Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Danas mi je odgovorila na mail (Ona :baby:) zeza me sad sa isporukom,kaze da samo u UK salje,al je cimam i dalje pa cu videti.U svakom slucaju kupujem ako bude htela da posalje :thumb:

Btw nisam znao to da se negde moze naruciti samo do 35$...koja glupost...
Imam frenda u Hr on narucuje sve preko Ebay americkog i nema nikakvih problema,placa postarinu i normalno nekad carinu al ga oped izadje jeftinije nego da kupuje tamo.

Enjoy
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Možeš narućiti i više samo što onda dok platiš carinu,poštarinu,paypal proviziju i sl ne isplati ti se,neke stvari da ali većinom ne,nažalost!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Novi zakon kaze: Do 1000kn mozes kupiti izvan granica HR (znaci ebay itd.) a da ne placas carinu i porez. A isto tako vecina koja ti salje nesto izvana nije glupa pa stave da je "GIFT" u pitanju. Ja sam narucio s ebay.co.uk elektronicki uredjaj u vlrijednosti od 400kn (oko 40 funti) i nisam platio ni porez ni carinu!

A sto se tice paypala jos nisam cuo za nikakve provizije. Ja imam spojenu Visa karticu s paypalom i koliko imam na kartici toliko mogu i platiti. Nista ne stavljam na paypal internet racun nego mi on sluzi samo kao posrednik.
 
18.01.2008
22
0
0
41
Trenutno su moje biljke sa prozopra oko 150cm visoke i imaju mnogo bijelih dlacica... traze puno vise vode nego inace... pitam se da li im trebam davati sada neko gnjojivo ili samo da ih pustim tako sa vodom... ? :)

hvala!
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Da li si im uopste davao neko gnojivo do sada???
Ako nisi onda sigurno da im moras dati...
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Onda im trebas staviti jos...
Ubaci im neko gnojivo sad za cetanje...
Potrazi na forumu koje je najbolje gnojivo koje mozes nabaviti tamo gde si,ima sigurno...

Enjoy
 
29.07.2011
30
5
3
51
ej zanima me koje sijalice da stavim u svoj box dimenzija 60cmx40cmx50cm zaniima me koje i kolko?
 
18.01.2008
22
0
0
41
SenzaPieta je napisao(la):
Onda im trebas staviti jos...
Ubaci im neko gnojivo sad za cetanje...
Potrazi na forumu koje je najbolje gnojivo koje mozes nabaviti tamo gde si,ima sigurno...

Enjoy

stavio sam stapice sa djelovanjem od 90 dana...

normalno da piju vise vode sad?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
mrdamir-ajd molim te pogledaj moj zadnji post na prosloj stranici......
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Nisam nikad koristio te stapice al koliko sam ovde skontao na forumu ti stapici i nisu bas dobri,al sacekaj nekog ko zna malo vise o njima pa ces videti...

Brate da ne trazim sad,ne secam se jel sadis unutra ili vani,al ako je unutra kolike su posude u kojima su???


Enjoy
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....nisu ti stapici dobri jer nemozes kontrolirat kolicinu gnojiva koja ulazi u zemlju i lako je pregnojit biljku......

.....moj savjet-cupaj te stapice van, dobro isperi zemlju i kreni gnojit sa nekim gnojivom za cvjetanje......
 
03.07.2011
3
0
0
42
koliko obicno traje vegetacija? t.j. koliko bi trebalo dugo drzati biljku na sijalici za vegetaciju i u rezimu svetla za vegu?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
born_to_be_green je napisao(la):
Novi zakon kaze: Do 1000kn mozes kupiti izvan granica HR (znaci ebay itd.) a da ne placas carinu i porez. A isto tako vecina koja ti salje nesto izvana nije glupa pa stave da je "GIFT" u pitanju. Ja sam narucio s ebay.co.uk elektronicki uredjaj u vlrijednosti od 400kn (oko 40 funti) i nisam platio ni porez ni carinu!

A sto se tice paypala jos nisam cuo za nikakve provizije. Ja imam spojenu Visa karticu s paypalom i koliko imam na kartici toliko mogu i platiti. Nista ne stavljam na paypal internet racun nego mi on sluzi samo kao posrednik.


Zakon još nije na snazi.znaći ako ti šalje fizićka osoba bez carine je do 300kn ako ti šalje pravna osoba bez carine je do 160 kn takav je zakon u HR,ovo kaj se tebi provuklo neznam i ne ulazim u to.Što se tiće paypala npr za e bay nema provizije za kinesku stranicu Healthcabin Electronic ima dolar po plaćanju a paypal je i meni samo posrednik-ovisi o ugovoru između paypala i stranice koja prodaje
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Anuk je napisao(la):
koliko obicno traje vegetacija? t.j. koliko bi trebalo dugo drzati biljku na sijalici za vegetaciju i u rezimu svetla za vegu?


Duzinu vegetacije ti sam odredjujes,mozes je drzati u vege fazi i 5-6meseci ako hoces...
Najmanje je 3 tjedna al opet zavisi koliki urod zelis,sto duza vegetacija veci urod....

Enjoy
 
07.04.2011
28
18
0
47
Zdravo..
Imam HPS 250, odradila je oko 600 sati i stala. Danas, nedelja a sutra neki praznik tako da nigdje ne mogu nabavit lampu do utorka :( Hocel mi pocrkat ovo moje bilje?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Prvo trebas otkriti zasto vise ne radi...da ne kupujes lampu bezveze ako nije ona problem...

U meduvremenu baci biljke na sunce da rastu...2 dana u mraku moze potaknuti pocetak cvjetanja ili dovoljno stresirati biljku da pobaca muda...
 
07.04.2011
28
18
0
47
4 sedmica cvjetanja, moram je pustit, znaci dodatnih 12 sati mraka :( i tek sutra ujutro stavit napolje. Transformator radi, cuje se ono zujanje al lampa nista. Jbg nece mi valjda sve pocrkat do utorka
 
25.08.2010
23
3
0
36
Sjeme su s ulice. Nisam očekiva nešto puno al bar nešto ko i prošli put, iako je prošli put više od pola procvjetalo...

Već su 2 tjedna u ovim pamučnim jastučićima, aka vati. Svaki dan ih smočin i pustim malo na zrak al ništa...

Ako može koji savjet jel se može šta s ovim ili da tražim nove sjeme jer ovo su tu 2 različite ture sjeme od različitih biljki i izvora.

ImageShack Album - 2 images

10\DE\89
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ako nisu proklijale nakon 2 tjedna, onda najvjerojatnije ni nece...probaj ih baciti u zemlju...nista te ne kosta...

A ubuduce mozes sjemenke direkt u zemlju ubaciti...ja do sada nijednom nisam stavljao sjemenke na klijanje...pustim sve prirodnim tokom i uvijek bude sve ok...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.