Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
mislim na vrstu xD
whistleg.gif
drunkv.gif
 

Vrh

06.04.2009
3
0
0
48
Imam jedan mali problem.
Biljka je visoka cca 15 - 20 cm. U dovoljno velikoj je tegli, vani je na terasi, napravio sam drenažu u tegli od srednje sitnog kamenja i finog pijeska, zemlja je pola crna - pola obićna, zaljevam je i sa tekućim gnojivom...

Listovi su počeli žutiti i sušiti se, neki su već otpali.
I na moje veliko razočaranje, nekako mi presporo raste i razvija se... Jedva da je primjetan rast...

Šta da radim?

Hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Da je nisi spalio gnjojivom?Neznan,možda da staviš sliku i da neko iskusniji razmotri...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Vrh je napisao(la):
Imam jedan mali problem.
Biljka je visoka cca 15 - 20 cm. U dovoljno velikoj je tegli, vani je na terasi, napravio sam drenažu u tegli od srednje sitnog kamenja i finog pijeska, zemlja je pola crna - pola obićna, zaljevam je i sa tekućim gnojivom...

Listovi su počeli žutiti i sušiti se, neki su već otpali.
I na moje veliko razočaranje, nekako mi presporo raste i razvija se... Jedva da je primjetan rast...

Šta da radim?

Hvala

Baci ju

99% je sigurno si ju spalio s gnojivom! Gnojivo njima treba tek nakon mjesec i pol do dva mjeseca rasta.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Grasak99-----------ovo 99 nije tvoje godiste ???..heheheh


Vrh----------daj sliku pa ti kazemo sveee...
 

Vrh

06.04.2009
3
0
0
48
Grašak, ipak mislim da nije gnojivo jer je takva postala i prije nego sam je gnojio...

Jednu manju sam tek posadio, ima oko 2 tjedna, i nju sam isto 2 puta zalio gnojivom ali ne vidim nikakva oštečenja i dobro raste... Znači da ju ne zalijevam gnojivom više?

Inače se pridržavam uputa sa boce gnojiva koja kažu da kod rasta biljke treba zalijevati (otopinom gnojiva i vode) dva puta tjedno.
Kod cvjetanja mislim da se zalijeva jedanput u 2 tjedna.

Stavim slike uskoro...
hvala
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Čekaj malo....
ka 1. netriba gnojit bar 3 tjedna poslin presađivanja.
Nekužin čemu svo to gnojenje malih biljki?

Savjet: ne forsiraj gnjojiva. Osobito ne prema uputama. One ti mogu bit "smjernica", ali pračenje biljki je najbolji način za znat KAD i KOLIKO gnojit.

Poz i sretno:sun2:
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Vrh je napisao(la):
Grašak, ipak mislim da nije gnojivo jer je takva postala i prije nego sam je gnojio...

Jednu manju sam tek posadio, ima oko 2 tjedna, i nju sam isto 2 puta zalio gnojivom ali ne vidim nikakva oštečenja i dobro raste... Znači da ju ne zalijevam gnojivom više?

Inače se pridržavam uputa sa boce gnojiva koja kažu da kod rasta biljke treba zalijevati (otopinom gnojiva i vode) dva puta tjedno.
Kod cvjetanja mislim da se zalijeva jedanput u 2 tjedna.

Stavim slike uskoro...
hvala


Kao sto je EXARP rekao, ne forsirati i sacekati mjesec-dva. Kad poces gnojiti, tada koristi duplo slabije doze od onih na pakiranju.

Najbolje da posaljes slike, ali ne znam sto bi drugo bio problem, da je nedostatak dusika, tada bi najstariji listovi postali zuti i otpadali, ali ti velis da si ih gnojio..
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ljudi pomoć.. skoro je kraj 4 mj. a ja još neznam koju da si sortu naručim. treba mi neka dizalica, smijalica, za društvo, zabavu...ako neko može preporućit nešto što je probo, uzgojio, a da nije Durban(imo sam ga prošle godine)... HITNO je... unaprijed hvala
 
16.04.2009
0
0
0
44
e ovako hteo sam da pitam da li smeta napretku biljke ako su zajedno tj. jedna do druge(3-4 komada) u razmaku 10-tak centimetara???jer skoro ce mesec dana a one su uvek iste oko 5 centimetara????
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
5 cm?!?Hm..očito smeta ako su stare mjesec dana a imaju 5 cm,pogledaj malo po dnevnicima kakve trebaju bit sa mjesec dana! :costumed-smiley-027
edit:Mogo bi neku sliku nabacit da se to vidi,i kakvu rasvjetu koristis?:family1:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
563
113
balkan
skomi curkama fali bolja zemlja, ili svjetlost...vjerojatno oba dvoje.
mnogo ljudi misli stavit to u zemlju i nek raste,eh nije baš tako...malo treba i upute pratit... :)
 
04.05.2008
46
4
8
poz dobri ljudi, evo i ja trebam pomoc. ja sam ubacijo u zemlju Himalayu Gold od Green Hou.. pa me zanima dali je to netko probo, kakav je dim i kako dere. nadam se da nisam pogrijesio sa izborom vutre, a mogo sam birat stasam htio. neznam zasto me bas ona privukla. ajde nek se netko javi tko je stvarno probo tu travicu. Hvala unaprijed, Poz iz POZEGE.:::D:sick:
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
pozz... dali neko ima iskustva ili nekakve informacije u vezi Serious Seeds Bubble gum. kako raste u našem podneblju itd. Danas namjeravam to naručit. pozz
 
30.01.2009
6
1
0
35
mozel neko da mi napishe imena preparata-vitamina koje treba da dajem biljkama(a koje mogu da nadjem u srbiji) od samog pocetka....????

unapred hvala:bis:
 

Vrh

06.04.2009
3
0
0
48
Kako da uploadam slike s kompa? Pokušao sam insert image al me traži url...

Pliz pomoć
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.