Orgonski nabijeno sjeme, rast i klicavost povećani za 30-40%

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
zendramax je napisao(la):
...ali to je uski segment znanja i ne daje ti za pravo da komentiraš tuđe postove s tolikom dozom bahatosti i samozadovoljstva...
:vb_wave:

e, vidis zato sam i pocel komentirati ovu temu - jer to nije uski segment znanja, to je znanost o biljkama koja je dugo proucavana i biljezena i svi podatki se mogu sljediti do zakljucaka. zato ipak smatram da imam pravo reci svoje misljenje o ovome jer se ipak radi o biljkama, pa nek si onda ljudi sami odluce kaj vjerovati. prije si rekao da netreba vjerovati sve kaj pise u knjigama-istina, ipak strucne knjige su sve pisane na temelju mnogih eksperimenata i proučavanja od strane priznatih profesora i doktora. dakle knjige ipak ispred interneta koji je pun gluposti od raznoraznih perpetuum mobilea do krajnje zabavnih pseudoznanstvenih teorija.

Papa Romeo je napisao(la):
Nauka (astrofizika) tvrdi da je svako kretanje u svemiru uslovljeno velikim praskom i da se sva tijela u svemiru medjusobno udaljavaju, sto je razumljivo posto im je ista polazna tacka, a razlicite mase. Meni je neprihvatljiva ta teza iz prostog razloga sto pod takvim uslovima ne bi dolazilo do vrtloznih kretanja, a koja su glavna karakteristika skoro svih galaksija. Do vrtlozenja (recimo vazduha) dolazi na periferijama vjetrova koji duvaju iz suprotnih pravaca, tako smatram da dolazi i do vrtloznog kretanja galaksija, zbog sila koje djeluju iz suprotnih smjerova, a to me navodi na zakljucak da nije bio jedan veliki prasak, vec njih nekoliko i to u razlicitim epohama postanka svemira.

e, vidim da te zanima astrofizika i ovo kretanje, pa bi ti preporucil da pogledas COSMOS serijal Carla Sagana (Cosmos (TV mini-series 1980) - IMDb). traje 13 sati sveukupno, ali bude ti objasnil kako se ponasaju galaksije (jer ipak se ne vrte zbog sila razlicitih smjerova), a uz to ima jos i masa drugih zanimljivih stvari. -mislim pogledaj pa zakljuci sam

Dorian Green je napisao(la):
Stvar je vrlo jednostavna neću ja nikome ništa dokazivati i tjerati inat ovi komentari koji me pokušavaju diskreditirati su banalni i pokazuju elementarno nerazumjevanje stvari,kažeš da imaš diplomu pa šta onda imam je i ja... ...i iskreno nemam volje svima dokazivati...

jedini komentari koji su banalni i pokazuju elementarno neznanje su tvoji, a i sam tekst ti je pun nedosljednosti i fanatizma.


Dorian Green je napisao(la):
@maverick ti imaš neke mentalne barijere pitaj boga zbog čega i komplekse zbog čega ne možeš dalje,ali iskreno baš me briga zbog toga i zbog tvog razmišljanja jer znam da nisi u pravu kao što i znam kako se zovem,zato ako misliš i dalje komentirati u istom smislu uopće neću obraćati pozornost tako da se ne moraš dalje truditi,naljutiti me,diskreditirati,uvrijediti ili ne znam što jer to nije moguće. Ja znam da je istina,a za tebe me nije briga i da samo nastavi i dalje vjerovati googleu umjesto da sam nešta provjeriš i živjet ćeš dugo i sretno,ali opet to nam je na kraju svima i cilj što je poprilično paradoksalno

dakle ako magistarska diploma s faksa koji se bavi iskljucivo biljkama nije klompetentna za raspravu o ovome- ma evo zapitaj se sam, a vidis i da ti je tema prebacena tam gde joj je i mjesto.

