Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
Ako mislis unosit biljke u kucu stavi ih negdje di imaju dosta sunca,
a hermić ti se moze pojavit od stresa...
da ne pišem puno dosta toga ti je vec napisano na forumu.
 
08.09.2008
0
0
0
38
bublasor je napisao(la):
imam jedno pitanje a nemam vrmena da trazim odgovor na svim postovima,imam dvije biljke i u odlicnom su stanju velike ,guste procvjetale obilno ali cvjetovi nemaju bas puno dlacica pa me interesuje dal je to do ishrane ili mi nesto jede dlacice jer bi u ovoj fazi cvjetanja trebale da budu poprilicno velike slikam pa postujem slike sutra da pogledate

hvala


ej ljudi evo slika, samo sto od zadnjeg puta mi je neesto pocelo i da jede poprilicno kao sto cete vidjti na slici,tako da mislim da imam uljeza..vjerovatno je i dlacice grickao

http://img237.imageshack.us/my.php?image=dsc00591dn1.jpg

ako neko zna sta se desava nek mi javi

hvala
 
12.09.2008
9
1
0
44
I sta sad? Da sam skapiram? Ceo prvi grow sam izbacio na osnovu onoga sto sam procitao na forumu i uspeh nije izostao. A sad na kraju nesto me jebe i vi me iskulirate. :icon_surprised:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Niko te nije iskulirao...shta se tripujes...postavio si pitanje u 4 tema,2 si ti otvorio...
Kad se vrate old school groweri odgovorice...ae budi miran...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
@ wutraman

A postoji li mogucnost da recimo niko ne zna,ili nema dovoljno informacija na osnovu kojih bi zakljucio o cemu se rwadi?Nije mi jasno da li je moguce da vi svi ocekujete da ovaj forum posecuju vidovnjaci i cudotvorci da zele da odgovore na svako pitanje,i to istog momenta kad ga postavite?!?!?!Zaista ne mogu da razumem.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
@ wutraman: iz iskustva ti mogu reci da je u pitanju zelena gusjenica. ona se hrani listovima a zivi i ugnjezdi se u hedovima, i iz tog razloga hedovi trunu i na kraju imas onakav rezultat.

borba: ili da svaki dan redovito bacis oko na biljku i uklonis gusjenice, ako ih ima, i da prskas sa nekim BIO pesticidom ali koji djeluje i protiv gusjenica...
 
12.09.2008
9
1
0
44
Ok, zelim se prvo izviniti sto sam bio naporan ali ne znate kakva me je frka uhvatila kada sam video sta se desava. Nesto mi je jelo biljke velikom brzinom, za ovih par dana nanelo im dosta stete, a ja nisam znao sta je u pitanju. Juce odlucim da poslusam Greenman-a i da berem. Skinuo sam 5 kom. doneo ih kutji i uzeo detaljno pregledati. Nasao sam pun k.... gusenica, tj crva i svi su najebali, mamicu im *****, moju gudricu da grickaju. Na sajtu ostala tri biljona, dosta su kasnije procvetali u odnosu na ostale, zna li mi ko retji da li su to sative? Mislim postoji li razlika u vremenu cvetanja izmedju indice i sative?
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
svaka je biljka svemir za sebe bez obzira kojoj porodici pripada tako da zna dogodit da recimo dvije travande :) od iste majke procvitaju u misec dana razlike. bar moje iskustvo tako govori...
 
12.09.2008
9
1
0
44
I ove moje su sve od iste proslogodisnje biljke. Malo mi nije jasna ta razlika indica-sativa. Nego moze li mi neko retji koliko pre berbe nebi trebao prihranjivati, posto im je zemlja dosta losa pa cesto primetim nedostatke u prihrani.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
mišljenja sam da je bolje uložiti u zemlju nego u tu naftu za prihranjivanje. ne koristim to pa se neću praviti pametan.
a imam i ja pitanje???????
dali vi uglavnom radite harvest od jednom, ono, cila biljka cap i ode ili radite selektivni harvest?ono,pomna analiza topova i onda skidanje onih koji su u pogodnoj fazi, a za boljitak onih manjih koji još nisu kakvi bi trebali bit.
jer primjetili ste vjerovatno da nisu "dlačice" po ciloj travandi u istoj fazi.
baš me zanima, ali vidim po reportima da je to uglavnom cak i ode...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Wutraman
nekih 2 tjedna prije berbe ne prihranjivat, zaljevat s cistom vodom
to je neki standard, al to isto ovisi kolko si ih trpo s time

