Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Ja bi pitao ako ima netko saznanja da je biljku dobro povremeno zalit mineralnom vodom.Ima li istine u tome?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nema... Iako su minerali i soli u mineralnoj mozda dobri za covjeka, za biljke nisu... Zalijevanje njome vjerojatno neces ubiti biljku, ali ce utjecati na njen rast(u losem kontekstu) i isusiti zemlju.

Razlog je taj sto mineralna voda sadrzi dodatke koji biljci nisu potrebni, i tako oni ostaju u zemlji i s vremenom mijenjaju njen sastav. Tako zaostali minerali i soli imaju za posljedicu brze isusivanje zemlje pa ce biti potrebno cesce zalijevanje...takoder ce biljka teze apsorbirati normalne nutrijente kojima se prihranjuje...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
born_to_be_green je napisao(la):
Mislim da to moze bez problema. Na taj nacin se biljka prilagodjava kad ju mislis iz boxa presaditi van. Samo me zanima zasto tako?

pa ne bih je presađivao van,nego bih je na kraju u box stavio.problem je što još nemam box,pa dok ga napravim bih ovako držao,a poslije bih je puknuo unutra cijelo vrijeme da bude pod lampama,odnosno 12/12 režim.
 
20.04.2011
35
8
0
43
Iman 6 sjemenki autoflowering biljka. 3 afghan kush ryder i 3 sugar mango ryder. box je veličine 0.7m x 0.4m visina 1.2m. koliko ih mogu staviti u taj box? Od koliko litara bi mi trebale biti posude. jel dosta 5 l ?
 
09.07.2011
0
0
0
32
pozdrav ljudi evo ja imam par pitanja pa ako mi mozete pomoc molim vas.ovako imam biljcicu visoka je jedno 60 cm posadio sam je negdje sredinom 6 mjeseca e sad me zanima dali ce od te biljice moc bit sta s obzirom na vrijeme mislim ako je kasno.a prije par dana sam od te biljke napravio tri klona i sto je najbolje sva tri su uspjela i zanima me dali se isplati truditi oko tih klonova jer ipak vec je sredina sedmog mjeseca.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
samo se ti trudi oko njih, ima još vremena da uspiju...
 
09.07.2011
0
0
0
32
e sad mi je vec lakse kad znam da se trudim za nesto znaci sad bi mogo jos klonova napraviti eee da i jos jedno pitanje koliko ce to rezanje klonova nastetit toj biljci s koje ih reznem s tim da sam tri vec skino i jos bi tri jel to stres za nju..prvi put mi je pa ono ...outdoor domacica i da nekoristim nista osim vode,sunca i svog truda mislim da nista vise i nije potrebno neocekujem nista posebno jedino iskustvo za drugu godinu kad cu ljepo da se organiziram...e da hehhe i ako mi mozete reci nesto s cim bi mogo da ih "poboljsam" al nesto sto mi je pri ruci tj. sto mogu naci u kuci ili tako nesto prirodno nista for money hehehhe hvala
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
kada si odrezao ova 3 klona? pusti biljku par dana da se oporavi pa onda možeš odrezat još kojeg klona...

bez para mislim da neće ništa biti, osim ako imaš domaće životinje pa od njih možeš đubre donosit biljkama...
 
09.07.2011
0
0
0
32
ta tri klona sam odrezao prije tri dana i prvi dan su se ono sve nesto osusili mislio sam da nece biti od toga nista al svejedno sam ih zalio i drugi dan sam doso kad ono oni stoje ravno dodjem danas a oni pustili cak i nove listove .ee da vidis kad vec to djubre spominjes na putu mi je masu govana od krava ali mozes mi samo objasniti samo sta s tim djubrivom da napravim da ga mijesam sa zemljom ili sta ???i da te klonove kad ih je najbolje reznut u koje doba mislim jel bolje navecer kad sunce zadje ili ujutro??hvala ti puno ovako sam bar siguran kako i sta kad mi netko pomogne a onako ja nesto napravim pa nisam siguran jesam to napravio kako treba pa me znoj oblije heheh
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
pusti biljku još koji dan da se oporavi od stresa pa onda napravi još kojeg... po mojoj logici bi najbolje bilo rezat ih navečer jer si preko dana stvore hrane pa je veća šansa da će preživit...

đubrivo koje sakupiš samo prosipaj po zemlji oko biljaka.
to je dobro iz 2 razloga
prvo- držat će vlagu, neće se zemlja isušivat previše
drugo- hranjive tvari će se ispirat iz đubriva i upijat u zemlju sa svakim zalijevanjem, neće doći previše hrane do korijena odjednom...
 