gle nije mi cilj ni vređati ko tebi, nit me briga za tvoja razmisljanja, ali mi je pun kufer raznih šarlatana. i genije nevjeruje se guglu, nego se ZNA iz raznih znanstvenih radova (koji potvrđuju ili pobijaju neke teze na temelju dokaza).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Napušena Vjeverica;217701 je napisao(la):
Ovo si trebao prebaciti u Opremu, stvarno ne vidim kako ce ikome ova tema pomoci ovdje. Ovo vise vuce na "ludnica" podforum nega na bilo sto imalo ozbiljno. Al kak hoces...
Riječi "alternativa, orgon, eter itd" su prikladniji za ovaj podforum. Na dnevnicima uzgija je bilo ali besmisleno jer nije popraćeno nikakvim growom. U opremu ne može jer orgona i etera nema za kupiti a još ne znamo kakva je korist za biljke.
 
02.07.2012
19
4
0
33
Ma možeš ti imati i 75756574585 diploma i cijelo akademsko društvo na svojoj strani,ali mene ne možeš razuvjeriti niti potkopati,ja sam prof.fizike,ali to nije ni najmanje bitno sad s tim se bavim već nekoliko godina i naslušao sam se svakakvih kritia i svih mogućih komentara što pozitivnih što konzervativnih kao tvoji u kontaktu sam i s DeMeom i mogu reći sa sigurnošću i bez lažne skromnosti da o tome na ovim prostorima vijerojatno nitko nema bolje znanje,ali ja tu nisam da promoviram orgon ili hvalim sebe,već sam samo htio reći kako jednostavno možete poboljšati osobine sjemena i ništa više jer i ja pušim ne tako često,ali pušim i znam kako je to čekati da ona proklija i nikne,a ovako je to puno lakše i brže,a to što to tvoji agronomski svijetonazori ne dopuštaju do toga mi je stalo koliko i do mišljenja onoga prokletog crva koji mi buši dječicu
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
@maverick "e, vidim da te zanima astrofizika i ovo kretanje, pa bi ti preporucil da pogledas COSMOS serijal Carla Sagana (Cosmos (TV mini-series 1980) - IMDb). traje 13 sati sveukupno, ali bude ti objasnil kako se ponasaju galaksije (jer ipak se ne vrte zbog sila razlicitih smjerova), a uz to ima jos i masa drugih zanimljivih stvari. -mislim pogledaj pa zakljuci sam"

Studirao sam fiziku i hemiju na tehnoloskom fakultetu i uspjesno ga zavrsio prije vise od decenije. Ovo sto si predlozio davno sam prostudirao i mogu ti reci da ne postoje ili su jako rijetke nepobitne cinjenice. Uglavnom su to sve teorije koje cekaju neku novu, nasem mozgu prihvatljiviju cinjenicu.
Da bi odredili najprostije stvari npr. kretanje tijela, moramo imati referentne tacke. Koja je tacka referentna, a koja nije niko ne moze da tvrdi sa sigurnoscu, sve se svodi na pretpostavke. Ako kazemo da se Mjesec rotira oko svoje ose moramo nasumicno ili namjerno odrediti referencu. Uzmimo za referencu Zemlju. U odnosu na Zemlju Mjesec se NE ROTIRA oko svoje ose, jer bi u suprotnom vidjeli njegovu tamnu stranu. Neki tvrde da se vrti oko sopstvene ose pod uglom od 6 stepeni 40 minuta u odnosu na okomitu liniju prema zemljinom centru, te da je vrijeme Mjeseceve rotacije (jedan krug oko sopstvene ose) i vrijeme Mjeseceve revolucije (jedan krug Mjeseca oko Zemlje) identicno. E nije tako!
Zamislimo da je napravljen autoput oko zemlje, recimo po ekvatorijalnom pojasu. Automobil koji predje put oko Zemlje, u odnosu na Zemlju nije izvrsio rotaciju oko sopstvene ose, a dokaz za to se ogleda u tome sto bi na pola predjenog puta ili 180 stepeni u odnosu na zemljino jezgro morao da se krece na krovu, da bi se tokom preostalih 180 stepeni postepeno vratio u prvobitan polozaj, odnosno na tockove.
U svemiru vladaju kompleksna kretanja i niko ih nije precizno definisao, niti im zna uzrok iliti porijeklo. Sve su teorije, pa tako i ja imam sopstvenu, a nju dijelim sa istomisljenicima :)

