Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
imam pitanje..sjemenje mi je u tabletama za kalemanje (kak se vec kaze ) i sve je super proklijalo je cak su poceli mali lsitici rast ali problem je u tome sto smrdi..uuzasno...ko po ukiselitom pokvarenom jogurtu ili tako nesto...zna neko u cemu je problem ? mozda previse voce ? previse topline? ili kombinaciaj obadvojega ?

hvala
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
nisam forum da skupljam rep. nego da gajim vutru. opce me ne interesuje ni repultacija ni to sto si se ti napravio najpametniji.
 
20.09.2011
3
0
0
36
Zlo i naopako puno ti hvala na odgovorima i na linku puno puno mi je pomoglo...

e sad imam jos par pitanja konkretno 2 nevezano za marihuanu...
ovako kod nas u RH u vecim gradovima Split,Rijeka,Osijek (za Zagreb nisam siguran ) u zadnje 2 godine otvorio se lanac koji se zove smart shop...uglavnom stvarno svega se moze nac od lanaca,vaza,gnojiva,svih mogucih vrsta rizla,bongova,satora,svijetla ma stvarno nema cega nem...apsolutno sve za uzgajanje marihuane osim sjemena...ali uz to prodaju nesto kao travu...e sad to vam se zove incanse herbal mix (galaxy)...sad imaju samo to jer im je RH sve drugo uduzela...imali su atomic (ljudi moji da vi vidite sta je taj atomic radio to nije normalno meni se nekad slika znala doslovno okrenut...ma prestrasan je bio)...uglavnom za sve koje zanima taj galaxy (vrlo slicno kao atomic samo malo blaze) dolazi u kesi u kojoj ima 0,7grama (ALI STA JE NAJBOLJE OD TIH 0,7 AKO PUSITE SAMI MOZETE KOMOTNO SLOZIT 5-6 JOINTA KOJI DRZE NEKIH 0-30,0-45 max min.) i ta kesa stoji 100 kn (nekih 13-14 eura...svaka slijedeca kesa kosta upola manje tako da vas ako uzmete dvije te kesu skupa kostaju 150 kn odnosno nekih 21 euro...e sad mene zanima dali ko zna sta je to...jel seto uzgaja ili je kemija...na oko izgleda ko neka susena blitva , a ima miris nekog caja tako da stvarno nema nikakvih dodirnih tocaka sa marihuanom...vec je sve smrvljeno,nema grana sjemenka...ma totalno drugcije od marihuane a efekt je slican vrlo jakom skunku samo sto skunk pere (bar sam ja takav dozivljaj imo nekih 2-3 h dok galaxy vec sam gore reko nekih 45 min maksimalno) ...dakle moje pitanje 1. je dali neko zna sta je to tocnije dali se to moze uzgojit ili kako doci do toga...uglavnom na kesici stoji da je to ukrasni miris i da nije za direktnu upotrebu u pluca ( no to su oni samo napisali kako bi izbjegli sranja sa policijom,osobno mi je to reko decko koji radi u tom shopu, no on nezna sta je to ali njima to stize na kile a oni to pakiraju na te male kesice...eto to je svesto ja znam o tome...

2.moje drugo pitanje se isto odnosi na postizanje high efekta uz pomoc banane...cuo sam da se i od banane susene (onih trakica sa strane ) moze postici isti efekt ko od marihuane ali o tome stvarno neznam nistapa ako neko zna nek malo napise kako,sta itd...(ponajvise me zanima ako se to moze dobit ali sam malo skeptican za ovu metodu dali se te trakice mjesaju sa duhanom koliko trakica stavit u rizlu...itd..

