Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.541
298
huana.meri je napisao(la):
znaći mogu i na prvi i na drugi način, oboje je sigurno koliko sam shvatio, e sad jedino dali ja želim to kao apotekicu pa pospajat u seriju plave i crvene žice, ili spojiti kupus pa na kraju lemit u 2 žice....
Razmišljam, ja bi u seriju, a stari mi kaže nemoj u seriju, da se ne pregriju žice, no ni on nije electr. guy, a nešto ćemo skemijat.
Uglavnom, radi se i uskoro bude i kod mene djece u vrtiću, hvala na pomoći, ćujemo se ekipa...

Sad ne kontam šta bi u seriju?
Uzmi komad kabela (odmjeri odprilike koliko ti treba) i skini vanjsku izolaciju. Uzmi plavu i smeđu žicu i lijepo odreži koliko ti treba od grla do grla i pospoji međusobno kako ti je na jednoj od slika prikazano. Nek spojevi budu čvrsti i nek ne strše žice van stezaljki i to je to.
 
30.05.2011
43
6
0
43
radim stealth box unutrasnjih dimenzija 40cm*40cm visina 95cm. Box ce biti namjenjen iskljucivo sjemenu poput NL zbog slabog mirisa.
sad me zanima koji je zadovoljavajuci filter za taj box i ventilacija ispuha.
box ce imati samonavodnjavanje kap po kap sa spremnikom sastrane da prlikom cvjetanja bilje samo radi bez otvaranja boxa.
puno hvala na odgovoru
 
15.09.2011
21
1
0
38
Imam nekih problema sa svojom sensi... Stara je nekih 12 dana i danas se pocelo dogadjati nes cudno :) prvi/drugi listovi kaj su mi izasli, poceli su se nekako cudno uvijati prema gore i cini mi se koda su se pocele pojavljivati po tom liscu neke pjegice, koda je lisce na tim pjegicama malo tamnije... Pomoc! Hvala! :)

EDIT: sutra piknem slike na forum
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Da li smijem presaditi biljku 2 dana nakon flush-a pa prebaciti ju u cvjetanje? Da li ce to izazvat stres (kakav veci, jasno mi je da presadjivanje stres) za nju na samom pocetku cvjetanja?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ako presadivanje dobro odradis stres nebi trebala ni osjetit........pricekaj da ti se zemlja malo osusi i da se odvoji od stjenki tegle i onda samo teglu sa svake strane malo stisnes da se to jos odvoji od tegle i okrenes teglu naopacke biljka ce ti lagano ispast u ruku i samo je onda njezno preselis u drugu teglu i to je to.......ako fino odradis presadivanje mozda joj ni listovi nece klonut.....tako da, samo naprijed......:cow_yellow:
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Imam jedno pitanje.posto hesi nemogu naci nigdje u hrv a grow je pred kraj.nemam vise bloom complexa.moje je pitanje oce li sad biti problem ako umjesto hesijevog blooma ubacim neko drugo gnojivo za cvjetanje.koje bi bilo najbolje.mislio sam u snailu kupiti.imam fosfor i ostalo od hesia samo mi treba bloom.vidim na forumu da su ljudi stavljali razlicite marke gnojiva al neznam oce bit sta ako sad pred kraj promjenim.i di da nabavim hesi u hrv a da ne narucujem iz slo.nemrem vjerovat da ga nigdje nema.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
snail shop mozda?il oni samo komplete prodaju iako imaju i pojedinacnu prodaju na web stranici?
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
ne znam jel ovo tema za to pitanje, al ja kontam da moze da prodje, zanima me kakav green light se koristi za night gardening, iliti koje zeleno svetlo ne remeti fotoperiod? da je je to svetlo zelenog spektra, ili je to redovna silajica sa green coating-om? Peace n Pot! :maryjane:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
naime, sve sam pripremio i čvrsto odlučio kako krećem u grow, i stvarno sve štima, no stvar koja me najmanje brinula sad zavlači najviše, sjeme i klijanje je problem.

Kako sam 3 dana odradio nekoliko sistema, od tanjurića, vate, direkt u vodu i sl, izniklo mi jedno sjeme, i to jučer, pa sam sav ponosan što sam dobio bebu, no ja bi još djece.

Danas sam malo čačkao po forumu i odlučio svo sjeme za koje mislim da vrijedi nešto popikati u posude i čašice, žarko želim da od prvog u mjesecu službeno vodim zapisnik o svojoj djeci, no djeca neće van kad ja hoću, izgleda da ću ih čekati kad se njima prohtije.

Nekad sam prije nekoliko puta bacio nešto na klijanje onako full bezveze, i uvjek mi je niklo kroz 2 dana max, pa sam sav žalostan što nisam imao box to bacao, a sad neće da klija.