@dorian
Sudeci po orijentaciji vuces na prof. metafizike, pa kada budes u prilici pozdravi nam male zelene :)
Malo da se nasalimo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist
02.07.2012
19
4
0
33
@papa romeo hahahaah UFO-vci se ljute kad kažeš mali zeleni oni kažu mali sivi hahahahahah poznam trojicu koja su totalno puknuti,kažeš prije deseta godin,ja sam malo mlađi i moglo bi se reći da sam frižak da ne kažem zelen hahahahahahahah pa ako imaš vremena govorim kao kolega kolegi napravi taj mali org.akum,ako ti se da ne moraš ništa očekivati,ali eto moglo bi ti biti zanimljivo,a ako budeš htio raditi veći kockasti javi i ja ću napisati sve materijale,kasnije kad nabavim fotić ću staviti slike svojih biljaka koje su tretirane i ovih koje nisu
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Papa Romeo je napisao(la):
Ovo sto si predlozio davno sam prostudirao i mogu ti reci da ne postoje ili su jako rijetke nepobitne cinjenice. Uglavnom su to sve teorije koje cekaju neku novu, nasem mozgu prihvatljiviju cinjenicu.
?? koju cinjenicu? pa Sagan prica i potkrepljuje tvrdnje cinjenicama, a za pretpostavke napomene da su takve. meni su te cinjenice mozgu prihvatljive...wtf!?
Papa Romeo je napisao(la):
e, mi s dokazima znamo da je tako jer imamo dokaze :)
Papa Romeo je napisao(la):
Zamislimo da je napravljen autoput oko zemlje, recimo po ekvatorijalnom pojasu. Automobil koji predje put oko Zemlje, u odnosu na Zemlju nije izvrsio rotaciju oko sopstvene ose, a dokaz za to se ogleda u tome sto bi na pola predjenog puta ili 180 stepeni u odnosu na zemljino jezgro morao da se krece na krovu, da bi se tokom preostalih 180 stepeni postepeno vratio u prvobitan polozaj, odnosno na tockove.
pa kakve to veze ima s mađarskom mornaricom? pa nije izvrsil rotaciju oko svoje osi jer to napravi dok se okrene u zraku recimo.
mislim da ti neznas gde je os auta. ili si sam pobrkal referentne sustave.
Papa Romeo je napisao(la):
Sve su teorije, pa tako i ja imam sopstvenu, a nju dijelim sa istomisljenicima :)
pa zato jer ju delis s istomisljenicima je i tak losa. pa gde bi bil napredak na svetu kad bi svi isto mislili, pff...
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
@Dorian
Ne bih uopšte na temu da komentarišem, ali moram da ti kažem da si izuzetno nepismen za jednog profesora. I nemoj to shvatati nikako drugačije nego kao konstruktivnu kritiku.
Moraš početi korisiti tačke, zareze, skraćivati rečenice, ne ponavljati se, stavljati velika slova itd. Mislim da je nedopustivo za jednog učenika (bilo koje škole), a kamoli profesora da piše tako u nerazumnim 'kobasicama'. Ne samo da je ružno, nervira čitatelja, nego ispadaš i laik (a to sigurno ne želiš biti dok se 'svađaš' po forumu :D )

Pozz :)
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ovde treba sagledati stvari upravo onako kako ih i Dorijan i Mawerick vide...za jednog koji u ovo veruje, odnosno u sopstvenom bicu oseca nijhov boljitak, ja verujem i predpostavljm da ce njemu na odredjenom nivou u svim sferama zivota donositi korist.
Sa druge strane Mawerick-u nece pasti na pamet da ovo uopste i proba, sto je opet o.k., jer njegovo bice vec ima svoju unutrasnju autosugestivnu filozofiju( ili citaj religiju ).
Opet gledano, sa strane korisnika foruma: Dorijane druze nemoj kroz "svadju" nametati svoje misljenje u toj meri da provociras.

