Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vedranST

Aktivan Član
25.12.2012
81
129
0
53
oprostite ako je kriva tema,posadio sam klice fino royal queen highness i ,izgleda da su mi upale klice od rotkvice i sada to raste uz moju biljcicu,,koja je velika cca 2 cm u casi jogurta...........da je presadim ili?? pomoc..
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Razmišljam da naručim 300 ledica (5m traka,16-18 LM/LED),tako da još malo povećam svjetlost u boxu :sun2: ..tu traku sam mislio staviti bočno u box tako da osvjetljava ove bočne i donje grane..uglavnom,na izboru su tri boje 3200k , 6500k i 9000k. Koja boja bi bila najprikladnija s obzirom da imam hps 250w dual spectrum??
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
ja nebi trosio nofce na to, mislim da to nema nikakvog smisla. pogotovo kaj te ledice gube i to malo lumena na kratkoj udaljenosti. radije ulozi u 3w ili jace ledice ak vec oces.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Evo ja drzim led traku u sobi da mi osvetljava tastaturu i radnu povrsinu u mraku . Za to je korisno ,za biljozu jok .Mislim da je mnogo cimanja za premalo lumena .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
24.03.2014
25
28
13
ja sam stavia nesto sitno te trake u svoj box u razini sa donjim granama, računam da je bolje od folije kako god okreneš, jer mi vrhovi biljaka ionako zaklanjaju taj donji dio folije koji bi kao triba reflektirat svjetlo od cfl-a. Al radi se o relativnom malom boxu.

I mislim da snaga bar kad se radi o LED-u, ne govori puno jer vidjeh tipa na icmag kako od 20-ak W LED u PC dobije pristojan urod(38 g da budem tocan), s druge strane to su opet kvalitetna LED svjetla od minimalno 2-3w po lampici, vjerojatno imaju vecu penetraciju i vise lumena nego ove na traci.
Imam i jos jednu cilu traku od 5M koja mi ne triba, i improviziran je drugi box s njom u kojem su 2 biljke, sad im je drugi tjedan i nisu se nesto izduzile, to cu pokusat odgurat pa vidit dokle ide, ne ocekujem nista od njih, cisto eksperiment

al ako te vec zanima LED uzgajanje, pusti traku i nabavi 10w led, uzmi 3x10w plavog 7x10w crvenog spektra i dobar si
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
e ljudi da vas pitam, kolko biljka minimalno mora vegetirati i kolika je minimalna visina da krene u cvjet? Sad da vam skratim da se ne prepucavate, drzim je indor ja sam joj bogotac, a box mi je bubam visine 70cm, saksija 4l zemlje, pa aj pomozite...
 
24.03.2014
25
28
13
pusti je bar 3-4 tjedna u vege, mada mozes i od sjemenke na 12/12 ako mislis da ti je visina problem, racunaj da koliko god je pustis u vege, kad je prebacis na cvjetanje, izduzit ce se jos bar duplo. moje su na 12/12 od 3. tjedna s tim da su bile presađivane i stresirane pa im je rast malo osakacen bio, al imale su mozad 13-ak cm u visinu i 4 internode dok nisu na cvjetanje isle.

evo trenutna slika, u cvjetanju su vec nekih 20-ak dana, bia bi i dnevnik uzgoja da imam pravo na otvaranje tema, a starom acc-u se ne sjecam passworda :D
http://i.imgur.com/noasAQs.jpg
http://i.imgur.com/ZOGtgN7.jpg

ee da, stavljam slike jer sam otprilike na istoj visini boxa ka ti, 70-ak cm, a pitari(saksije) su jedan od 5L drugi od 6L

i evo otprilike kolike su bile kad sam ih stavio na cvjetanje

http://i.imgur.com/VSi4ZFF.jpg

u svakom slucaju ako je jedna biljka i imas dosta sirine i duzine boxa, uvijek je mozes malo duze u vege ostavit ako napravis dobar LST i iskoristiš tu širinu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
cek cek cek cek brate, koliko si ih drzo u vege? i brate svaka cast dobro izgledaju :D


http://imgur.com/yUpESaB


11 dana stara trebala je ici van, ali vrijeme je sjebano, pa je u boxu vec nepuna 4 dana na 18/6 zaljevam po potrebi, kad vidim da je zemlja na dodir suva..
sad odpriike 4 sedmice vege pa da idem na 12/12?
 
24.03.2014
25
28
13
3 tjedna vegetacije su imale, al su trebale dosta veće bit za 3 tjedna, jbg malo im zima bilo plus sam ih presađivao pa su zaostale u razvoju.
ovu svoju mozes jos 2-3 tjedna u vege pa u cvjetanje, opet kazem ovisno koliko mjesta u boxu imas, I prouci malo LST, jako lagana stvar za naucit i shvatit jednom kad ju pocnes vezat, a isplati se u svakom pogledu
 
24.03.2014
25
28
13
aa ovisi sve od growera, svjetla, prihrane, zemlje, genetike itd.
al racunaj od 15 do 60 g, prolistaj malo forum, sta vise znas, mozes vise ocekivat od nje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
pa to, znas kad na dan provedem bar dobra 2-3 sata na forumu istrazivajuci, evo sada sam naucio sto me zanimalo od pocetka :))
i aj jos nesto kad si voljan pomoci, kad cu je moci djubriti i cime? sad je u zemlji kupovnoj pomjesanom sa zemljom gdje je kopriva rasla i koliko vidim svidja joj se
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.