Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.03.2011
4
0
0
33
al mislim bez napajanja neman napajanje viska, znaci adapter neki ili eventualno baterija ona od 9v samo nebi valjalo da pregori adapter ili nesto..
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Punjaci od mobitela su to slabije voltaze...vecina ih se krece izmedu 4 i 6V...a ti ventovi su za 12...

Mozes naci koristena napajanja vec za 5eur... A mozes i u elektro trgovinama kupiti regulator, ali to je vec skuplje i cijena se vrti oko 15 eur...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....imas tih AC/DC pretvaraca u chipoteci vec od 40-ak kn......
 
05.03.2011
4
0
0
33
@sekach
nije tolki problem dat tih 15 eura ako se isplati uzeti to. a jel znas mozda koliko napajanja trose kad ih se spoji tako, samo za ventilatore ili onih 200-300 watti kolko pise na njima?
@ivach
jesu li to isti ovi regulatori koje sekach predlaze?

EDIT: imam samo dva ventilatora neznam tocno amperazu ali standardni pc ventovi i mislim ih drzat na 7 ili 9v jer su na 12 pre glasni..

EDIT2: a baterije da otpisem ili se da i njih koristit?
 
17.04.2011
5
1
3
Pozdrav!
Kratko pitanjce: dakle, ovako bi trebao izgledat tipičan primjerak mudonje?

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Znam da je pitanje predosadno, prvi grow mi je, forum pruža sasvim lijepu naobrazbu, samo čitat treba al nema do prakse, a za prvi put bi ipak želio bit 100% siguran...makar je ovdje sve jasno-prvo pa muško! :( ...

PS: možda sam fulao rubriku, vidio sam negdje topic "prepoznavanje muške i ženske biljke", al ga ne mogu nać više, pa pitam ovdje...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
homemade_zd je napisao(la):
@sekach
nije tolki problem dat tih 15 eura ako se isplati uzeti to. a jel znas mozda koliko napajanja trose kad ih se spoji tako, samo za ventilatore ili onih 200-300 watti kolko pise na njima?
@ivach
jesu li to isti ovi regulatori koje sekach predlaze?

EDIT: imam samo dva ventilatora neznam tocno amperazu ali standardni pc ventovi i mislim ih drzat na 7 ili 9v jer su na 12 pre glasni..

EDIT2: a baterije da otpisem ili se da i njih koristit?

Kontroleri su super jer mozes precizno odrediti voltazu na njima i time kontrolirati brzinu vrtnje tocno onoliko koliko ti treba...

Potrosnja napajanja ce biti samo ono za ventove...ona wattaza na njima samo govori koliko su maksimalno u mogucnosti dati...racunaj da ces na pc ventove trositi maksimalno 2 eur mjesecno struje...

A baterija bi ti drzala 1 dan...i to one dobre baterije...tako da nista od toga... =)


Onelez je napisao(la):
Pozdrav!
Kratko pitanjce: dakle, ovako bi trebao izgledat tipičan primjerak mudonje?

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Znam da je pitanje predosadno, prvi grow mi je, forum pruža sasvim lijepu naobrazbu, samo čitat treba al nema do prakse, a za prvi put bi ipak želio bit 100% siguran...makar je ovdje sve jasno-prvo pa muško! :( ...

PS: možda sam fulao rubriku, vidio sam negdje topic "prepoznavanje muške i ženske biljke", al ga ne mogu nać više, pa pitam ovdje...

Mudonja...i to dominantni...to je odavno trebalo posjeci... =)
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
36
Da li se moze vise ventilatora ubost na jedan molex kabel od ATX napajanja?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....moze samo zbroj amperaze svih ventova nesmije prelazit amperazu tog napajanja jer ce u suprotnom to napajanje riknut.......
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
36
OK, hvala puno. Dosad sam isao na jedan drugi nacin, a ovako mi je efikasnije i zauzima manje mjesta.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ja imam AC/DC pretvarac iz chipoteke od 1500 mA za 110 kn sa regulatorom voltaze i na njega mi je spojeno 6 komp. ventova sve zajedno oko 1200 mA i pretvarac radi zadnjih 60 dana 24 sata na dan bez ikakvog problema.....
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....najbolje je imat jednu "majku" i s nje skidat klonove a ne bacat pare na feminizirano sjeme koje nema stabilnu genetiku....al tu ste da sami odlucite....
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
36
U redu je klonirati, ali ja vise volim jednostavno oprasit 1 cvijet i dobiti stotine sjemenki te vrste...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.