Pozz i od mene.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
pecurko je napisao(la):
er njegovo bice vec ima svoju unutrasnju autosugestivnu filozofiju( ili citaj religiju ).

jesi to vidio u kristalnoj kugli?
nemam potrebu ni za religijom ni za autosugestijom, pa nemoj o meni ovakve zakljucke donositi kad nemas ni na temelju cega...
:sand_play:
peace
 
02.07.2012
19
4
0
33
Ma što bi se ljutio pa svijestan sam ja gramatičke točnosti odnosno netočnosti pisanja,ali imam jedan dosta buntovan stav prem tome,a to je j*be mi se,nije me pretjerano briga za društvene norme da je nikad se ne bi ni uhvatio orgona,hvala svima na dobrodošlici,na gramatiku pazim jedino kad pišem neku radnju da se uštogljene kolege ne zgrožavaju hahahahahahahahaha,ali hvala na kritici,kritika je uvijek dobra i treba ih biti što više
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
@maverick
Ono sto ne vidis, osjetis ili spoznas sam od sebe ne mora da znaci da ne postoji! Dozivljavam te kao malo dijete kojem su roditelji davno rekli da ne dira platu od sporeta, jer ces se oprziti, a ti si je tek sada pipnuo i spoznao njenu vrelinu, ali polako to je samo pocetak, shvatices ti mnoge stvari u zivotu!

Kakav zrak i sta napravi u zraku? O cemu pises?! Automobil nije u zraku, vec na Zemljinoj povrsini za koju je vezan njenom gravitacijom. Da bi odredio njegovo kretanje po zemljinoj povrsini ne smijes ga posmatrati sa strane, kao izmaknuti posmatrac, nisi u bioskopu o fizici pisemo.
Ti da si rodjen u vrijeme Galilea prvi bi ga spalio, jer bi bio ucen da je zemlja ravna ploca koju nose kornjace. Eppur si muove!

Jos da napomenem, da iz nase perspektive Zemlja jeste u centru svemira!

@dorian
Spomenuo sam cisternu od 3000 litara zato sto je imam, pa bi se mogla prosjeci nekakva vratasca kroz koja bi se ulazilo u nju i posadile biljke :) ali ima tu mnogo problema (temperatura po ovom zvizganu, osvjetljenje, cirkulacija vazduha) tako da se necu sa time zamarati :) drzi se svoga cilja, ne ugrozavas druge niti ga nameces drugima, pa se ne obaziri na sitne provokacije.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
@Mawerick - i nauka za zatvoreni um moze imati snagu religije, nisam se pokušavao praviti pametan, već smiriti strasti i probati navesti Doriana da nastavi sa izlaganjem bez upuštanja u rasprave.... no i sam umalo upah u jednu takvu...
I understand ruls, regulations, wars i dont undestand sorry...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Momci pišete gluposti i padaju uvrede, u rukavicama doduše, ali to nije u duhu ovog foruma.
Ova rasprava nema smisla od starta. Niti će netko dokazati ovom da u boxu od vune i metala sjeme ne klija bolje, niti će on ikome dokazati suprotno.

Fino Doriane ti to uzgoji, poslikaj, usporedi pa onda neka radi i misli tko kako hoće.

O orgonu se mnogo pisalo već i relativno je poznata ta materija, a ove vaše rasprave su stvarno filozofske i nemaju veze s ičime, punite forum s govnima. Da, s govnima, nije me cenzurirao juhuhu :dada
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Papa Romeo je napisao(la):
@maverick
Dozivljavam te kao malo dijete kojem su roditelji davno rekli da ne dira platu od sporeta, jer ces se oprziti, a ti si je tek sada pipnuo i spoznao njenu vrelinu, ali polako to je samo pocetak, shvatices ti mnoge stvari u zivotu!