13.07.2011
1
0
0
33
Vozdra ljudi, imam par pitanja...iskreno, nisam gledao sve stranice na ovoj temi jer ih ima zaista mnogo...prvi put sam posijao sjeme koje sam našao čisteći panj od granjčica i tih sjemenki :D prvo pitanje: da li se mogu koristiti te sjemenke ili imaju posebne (ove što se naručuju po netu). posijao sam prije 10-ak dana i 5-6 dana poslije je poniklo (sada je oko 10 cm) i izgleda tačno ovako http://www.cannabis-pictures.com/New_Cannabis_Seedling.jpg
izložena je na dnevnu svjetlost, pored prozora, počeo sam redovno da zaljevam, okrećem da se ispravi itd. gledao sam po netu, biljke izgledaju skroz drugačije, ima li to veze, ili će se vremenom mijenjati?

hvala :watchplant:
 
13.07.2011
0
0
0
53
pozdrav,prvi put gajim write widov,napolje i u krovu,ne razumem,napolju su veliki listovi pocetni cvetovi klasika,u nutra redji listovi ali premnogo cvetova rasvetla neonke 2700k i 6500k.povrsina 12kvadrata45neonki.tajmen podesen na spoljnoj svetlosti,kad se pojavi sunce.10 semena sam kasnije posadio 2 meseca upola su rasta ali su vec mnogo procvetali sa redjim listovima,djubrivo stajsko,saksije 30lit,dali je greska u odnosu svetla.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
@reisone,mogu te menke ali slabo napreduje weed na prozoru..tako da..

@bagi koliko imas biljaka??/ ,neonke su shit za tu povrsinu,spusti ih na par cm od vrhova..i naravno da ce bolje sljakati naplolju...neuporedivo bolje.
 
13.07.2011
0
0
0
53
Sulundar je napisao(la):
@reisone,...pozdrav ( SOLUNDAR ) na 12 kvadr.25 boljki,45 neonki od 38wati po jednoj rasveta 10cm od bilki,.2ventilatora ka biljkama pokretna.konstantna tenperatura pod tavan 36 step.+otvoren lufta za dotok vazduha i odvod (prozor). okolo biljka po zidu oblozena alo folija sa tri strane i povise neonki.voda u buretu uradjeno kap po kap. biljke sa slabim listom mrsave ali premnogo cvetova,a vani je kontra sem sto su iste visine,naravno u boksu kao male do presadivanja su bile sve jednobrazne.Prelepe sa puno listova do 15cm.pod tavan sem mesano stajsko djubrivo i vode nista nisam dodavao,trebali neka prehrana i (koja).kada gledam ove napolje srce mi je puno,a pod tavan jeste da su krenuli mnogo cvetov ali su mrsave sa listom,ubijeme u pojam. kako im mogu pomoci,kojom prehranom,zemlja u saksiji je 50/50 stajsko prevrelo, kravlje 30lit saksija HVALA na odazivu
 

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
mene zanima dal trebam ispirati staro gnojivo iz zemlje prije sljedecg gnojenja?
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Nema potrebe ispirat prije sljedećeg gnojenja, osim ako nisi pretjerao s gnojivom, pa je to razlog zašto se treba isprati...
(drži se propisane doze, i nemaš frke, gnojiš svako 4. zaljevanje i to je to...)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
[video=youtube;L823Bu25N1g]http://www.youtube.com/watch?v=L823Bu25N1g[/video]
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
38
moraš samo ako mijenjaš vrstu ili stavljaš drugo gnojivo..ali ako gnojiš cijelo vrijeme sa istim...ja npr radim...-zagnojim je i nakon 2 dana dam joj o,5 vode i nakon dva dana opet 0,5 vode i onda opet gnojivo...ja nisam imao problema sa time bila je zdrava i odlična..nadam se da sam ti odg.na pitanje..pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
GreenGO je napisao(la):
mene zanima dal trebam ispirati staro gnojivo iz zemlje prije sljedecg gnojenja?

Šališ se ili?
Mislim,ok,tema je za sva pitanja koja ti padnu na pamet,ali opet,ovo je već toliko puta "prožvakana" tema,da nema smisla...
Sve ovisi koja gnojiva koristiš.
Naj jednostavniji za uporabu je Hesi (ne i naj bolji,da se razumijemo). Postoji tablica koje se pridržavaš i gnojiš svaki puta,jer je gnojivo napravljeno tako da se stalno koristi.Naravno da se može malo i korigirati količina,ovisno o tome kako biljka podnosi gnojivo,ali u biti je tako-bez ispiranja,po rasporedu.
Ostala "specijalizirana" gnojiva nisam koristio,pa ne znam,ali također postoje tabele za doziranje i raspored.
Kod "univerzalnih" gnojiva tipa Plantela,potrebno je između svakog prihranjivanja ispirati,ali nije potrebno jako isprati.Dovoljno je obilnije zaliti dva puta sa vodom,pa opet gnojivo.
Ovo je ukratko,ovako nabrzaka napisano,ako nešto fali ili nije točno,nije moj problem.Da si čitao,nebi ti trebao moj odgovor :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.