Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.10.2011
0
0
0
38
Ovako imam jedan problem, imam pc kučište tower (V80 x Š20 x D40) je li mi previše HPS-ica od 250W, samo sam mislio nju imat..? i kad je mrak za biljke jel se gase svi ventilatori ili moraju radit oni za dotok zraka...tj da pušu po biljci? i je li mi veličina teglice dobra od 7 litara , hvala
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
@derataur snail trenutno nema ni komplete ni posebno.ima tnt complex samo.kad guglam hesi otvara samo vezano za ovaj forum i snail sta se tice hrvatske.pa kaj to gnojivo ne koriste za neko drugo bilje?
 
31.10.2011
5
0
0
48
Imam prigushnicu 600w sa 750w starterom,uz to cu koristiti i 600w hps(za sto je prigushnica i namjenjena). Zanima me da li mogu na tu prigushnicu prisharafiti 250w hps koju bi koristio za vegetaciju(ne znam da li se moze dogoditi neki kurshlus),600w hps bi koristio u cvijetanju? Poz!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nemožeš.. prigušnica mora biti ista W kao i lampa..

propaljivać za tvoju 250w treba biti 35-400w.. niti slučajno nemoj spajati tu lampu od 250w na prigušnicu od 600w
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
T-bud je napisao(la):
Imam prigushnicu 600w sa 750w starterom,uz to cu koristiti i 600w hps(za sto je prigushnica i namjenjena). Zanima me da li mogu na tu prigushnicu prisharafiti 250w hps koju bi koristio za vegetaciju(ne znam da li se moze dogoditi neki kurshlus),600w hps bi koristio u cvijetanju? Poz!

evo ti jedan citat: "HPS sijalice ne bi trebalo povezivati na predspojne uređaje manje ili veće snage"
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
lik22ml je napisao(la):
Ovako imam jedan problem, imam pc kučište tower (V80 x Š20 x D40) je li mi previše HPS-ica od 250W, samo sam mislio nju imat..? i kad je mrak za biljke jel se gase svi ventilatori ili moraju radit oni za dotok zraka...tj da pušu po biljci? i je li mi veličina teglice dobra od 7 litara , hvala

malo ti je jaci hps za tu kvadraturu, kad gasis svetlo gasi i sve ostalo, teglica od 7L je ok, za tu visinu moze cak i nesto manja
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ja sam tvoje pitanje vidio, no nisam pisao ništa jer se nerazumijem u to što pitaš, no mogu te pitati što će ti taj green light, pa to je samo extra trošak.
Biljka u globalu treba noć, i nema tu puno mudrolije, pročitao sam dosta dnevnika no nesjećam se da je netko palio zelenu po noći.

Moj ti je prijedlog da se okaneš zelenog svjetla, biljka je sama po sebi zelena dosta i imaš sigurno bitnijih stvari za savladati ako si početnik....

Za sve ostalo tu je :google2:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Može proći i s zelenim premazom ali bolja je s original zelenim spektrom.
Za tako nekakvo provjeravanje po noći mogu se koristiti zelene led diode.
Dovoljno su jake pretpostavljam da rasvijetle box.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
lik22ml je napisao(la):
Ovako imam jedan problem, imam pc kučište tower (V80 x Š20 x D40) je li mi previše HPS-ica od 250W, samo sam mislio nju imat..? i kad je mrak za biljke jel se gase svi ventilatori ili moraju radit oni za dotok zraka...tj da pušu po biljci? i je li mi veličina teglice dobra od 7 litara , hvala

250w ti je masivni overkill za taj prostor...ona je namjenjena za prostor od pola kvadrata...

Za tvojih 0,08m2 ti je 70 sasvim dosta...

edit by SiD: da ventilatori ti moraju raditi non stop... na to pitanje je odgovoreno više od 1000 puta...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
The_Calabash je napisao(la):
jel me jebete, sto niko ne odgovara? :D

Na ovo?

The_Calabash je napisao(la):
ne znam jel ovo tema za to pitanje, al ja kontam da moze da prodje, zanima me kakav green light se koristi za night gardening, iliti koje zeleno svetlo ne remeti fotoperiod? da je je to svetlo zelenog spektra, ili je to redovna silajica sa green coating-om? Peace n Pot! :maryjane:

Svako svjetlo remeti fotoperiod, samo zeleni spektar ne, ali ga nije preporučljivo nepotrebno držati uključeno. To ti je "radno svjetlo", ništa više.
Da, ovo je tema za pitanja u vezi growa, a tvoje pitanje je očito vezano za grow.
 
31.10.2011
5
0
0
48
Zanima me da li proklijalo sjeme mogu odmah posaditi u veliku teglu gdje ce rasti do berbe. Svjetlosni ciklus bi odmah poceo sa hps lampom pa me zanima i kako da mi se biljka ne izduzi pre jako prema svijetlu jer ce hps lampa biti dosta udaljena. Rast ce u prostoru 1x1.5x2.5m. Vegetaciju planiram sa 250w,cvijetanje sa 600w. Zemlja ce biti njvj.composana za mlade biljke u koju cu mozda dodati malo stiropora,gnojit planiram samo u cvijetanju. Napravit cu dnevnik uzgoja za par dana kad proklija sjeme. Do tad savjeti su dobrodosli. Poz!
 
23.10.2011
23
1
0
34
Ljudi, pitacu ovde i cekacu strpljivo, da ne bi pravio novu temu za obicno pitanjce. Namestio sam novi grow box , veci nego onaj proslo, ovaj je 52x52x100. Sutra mi stize HPS od 150W komplet. Ce biti dovoljnan taj hps za velicinu boxa ? Hvala ljudine.
 
15.09.2011
21
1
0
38
Evo da bude pitanje koje me muci, da ispravim gresku sa editiranim postom :)

Muci me vlaga, jako me muci :) Box je 60x60x120 i vlaga je banana... Neznam kak da si pomognem. Princeze su stare danas 15. dan :) Probao sam sa krpom i osusi se kroz 2h, stavio sam i posudicu sa vodom i tak... I fakat mi je borba oko toga .. Ima ko kakav konkretan savjet kaj se tice toga, a da nije neka velika investicija love :)

Hvala..

p.s. jos jednom isprika za onak glupo postanje :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
S4sha je napisao(la):
...odlucio sam ga tu staviti posto vidim da je najcitanija tema...

stvarno si ga omasio sale, pa tema je jasna pitajte, ne moz kaciti post samo zato sto je ovo najcitanija tema, onda bi svi mogli sve ovde, al nadam se da dezurni obrise ovo moje i premesti to tvoje


@S4sha a kolika ti je vlaga u box-u, to ne rece
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
S4sha je napisao(la):
Ima ko kakav konkretan savjet kaj se tice toga, a da nije neka velika investicija love :)

Ta "BANANA" od vlage.. koliko je to u postotcima, nismo ovdje naučeni računati "banana-metrom"

a moj konkretan savjet bi bio, nemoj se brinut, i pusti da sve ide svojim tokom.. ljudi su radili svašta u tim famoznim "banana" vlagama
evo moj savjet ti ne traži niti kune..

inače vlaga se namješta putem ventilacije...
slabiji ispuh = viša vlaga,
jači ispuh = niža vlaga

naravno ako imaš uvjete za to.. ako ih nemaš, ne brini se.. kad naraste biljka, narast će i vlaga!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.