U više sam posuda poroko sjeme koje je navlaženo, probao ga stisnuti i tvrdo je, i zapiko ga na pol cm u zemlju.
Druga je caka sistem sa 15-ak sjemenki koje nisu bile u vodi, lijepo sam malo na zemlju za cvijeće, ph 6.2, dodao zemlje iz bašće, negdje 10-ak posto, malo izrunio stiropora pobaco sjemenje na površinu i dobro zalio zemlju dok nije procurila u tanjurić.

Sad valjda nema da nema, 5 komada ima da se rodi dok pišem post, :), uglavnom, evo može neki prijedlog konkretan ili mišljenje ovdje, voljan sam još nešto pokušati.

Jedino što je sjeme staro nekoliko mjeseci, frend je od neke ćice koja je bila brutala skupio 30-ak sjemenki i čuvao u staklenci za nedaj bože, i sad ja preuzeo i reko "daj bože".
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Ono što ja naučih i iz iskustva kaže: Staro sjeme ( više godina ) poželjno je staviti u destiliranu vodu na 24-48 sati dok svježe sjeme ( par mjeseci) poželjno je odmah u zemlju. Npr na Mandalinoj stranici kažu da preporučuju da sve njihovo sjeme ( pošto je friško) ide odmah u zemlju. Tako da očito ovisi i čije je sjeme.
A mislim, svatko ima neki svoj način - trebaš naći koji tebi najviše leži i s kojim imaš najviše uspjeha, nema tu pravila očito.

EDIT: Ali 3 dana je definitivno premalo, moraš biti više strpljiv, bar 7-10 dana pričekati, ne ide to po našim željama i narudžbi
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.541
298
pcuthc je napisao(la):
radim stealth box unutrasnjih dimenzija 40cm*40cm visina 95cm. Box ce biti namjenjen iskljucivo sjemenu poput NL zbog slabog mirisa.
sad me zanima koji je zadovoljavajuci filter za taj box i ventilacija ispuha.
box ce imati samonavodnjavanje kap po kap sa spremnikom sastrane da prlikom cvjetanja bilje samo radi bez otvaranja boxa.
puno hvala na odgovoru

Kakvo svjetlo ide unutra? Različiti izvori svjetlosti razvijaju različite temperature, pa o tome ovisi snaga ventilacije.
Pošto je stealth, predpostavljam da ide cfl unutra, pa si pogledaj malo u završenim dnevnicima kako su ljudi radili ventilaciju, a jedan zgodan naćin eliminiranja suvišne topline možeš naći na ovom linku https://forums.vutra.org/oprema-za-...janje-cfl-diy.html?highlight=rastavljanje cfl
 
29.10.2011
19
1
0
42
Zeleni, sareni, ne pravi se pametan, reci lepo ne znam. :assshaking:
Procesljao sam ja ceo forum pre nego sto sam postavio pitanje, jer sam video da hps sijalice imaju 10000-30000 lumena, a ova cfl sijalica sto sam ja kupio oko 4000 pa me zanima u cemu je razlika, pameti moja zelena :signs040:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.541
298

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
daj bre mifac, ako ne nalazis na forumu a ima price o tome, evo Lumen - Wikipedia, slobodna enciklopedija - a mogao si i sam malo guglat
za grow-box u zavisnosti od povrsine potreban ti je odredjen broj lumena, ako se hoces necem nadati, tj. za vege fazu ti treba obicno oko 10000 do 15000Lm a za bloom 15000 pa do 30000, suceva svetlost mislim da daje 50000Lm, jel' sad jasnije
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Mifac je napisao(la):
Procesljao sam ja ceo forum pre nego sto sam postavio pitanje...

Da stvarno jesi, onda bi znao odgovor na ovako banalno pitanje... Ja sam ovdje skoro 2 godine i jos uvijek svaki dan citam malo po malo, temu po temu...u zelji da saznam nesto novo...jer radije cu sam nesto procitati i nauciti nego da mi netko kaze pa da zaboravim...

Ukratko bi odgovor na tvoje pitanje bio da je broj lumena kolicina svjetlosti koju neka zarulja moze dati...sto bi znacilo da zarulja od 30.000 lumena daje 15 puta vise svjetlosti nego ona od 2.000...

Jos jednom bi ti savjetovao da stvarno citas temu po temu, pocevsi od onih posebno oznacenih...jer ako si neces dati truda da naucis kako uzgojiti biljku, bome ju neces ni uzgojiti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
29.10.2011
19
1
0
42
Ma ne lazem, nisam video ono 1m(kvadratni) potrebno 40000 lumena, a ne znam sto nisam guglao, valjda nisam posetio nijedan sajt osim vutra.org zadnjih 10-ak dana pa mislim da je ovde svet, jesam pogresio :read: I zamalo da zaboravim, hvala na pomoci :baby:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.