Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
ako je dobra, sacuvaj sjeme, i ima dosta sorti koje imaju puffaste headove, znam tocno na sto mislis.....

tako da nema nekog tocnog odgovora na tvoje pitanje, to je pitanje sorte.... nema nacina na koji ti mozes uzgojit puffaste vrhove, samo mozes uzgojit sortu koja ima puffaste vrhove...
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
pitanje za autoflowerase :p
Kada pognojiti 1.put ? Ja sam imao u planu krenuti s plantellom cvet negdje oko 25.dana (taman kada bi trebala krenuti s cvjetanjem), curice su u 5L posudama od pocetka (Composana), nisu presadjivane.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pognoji ih po planu.......tih 25 dana ce bit sasvim dovoljno......samo kreni sa trecinom ili pola doze, nikako sa punom da ih ne spalis......pa kad vidis kak ce reagirat postupno povecavas dozu.....sretno
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
a zašto im nitko ne daje gnojivo za korjen...koji uopće nema npk oćeš biobizz ili ghe ili an? to je najglavnije da se korjen jebeno razvije....
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Ajde, počelo je, kupio sam 4XOSRAM 23W (2x2700k, 2x6700k, neznam lumene ne pisu nigdje pa ako netko ima informaciju neka kaze, da znam), onda 4X keramičko grlo E27 za plafonjeru, jer ima onu kukicu kao za zakvačit, pa mislim da ce mi to koristit jer su u planu one sipke za regulaciju visine.

Dalje, danas idem po MIDI kuciste sa ATX-om (znaci jedan ventilator je vec tamo, vjerojatno 80mm)
Jos sam kupio 2x80mm i 1x120mm, mislim da ce to bit ok... Planirao sam stavit 120mm dolje za ulaz, 2x80 gore kod svjetala za izlaz i 1x80mm unutra za po biljkama, al to jos nije sigurno (neki savjet?)....

Sad sam stao, nemam jos ozbiljan plan za početi jer najbitnije jos nije u planu (sjeme, mislim da ce bit neki dwarf ili mozda lowryder2, diesel ryder... neznam jos)

E sad, sto mi jos treba osim par metara 2-zilnog kabela, auto folije (uzet cu mylar ako nadjem), zemlje, važeva (2 biljke ce max bit u boxu, mada ce bit onda klanja sa LST-om, al o tom potom), termometra, hidrometra te duck tape-a?

Zemlja ce bit terramagma jer ne zelim nista riskirat za prvi put, a vidim da je najbolja po vama..... Zarulje sam naucio spojit, sad moram jos malo proucavat spoj za ventilatore, al to veceras kad dobijem kuciste i napajanje.

Jos me zanima taj tajmer, pa ako ima kakav link baš o tajmerima, spajanju i namjestanju, puno bi zahvalan bio na tome.....

I da, gnojivo uopce necu koristit u prvom growu ili cu ga koristit samo ako 2 biljke budu, pa ce jedna dobivat papat a druga ništa.... jer me zanimaju neke stvari.


I jos pitanje jedno i ujedno i zadnje za sada....

Ako imam dwarf (znaci odma na 18/6), dal mi trebaju 6700K za dwarf ili da pojačam 2700K?


Hvala dobrim dusama unaprijed... hehehe
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ja mislim da možeš odmah na 18/6,, nisam radio sa dwarfovima nikad pa neznam točno, ali neki tako kažu... no lako za to, to ćeš saznat.
naučio si spojit lampe, :clap: e, uglavnom ventove je još lakše spojiti, imaš 2 žice i to spojiš.. crnu na crnu, crvenu na crvenu, ako imaš 3 žice na ventu, onda samo onu žutu odbaciš, i to ti je to...
bilo bi dobro da uz 6700(plavi spektar) možda ubaciš koju 2700(crveni)..

kaj se tiće ventiliranja bit će super.. 2x80mm za ispuh, čak i mnogo jer su to dosta jaki ventovi... ako već radiš upuhivanje sa ventilatorom od 120mm, stavim ga na slabi okretaj, tj. spoji ga na punjač od mobitela.. on netreba jako puhati, bitno da se okreće.. u globalu ga niti netrebaš,. ali ako si tako zamislio, samo ga stavi.. 2x80 za po biljkama :thumb: kao što kažem, to su relativno jači ventovi od onih 120mm..

sretno ,! bit će to prva liga MID tower box, ako sam ja dobio pravu viziju onoga što ćeš ti složiti!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
to ovisi i o proizvođaču i njegovoj kvaliteti... one kineske sigurno imaju nešto manje...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
da, kod kineskih uglavnom to uopste ne pise, a osram mozda ima i vise, al' 23W sigurno ne ide preko 1500Lm
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Evo, stiglo i kuciste ali i mala promjena plana... NEMA NAPAJANJA, znaci vent manje....