Kakav zrak i sta napravi u zraku? O cemu pises?! Automobil nije u zraku, vec na Zemljinoj povrsini za koju je vezan njenom gravitacijom. Da bi odredio njegovo kretanje po zemljinoj povrsini ne smijes ga posmatrati sa strane, kao izmaknuti posmatrac, nisi u bioskopu o fizici pisemo.
Ti da si rodjen u vrijeme Galilea prvi bi ga spalio, jer bi bio ucen da je zemlja ravna ploca koju nose kornjace. Eppur si muove!

Jos da napomenem, da iz nase perspektive Zemlja jeste u centru svemira!

bwahahah pa ti stvarno nemas pojma gde je os auta!

ma nemoj ti meni o hipotetskim situacijama u vreme galilea, pa ja ti celo vreme pisem da trebas nest dokazati i potvrditi, a ne slepo slediti i samo totalni kreten moze to deducirati ovak.

uglavnom ostale nebuloze, a samo u zadnjem postu ih ima ohoho, necu vise ni komentirati jer ipak
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” Mark Twain

pecurko je napisao(la):
@Mawerick - i nauka za zatvoreni um moze imati snagu religije

I understand ruls, regulations, wars i dont undestand sorry...

bez brige, nemam ja zatvoren um, samo nevjerujem u sve kaj ljudi pisu po internetu bez ikakve literature etc.
a nije ovo war, to je samo rasprava koja je zastranila jer se netko predstavlja kao fizicar, a ne barata osnovnim pojmovima...
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Dorian Green je napisao(la):
Ma što bi se ljutio pa svijestan sam ja gramatičke točnosti odnosno netočnosti pisanja,ali imam jedan dosta buntovan stav prem tome,a to je j*be mi se,nije me pretjerano briga za društvene norme da je nikad se ne bi ni uhvatio orgona,hvala svima na dobrodošlici,na gramatiku pazim jedino kad pišem neku radnju da se uštogljene kolege ne zgrožavaju hahahahahahahahaha,ali hvala na kritici,kritika je uvijek dobra i treba ih biti što više

To bi Doriane bilo isto kao da imaš buntovan stav prema pričanju, pa pričaš nepovezano, ujednačeno, samo nabrajaš, izostavljaš priloge, prijedloge, itd. Hoću da ti kažem, to što ti pišeš, mi čitamo. A pisani jezik, skupa sa pravilima i interpunkcijama, je napravljen na takav način da bi vješto prenosio naš govor, i da ne bi dolazilo do zabuna ("Ubiti ne, pomilovati!" & "Ubiti, ne pomilovati!").
Tako da, kolege nisu uštogljene, to je tako jer je svima koji te čitaju lakše. To je osnovno obrazovanje, baš kao i pravilan govor i izgovor ;)
Nadam se da ćeš shvatiti... Pogotovo ako jesi profesor kao što kažeš ;)

Uživajte... Pozz :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ovo uopce nije rasprava nego konstantno vrijedanje od strane Mavericka bez ikakvog protuargumenta.

I zasto se sad ja mjesam? Jer sam zrtva. Sad ce se covjek naljutit, rec ko vas jebe i nece mi napisati specifikacije tog cuda i onda kad cu jednog dana htjet ga napravit, dobit cu 15 vrsti rakova, strest ce me struja i necu moci zapalit frulu zbog svih tih poteskoca.


