PH metar "bez" PH metra

Hesi Original Sjemenke Hempatia Led Lampe
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
770
6.996
233
tamo di je Bog reko laku noć
Pozdrav grooweri
Evo ja cu uletit s jednim pitanjem :razvaljen::
Koliko ml ima 30 kapi limunske kiseline(otopine iz prvog posta)?

Isprike ako to vec negdje pise (il sam toliko uduvan il sam preskocio koji post) peace
:mario::

• Sviđa mi se
Reactions: VenloNL

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
13
18
bavim se kvalitetom vode vec 10 godina i vecu glupost nisam procitao dugo :D univerzalno modifikovanje pH vode ne postoji niti ce ikada postojati... ako pricamo o "okvirno" prici onda u redu "tu je negde" kao mogu i da prihvatim ali da su ovo tacne vrednosti hahahahahahahaha u beskonacnost...

prvo po svim pravilnicima za kvalitet vode pijaca voda (sa pipe, jelte) mora biti ph 6-8.5, dakle to je ono sto bi po zakonu moralo biti... u startu se vidi da je raspon jako veliki... plus ove vrednosti zakon "garantuje" do vodomera, da li vi imate metalnu instalaciju u kuci ili plasticnu moze imati uticaj na pH na "pipi"... takodje kvalitet vode kao i njen pH varira na dnevnoj bazi cak i u samom postrojenju za preciscavanje, zato se i rade dnevne analize vode a ne uradili smo jednom i to ti je to... a da ne pricamo kad voda prodje kroz sve moguce instalacije i dodje do tvoje pipe...

dakle tautologijom dobijamo da je tvoja pretpostavka DEBELO pogresna da svi imamo istu vodu na pipi, samim tim su i rezultati pogresni... ja cu ti reci da se pH moze razlikovati prilicno izmedju naselja koja se napajaju iz istog postrojenja za preciscavanje vode pa cak i zgrada u tim naseljima jer se ovime bavim 10 godina i imam statistiku ispred sebe...

ono sto je kod tebe 7.5 kod nekoga moze biti 8 ili 7 ili 6.5 sto su ogromne razlike...

dobro si uocio da voda u dodiru sa vazduhom dize pH, zbog oksidacije jelte, probaj da ubacis onaj kamen za akvarijum i videces kako ce ti pH otici preko 8 posle 10 minuta a ne 24h...

pH metar koji ti koristis je onaj "economic" iz hidroponike od 1600 din... ne znam da li da nastavim sa "hahahaha" ili je to suvisno... ja sam uporedjivao pH metre sa profi laboratorijskim uredjajem koji kosta otp kao slabija polovna kola (~2000e, doduse nije samo pH metar) i ni jedan pH metar koji ti kupis do 100e nece dati dobro citanje, jos ako nije sveze kalibrisan kuku majko, odstupanja su po 1.0 pH i vise... moj kucni Hanna metar je full kalibrisan odstupao po 0.1-0.2, posle mesec i po dana, znaci pola growa po 0.3 a Hanna je jos i marka, prave dobre stvari... oni Milwaukee iz hidroponike, zivi uzas, uzmes dva pH metra njihova, kalibrises ih, gurnes u isti rastvor svaki na svoju stranu pokazuje, smehoteka... kapiram da je i ovaj tvoj ecomonic isti djavo...

elem, drugari, nista ne moze zameniti merenje dobrim, verifikovanim, kalibrisanim meracem ako hocemo da pricamo o tacnim vrednostima... ako se frljamo odokativno onda je sve ok i sve moze jer ne pricamo precizno... ako ste koristili pH merac u vasem stanu duze vremena uocili ste varijacije koje nisu tako velike i mozemo reci da kada razvijete osecaj za te varijacije (recimo posle godinu dana upotrebe) pH metar vam nece vise biti potreban jer ce te znati otprilike koliki vam je pH u kuci i mocicete da spustate pH metodom broja kapi ali opet budite sigurni da ne dobijate egzaktne vrednosti vec otprilike... sreca pa biljke trpe to otprilike inace niko nista nikad ne bi uspeo da uzgaji ;) a svakako ne mozemo reci da su te vrednosti univerzalne...

za limunsku kiselinu sve stoji, da, svaka kiselina ce vam oboriti pH pa i limunska naravno... nema potrebe bacati pare na "specijalne" pH minus preparate ali doziranje ti je presmesno i previse univerzalno... takva univerzalnost jednostavno nije moguca kada pricamo o pH vode, uzdravlje :D

Poslednja izmena:
09.07.2017
41
97
18
33
bavim se kvalitetom vode vec 10 godina i vecu glupost nisam procitao dugo :D univerzalno modifikovanje pH vode ne postoji niti ce ikada postojati... ako pricamo o "okvirno" prici onda u redu "tu je negde" kao mogu i da prihvatim ali da su ovo tacne vrednosti hahahahahahahaha u beskonacnost...