Dimenzije su 42X17X40 (DŠV)

Oće to bit dovoljno za dwarf plus LST (mozda i scrog ako budem imao volje) ili za lowrydera sa malo LST-a?

I mozete mi ako vam nije problem rec kako da ja sad te ventove spojim a nisam napajanje dobio, ili si moram nac neko napajanje da povadim te neke zice iznutra?

Plan mi je stavit lampe na tajmer (procito sam o tajmeru i sad mi je i to jasno hehe) 18/6 a ventovi nek rade stalno.....

I da, dal da nabavljam jos jedan vent posto sad imam 2x80 i 1x120....

a u ***** muku mučim sa onim mostom za floppy i cd rom u kucistu nemogu to izvadit.... ima ko kakvu ideju... ima one pinove kao rupice one sve sam ih stiso i nemiče se
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Kupiš si u, npr chipoteci ili bilo kakvoj slicnoj trgovini (ovisi gdje si) adapter Adapteri za napajanje - Narui online: Adapteri za napajanje tu malo baci pogled i na njega mozes spojiti vise ventova i regulirati ih. Imaju switch za volte. (sto se meni pokazalo dosta bitno zbog vlage). Moras samo paziti da ti zbroj miliampera ventova (na njima uvijek pise 0.16A) ne pređe miliampere na adapteru. Dapace, da budu nize (ostavis malo lufta lufta ;) ). Meni su tako 2 kom rijesila cijeli box (ja imam i improvizirani Cooltube koji ima jos 3 venta na sebi -.o)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
zahvaljujem na linku sad nek mi netko pomogne razvalit ovaj floppy most il cu bacit kuciste kroz balkon... ko a je to ja i kuciste nikako to izvadit, zar je jedini nacin pila???

edit:

treba mi ac/dc adapter jel?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......ja sam na nekim djelovima koristio brusilicu tako da ako neide samo rokaj......ili izbusi te zakovice, izvadi flopi i ako treba stranice sa pop nitnama ponovo ucvrsti.....

....i da, treba ti AC/DC adapter.......
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
izbusio sam sve zakovice i nemice se nikamo a sad nemam pri ruci nikakav alat sve sto imam je noz..... ma smislit cu nesto vec..... onda do iduceg tjedna nis ne kupujem jer sam se sad istrosio....

zarulje 110kn, ventovi 120kn grla 60kn, kuciste 50kn, 50 ojra sve skupa negdje, ... iduci tjedan folija, duck tape, tajmer, adapter, malo kabla.... pa onda idem polako sastavljat, a onda tjedan poslje toga važevi, zemlja i tad negdje bi i sjeme trebalo bit.... i onda idemo..... racunam negdje od pocetka 2012-e pocet.... box cu polako i pedanttno sastavljat da nebude nikakve greske, jer kad nesto radim onda to radim kako treba.... i naravno trebat ce mi puno pomoci od vas decki.....

ali dobra stara: strpljen - spašen.... ne zuri mi se nigdje
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Dobra vecer virtual friends.imam jedno malo pitanje.exodus cheese,3 tjedan cvjetanja,zemlja composana,temperatura taman po propisima,vlaga isto,ponekad je 30%,gnojiva hesi komplet.ph je prije tjedan dana bio u banani(7,5).ispravio sam ph i stanje sa susenjem i opadanjem lisca se popravilo.sada znam da to nije neki problem(bar mislim),ali na samom vrhu biljke su listovi prema dolje.kao kandze.biljka je skroz zdrava i nema nikakvih drugih simptoma.citao sam da to moze bit od temperature ili vlage ali uvjeti stvarno nisu losi.to mi se i prije dogadalo na drugim biljkama ali u gorim uvjetima su rasle.jel mi moze netko rec od cega je to.evo imam i slike.nisu nesto al vidi se na sta mislim.inace ti listovi su zdravi skroz


oprostite ako ima negdje odgovor drugi al ja ga stvarno nisam nasao.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
mr.dr.Smok je napisao(la):
Previše hrane!
Kanđe dođu zbog pregnojavanja.

Slušaj Doktora i prestani ih hraniti ako želiš da nešto bude od toga.
Flush, flush, flush i ponovo FLUSSSSSSSH :icon_lol:
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Radio sam flush kazem vam prije tjedan dana radi ph.zar opet?nemrem vjetovat imam 2 cheesa i jos neke i na svima stavljam isto gnojiva.znaci kako proizvodat kaze.mora da je gospon cheese osjetljiv.sad opet flush.jao da znate kako mi je tesko radit flush.odnosno biljku do vode nosit.al ok.budem ju otusirao.hvala na odg.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
A jesi hranio nakon flusha?
Ako nisi, ok, ali ako jesi, sad zalij sa dvostruko više vode (podešenog pH) nego obićno. Ako imaš, stavi peroksid (naravno, prije podešavanja pH, jer on diže). To bi moglo upaliti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeboy
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.