Izvinjavam se svima ako slucajno krsim pravila ovog foruma jer znam da je ovdje rijec o marihuani ali mislim da sam odabrao dobru temu za postavljanje ovakvih pitanja

Unaprijed hvala i pozz
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
1. Tema - Spice, k2, magic dragon, afghan, dust, atomix incense...
+ još jedna veoma bitna stavka pušenja tih sranja a koja nije spomenuta u ovoj temi je to da
ovisno o duljini perioda konzumacije tolerancija na prirodni THC će biti totalno poremećena.
Tako da za vraćanje na normalnu razinu treba vremenski period od 6 mjeseci pa do nekoliko godina.
Ti mikevi su i do 500% potentniji od prirodnog Kanabisa i imaju totalno različito djelovanje na CB receptore.
Također s sintetičkim THC-om overdose i u najgorem slučaju smrt su mogući, dok kod prirodnog Kanabisa ta
mogućnost uopće ne postoji.

2. Ne, s korom od banane ne možeš postići nikakav efekt, to je mit i to poprilično glup.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Quix je napisao(la):
nisam forum da skupljam rep. nego da gajim vutru. opce me ne interesuje ni repultacija ni to sto si se ti napravio najpametniji.

Ok,onda nemoj djelit savjete koji nemaju veze s vezom...nisam pametniji,samo učeniji (ne školska sprema, nego iskustvo,da se razumijemo), pa tako ZNAM da cfl nije ni do koljena HPS-u, a osim toga, i cijenom ne konkurira, tako da ti tvrdnja kako je cfl za one "plićeg" džepa ne drži vodu.
Samo laganini i bez živciranja :) pitao si,odgovoreno ti je,a što se crvenila tiće, nije problem :) već sam ti rekao kako to promjenit,ako ti je stalo :p
Pozz

Ivach je napisao(la):
....zbog takvih postova dobijas infraction-e.....

Ma neee,šta ti je :icon_lol:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Reputacija...a crvena boja govori da je tvoja reputacija negativna...
 
29.07.2011
30
5
3
51
ovako zanima me gdje mogu nabaviti one CO2 Tablete?
zanima me jel imaju one kakav rad?
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
@zlon&naopako eto da nebudem crna (crvena) ovca medu zelenima
ajmo malo o hps-u sta je andyroddick2003 pita
- hps je jedno od najuncinkovitijih rasvjetnih tjela za grow ali mane su mu cijena, slaba dostupnost(u mom kraju nevirujem da ima), potrosnja elektricne energije. dakle sve ima svoju cijenu pa tako i kvalitet cumure. na pocetku growa se doslovno rasipa struja (24/0 period)
-cfl su dosta jeftine, u mom kraju oko 4-5€, naravno ima i jeftinijih ali takve bolje necemo ni spominjat :D
kod njih je problem slaba ucinkovitost ali su zato dostupne svuda, malo trose i kao sto sam spomenio malo kostaju

- pitao si za hps prigusnice i ostatak seta.. neznam tocno jer nisam nikad kupovao ali logicno je da sve ide zajedno u setu, koliko sam cuo sve rastavljeno ali na prigusnici ima shema spajanja i da si totalka totalni laik mora bi znat sastavit. ako zivis u ljepoj nasoj u vecem gradu, skoci do bauhausa, peveca i slicnih trgovina pa si pogledaj ponudu i obavezno javi kako si prosao i dali su ti moje informacije bile od koristi.
@mrdamir CO2 tableta bi moralo biti u svakoj malo bolje opremljenoj ljekarni.

evo sta kaze na jednom forumu:
I don't know why you want to spend money on something you will receive very little benifit from. Just treat your plants right and you will have lots of bud. My plants get just the co2 mother nature

dakle imaju rad ali vrlo mali. najbolje da majka prirode odradi svoje
zlo&naopako nadam se da cu sada pozelenit :D (volim tu boju)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: herb-o-logist