prvo po svim pravilnicima za kvalitet vode pijaca voda (sa pipe, jelte) mora biti ph 6-8.5, dakle to je ono sto bi po zakonu moralo biti... u startu se vidi da je raspon jako veliki... plus ove vrednosti zakon "garantuje" do vodomera, da li vi imate metalnu instalaciju u kuci ili plasticnu moze imati uticaj na pH na "pipi"... takodje kvalitet vode kao i njen pH varira na dnevnoj bazi cak i u samom postrojenju za preciscavanje, zato se i rade dnevne analize vode a ne uradili smo jednom i to ti je to... a da ne pricamo kad voda prodje kroz sve moguce instalacije i dodje do tvoje pipe...

dakle tautologijom dobijamo da je tvoja pretpostavka DEBELO pogresna da svi imamo istu vodu na pipi, samim tim su i rezultati pogresni... ja cu ti reci da se pH moze razlikovati prilicno izmedju naselja koja se napajaju iz istog postrojenja za preciscavanje vode pa cak i zgrada u tim naseljima jer se ovime bavim 10 godina i imam statistiku ispred sebe...

ono sto je kod tebe 7.5 kod nekoga moze biti 8 ili 7 ili 6.5 sto su ogromne razlike...

dobro si uocio da voda u dodiru sa vazduhom dize pH, zbog oksidacije jelte, probaj da ubacis onaj kamen za akvarijum i videces kako ce ti pH otici preko 8 posle 10 minuta a ne 24h...

pH metar koji ti koristis je onaj "economic" iz hidroponike od 1600 din... ne znam da li da nastavim sa "hahahaha" ili je to suvisno... ja sam uporedjivao pH metre sa profi laboratorijskim uredjajem koji kosta otp kao slabija polovna kola (~2000e, doduse nije samo pH metar) i ni jedan pH metar koji ti kupis do 100e nece dati dobro citanje, jos ako nije sveze kalibrisan kuku majko, odstupanja su po 1.0 pH i vise... moj kucni Hanna metar je full kalibrisan odstupao po 0.1-0.2, posle mesec i po dana, znaci pola growa po 0.3 a Hanna je jos i marka, prave dobre stvari... oni Milwaukee iz hidroponike, zivi uzas, uzmes dva pH metra njihova, kalibrises ih, gurnes u isti rastvor svaki na svoju stranu pokazuje, smehoteka... kapiram da je i ovaj tvoj ecomonic isti djavo...

elem, drugari, nista ne moze zameniti merenje dobrim, verifikovanim, kalibrisanim meracem ako hocemo da pricamo o tacnim vrednostima... ako se frljamo odokativno onda je sve ok i sve moze jer ne pricamo precizno... ako ste koristili pH merac u vasem stanu duze vremena uocili ste varijacije koje nisu tako velike i mozemo reci da kada razvijete osecaj za te varijacije (recimo posle godinu dana upotrebe) pH metar vam nece vise biti potreban jer ce te znati otprilike koliki vam je pH u kuci i mocicete da spustate pH metodom broja kapi ali opet budite sigurni da ne dobijate egzaktne vrednosti vec otprilike... sreca pa biljke trpe to otprilike inace niko nista nikad ne bi uspeo da uzgaji ;) a svakako ne mozemo reci da su te vrednosti univerzalne...

za limunsku kiselinu sve stoji, da, svaka kiselina ce vam oboriti pH pa i limunska naravno... nema potrebe bacati pare na "specijalne" pH minus preparate ali doziranje ti je presmesno i previse univerzalno... takva univerzalnost jednostavno nije moguca kada pricamo o pH vode, uzdravlje :D
svaka cast burazeru , ali da li meni obicnom laiku koji i nema ph metar, mozes reci da li limunskom kiselinom ali tecnom mogu makar malo nastelovati PH , jer svakako ce mojoj biljkici vise prijati nego voda sa cesme odstajala sat-dva, koju sada dobija?

truare

Aktivan Član
28.09.2015
489
1.296
143
Bez pH metra nema štelanja. Kao što je čovjek poviše već napisao da ova tema nema prevelikog smisla jer tvrdoća vode i općenito zasićenost varira od zgrade do zgrade a kamoli ne od mjesta do mjesta. Nekom je potrebno 5 kapi limunske kiseline da sruši pH na recimo 6.5, njegovom susjedu je potrebno možda 10, nekom drugom 50, a nekom možda nijedna. Jednostavno nemoguće znati pa čak i da znaš koji ti je pH na pipi. Samo poznavanje pH svoje vode ti zapravo ne govori puno o njenoj sposobnosti opiranju kiselosti tj. alkalitetu. O količini dodane kiselosti ti malo pomogne i PPM metar ( npr. puno brže zakiseliš vodu recimo do 50 ppm-a nego onu od 500ppm) al nema druge za nas laike nego da se igramo sa nekim jeftinim pH metrom i pomoću njega nađemo okvirno neki naš omjer.

