Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
ma za sad ide AN a+b sensyzim kako vec se zove..pa cemo vidjet kako bude islo..za neki drugi put mozda promjenim :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
DEDE je napisao(la):
Pozz

U ovom momentu ADVANCET gnojiva se smatraju najboljim sto neznace da su najbolji stvarno. To ti je isto to kao da kazes BMW je bolji od AUDI-ja. Oboje su kvalitetna kola i marka auta.

Slažem se u potpunosti :)
Mogu dodati slijedeće: A.N. ima jako dobru reputaciju i imao sam prilike (na slikama samo-na žalost) vidjeti rezultat korištenja istog. Kad uzmemo u obzir sve odlićne karakteristike A.N. gnojiva, možemo se uvjeriti da nisu zapravo tako skupa kao što ih kolega SiD doživljava :) Naime, ta su gnojiva koncentrirana i doziranje je drugačije. Osobno sam koristio Hesi i mogu reći da je skuplji od A.N., upravo radi te činjenice da se dozira 5ml/l npr, dok se A.N. dozira 2ml/l. Sve parametre treba uzeti u obzir, a ne samo "cijenu" ;)

Obavezno ( ko hoce naravno ) koristiti dodatak gnojivu protiv stresa biljaka, jako puno pomaze kod raznih treninga, predoziranja gnoivom, uglavnom svega sto izaziva stres kod biljaka. Nekazem da moras ali kod pocetnika a bogami i iskusnih growera pomaze.
BioCanna Bio Rhizotonic
Bio Nova Bio Forte
Hesi Super Vit
Plagron Phyt Amin

Hesi Root complex :)

I pored koriscenja prvoklasnog gnojiva ako vasim biljkama neobezbedite dobre uslove dzaba vam sve.

Upravo tako :thumb:

bud_man je napisao(la):
zlo&naopako to znaci da nemogu pogrjesit ni s jednim advancet nutirents gnojivom ? manje vise jelda ?

a onda cemo to narucit :))

Čitaj upute :icon_razz:
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
zlo&naopako je napisao(la):
Može, kako da ne :)
50x100 cm ili neke druge dimenzije?

Nisam sad siguran za dimenzije. Ali +/- toga što si napisao. Naravno da šljaka, temperatura odmah ispod stakla ne prelazi 35 stupnjeva, kad zahladi, mislim da će taman pasti tih 7-8 stupnjeva, možda se varam? Ali eto, uzet ću malo jači vent za CT. Što se tiče gnojiva, mislim uzet nešto od AN i sam viditi zapravo koliko je učnikovito, dakle uzeti AN i recimo HESI, pa usporedit. Ista zemlja, strain, veličina posude, pa eto da vidimo koliko je što bolje. Ako netko želi da eksperimentiram sa nekim drugim gnojivom umjesto HESI-a, neka javi, pa da probamo. :) I eto, riješit čemo još jednu misteriju :)))))
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
e ovako, danas sam bio u šopingu.
1. trazim ja zemlju steriliziranu, ovaj meni ponudi nesto 17 kn 20l pitam ja jeli sterilizirana on meni pocne nesto trovat da ljudi to mjesaju sa obicnom zemljom, ja reko navratit cu sutra
2. odem do zarulja nadem 70w hps za 60kn osram ali u tom ducanu nema prigusnica od 70w ima od 250w i 18w
3. odem u trecu trgovinu pitam hps set on meni pocme spominjat natrij ovo natrij ono kao sve zajedno bi bilo 340 kn, grlo 10kn zarulja 170kn a prigusnica i propaljivac zajedno 170. pa nije u toj trecoj trgovini 70w hps dijamantni da kosta vise nego duplo :D

de neko iskusan neka pomogne
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
e nekuzim..poslo snailu e mail prije jedno dobrih tjedan dana i niko nsitan ije odgovorio..preksinoc takodjer i opet nista :S

zna neko zast?
 
12.08.2011
42
13
0
35
bud_man je napisao(la):
e nekuzim..poslo snailu e mail prije jedno dobrih tjedan dana i niko nsitan ije odgovorio..preksinoc takodjer i opet nista :S

zna neko zast?

