Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
KaraJack je napisao(la):
Prvo meris PH pa onda zalivas, Ph ti mora biti izmedju 5,5 do 6,7 i to je granica !!!

Hvala na brzom odgovoru...:icon_mrgreen:

Ali imam jos jedno pitanje..
Kako tacno izmeriti PH sa lakmusom pred da zalijem..?
U smislu...Lakmus treba da upije malo tecnosti da bi promenio boju.
Pa interesuje me dali treba malo to raskopati oko biljke dok ne naidjem na zemlju koja je vlazna ?
 
03.06.2008
12
1
0
37
kada biljke u zemlji i ovise u suncevoj svjelosti, da li je vazno da bas zrake sunca idu na nju ili ta frenkvencija zraka koja biljka treba sve jedno prolazi kad je oblacno? mislim jer ljudi mogu pocrnit posto UV zrake prolaze kroz oblake pa da li tako vrijedi i za biljke. ove godine je vrijeme usrano , pa da mi nebi par oblacnih dana usralo usjev.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa priroda je najbolji prijarelj svih biljaka i drzi ravnotezu bas kako treba!!!
Ako sve pocrka od biljaka pocrkace i tvoje biljke!!!
Opusteno ipak je priroda nas stvorila a ne mi nju!!!
 
13.05.2008
0
0
0
35
Presadio sam biljku u šumu,nema baš svjetla ali nađe se malo...
znam da će to utjecati na urod, ali zanima me hoće li će biljka uopće preživjeti???
zanima me i dali je šumska zemlja dobra ili loša za biljku???
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
Jel moguce da biljka vec sada pokaze koji je spol? Naime cini mi se da je izbacila kao male dlacice, na pocetku internoda, ali nisam siguran da nisu mozda novi listovi jer je jos malo...
Htjeo sam da slikam i posaljem ali mi se fokus nesto pohebao pa sam se iznervirao prao i odustao od slikanaja za sada...
 
03.06.2008
12
1
0
37
da li je dosta za 10 biljki dvije zarulje svaka po 100w ( jedna je stedna jedna obicna)?
ova prva biljcica sto je izrasla je visoka oko 4-5 cm a listici su sicusni. da li je to zbog manjka svijetla ili zbog udaljenosti? udaljena je od zarulje cca. 6-7 cm.
 
03.06.2008
12
1
0
37
ali to ne razumijem , kako zbog moje lijenosti? prelistao sam sve zivo i radim tocno kako pise tu na forumu:
pustio sam ju da proklija u vrecici s toalet-papirom i kad je klica bila oko 2-3 milimetra, izvadio sam ju i stavio u kupovnu zemlju iz ducana i nakeljio drito pod stednu od 100w , pred tri dana je lijepo izbila na povrsinu i pustila one male listice koji joj sluze za disanje i od tada samo raste u vis, a oni pravi listovi su veliki svega par milimetara i tako vec 2 dana, nikako da se pocnu sirit.
je to normalno ili ne? lovi me panika da ce mi sve propast!:sadbanana:
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
striko vidim da jos nisi skuzio.... dobro ti je reko...zbog tvoje ljenosti!!! sto necitas... NoTrippin ti je okaćio i link...a ako ti još nije jasno o ćemu govorimo onda stvarno...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ovako striko baci je napolje na sunce i bice sve ok.. sto bi stavljao sijalice kad za pocetak mozes na suncu lepo je vreme napolju..

nije normalno da se biljka izduzi to znaci da nema dovoljno svetla kojoj potrebno...

ja tebe da pitam sta ces sa nom kad izraste imas box sta imas od opreme dzaba ti je brate da sadis ako nemas sta kasnije zato je baci odmah napolje i miran si ...

nije da ti ja solim pamet ali i ja sam hteo samo tako da sadim ko ti dve te zarulje dve te pa dve te nejde to tako vidis da niko nece ni da ti objasni .... nije dosta tog svetla sto ti imas i netreba ti 10biljaka posadi tri kupi cetiri zarulje stedne najace mozes i osram od 2700k (sa njima mozes odpocetka do kraja) pa napravi neku kutiju moze i od kartona neke dimenzije ti nemogu dati ali evo naprimer ko dav kucista kad spojus od kompa ove novije malo vece pa par ventova obavezno da svetlo ima refleksiju ....

dalje sam citaj i uci samo tako ces postati pravi grover pa sretno....
 
03.06.2008
12
1
0
37
ma samo ih ocu malo ugojit da ocvrsnu pa ih selim vani u zemlju i onda nek se same bakćaju. ma za indoor nemam ni izbliza opreme, ovo sto imam je banana jer sam skroz bez para posto plata kasni vec skoro tjedan! zarulje sam spojio preko kabela za gitaru!
uglavnom puno hvala na savjetu!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
u je......b......te postace ti biljke ozbiljni muzicari lol...
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
loobi je napisao(la):
Jel moguce da biljka vec sada pokaze koji je spol? Naime cini mi se da je izbacila kao male dlacice, na pocetku internoda, ali nisam siguran da nisu mozda novi listovi jer je jos malo...
Htjeo sam da slikam i posaljem ali mi se fokus nesto pohebao pa sam se iznervirao prao i odustao od slikanaja za sada...

Moguce je..ja sam sad u nedjelju odstranio jednog mudonju
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
@Narquila
a po cemu si skontao tako rano da je mudonja? ja kontam da je ova moja zenska ako je to to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.