VenloNL

s kauča na fotelju s fotelje na kauč
Poznanik Foruma
07.06.2010
6.537
25.644
1.098
:spliff:e drugari,pitanje
koliko je postojana tekućina za kalibriranje (ph4.1 - ph7.0)
:respect::vutra:

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
13
18
rastvori za kalibraciju su veoma stabilni, ako nisu otvarani i u njih direktno guran merac, kao sto na svakom od njih pise da se nikada ne radi, trajace ti bas dugo...

dakle ako imas bocu od recimo litar rastvora uvek odvojis malo pa u tome kakibrises da ne bi zagadio ceo litar i nemas problem

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
255
1.120
143
32
Eto tako. Napisao sam u par navrata tri cetiri retka pa obrisao. Vjerovatno bi trebao osjeći nokte na rukama i oprati ruke međutim tako ti je to kad imaš nešto u mašini. Vječito crno ispod noktiju :) Uglavnom, prije 24 sata sam nasuo 1 litru vode iz pipe koja je imala PH 7.3. Nakon 12 sati je imala PH 7.8. Nakon 24 sata je imala PH 8.0. Tu uzimam kao referencu za mjerenja.

Pogledajte prilog 7694

Da biste izradili vlastiti PH metar potrebno Vam je tocno 0.67 € odnosno 0.2 € za 20 g limunsku kiselinu te bočicu sa slike od 2 deci koju možete nabaviti u svakoj ljekarni! Prednost bočice je što dobivate cep s kojim mozete dozirati u kapima.

Pogledajte prilog 7691

Pogledajte prilog 7692

Pomještajte sadržaj vrećice limunske kiseline s 2 deci vode koju ste nasuli u bočicu. Ovako pripremljena i "skladištena" otopina je 3 mjeseca uporabna. Ako ju ne potrošite napravite novu i ne zaboravite začepiti Vašu bocicu!

Pogledajte prilog 7693

Za one strpljivije odnosno koji ostave vodu da odstoji 24 ili 12 sati prije zaljevanja

Pogledajte prilog 7698

Pogledajte prilog 7699

Pogledajte prilog 7700

Rezultat

Pogledajte prilog 7697

Za one koji su uletili u kuću sjetili se da moraju zaliti biljke a imaju samo 20 minute za istu radnju.

Pogledajte prilog 7695

Ista otopina koju ste pripremili iznad. 30 kapi na kapaljku s ovom bocicom rezultira.

Pogledajte prilog 7696

Pogledajte prilog 7697

~ Keep Growing and Smile ~
Druze a na koju kolicinu vode 30 kapi?

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
125
303
63
Dali zna ko zašto u growshopovima imaju recimo tekučinu za spuštanje ph posebno grow minus i posebno bloom minus?

h0nda

"easy skanking"
Poznanik Foruma
02.03.2016
1.806
7.824
258
Zato sto gnojiva za vegu drugacije utjecu na ph vode od onih za bloom!

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
125
303
63
Pa dobro a ti moraš i jednim i drugim snizit ph na recimo 6,5! Kakve onda ima veze grow minus bloom minus? Možda neki mikroelementi? Samo me zanima, dal bi mogao sa bloom minus odradit i vegetaciju? Lp

Igorče

Aktivan Član
14.04.2016
235
638
93
37
Pretpostavljam da je biljka tolerantna na kiselost,tj da ne postoji striktna granica kiselosti? Ako vec moze da varira,a nemam mogucnosti za ph metar,koliko bi bilo pametno da u neproverenu vodu,koja je odstojala sipam kubik sirceta na litar vode?

h0nda

"easy skanking"
Poznanik Foruma
02.03.2016
1.806
7.824
258
Probaj za prvu ruku samo zaljevati odstajalom vodom (cca pola sata da ishlapi klor) pa ako ce se buniti biljke kreni u namjesatanje pha dodavanjem octa, ja sam oko 3ccm dodavao na litru ali opet nije to tocna mjera ak oneznas pocetni ph vode ili ga nemas cime izmjeriti!

02.11.2018
48
105
18
24
Pozz ekipa jel ima ko iskustva mjerenja pH sa onim trakicama iz ljekarni? Ja sam od stare uzeo, pošto radi u zdrvstvu, te trakice ali za sadržaj urina. Problem mi je kaj mi pokazuje pH 9 na 3 različite vode pa me sad zanima jel uopće to prikladno za mjerenje vode i sličnog ili je za urin striktno? Hvala :)