom na veru. Fuj...

Treći svetski rat je prošao...Nismo ni primetili. Tuzno je kako se čovek navikne na takve stvari, nema dana da negde u svetu neko ne puca na nekog ili da neko nekom ne preti ...Novo zariste, svi pričaju o tome dok se ne pojavi negde neko drugo,novije... Ono prethodno se zaboravlja i idemo dalje. A Ameri nas kljukaju propagandom i borbom za demokratiju a mi gutamo... I navikavamo se. A oni zaradjuju na mrtvima, lešinari...Mislite da se Jugoslavija raspala slučajno ... Aha.

Ne,ne zelim dalje da pričam o tome, bolje da stanem na vreme. Hoću samo da kazem da je sve već negde zapisano i neko je sve isplanirao...
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
slazem se sa hokerom nista nije slucajnu sve smisljeno pare nisu problem para nema a amerika najzaduzenija zemlja i oni nekom da pomognu kako ?
a koji je rat posten nije ni jedan nit ce bit ijedan ...
ja imam pusku i noz jaci sam od amerike nista mi nemogu nisam duzan a oni jesu :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico
03.07.2009
1.740
2.317
188
Hooker je napisao(la):
A Ameri nas kljukaju propagandom i borbom za demokratiju a mi gutamo... I navikavamo se

Zbilja misliš da Sjedinjene američke države upravljaju ili pokušavaju upravljati svijetom?

Ovdje se radi o multinacionalnim korporacijama koje po meni uopce ne rade sve ovo za profit (jer novaca imaju...btw novac ne postoji) već želja za moći, za upravljanjem...

Radiš 8-12 sati za neku korporaciju, kupuješ hranu sumnjivog podrijetla sa čudnim aditivima koje proizvodi korporacija, kupuješ u dućanima koje posjeduju korporativna društva, dođeš doma i gledaš televiziju koju posjeduje korporacija...mogu tak odo sutra...sve sta vidiš oko sebe posjeduju korporacije manje ili više, vjerova ti ili ne...

Zbilja jos uvijek misliš da su amerikanci najveci problem? ja mislim da se tu ne radi o amerima, britancima, nijemcima i slicno...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Tropico je napisao(la):
Zbilja jos uvijek misliš da su amerikanci najveci problem? ja mislim da se tu ne radi o amerima, britancima, nijemcima i slicno...

Mislim, i mislim da Britance,Nemce,Francuze i sl. kontrolišu Ameri. Kad to kazem, ne mislim na narod generalno nego na vlade, a ko je vladar iz senke, da li multinacionalne kompanije, sekte ili neko drugi, nemam pojma. I mislim da pričamo isto samo iz različitih uglova gledano...

I strašno je kako se čovek oseća nemoćan, sitan, zgazen, prevaren, naivan i bespomoćan kad gleda sve to i ne moze nista da promeni... Čak i da se skupimo i organizujemo, govorim hipotetički, i da se nešto promeni, sutra će doći drugi i sve će biti isto... Strašno...

Najbolje je onda smotati jednu buksnu i bog te veselio, makar mozak da sačuvamo...