Outdoor za totalnog amatera

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.03.2012
4
1
3
40
Pozdrav svima. Već nekoliko godina čitam ovaj forum nisam pisao ništa a sad moram muka me naterala.

Dojadilo mi je više da se cimam sa dilerima, zadnji put sam završio desetku i ništa, vozi me samo 15 minuta i to slabim intenzitetom. Dolazi proleće i rešio sam da se okušam u uzgajanju. Našao sam dobre sajtove sa semenkama, hoću da probam a i nije mi problem i da ne uspe, prežaliću tih 20 evra, davao sam ih na razne gluposti nije strašno.

Pošto sam totalni amater u svemu ovome, zanima me kako da uzgojim outdoor sa što manje truda oko biljke, da li je moguće da se samo posadi i onda dođe da se pobere?

Koje sorte su najbolje za tako nešto? Kapiram da je automatik najbolje rešenje na osnovu ovih postova što sam pročitao ovde.

Dakle, još jedanput, pošto ništa ne znam o uzgoju, ako može neko da mi objasni najplastičnije moguće kako sve da se izvede sa što manje truda i cimanja.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Najjednostavnije i najjeftinije, rekao bih skoro pa gerilski. Treba ti malo više od 20 eura. S obzirom da ti je prvi put uzmeš minimalno pakiranje od 3 feminizirane sjemenke po želji, to ti je 30 eura cirka. Čekaš prvi maj za početak sadnje, u međuvremenu nađeš "siguran" sajt gdje predpostavljaš da nitko ne zalazi i da dobiva dovoljno sunca. Do prvog maja prpremiš taj sajt, malo pokrčiš, počupaš korov i iskopaš tri rupe, e onda odeš u trgovinu i za nekih 15 eura uzmeš 40 litara provjerene zemlje, malo perlita i bočicu plantele zelene i bočicu crvene. Izmješaš tih 40 litara zemlje sa tim perlitom, rasporediš po rupama koje si predhodno iskopao to, znači na svaku rupu 13.3333 litara zemlje i sajt je spreman. E onda recimo 28.04. staviš klijati sjemenke u maramicu ili vodu, kako već želiš i do prvog maja će cirka biti taman za ukop na sajt u pripremljene rupe sa zemljom. Zakopaš ih malko, to već znaš kad si mnogo čitao forum predpostavljam, maloko zaliješ i to je to. Računaj da moraš minimalno 7-8 puta obići od sijanja do branja, najviše radi prehrane tom plantelom što si prethodno kupio. I to je to, sve skupa za 45-50 eurića ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.