Deda
E vidis mene isto zanima taj fenomen koj i tebe
Brijem Da cu i ja selektivno brat prvo zrele, pa cu sacekat ove malecke da posmedje dlacice i budu veliki
Jer ak uberes ove odozgo, mali ce dobijat svjetla pa ce i oni narast? bar je moja logika takva
A u indooru je druga situacija, to sve oces pobrat sto prije da nemas vise problema s biljkozama jer pred kraj cvjetanja paranoja silji sve jace heheh

Iaako, vidio sam da groweri s malo vecom kolicinom oberu cijelu biljku, al ove male nezrele koriste za hash, oil, cookies i takve stvari

Ugl treba experimentirat pa vidit kako je najbolje, svako ima svoj style
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
moj style je godinama selektivno. ali ne uvik. jer neke biljke budu ono, jedan top od vrha do dna,a neke se razgranaju na sve strane i onda im glavni topovi,vrh svake grane budu po ciloj biljci otprilike u istoj fazi a oni mali topići uzduž grane budu još bebe.
ako ti je takva situacija piči selektivno jer biljka koja ostane bez velikog masnog topa ne rikne kad joj ga skineš nego hrani dalje one male.da se razumimo, oni nikad neće postat veliki ko glavni topovi ali uopće im ne škodi malo pažnje samo za njih
 
12.09.2008
9
1
0
44
Sto se tice zemlje u pravu si deda, ali sadnju sam obavio na brzinu posto su mi moji nasli kontejner za rasadu u kom je bilo 99 biljcica. Bilo je ili se seli ili baci to. Na brzinu sam organizovao drugara, te smo otisli i na brzinu spustili 12 kom. ove ostale sam morao baciti jer nisam znao sta bi s njima. Tako da nisam imao vremena dobro pripremiti zamlju. Sto se tice selektivnog harvesta, to mozda i nije lose. Prosle sam godine nasao biljku, Nije jos bila sva za berbu te sam odsekao jedno metar, a ostalo ostavio. Kada sam posle mesec dana ponovo dosao donji su hedovi bili bas veliki.

Brus
Hvala druze:respect:. Tako je otprilike i bilo, poslednji put sam prihranjivao krajem avgusta, a skinuo juce. Nisam cesto prihranjivao, otprilike jednom u 2 nedelje.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
99 a?i nisi znao što bi s njima a?kad sam išao u školu bila je lektira "Nezasitnost i bijeda" Taj naslov mi se urezao u pamćenje i postao moj antimoto! Čemu to pretjerivanje? Puno skupljenog simena i maladost ludost pa sve posadio?
99 biljaka odradit, to bi bio full time job...
ja se držim svog mota, "Skromnost i bogatstvo"
3-4 lipo odgojene travande, kojima pružiš pažnju, kvalitetnu zemlju i redovitu vodu, iznenadio bi se koliko bi ti vratile!više od svih tih 99 skupa!
ali sve je škola u životu!i drugi puta ćeš pametnije.osim ako ne briješ na uletanje na narkotržište...
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
Evo ja naprimjer sad imam malu biljkicu pa kad kida, ako kidam, kidam manje hedove, po meni rađe da se, ako vec kidate, kidaju oni manji hedovi da se bar veci formiraju i dozriju do kraja.
Ja sam mozda 2-3 puta kidao hedove sa ove bijlke sto trenutno imam:balls:
I necu vise zao mi ju je :kackepieksen:
 
12.09.2008
9
1
0
44
Deda
Jbg, neiskustvo. Imao sam oko 130 semenki, stavio sve zajedno da klijaju. Kazu da seme nesme biti starije od godinu dana. Sta da radim, ili bacim ili stavim na klijanje, ja stavim na klijanje. Nabavim od drugara box za rasad paprike, znate sta je to, kocka stiropora sa oko 180 polja 1.5x1.5cm. Klice ubacim tu i nice mala zelena sumica. Iskreno da sam tada znao koliko treba vremena i truda posvetiti growu, sadio bi i ja 2-3. Mada nije lose proklijati vise semena nego sto planiras biljki, ja sam recimo presadjivao u 12 polja po 3, jer su bile male i slabe. U par polja neke se osusile, neke jednostavno nestale, cim sam video da nema vise rizika i da napreduju, ja pocupam visak i ostavim u svakom polju po jednu.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
nisam ti baš siguran u tu tvoju teoriju jer uglavnom veliki budu napredniji od malih
ali u tom je lipota ovog sporta, svako ima svoju igru...
 
12.09.2008
9
1
0
44
Evo ova slika sto mi je u avataru je biljka koja je kasnije procvetala od drugih. Moze li se na osnovu nje reci da li je sativa?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.