Mozda vjerojatno zato sto nemaju Advanced Nutrients? :D
Bio sam ja prije koji dan za gnojivo, od AN nista nemaju (a kako sam skuzio, nije im u planu ni za iducu turu nabave), jedino Hesi i nesto od Biobizza ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Quix je napisao(la):
e ovako, danas sam bio u šopingu.
1. trazim ja zemlju steriliziranu, ovaj meni ponudi nesto 17 kn 20l pitam ja jeli sterilizirana on meni pocne nesto trovat da ljudi to mjesaju sa obicnom zemljom, ja reko navratit cu sutra
2. odem do zarulja nadem 70w hps za 60kn osram ali u tom ducanu nema prigusnica od 70w ima od 250w i 18w
3. odem u trecu trgovinu pitam hps set on meni pocme spominjat natrij ovo natrij ono kao sve zajedno bi bilo 340 kn, grlo 10kn zarulja 170kn a prigusnica i propaljivac zajedno 170. pa nije u toj trecoj trgovini 70w hps dijamantni da kosta vise nego duplo :D

de neko iskusan neka pomogne

Zemlja ne bilo kakva! Provjerene su Composana i Tramagma. Plantela balkonia prolazi, ali to ako baš nemaš izbora i može Terabrill (čak i bolje od plantele).

Trebaš NATRIJEVU VISOKOTLAČNU ŽARULJU (high pressure sodium), Odgovarajuču prigušnicu i propaljivač, te naravno, reflektor (grlo pa pravi ili kupi gotovo-cca 100kn).

Koji hps te zanima? 70W,150W ili 250W? Slabije od 150W osobno ne bih uzimao, osim za neki pc box. Ja sam komplet,žarulju 150W, prigušnicu 150W i propaljivač 35w-400W platio cca 320kn ako se dobro sjećam...davno je bilo...

Dijamantni hps!? WTF? Možda ispadam glup, ali za to nikad čuo nisam :)
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
leSpectre je napisao(la):
Mozda vjerojatno zato sto nemaju Advanced Nutrients? :D
Bio sam ja prije koji dan za gnojivo, od AN nista nemaju (a kako sam skuzio, nije im u planu ni za iducu turu nabave), jedino Hesi i nesto od Biobizza ;)

mislis da ce onda odgovorit ? xDD ima samo jedan nacin da provjerim haha

a sta odna uzet od bio bizza ? trenutno mi treba za grow fazu dake idem sa grow gnojivom ili ima neka caka ?
 
19.12.2010
102
34
28
Imam problem s jednom biljkom. Pojavile su se crvene tockice po listovima, dok su druge dvije normalne, zna li tko mozda o cemu se radi. clf-ka je udaljena oko 5-6 cm od vrha
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Imam problem s jednom biljkom. Pojavile su se crvene tockice po listovima, dok su druge dvije normalne, zna li tko mozda o cemu se radi. clf-ka je udaljena oko 5-6 cm od vrha

Vjerojatno nije nista, i kod moje ima svakakvih tocki po listovima, ali nista sto bi se sirilo dalje.
I, da, pogledaj malo po forumu, link koji ti je Ivach dao i tako to....
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Pozdrav nadore, Treba mi neko iskusan ovde, moze li mi reci kako da skinem video sa ( vutra/tv ) Ne mogu nikako da skinem filmic na komp sebi... moze poruka na PM da ne smapamo ovde. hvala unapred ;)
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
nemozes skinit s vutra tv. sve sto mozes je naci na jutubu i tamo skidati
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
E hvala na odg. nasao sam kako skinuti :) ipak hvala ;P pozdrav svima narode :)
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
e imam mid tower pc box visine 42 cm,širine 21cm i dug 43 cm,da pitam dali bi se u to mogla posaditi barem 1 biljka,i kakva svjela bi bilo najbolje stavit,ne razumjem se bas u to,mislio sam na cfl,ali sad koje da kombiniram crveni ili plavi spektar,posto nemam toliko para da kupim 4 lampe od svakog,tnx unaprijed :)
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
mislim da jednu mozes bez problema. sto se tice svjetla , 2 crvene 2 plave bi trebalo biti dosta. ali nemoj stavljat obicnu foliju, uzmi 5 vreca cipsa (sto jeftinijeg a da ima veliko pakovanje) i oblozi s unutarnjom stranom i neces pozalit. happy growing
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
hvala ekipa,kupit cu onda 2 crvene i 2 plave,ovo za foliju znam vec
budem otvorio dnevnik kad sklepam to,do onda pis :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.