Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Ovdje sam godinama već na forumu i nikad mi nije bilo jasno što značle pojmovi "Sativa High- Cereberal Buzz", "Stoned- Indica Body Buzz", "Stoney yet high- Allround Buzz",.... idt. Taj fizički i psihički osječaj.. :) ako imate kakvo objašnjenje dobro bi došlo jer stvarno nisam nigdje našo info o tome... već samo pitanja drugih i odgovore da negdje mora bit na forumu da traže malo.. jbg.
pozz
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
sativa buzz ti je ono dizalica smijalica paranoja haluđe :D više utjecaj na glavu , indica body buzz ti je onaj sedacijski osjećaj , opuštanje tijela ,više osjećaš utjecaj na tijelo na mlitavost mišićne mase u nogama i rukama :)blabla , a allaround buzz ti je sabijanje sa svih strana znači kombinacija ova 2 osjećaja obično prisutno u hibridima sative i indice ,mada je to teško ocjenit jer neće na svakog isto utjecat i postoje razne kombinacije hibrida(npr 80% indica 20% sativa , pa 50%/50% ...)

ako znaš razliku između sative i indice lako si mogo zaključit šta ti termini znače...

pozz drž se
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
evo ovako da krenem redom;

1.zanima me kad se moze biljka iznijeti na mjesto gdje planiram sijati;znaci krajem marta ili pocetkom aprila;a da li se moze prije;sad nemoze hladne su noci?

2.ako imam 2 biljke koje su stare 7 dana i slomljenje su izgledaju kao mali korovi;
a nisu se osusile drzim ih u vodi kolike su sanse da izadje korijencic;

3.imam jednu biljkicu u boxu stara je oko 2 sedmice;visina 12 cm;
izasle su 2 liskice velicine po jedan cm;eh kad trebam ocekivati nove liskice da izrastu;jel sad ili ove dvije trebaju jos rasti pa onda nove;te
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
1. Može ranije ako ti klima dozvoli. Pogledj si stranicu meteorološke službe i provjeri kad ti nočne temperture prestaju padati ispod nule i posebno provjeri kad je bio zadnji proljetni mraz.

2. Slomljene? korovi? Eo ti link pa napravi kako treba:

https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/877-klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.html

3. Koja žarulja? Kolko čujem strašno je izdužena i nakon 2 tjedna ima samo 2 lista... slabo. Zvuči ko da joj fali svjetla. Sigurno je tanka :)
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
nije strasno izduzena nego 11 cm;2 lista al cini mi se da idu i drugi listovi lagano;
a to nisu korovi nego su biljkice slomljene nista mi nisi pomogo al nema veze
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
11 cm je puuno, moraces da je pričvrstiš da se ne bi savila, a kad je staviš napolje isto ćeš morati da je pričvrstiš nekako... Osim ako imas jako dobro mesto za outdoor gde ne kroči ljudska noga, mislim da bi slučajnom prolazniku bilo čudno zašto je (po njima korov) privezan...
1 biljka koju sam stavio iz zezanja na prozor je visoka ko tvoja al ima 15 listova... pa uporedi..
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Imam jedno pitanje za gerila growere,sadio bi lemon skunk,posadio sam već dve majke s kojih ču skidat klonove,njih držim u čašicama i upravo danas sam dobio 35 sjemenki ricinusa,a ricinus je po meni dosta dobra biljka za prikrivanje uzgoja pa da vas pitam kad se sadi ricinus i šta on voli,a ako je netko već koristio ricinus za prikrivanje sadnje koliko je dobar i dali ljudi vole da se motaju oko ricinusa?btw ricinus je jebački otrovan pa me zanima jel je ikako moguče da mi zatruje biljke?i da koliko visoko raste lemon skunk kad je outdoor i dal je podložan supercroppigu i lstu,jer imo sam par biljaka u životu koje pucaju ako ih se savija i supercroppa,jednostavno pukne kora i vanjska i nutarnja pa ode biljka u *****!unaprijed hvala
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ćim budeš 100% siguran da više neće bit mraza... tad možeš posadit.. po mome mišljenju tam za nekih mjesec dana...pozz
 
27.02.2009
12
0
0
37
imam jedno pitanje: posle koliko wremena da uklonim muske biljke ili
koliko biljka treba da je visoka optrilike kada uklanjam muske biljke?
 
