Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.02.2008
9
0
0
44
bratic je napisao(la):
Strasno dobro izgleda. Od koje banke si nabavio sjeme ?

sory a rekli su bez reklama tak da ču ti reč samo da su iz engleske,da se nebi naljutili a tek sam se uključil u forum pa nebi htio da me smatraju ko crnu ofcu.mee-mee-mee...
samo malo potraži female seeds i to je to...
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Quote:
Originally Posted by hempman
1.http://forums.vutra.org/vanjsko-uzga...adjivanje.html
2.odgovor u istoj temi
3.na ovo je odgovoreno na bar 10 razlicitih tema
4.obavezno vadjenje iz zemlje bar jednom nedeljno-ako hoces da je ubijes.Kakvo je bre ovo pitanje?
5.http://forums.vutra.org/vanjsko-uzga...e-outdoor.html
6.no coment
7.isto
8.isto
9.vrati se na odgovor broj1. ili jos bolje procitaj sve teme o outdooru.

I ako mislis da sam ja bila okrutna cekaj da dodje Balkan da ti podvikne


ma procitao sam

Neke informacije na nekim vodicima su bile netocne poput onog kako se sjemenka stavlja u zemlju pa sam za 1 trazio potvrdu !..

3. nemogu ih naci !!..

4. znaci gnjojit se mora tako da se gnjojivo stavlja kraj biljke !?.. dali je obavezno !?..

6.Dali je tocno da kad biljku izvadis skupa sa korijenom i stavis susiti naopako tj korijen prema gore .. njeni sokovi odu u listove i bude bolje kvalitete ?

ovo su mi provalili i kunu se da je istina !!..



P.S.

eh da da dodam procitao sam dosta vodica na stanici i postova ali nisam nasao koliko treba vode biljci ako zaljevas samo 2 puta na tjedan ! > koliko prije cvijetanja i koliko nakon !
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
smokey sa koliko vode da zalivas biljku je pitanje na koje niko ne moze da ti odgovori.Zavisi od velicine biljke,zemljista u kome je posadjena temperature....Znaci polijes pa posmatras,posle nekog vremena shvatices i sam kad i koliko da je zalivas.Sto se susenja sa korenom tice stvarno neznam sta da ti kazem.Pogledaj malo slike po forumu pogledaj i po drugim forumima pa javi da li si video da je neko tako susi.Sto se djubrenja tice opet kazem procitaj,ili postavi konkretno pitanje u odgovarajucoj temi.

Najveca tajna uspesnog prvog uzgoja je da znas kome mozes da verujes i cije savete da slusas.Pusti to rekla-kazala,i cuo sam i pricao mi neko.
 
19.02.2008
16
1
0
41
Vidio sam u baumaxu da ima kao neki kamen spicastog oblika koji se zabije u zemlju pored biljke i ima crjevo koje na drugoj strani stavis u vodu navodno kamen vuce vodu i drzi neku konstantnu vlaznost zemlje oko sebe. Sluzi za navodjavanje sobnog bilja kad odemo na godisnji. Dali je neko probao to upotrjebiti u praksi? Kosta oko 16 kn ali vjerujem da za veliku biljku nebi bio dosta jedan. Svakako cu probati i napraviti pokus u dvoristu recimo u kalju od 5l.
 
19.02.2008
16
1
0
41
Ljudi jedno pitanje pa bi molio sto brzi odgovor. Danas smo ja i prijatelj sastavili box u njegovom ormaru. Ovo je provenstveno pokus za sjemenke Purple power-a koje nam stizu otprilike za tjedan dana od aliena. Stavio sam 5 sjemenki izbiranih od nekog kupovnog skunka prije tjedan dana da proklijaju i narasle su mi cetiri medju maminim muskatlama:) Boks ima rasvjetu koja se sastoji od cetri neonke. Dvije su Power glo jedna je silvania glolux i jedna je flora glo. To su inace lampe koje su sluzile za osvjetljenje akvarija od 350 litara. Nasao sam novi hobi:) Preseli0o sam biljcice unutra u box koji je dimenzija 90x50x50 i ima ventilaciju koja se sastoji od tri 80mm ventilatora, jedan upuhuje unitra, dva ispuhuju van. temperatura unutar boxa je 24,5 C. Imam pitanje. Sto vi mislite o ovako sklopljenom boksu? Koliko da drzim udaljene neonke od 3 cm dugackih biljcica koje su tek pustile prva dva lista. E da i vlaznost je oko 50%, vidi se i sat koji to pokazuje :) nema drugi pa ce i taj biti ok za pocetak.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
mislim da ce ti brzo trebat jos svijetla, makar neznam kolko su jake te neonke,
ni koje su boje. jesu mozda od 60cm - 20w? uglavnom malo ce ti bit svijetla
ak tu mislis cijeli grow. i ak nabavis jos svijetla, trebat ce ti neki vent da puse
po biljkama, i glumi vjetar. neonke ne griju jako, pa ih mozes priblizit
na nekih 7-8 cm dok su male, kad budu vece cak i do 5cm od vrhova biljki
 
