Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....naravno, slazem se, to sam ja sad odradio sa BB-om......al ako zelis samo cure za mene je puno bolji nacin kloniranje nego kupovanje femi sjemenja......
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Nije losa fora ni napraviti jednog hermica od zenske biljke,sa time oprasiti biljku i eto feminiziranog semena :icon_lol:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
...pa kad dodem u situaciju da cu imat hermija napravit cu to sigurno, al od cure da idem radit hermija samo zbog "femiziranog sjemena" to nedolazi u obzir....
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
SenzaPieta je napisao(la):
Nije losa fora ni napraviti jednog hermica od zenske biljke,sa time oprasiti biljku i eto feminiziranog semena :icon_lol:

Pozz

Jel to tacno ili ne?
Neki kazu da ces onda dobiti hermije i da se u seedkompanijama radi drugacije ( proizvodnja fenimiziranog semena ).
Zna neko tacan odgovor. Pitam jer sam i ja dobio semenke na taj nacin ( sve fenimizirano seme a jedan hermi ispao i oprasio ). Jos ih nisam probao zasaditi bas zbog toga da ne ispadnu hermi. Sad ce neko pametan da kaze pa isprobaj, i hocu al tek pred kraj godine.
A mozda neko zna odgovor a mozda ga i nema.
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
Nemozes sa bilo kojim hermicem oprasivat... Ima podosta teksta o tome na forumu.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
DEDE je napisao(la):
Pozz

Jel to tacno ili ne?
Neki kazu da ces onda dobiti hermije i da se u seedkompanijama radi drugacije ( proizvodnja fenimiziranog semena ).
Zna neko tacan odgovor. Pitam jer sam i ja dobio semenke na taj nacin ( sve fenimizirano seme a jedan hermi ispao i oprasio ). Jos ih nisam probao zasaditi bas zbog toga da ne ispadnu hermi. Sad ce neko pametan da kaze pa isprobaj, i hocu al tek pred kraj godine.
A mozda neko zna odgovor a mozda ga i nema.

Od zenke se napravi hermic i onda se oplode druge zenke (najbolje tako).
Isto tako neki tvrde da postoji verovatnoca da neke (ne sve) od semenki su sklonije biti hermici.Mislim da i bude neki mali postotak njih hermici,isto tako je i neki mali postotak femi semenka iz seed banaka musko,zar ne :thumb:

Btw misljena sam da ni jedna seed banka nece nikad reci nacin na koji oni dobijaju feminizirano seme,iz prostog razloga njihove zarade.

Dede misljenja sam da ces imati dosta zenki iz tih semenki koje si dobio :)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Naravno da postoji puno stvari na forumu koje sam procitao zadnjih 6 i kusur godina kao i na stranim forumima.

A ova tema se zove "Tema "Pitajte sve sto vas interesuje"" i stvarno nevidim razlog tvog zlobnog posta. Ako si vec preko k.... ustao nemoras i drugima dan kvariti.

A tebi svaka cast SenzaPieta na brzom i inteligentnom odgovoru. I ja sam razne stvari citao i niko jos nije to potvrdio 100% samo da moze i tako da se dodje do fenimiziranog semena. Kao sto sam rekao ove cu godine isprobati od 6 biljki uzecu dva koja sam dobio igrom slucaja. Pa cu iz prve ruke imati informacije.
Da do te informacije sigurno neces doci ili tesko.
Pa nebi bilo lose da budu sve zenke ili 95% jer tako imam samo ja moju vrstu :)))
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Interesantno bi bilo odraditi eksperiment al se covek siri koliko moze.
 