08.03.2009
7
0
0
33
Evo ja imam jedno pitanje..
Posadio bih travu u jednu posudu/zdijelu i stavio to u peglicu. Kada bi biljka dosla do nekih 30 cm dali da je presadim u sumu ili..?
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
527
566
113
balkan
Pozz ljudi već sam postavio pitanje ali je zakopano sa postovima pa sada nitko neodgovara...pa evo pokušat ću ponovo.

...zanima me dali mi je pametnije iskopati rupu,pa stavit vreću (crnu) za smeće u tu rupu pa zemlju koju pripremim za biljku....ili da bolje stavljam direktno u rupu tu zemlju za biljku...neznam sto je bolje.

Razmisljao sam ,rekoh pošto je to vani...jebiga stavit u vreću pa bit siguran da nešto nenagrize korijen,kao crvi ili kakva štetočina.... a na vreći izbušit rupe da moze cijedit vodu ?

Ili je bolje da zakopavam nekakve kante u zemlju sa rupama na dnu?

Daj udijelite nekakav savjet što je bolje??
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
pa ak ti zemlja nije preloša tamo onda direkt u zemlju bez kesa kanti ičeg.... (nece ti nikaki crvi korjen grist..vald..) ono napravit najboliji moguci mix s kupovnom zemljom to pomješat da bude sto veci volumen te dobre zemlje i nadat se najboljem...
(ovo s vrecom bi u nekom kršu ti preporučio al vak ak je u kontinentalnoj rh ond bi iso bez)
val sam ti pomogo nesht...
gl...
 
28.01.2009
45
6
0
41
Ha ha ha....mozda je Travica mislio u teglicu:).....mada i yugo:)
Za uzgajanje vani ili napolju kako kog, najbitnija je svetlost.....moze u sumi ako na tom mestu bar 50%dana ima svetlosti direktne....
A za 4herbsa, nemoj ricinus.....navucices i ljude i bedu:)) ne znam gde si mislio da ih posejes,kakvo je mesto i gde,ali najbolje po meni je da izaberes mesto gde ima koprive,jer kopriva naraste leti kao i tavica jos je i izgled slican,neodvlaci paznju,a i provereno je zemlja vec koliko toliko dobra na mestima gde raste kopriva i rano prolecno cvece....bolje je da tvoje biljke prilagodis terenu nego teren biljkama!:)
 
08.03.2009
7
0
0
33
rasta-mare je napisao(la):
Ha ha ha....mozda je Travica mislio u teglicu:).....mada i yugo:)
Za uzgajanje vani ili napolju kako kog, najbitnija je svetlost.....moze u sumi ako na tom mestu bar 50%dana ima svetlosti direktne....
A za 4herbsa, nemoj ricinus.....navucices i ljude i bedu:)) ne znam gde si mislio da ih posejes,kakvo je mesto i gde,ali najbolje po meni je da izaberes mesto gde ima koprive,jer kopriva naraste leti kao i tavica jos je i izgled slican,neodvlaci paznju,a i provereno je zemlja vec koliko toliko dobra na mestima gde raste kopriva i rano prolecno cvece....bolje je da tvoje biljke prilagodis terenu nego teren biljkama!:)

Ja bih posadio vutru u jednu teglicu i sve skupa stavio u jedan stari auto (peglicu). Stavio bi ogledala unutar auta tako da se sunceve zrake odbijaju i da idu direkt u biljke. Takodjer bi stavio i veliku posudu s vodom i pricvrstio provetice i rupom da kaplje kap po kap u svaku biljku... Kada bi biljke bile nekih 20-30 cm onda bi ih premjestio u sumu. Suma je samo izvana a iz nutra nema bas drveca, tako da bi bilo sunca. Nebi se biljke prijmetile u sumi jer bi stavio oko nje neko grmlje ili nesto slicno...

Sto mislite o tome? :sun2:
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Evo ti odjelo da te ne spale komentari previše :)



Rađe sklepaj plastenik neki mali od drva i najlona :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.