Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.04.2014
6
4
0
Dobar dan , nov sam na forumu i nacitao sam se toliko toga da sam dosao do jedne jedine ideje koja je u sklopu sa uslovima u kojima moze da se vodi grow pa bih zeleo malu pomoc tj da mi neko od iskusnijih clanova kaze gde gresim , pa ovako:

pre svega mesto u kome je box je hladno i suvo (bez vlage) i u njoj duva kao blagi povetarac , e sad tu uslova za grow box nekih prevelikih nemam pa sam dosao do sledeceg:

box je 1m sirok 1m dugacak 1.5 m visok , unutra je diamond folija a na vrhu je ubacena jedna http://www.nonstopshop.rs/cms/flick/prodimg/mediadb/2279.jpg koja je na 30 cm od saksije , e sad da li je ona uopste dobra za pocetak biljke i koliko bih ranije trebao jos staviti istih ili drugih ? (para za hps ili tako nesto trenutno se nema :v )

zemlja je http://www.*******.com/zlashtek/sites/default/files/imagecache/product/pot.jpg a seme je domaja

saksija je od 5 l (da li je to uopste dovoljno) unutra je 80% zemlje 20% stiropora

izbusena je rupa na levom donjem i desno gornjem delu boxa kako bi taj povetarac strujao kroz njega (da li je to uopste pametno posto nema nikakve sile da se na to mesto dovede ventilator :)

Polivam kad god vidim da je zemlja suva sa vodom koja je prokljucala pa zatim flasirana i ostavljena da stoji 2 dana

Hvala unapred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
A kažeš da si se naćitao :eek:hno:

Po svemu navedenom nemaš NIKAKVE šanse uzgojit cannabis tako...i dalje ti :read:
 
21.02.2014
2
0
0
Hvala i izvinite na cimanju postavio bih samo jos jedno (2) pitanje/a. Da li je ova hps
http://www.***********.com/image/cache/data/SVETLO%20i%20LAMPE/SuperBloom/superbloom250w01-500x500.png (SuperBloom 250W hps 32000 ukupno lumena) dobra za navedeni box i na koliko bih je trebao drzati od biljke . Hvala jos jednom iii da poslusacu savet , bacam se na citanje ponovo :rasta1:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nije, za metar kvadratni treba ti 400w, sto je objasnjeno na forumu ;) ako malo smanjis prostor moze da prodje 250w, smanji na recimo 70x70
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hambler
03.04.2014
6
4
0
Ceprkao sam po forumu ali nikako da nadjem pa reko ponovo da pitam , da li od starta smem da pocnem sa hps-om da li ce biljka normalno rasti ili moram striktno po pravilu prvo mh pa kad odlucim da biljku bacim na cvetanje onda hps ? :smoke18:
 
03.04.2014
6
4
0
jos jedno glupo pitanje i zaista prestajem :v , zasto hps-u kao i ostalima koliko sam skapirao treba prigusnica (starter) zar ne moze jednostavno hps od 250W u normalno sijalicno grlo i resen posao , palimo i gasimo kad nam odgovara kao i normalnu sijalicu ? :)

Najozbiljnije nisam , jos mi hrvatski slabo ide ima toliko reci koje ne mogu da prevedem xd a u jednom trenutku citanja toliko mi se zavrti u glavi i pogubim se sav od svih tih ukljucenih linkova i slika da jednostavno mi najbolje dodje da pitam ovde i dobijem konkretan i kratak odgovor :p
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
HPS ne radi na mrežnom naponu (220V) . Ako ju ukopčaš direkt u utičnicu, izgorit će, vrlo vjerojatno i explodirati. Jel to dovoljno, ili treba u detalje? :icon_lol:

Kada si nešto zaboravio napisati, ne piši novi post, nego editiraj taj koji si već napisao. Na dnu posta imaš opciju "Editiraj".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hambler97

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.923
358
Socotra Island
eelslap.com
Hambler97 je napisao(la):
jos jedno glupo pitanje i zaista prestajem :v , zasto hps-u kao i ostalima koliko sam skapirao treba prigusnica (starter) zar ne moze jednostavno hps od 250W u normalno sijalicno grlo i resen posao , palimo i gasimo kad nam odgovara kao i normalnu sijalicu ? :)

Najozbiljnije nisam , jos mi hrvatski slabo ide ima toliko reci koje ne mogu da prevedem xd a u jednom trenutku citanja toliko mi se zavrti u glavi i pogubim se sav od svih tih ukljucenih linkova i slika da jednostavno mi najbolje dodje da pitam ovde i dobijem konkretan i kratak odgovor :p
brate ne znam jel tebi kul ,al mene je sramota od tvojih glupih pitanja i postova ,onako iskreno .
a lenjost je bolest ,cisto konstatujem ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
03.04.2014
6
4
0
zlo%naopako hvala na informaciji
irieman lenjost je bolest , slazem se , ali u pocetku svima je sve pomalo konfuzno pa sta da rade nego da smaraju starije i iskusnije o osnovnim naime glupim pitanjima i stvarima , nov sam da noviji ne mogu da budem ali ubuduce trudicu se da postavljam sto redje a i sto manje glupa pitanja . Hvala :)
powerseed ovaj forum mi nekako jedini odgovara , imam 2 naloga ali nadam se da cu uskoro to da razresim posto sam zakomplikovao stvar koja je veoma jednostavna , sto se tice godina , da punoletan sam a 97 je stavljem jer mi je prvi pao na pamet tokom pravljenja drugog naloga kako bi drugi nik bio sto slicniji prvom :v Hvala jos jednom svima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and CilI
03.04.2014
2
1
0
Ljudi evo da vas pitam kako kresat Vutru znaci ono muska zenska dal neko more video snimit ili neki lahak tutorial!
Hvala od srca :)
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
srčeko ti bi sve na gotovo sve se ovdje nadje,eve ja ti necu poslati link.verovatno neko oce :)
 
03.04.2014
6
4
0
Cill ekipa je u fulu ali kapiram ih totalno kad je neko nov i pita nesto osnovno oni misle da je dosao ovde na gotovo da mu se sve sruci i da on ide svojim putem i gaji kako bi od toga zaradio ili nesto tome slicno, sto kod mene nije slucaj ali sve u svemu bitno je da ima dima i ljudi koji hoce da podele znanje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
kako spojiti cooltube? interesira me da li toplina žarulje 600w hps smeta ventilatoru pošto sam vidio takve sheme spajanja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.