16.07.2011
5
0
0
31
Pozdrav forumasi!
Imam jedno pitanje, vezano za rasvjetu.. Naime, stari je nasao veoma jeftine sijalice, neke kineske, ali mi izgledaju veoma dobro za uzgoj...stedne su, sa dvije one linije, ne znam kako da kazem, ugl. kontate.. :D Dalje, stavili smo ih u kuhinju, kada ih upalim super izgledaju, vuku na plavo, tj. vidi se malo plavkastog svjetla, sto je, nadam se dobro :) na njoj pise da je njenih 18w isto kao i 90w obicne sijalice, pa da li je to dobro?? znam da ima malo w, ali da stavim 4-5-6 na jednu saksiju, mozda bi bilo dobro? i za lumene pise ovako: "Produces 200Olumens of light & lasts for 8 tims longer than standard incandescent lamps." Pa moze li mi sada neko iskusniji malo reci da li ovo valja?? :) Pozz i unaprijed hvala :)

edit: evo ovakve, slika je malo mala, samo da vidite kako izgleda!
3778252
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Što se tiće kloniranja,to je OK za ljude koji konstantno imaju grow,ali to je također skupo složit ćemo se svi ukoliko se ima HPS recimo 400w to na godinu košta struje groweri moji.Ja sam od zadnjeg indoora dobio dovoljno za 4-5 mjeseci dima i nisam to vrijeme imao grow,prema tome meni klonovi ništa ne znaće,kad mi se hoće grow kupim sjeme.Ni jedna domaja iz paketa se nemože mjerit sa fem.sjemenom poznatog proizvođaća to da smo na ćisto.

-uros što se sijalica tiće ako ideš sa štednima uzmi 23w ili još jaće ako možeš nabaviti recimo 25w stvar ti je u isijavanju lumena proćitaj na kutiji koliko lumena isijava jedna ta sijalica koju imaš za box od 1m kvadratni ti je min 30 000 lumena a preporućio bih ti 40 000-50 000 lumena za prostor velićine 1 metar kvadratni,pa ti izraćunaj koliko ih trebaš
 
09.07.2011
0
0
0
32
ljudi nov sam na forumu, pa ako šta falim, nemojte to uzet zaozbiljno.
mene muči jedno pitanje, koje su minimalne dimenzije za growbox, jel biljku moguće ubaciti u prostor dimenzija 40x15x60, tj 30x15x45, oprostite ako ovo već negdje ima. ali tražio sam i nisam uspio naći, hvala
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Blade za klonove se ne koristi hsp nego neonke coolwhite i mislim da za prave growere je super stvar;a kolicina potrosene energije tu ne igra neku bitnu ulogu.Voleo bih da trosim dosta truje al da imam mnogo klonova biljaka koje mi se najvise svidjaju :)


Btw imam jedno pitanje ekipa-Da li je neko od vas kupovao nesto od opreme preko ???
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Da ok je to za HPS mislio sam uz klonove imaš i grow prema tome radi i Hps i coolwhite-Preko e bay možeš narućiti opremu do 160 kn u hrvatsku bez carine plaćaš preko paypal-a-za druge zemlje neznam.1-3 tjedna traje dok stigne ja redovito kupujem preko e bay-a. i svih stranica koja koriste paypal za naplatu.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Super i tnx na odgovoru Blade,imaju extra dobrih i jeftinih stvari,tako da cu narucit par stvari :)
Carina mi nije problem ja sam u EU tak da ce i isporuka biti brza.

Enjoy
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
DA. Paypal rules. Samo jedan savjet. Ako nemas acc na paypalu morat ces spojii karticu s tim novim acc-om- Najbolja kartica u HR je ziro racun u PBZ-u!!! :)
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
born_to_be_green je napisao(la):
DA. Paypal rules.

Stvarno je rules,juce sam naleteo na oglas - Grow box 120x120x200(30kg opreme se moze okaciti na njega) +1xhsp 400w(komplet refllektor krila)+1xhsp 600w(komlpet reflektor krila) + 2 fan + timer + hm digital tds-ez meter/tester,water,ppm,purity/filter = 200eu

Mislim da jeftinije ne moze :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kupi to odmah,mene j.... što nisam u EU i mogu narućiti do 35 dolara maximalno pa imam 10 naruđbi svaki tjedan nešto,deugaćije nejde.A za PayPal samo pozitivne stvai mogu reći nikad nikakav problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.