Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
huana.meri je napisao(la):
TEŽ-ovka od 125W, stara ko biblija, koristila njemu kad je noćima šarafo.
Po težovim spec. ona baca 6200 lumena, no ni to nije sve, kad sam sa starim poskido u garaži što mi je trebalo, kaže on meni, pa imamo mi doma jednu takvu od 250W

Ova 125W nije natrijeva (HPS), nego živina.
Kucaj u google - VTNa/E - H . Takva ti treba od 110W.
Kucaj oznaku - VTFE i pogledaj što imaš. Dosta se pisalo nedavno o takvim žaruljama.
Osim toga, ta stara žarulja, da i je HPS, nije više za ništa...
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
E fakat me jebu ovi ph meraci. Sad sam saznao da ima posebno za vodu posebno za tlo, ali kontam da se moze i ovim meracem za vodu meriti ph zemljista ?? citao sam da treba destilovanu vodu sipati preko zemlje kad je suha i onda ta voda koja iscuri predstavlja ph zemljista? ??? pa sad me zanima koje je onda bolje resenje ?>? onaj koji meri ph zemlje ili vode? kontam da se ovaj koji meri ph zemlje ne moze koristiti za merenje vode jel ???
 
03.10.2011
40
0
0
33
Stara tema gde sam postavljao moja pitanja mi je zakljucana pa da nebih otvarao novu ae da pitam ovde:)

Hmm,ovako...Jedan lik mi je rekao da ce mi nabaviti semenke,ali rekao je da je 10 komada 500 din [5eura]!Pa sam razmisljao hmmm mozdas je to prejeftino da mi ne uvali smenke iz bundeve Xd [sala] ali opet mozda je i ok cena a mozda su semenke neko sra**,pitao sam jeli domacica on je rekao kakva domacica-hibrid..
Hibrid mi nudi 10 semenki po cemu od 5 eura.....Nikada ranije nisam kupovao semenke,ali ne ide mi tako.
E da neko mi je napisao da je bolje kupiti [neka rec koju nisam razumeo ili sam je zaobravio x) ] semenke nego ove sa ulice,e sada mene je to zacudilo...da li je legalna kupovina semenki,i koje je to drugo mesto gde se mogu naci semenke a da nije ulica? :S
Hvala:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
probaj u googlu sa seed bank ;) a ta cena je fakat niska, sto opet ne mora nista da znaci, tako da... no, moz birati neko brendirano, al legalno nije
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
a čuj nisu neki novci jelte 5 eura pa da te i zahebe ništa strašno, no da sjemenke su također ilegalne tako da te više može brinuti tip nego tih 5 eura. Sam procjeni jel ti je sigurnije tako ili preko neta gdje ti dođe poštom kući ili koju god već adresu uneseš. I da 5 eura je jako niska cijena za tako nešto, eventualno ako ih je lik dobio kao free seeds ili je iz njegove "proizvodnje".
Drugo mesto gdje se nabavljaju sjemenke je net - imaš našeg sponzora gore growshop alien ili negdi preko grane u head shopovima osobno. Ili jednostavno guglaj, ima ih već valjda stotine seedsbanaka svugdi
 
20.04.2011
35
8
0
43
Dali se sve hps žarulje mogu koristiti za uzgoj biljki. Ili i ima hps koji se nemože koristiti za to. Vidim u grow shopu žarulja sylvania hps SHP-T 250W 28000 luma cijena oko 200 kn ili 27 eura. A vidim u jednom elektro web shopu isti naziv sylvania SHP-T 250W Cijena 93 kn ili 13 eura. A ima čak i hps SHP-TS 250W 33000 lumena 153 kn ili 21 eur. Jel to isto samo je razlika u cijeni ili ova iz grow shopa je za uzgoj a ova ne. Ja mislin da je to isto ili se varan.
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
moze malo digresije? :D sta predstavljaju ove Marijanice iznad avatara clanova (ja bih po slobodnoj proceni predpostavio da je REP u pitanju), a sta predstavljaju zeleni kvadratici ispod avatara i to info barova? @kenny druze odusevio si me sa 1st grow-om, nadam se da ce i moj biti tako uspesan, pratim karamelu i bodrim! dao bi ti i rep da znam kako :\

@grass predpostavljam da je izmedju prve 2 razlika u ceni koju nude shopovi, a kolko ja znam moze bilo koja hps da se koristi s tim sto je ona slaba u plavom spektru potrebnom za vegetaciju, a imas i hps sijalice koje su napravljene specijalno za hortikulturu koje imaju pojacan plavi spektar.. u principu more lumen, more marihuana :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
to bi ti i ja preporucio, kolko sam se ja obrazovao, video sam da 250w hps daju od 28 do 32 hiljade lumena.. sto znaci da je ta i jaca od meni poznatih :)
ljudi pomozite mi, kako da trazim (net), gde da nadjem napajanje (adapter) za kulere? Peace n Pot!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
imas svakakvih napajanja i adaptera/ispravljaca preko vikenda (subota/nedelja) na najlon pijaci, jedino nadji nacin da tamo odmah proveris ispravnost, cene su simbolicne u odnosu na nove adaptere, npr. od 1e do plafon 3e. mozes i da uzmes univerzalni adapeter u nekoj radnji elektro opreme ali je on izmdju 10e i 12e. ako ces na najlon ne zaboravi da se cenjkas ;) i potrosi prvo malo vremena cunjajuci pa se onda odluci za akciju
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
hvala komsija (upravo si potvrdio :), a gde naci onaj sa podesivom voltazom i kolika je njegova cena u odnosu na obican?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
The_Calabash je napisao(la):
hvala komsija (upravo si potvrdio :), a gde naci onaj sa podesivom voltazom i kolika je njegova cena u odnosu na obican?

ako mislis na one sa opcijama 3.5, 5, 7, 9, 12 volti. to su univerzalni, rekoh, cena novih 10~12e (prodavnice elektrotehnickog materijala, baterishopovi...), na najlonu ne znam, kako izboxas :)
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Cao narode, nismo se dugo culi.. :D Mene zanima samo jedno gde nabaviti hps 75w sa pratecom opremom trazio sam po forumu al nigde ne nadje... I koja je najbolja HPS 75w ima li neka firma posebna ili neki naziv poseban pa da narucim.. Znam da je glupo pitanje jer je pitano vec 100 puta.. al pretrazio sam sve i nasao nesto al nije mi to to... Hvala unapred... POZDRAV ;D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
The_Calabash je napisao(la):
moze malo digresije? :D sta predstavljaju ove Marijanice iznad avatara clanova (ja bih po slobodnoj proceni predpostavio da je REP u pitanju), a sta predstavljaju zeleni kvadratici ispod avatara i to info barova? @kenny druze odusevio si me sa 1st grow-om, nadam se da ce i moj biti tako uspesan, pratim karamelu i bodrim! dao bi ti i rep da znam kako :\

Prvo , nemoj post za postom pisati. Koristi opciju ispravi post (dole desno).
Ovi listići su očito vezani za broj postova, a zeleni kvadratići su reputacija.
Reputaciju daješ klikom na zvjezdicu (dole lijevo). Ukoliko ti je rep.power 0, daješ 0 bodova, odnosno, ako je 15, daješ 15 bodova. Jednostavno :)
I ovo nije tema za takva pitanja :)
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Hvala svima na odgovorima, a potrazio sam tu temu, do sad sam je presao 1 i danas malo prelistao, nisam ja iz nit jednog velikog grada da mogu samo tako :D nego ja to porucim pa postom stigne... Hvala vam na odg ipak, Lijep Pozdrav :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.