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Nemam problema , nemam pitanja , odmaram se od neuspjeha u dva boksa od 4-9 mjeseca . Nisam tužan sretan sam , što da radim ???? Imam sve spremno za sljedeći nasad od dvije biljčice , dal da odmah ubodem ili da malo odahnem . Jer je žena skužila da sam slobodan previše pa moram ćešće dijelit puse po krevetu ! Kako da se obranim od napada moje žene ? Probao sam sa bijelim lukom i pancetom al neide hahahahahaaha.
Sorry znam da sam off topic ali nisam izdržao .
Modovi slobodno me ukorite i izbrišite post .
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Uf....dobro,neka ti bude...ono što ja znam,a znam da je tako jer sam provjerio, jest činjenica da hps daje više lumena po watu (znamo što su lm!?) od cfl-a...
24/0 je bespotrebno rasipanje električne energije i nema apsolutno nikakvog efekta na rast biljki u odnosu na 18/6 (opet provjereno) i ne kužim kako sad recimo 6x23W/1500lm;odnosno 138W/9000lm može bit bolje od 150W/14500lm (razlika 12W/5500lm).

Cijena!? Pa ovako; 6x35kn (mada ne znam kakve su to cfl po toj cijeni,pošto su osram,sylvania i philips zakon,a ostalo je bzvz i navedene koštaju više od toga)=210kn
HPS;lampa cca 140kn, propaljivač cca 60kn i prigušnica cca 120kn=320

Ovo je recimo neka okvirna cifra,a kad uzmemo u obzir da onih 6 komada NE MOGU zamjeniti 150W hps,razlika od stotinjak kn nije velika.
Ako bi htjeli adekvatnu zamjenu za hps-icu, treba nam 9 komada cfl-a, što znaći da snaga raste na 207W, a cijena na 315kn...

Na kraju, tu su još i grla kojih treba 6 komada,odnosno ako idemo na 9 komada,onda je to,jbga,9 grla koja koštaju 10-tak kn komad (ima i jeftinijih,ali ne puno), dok jedno porculansko E40 dođe 25-30kn

Što se spektra tiće,naravno da hps nije idealan. Cfl ima svoje prednosti po tom pitanju. Još jedan problem cfl-a je taj da je svjetlo slabog intenziteta i radi toga su gubitci veliki. Bolje bi bile obićne fluo cijevi,jer su hladnije od cfl-a i može ih se bliže biljkama stavit (ima dosta već o tome napisano-da ne ulazim u detalje).

Kad sve zbrojimo i oduzmemo, cfl je super stvar za micro grow, ali kad su u pitanju ozbiljnije dimenzije (ako se 0,25m2 može nazvat ozbiljnim dimm), cijena i snaga nisu na strani cfl-a...

Eto,ne želim pametovati, da se razumijemo...matematika je na mojoj strani :)

Što se tiće crvenog kvadratića, pozelenit će kad ti netko (trebat će ih više hehe) klikne na zvjezdicu ispod posta i da ti rep+ za koristan post. Jbga,pre moćan sam,znam :icon_lol: ranije kad bih nekom dao rep- bi posivilo,a sad odmah u crveno hahahaha

crookrutni je napisao(la):
Nemam problema , nemam pitanja , odmaram se od neuspjeha u dva boksa od 4-9 mjeseca . Nisam tužan sretan sam , što da radim ???? Imam sve spremno za sljedeći nasad od dvije biljčice , dal da odmah ubodem ili da malo odahnem . Jer je žena skužila da sam slobodan previše pa moram ćešće dijelit puse po krevetu ! Kako da se obranim od napada moje žene ? Probao sam sa bijelim lukom i pancetom al neide hahahahahaaha.
Sorry znam da sam off topic ali nisam izdržao .
Modovi slobodno me ukorite i izbrišite post .

