Passion #1 Indor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Setup isti kao do sad,

Vege - 200w CFL
Flower - 400w HPS
dimenzije boxa -1.5x1x2.5
Grow bag - 15 L
zemlja - nznm naziv kupljena u poljoprivrednoj apoteci
voda - Cesmusa, imam ph metar, obaram ph vode vinskim sircetom.
Seme - Duch passion PASSION #1

Pozz svima again. Proshli grow je sjeban skroz i zbog nekih nepredvidjenih situacija sam morao da posecem sve.
E sad shto se tiche semena , indika ali iskljucivo za napolje, ali jbg nisam mogao da biram tako sam dobio.
Shta se deshava sad, proklijale su za dva dana, ubacio ih u zemlju, izashle iz zemlje
, pustio ih nedelju dana, i onda kao najgori debil sipao pola doze slavola, ranije je bio za ukorenjavanje, ali su ga promenili i sad je klasicna prihrana. Tako da....
POMAGAJTE... stabla su roze listovi svetlo zeleni, i jedna je pocela da se sushi. Shta da radim? Dali bih mogao da ispravim to nekako? Odradio sam flush chistom vodom i sad chekam! Dali ima josh neshto?
A da i lampa cfl 200w na koliko da je stavim od njih, bila je na 5cm pa na 10, sad je na 10-12 , i dalje su bebice. molim pomoc!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pola doze slavola ne moze da steti ni jednoj biljci, ne znam de je problem, mozda ako si koristio slavol S, mada sunjam da bi pola doze nesto napravilo... daj fotku... mozda je pre do sastava zemlje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mislim da ti je zemlja u banani, previse je i mokra, a i ne sadi se u dve trecine napunjene case od 1.8dl ako si odradio flush sacekaj da se to osusi i u medjuvremenu nabavi kvalitetnu zemlju pa presadi... nadam se da ti ph vode nije u banani, onda moze biti samo gore posle ispiranja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Ph vode je 6,5 - 6,6. Nije slavol s, rekli su m,i da ga ne proizvode vishe. Nznm zemlja je po preporuci, neka za cvece. Da nije zbog svetla? Ipak to je 200 W CFL.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
nije zbog svetla,crvena stabljika i zutilo je znak da fali N,to se i meni desavalo sa biljakama u seedling fazi posle dodavanja slavola.doduse ja sam tada koristio teramagmu i sumnjao u njen kvalitet(lose skladistenje i sta ja znam),cim sam ih presadio u drugu zemlju i izbacio slavol problem je bio resen.isto tako kotiledoni poceli da zute jako rano i prvi par listova odma posle dodavanja slavola.

cak mi se desava i sa matorim biljkama kad im dodam slavol uz vege djubrivo da naglo pozuti nekoliko fun listova,a kad dodam samo vege bez slavola sve normalno.ne znam u cemu je fora...nesto tu slavol gadno zezne stvari...

samo presadi u cistu zemlju i regulisi ph,resices problem.


Edit: opa cupa verujem ja tebi da je magma i composana No1,ja sam svega koristio tri dzaka magme i sa tim zadnjim ujebo stvari.Necu da pljujem zemlju kazem sta se desilo meni,a to sto ljudi pljuju po magmi u zadnje vreme nije palo iz vedra neba vrv imaju neke razloge.

Poenta mog posta bi bila da se izbaci slavol u seedling fazi.Sad koristim potground H i sa njom neam problema nikakavih 50dana u 10l bez deficita...i ovo sto sam reko kod matorih bijlaka 30-40 dana kad mixam slavol i vege ili samo slavol i vodu,fun listovi zute,kad ga izbacim sve normalno...prvo sam pomislio da je slavol nesto "pokvaren" pa uzo novu bocu,medjutim ista stvar.a bijoza koju nisam tretirao slavolom ne pokazuje nikakve deficite...i sta mogu da zakljucim iz svega toga?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Kompa ...upravo to se dogodi kada koristis neprovjerenu zemlju i onda iz neznanja sipas gnojiva pa onda ispires i iz jednostavne stvari napravis komplikaciju.
Zemlja nije dobra i kraj price nikakvi nedostaci ovoga ili onoga one su toliko mlade da nisu ni svjesne gdje se nalaze a kamoli da im fali nesto.
Terramagma ili Composana i to je sva filozofija i nemas brige....6l zemlje 4 tjedna( mjesec dana) pokrivaju bez prehranjivanja
Prehranjivanje tako mladih biljki je potpuno nepotrebno ako koristis jednu od ove dvije spomenute zemlje.
Price da nevalja terramagma ili composana su price bez pokrica i palamudenje bezveze.Ja garantiram da se to nebi dogodilo u TM ili Comp.
Ja uzgajam godinama i jos uvijek nemam toliko iskustva da mogu primjetiti razliku izmedu TM i Composane jer je razlika u nijansama a kamoli tvrditi da neka od njih dvije "nevalja"
Znaci koristi provjereno i nemas problema TM ili Composana i evo dima da se useres


edit:
Rkj420 ovo za zemlju se neodnosi na tebe vec opcenito ljuti me to sirenje dezinformacija o zemlji u kojoj smo skoro svi poceli i koja se promjenila ali vrlo malo...jos uvijek je to mama medu zemljama...vjeruj mi:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
moze slavol ako je kvalitetna zemlja u pitanju, mora biti kvalitetna jer slavol pospesuje razvoj korena i njegovu sposobnost iskoriscavanja n-p-k, ako je zemlja losa i "siromasna" tad uz slavol biljka iskoristi brze sve sto nadje, pa moz da bude nedostatak ovog ili onog... u startu sam napisao da je zemlja u banani i dalje mislim isto, i isto bi se desilo i bez slavola samo malo kasnije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ne bi htio ispast veci katolik od pape,ali ja mislim da je problem u tom sto je casice napuno s 2/3 zemlje(ako ne i manje),napomenuo Bogey. ni to ne bi bio problem da te casice nisu bijele boje, ktome jos su i glatke. tih 1/3 casice reflektira svjetlost prema unutarnjoj strani lista i normalno, skuri lisce.
ne razumijem kako netko ulozi "brdo" love na set up i onda stedi na najeftijim sitnicama. drugi put startaj ih u: lijeva je od 1,5 l. desna od 2 decilitara.

znaci po mom misljenju. 1.zemlja=BO,2.pH=kazes BO,3. case=K.O.
rjesenje: ili napuni case do vrha sa zemljom ili prebaci u crne,smedje ili zelene case.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Lijepo je bogey objasnio. Zemlja ne valja, previše zalijevanja,
male posude i premalo zemlje u njima. A onda si jih utopio,
kad si zaljivao sa slavolom. Ako tako mala bilja ima prevlaznu
zemlju a nemoze popit vode ona zgnije, se utopi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
To ti je najvjerojatnije od previše zaljevanja. Gnojivo u ovoj fazi nije potrebno, samo možeš pretjerat ako je zemlja već obogaćena. Da li čaše imaju dovoljno rupa na dnu za zrak i odvodnju vode? Daj im zraka i malo manje ih zalijevaj. U vodu možeš dodati 3%-tni hidrogen peroksid kako bi korjenju dao dodatni kisik.