19.02.2008
16
1
0
41
To su cetiri od 20 w. Jedna je u zelenom spektru jedna je crvenim a dvije ove Power glo su vise plave i najjace svijetle. Ne planiram tu cijeli grow samo dok malo narastu pa idu van. Uostalom ovo su samo za probu jel nikad nisam pokusao prije u zatvorenom pa ako i napravim neku vecu gresku neka to bude na ovima jel nebi volio zeznuti ono sto ide poslje njih unutra.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pogledaj po forumu,pisao sam ja podosta o tom proizvodu-koji može pomoči, kad nas nema doma jer održava vlažnost.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
@bratic za prvih tjedan dva ti je ok.
nesto se spominje kako zeleni spektar ne utjece bas na biljke,
samo to neznam jel istina, niti dali vjerujem u to, ali i bez
zelene imas oko 4 - 4500 lumena (odokativno), sto je dovoljno
za pocetak, dok ne ojacaju i ne odu van.
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
@Slo-Era

Gdje tocno? Pokusao sam traziti al nisam nasao

Morat cu uskoro nesto smisliti posto necu svaki dan moci zaljevati biljke pa me zanima nekakvo rijesenje za to...

Mislio sam
napunit boce od 2l i napravit malu rupicu na cepu da pomalo curi pa zabit ju u zemlju, samo se bojim da to nebi proizvelo trulez.
 
19.02.2008
16
1
0
41
Nisam jos spomenio da ih peglam 24 pod tim neonkama. I krenule su odmah. Od cetiri su ostale 2 i te dvije u prvih 24 sata izbacile i prve nazubljene listove. Ma svijetlo je mislim dosta dobro kad otvoris ormar bljesti ko u sf filmovima kad vanzemaljci dodju:) Ma rastu na ocigled samo jedva cekam da dodju prave biljkice pa da njih stavim. Site je pripremljen i sad se samo njih ceka. Biti ce na knap ako se ovo vrijeme nastavi mozda cemo malo i poraniti sa sadnjom. Veljaca je varljiva...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Nishiken ne znam tačno gde je to... Valjda govorimo o keramičnim uložcima,koji imaju mikro pore i tako vlaže zemlju..to je zasilno rešenje ali nije idealno!
 
19.02.2008
16
1
0
41
Provjerio sam ljudi za taj kamen sa crijevom o kojem sam pricao. Moze pomoci al nije dovoljan jedan i dugacak je oko 5 cm tako da ga samo toliko mozete zabiti u zemlju. Idealan je mozda za biljku dok je mljadja i tek presadjena van. Mislim da cu ipak tako i staviti. Ovaj tjedan stavljam van dvije biljcice bez obzira sto su jos dosta male i sto moze biti mraza. Svaka ce ici pod bocu i imati ce taj kamen pored sebe da vlazi zemlju Tako ce imati dovoljno vode a biti ce pokrivena bocom radi hladnoce i mraza. Temperature vani su sada vec dosta velike i temperatura zemlje raste ali oprez jel vrijeme u ovo doba godine je jos dosta varljivo.Stavljam ove dvije van zato sto su ovako i onako pokusne biljke za lampe koje sam smontirao kod prijatelja u ormaru. Sad ce biti pokus i za taj kamen. Mislim da bi trebalo raditi bez problema. Nastavit cu vas izvjestavati kako ce sve ispasti. PEACE
 
19.02.2008
16
1
0
41
Kamen sam nasao na vrtnom odjelu Baumaxa. Nije jos testirano u praxi. Strpljenja par dana molim javiti cu cim vidim rezultate.
 

Dim

18.06.2006
45
0
0
ovako htio bi pitat ako mogu cim sjemenke prokliju posijat ih vani oce onda izrast biljka ? ili bas moram u casice pa onda tek van biljku jer nemogu u casice bed mi je zbog staraca :p
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ne, izrast će slon :wave:

Dovoljno je samo da pikneš sjeme u zemlju, i kad temperatura i vlaga u zemlji budu odgovarale, izrasti će biljka... Nije to nikakva znanost, to je... biljka :punch:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Gle uspijet ce ti ak ne ugine. Tj ak ju neproklijalu stavis van on ce surfat u zemlji dok joj ne bude idealna temperatura pa ce onda irast.

A starcima mozes rec da uzgajash koprivu ak ides u skolu.

Ugl nemoj prolijale sjemenke stavljat van josh jer je dosta hladno tj zna bit mraza ovih dana.
 

Jah

04.03.2008
33
0
0
53
Jel mi može netko poslat msn adresu na privatnu...
Da mi ovako,ko guerilla početniku netko u detalje objasni proces uzgajanja vutre u divljini,kršu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.