Outdoor presadjivanje - my way

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
EHH od kud pocet. evo slike prvo:
1) primjer:

highlander-ka vulgaris,isklijala u posudi od 2l.(valjda),stara malo vise od mjesec dana.bila na jakom suncu na pocetku ali je slabo rasla.da bi dobila visinu,tjedan dana stavljena u hlad pa je krenula za suncem,narasla i iskrivila(self lst).poslije je vracena na sunce pa je opet prestala rasti i izravnala se. trenutno, prije presađivanja, visina 17-20cm,bez izraslih novih internoda, nema "mesa", prava manekenka.
kotiledoni pozutili i ispali prije dva tjedna,lagano zutilo se pocelo penjati u vis i bube su je poceli pomalo manđariti.



zemlja di je presađena je prirodni humus(valjda). iskopao rupu oko 40cm duboku i 25cm siroku.
10 min. drzao posudu u vodi i izvukao biljku

ubacio ju u ođak(rupu)
vecina rade gresku kad biljku ostave ko na ovoj slici, znaci popune sa zemljom do kud je bila u posudi. ja mislim da treba ukopati 60-70% biljke da bi joj izolirali korijen od vrucine. naime zemlja na povrsini grije i na 40-45c,ako je vanjska temp.30-35c u hladu(sesti mj.)NA DIREKTNOM SUNCU JE OD 7h. do20h. .slika ispod(eventualni napredak biljke za 5 dana) p.s. sudbina:bezbolna eutanazija za mj.dana

2) primjer:
strain:MIDGET-ka VULGARIS

stara skoro mjesec dana, isklijala u posudi od 2l. sa pol(pojeden) i jednim citavim kotiledonom. bila na suncu, nije bas pomoglo,jedva se dovukla do 10cm.kotiledoni se osusili pa sam nadodao zemlje da pokrijem sramotu. na dan presađivanja visoka 6.cm i svedski stol za muhe.
presadio u 10l. bijelu posudu .zemlja obicna(begonije bile u njoj prosle g.) u koju sam pomjesao 20% ovcjeg izmeta .
stavio bijeli papir preko zemlje da bi odbijala sunceve zrake koje bi crna zemlja upila i pretvorila u visoku temp(40-45c.)
na od 7h do 20h.




mislim ju udomiti za kojih mjesec dana, ako prezivi naravno. da se i ja ozbiljno uhvatim indora
animal0076.gif
.
update za 5 dana.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
hm vidi se da je bila pod malo svijetla zato se izduzila,pukla bi ka bi joj skakavac da high kick..sto da ti recem prisadi i goni,nadam se da je fem ako nije nebi se zeza samo s njom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ovaj bijeli papir između zemlje i biljke se pokazalo kao losa ideja. kuri biljku.
zakljucak:
donja strana lisca voli biti u sjeni. vjerojatno je to netko od vas znao dok je moja biljka(ja isto) saznala na hard way:ludak
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Stomin aparat, preko koga biljka vrši aspiraciju se nalazi sa donje strane lista i po obodima, pa je ova metoda verovatno dovela do sušenja stoma...ili do preteranog otpustanja vlage...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
maknuo vec jucer.
muhe i neki jako mali skakavci su krivi prijatelju.posuda je postavljena na metar visine, na odrezanom deblu lipe.
mislim da puz dolazi kad je biljka vec mrtva, a naizgled se jos drzi,da je on,snimio bi njegov trag koji ostavlja.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
bas sam sad bio kod bioza steta sto nisam slikao da vidis 200 puzeva riknutih okolo lopatom sam ih bacao

da nije puzomora oglabali bi i koren prosle god su mi 3 pojeli za par sati do temelja,a skakavce sam video nisam primetio da oni jedu bioza je ok
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
nije tu problem ništa negoli reflekcija sunca koja je spalila lišče...makni to i stavi crnu plastiku i nečeš imat takvih problema više
Pozdrav
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Posto ukopavas biljku u zemlju evo ti jedan prijedlog...na onome dijelu stabljike koji ces zatrpati lagano noktom ostruzi koru i onda zatrpaj a na tom dijelu ce ti pustiti korjen i ubrzat ces rast...to sam procitao negdje mislim da je falco to napisao... probao sam to napraviti, istina kod presadivanja iz kalja u kalj...i moram priznati biljka je dobila dobar boost u usporedbi sa sekom koja je samo presadena normalnim nacinom ......cinjenica je da ju zakopavas da korjen bude sto dublje no mislim da imas prostora za ovaj manevar......sretno :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
vjerojatno pusta nove dlacice korijena. ako ne vislje onda sigurno do kotiledona(ako se ukopa). cak i bez guljenja koze. vidio to na paradajzu.
p.s. volio bi upoznati puza koji be se tu mogao popeti. finansirao bi mu ekspediciju na Mont Everst
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Canna je napisao(la):
nije tu problem ništa negoli reflekcija sunca koja je spalila lišče...makni to i stavi crnu plastiku i nečeš imat takvih problema više
Pozdrav
maknuo sam cim sam skuzio, crni najlon bi ju pregrijao(korijen) a upravo to zelim izbjeci. temp. idu i do 35c., zato sam uzeo bijelu posudu,da je 4 mjesec isla bi u crnu ili tamnosmeđu ,cak i crni najlon preko zemlje ne bi smetao,, pomogao bi.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Creative je napisao(la):
Posto ukopavas biljku u zemlju evo ti jedan prijedlog...na onome dijelu stabljike koji ces zatrpati lagano noktom ostruzi koru i onda zatrpaj a na tom dijelu ce ti pustiti korjen i ubrzat ces rast...to sam procitao negdje mislim da je falco to napisao... probao sam to napraviti, istina kod presadivanja iz kalja u kalj...i moram priznati biljka je dobila dobar boost u usporedbi sa sekom koja je samo presadena normalnim nacinom ......cinjenica je da ju zakopavas da korjen bude sto dublje no mislim da imas prostora za ovaj manevar......sretno :)
evo dokaza da biljka pusta nove dlacice korijena ukoliko se ukopa malo dublje.
ukopana malo ispod prvih internoda
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
13-6 highlander-ka aka manekenka:

danas:
otisla malo preko 20cm. zadovoljan? da i ne jer je zadrzala manekensku liniju, novih internoda ima ali tek izbile.
ovu koja je u posudi cu preskociti jer buhe joj ne daju mira.teska srca ali morao sam ju tretirat neoperoidom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
8 dan od presađivanja:
midget-ka bila na samrti, vidno napredovala, samo na vodi. nikakav ph mjerac,nutrijenti, elemneti u tragovima ......

manekenka, visoka 30-ak cmrađen lst, oslobođena samo radi slikanja;
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
nema nikakav update, na moru sam, 3 dana VLORA, jos kojih 5 dana SARANDA , BILJKE OSTAVIO NA MILOST I NEMILOST PRIRODI.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
u mjesec dana narasla do nekih 70 cm,jos nije pokazala spol dok manekenka ubodena drito u zemlju pokazao muda. iscupan prije odlaska na more.