Imaš temu za ovakve ispade. https://forums.vutra.org/sve-i-sva%9Ata/2797-brutal-offtopic.html
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
moze neko predlozit neko gnojivo ? meni za oko zapelo advancet nutrients bloom a + b 1l dakle dvokoponentno gnoivo.. ako neko ima bolji prijedlog dajte ga :D

hvala
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
I ja sam mislio uzet baš to što si gore spomenuo. Ima li netko da je probao to, valja li šta? Jel može HPS 250W u 0,5m2? Naravno sa CT-om? :)
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
zasto ne ako je CT u igri?kolko sam shvatio lumena nikad previse,samo moze bit premalo...isto kao i sa :fun_61:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
bud_man je napisao(la):
moze neko predlozit neko gnojivo ? meni za oko zapelo advancet nutrients bloom a + b 1l dakle dvokoponentno gnoivo.. ako neko ima bolji prijedlog dajte ga :D

hvala

A+B i SensiZym kombinacija. Nemam bolji prijedlog. Advanced je vrh!

putnik11 je napisao(la):
Jel može HPS 250W u 0,5m2? Naravno sa CT-om? :)

Može, kako da ne :)
50x100 cm ili neke druge dimenzije?
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
zlo&naopako to znaci da nemogu pogrjesit ni s jednim advancet nutirents gnojivom ? manje vise jelda ?

a onda cemo to narucit :))
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
bud_man je napisao(la):
zlo&naopako to znaci da nemogu pogrjesit ni s jednim advancet nutirents gnojivom ? manje vise jelda ?

a onda cemo to narucit :))

Pozz

Prilikom koristenja gnojiva koja su namenjena za uzgajenje marihuane nemozete napraviti gresku ako ga dozirate pravilno. Ima puno razlicitih konpanija koje proizvode gnojivo. U ovom momentu ADVANCET gnojiva se smatraju najboljim sto neznace da su najbolji stvarno. To ti je isto to kao da kazes BMW je bolji od AUDI-ja. Oboje su kvalitetna kola i marka auta.
Prilikom kupovine obratiti paznju sta sve ima unutra, koji sve sastav se nalazi unutra ( naravno ako znas sta je potrebno tvojim biljkama ). Obavezno ( ko hoce naravno ) koristiti dodatak gnojivu protiv stresa biljaka, jako puno pomaze kod raznih treninga, predoziranja gnoivom, uglavnom svega sto izaziva stres kod biljaka. Nekazem da moras ali kod pocetnika a bogami i iskusnih growera pomaze.
BioCanna Bio Rhizotonic
Bio Nova Bio Forte
Hesi Super Vit
Plagron Phyt Amin
Takodje i za bolje razvijanje korena ima razlicitih dodataka. nemoraju se koristiti ali puno pomazu to je moje misljenje ( provereno u mom box-u ). I pored koriscenja prvoklasnog gnojiva ako vasim biljkama neobezbedite dobre uslove dzaba vam sve.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
bud_man je napisao(la):
zlo&naopako to znaci da nemogu pogrjesit ni s jednim advancet nutirents gnojivom ? manje vise jelda ?

a onda cemo to narucit :))

Pozz

Prilikom koristenja gnojiva koja su namenjena za uzgajenje marihuane nemozete napraviti gresku ako ga dozirate pravilno. Ima puno razlicitih konpanija koje proizvode gnojivo. U ovom momentu ADVANCET gnojiva se smatraju najboljim sto neznace da su najbolji stvarno. To ti je isto to kao da kazes BMW je bolji od AUDI-ja. Oboje su kvalitetna kola i marka auta.
Prilikom kupovine obratiti paznju sta sve ima unutra, koji sve sastav se nalazi unutra ( naravno ako znas sta je potrebno tvojim biljkama ). Obavezno ( ko hoce naravno ) koristiti dodatak gnojivu protiv stresa biljaka, jako puno pomaze kod raznih treninga, predoziranja gnoivom, uglavnom svega sto izaziva stres kod biljaka. Nekazem da moras ali kod pocetnika a bogami i iskusnih growera pomaze.
BioCanna Bio Rhizotonic
Bio Nova Bio Forte
Hesi Super Vit
Plagron Phyt Amin
Takodje i za bolje razvijanje korena ima razlicitih dodataka. nemoraju se koristiti ali puno pomazu to je moje misljenje ( provereno u mom box-u ). I pored koriscenja prvoklasnog gnojiva ako vasim biljkama neobezbedite dobre uslove dzaba vam sve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.