Heh. Zivjeli.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Napušena Vjeverica;217879 je napisao(la):
Ovo uopce nije rasprava nego konstantno vrijedanje od strane Mavericka bez ikakvog protuargumenta.

ne vredjam nego odgovaram istom mjerom. a protuargumenti?? stvarno??? pa cela akademska zajednica sveta mi je protuargument . covece pokusaj s razumjevanjem procitati kaj ovi pisu - to je elementarno neznanje, em zivota biljke em fizike. evo, stojim iza svega kaj sam napisal i u svakom trenutku si mozes sam za sebe to dokazati. prouci malo... koristi internet i pazi kakvi su izvori informacija...
 
02.07.2012
19
4
0
33
Ne mora vam se sviđati moj načni pisanje,ne morate mi ni vjerovati jer ja ću pisati kao ja hoću i istraživat ću ono što ja hoću,a ne što mi akademski krugovi nalažu ili društveni normativi,ali pa dajte ljudi ne morate mi vjerovati to ne tražim samo tražim da uvidite kako postoji mogućnost da sam ja u pravu i koliko god ona malena bila po vama. Za mene Orgon ima duboko značenje i odnosim se prema njemu kao prema živom biću,eto možda će neki sad reći vidi fanatika,ali stvarno me nije briga jer vijerujem u svoj rad i u rad Reicha i Demea.
Poslikat ću biljčice ne znam kad,ali hoću i napisati plan za izradu akumulatora više tipova pa ako hoćete možete me ismijati (premda nitko ne može) ili sve uzeti s rezervom i sami napraviti taj toliko jednostavan pokus sa sjemenom.

@vjeverica napisat ću danas
@maverick ti si dosta iskompleksirana osoba i ne zaslužuješ da znaš išta o tako predivnoj stvari kao što je Orgon tako da se neću obazirati na tvoje komentatr niti odgovarati na njih pa se ti i dalje ograđuj zidovima.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Dorian Green je napisao(la):
@maverick ti si dosta iskompleksirana osoba i ne zaslužuješ da znaš išta o tako predivnoj stvari kao što je Orgon tako da se neću obazirati na tvoje komentatr niti odgovarati na njih pa se ti i dalje ograđuj zidovima.

zakljucak da sam izkompleksiran i da se ogradjujem zidovima si izvukao iz koji premisa?
ovdje si sam dao dokaz kak ti funkcionira logika.

samo napred napravi pokus s "predivnom stvari kao sto je orgon", podrzavam 100% ali molim te za dobrobit covjecanstva prvo nauci kako pravilno postaviti eksperiment s repeticijama, kontrolama, etc., te naravno napravi analizu tih podataka.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Čitam i ne vjerujem kuda ovo vodi...
Evo, sad će vama visoko obrazovanima reći nešto jedan koji nije. Mislim da ste svi malo previše poletjeli, a tko visoko leti, nisko pada. Smirite strasti kao prvo i osnovno, a za kvalitetnu raspravu bi trebalo izbjegavati primjedbe kako je onaj drugi glup i sl.
Svoje mišljenje po pitanju Orgona nisam htio pisati, ali recimo da bi to izgledalo ovako:

Ne vjerujem u kojekakve mambo đambo fore, ali tko sam ja da prozivam onog drugog, ako on eksperimentira sa istim. Kako se osoba koja duboko vjeruje u to što govori i smatra da ima dokaze u djelotvornost istoga osjeća? Pa vjerojatno isto kao i ja kada tvrdim da je kanabis moj jedini lijek i da mi niti jedan pain killer ne pomaže bez negativnih poslijedica kao što to čini kanabis, dok me onaj drugi naziva narkomanom.

Zato vas molim, calm te f*ck down, jer vidim da su i kartoni sjevnuli. Mada to osobno smatram pre jakom reakcijom kolege Greenpowera, to naravno ne znaći da ne odobravam. Samo mislim da su još neki zaslužili isto.
Oni kojima se ova tematika ne dopada, neka posjećuju druge teme i sudjeluju u njima. Oni koji misle da imaju neka znanja za podijeliti, neka to i učine, a oni koje interesira ova tematika, neka ostanu i diskutiraju na kulturan način.

Hvala na pozornosti :)