Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Ma evo vuku me za nos u ovoj jednoj prodavnici vec dvije sedmice,savki dan govore sutra pa sutra i nikad.Tako da sam prestao da idem da gledam jeli stigao uopste.A vidio sam neke digitalne po obicnim trgovinama ali skupi su oni a ja sam skroz tanak s parama ovih dana.Jos me ceka HPS jedva sam i za tu lampu skupio.Nego hoce li ono moci ovako da produzim mrak dva sata u dva dana????Ili ce to biti za*eb?
 
04.04.2007
11
0
0
44
[Ja to ne mogu uraditi jer lampu palim u 5 sati popodne pa bi se onda trebao dizati svako jutro da je gasim u 5../QUOTE]

Big deal dici se u 5h ujutru na par sekundi :)
To je najmanje sto mozes da uradis za tvoje biljcice..
Mislim, moras malo i sebe uloziti...ili se dizi svako vece, pa na cosak da te rade dileri :)

Doktore, hvala i :icon_smile: za pomoc
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
myway_orgoaway je napisao(la):
Big deal dici se u 5h ujutru na par sekundi :)

Big deal jeste kada ti je box dva metra pod zemljom i kada moras otkljucavati 4 brave i otvarati cetvera vrata da bi samo iskljucio produzni iz uticnice.A kako da se izvlacim svako jutro u 5 sati iz kuce i da silazim u podrum a da me starci ne provale???Nema teorije.
Baj d vej veceras sam uzeo tajmer iz prodavnice a i pun mi ***** ustajati svako jutro i silaziti dole samo da bi ugasio lampu.Ovo je neki digitalni al ja stvarno nikako da skontam kako se ovo stima ovdje...nemam pojma...pokusavat cu dok ne uspijem:dunce:
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Da li ova HPS moze da izgura vegetaciju? Nekako mi deluje kao da nema dovoljno plavog spektra, mada opet, sadim samo 5 biljaka, tako da mozda i bude dovoljno? Ja imam ovu od 400W.

 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Moram reci da su me moderatori poprilicno nervirali sa recenicom " koristi pretragu", ali kako vreme prolazi potpuno ih shvatam. Ovi novi "groweri" koji jos ni nemaju opremu preterase sa pitanjima koja su na forumu postavljena 1000000 puta i na koje je odgovor dat bar upola puta. Stvarno bi trebali da brisete sve te postove i da povecate malo broj kaznenih poena za takva pitanja, jer se ovako sve svodi na koju sijalicu, koliki period svetla i kako do semenki.
 
04.04.2007
11
0
0
44
Big deal jeste kada ti je box dva metra pod zemljom i kada moras otkljucavati 4 brave i otvarati cetvera vrata da bi samo iskljucio produzni iz uticnice.A kako da se izvlacim svako jutro u 5 sati iz kuce i da silazim u podrum a da me starci ne provale???Nema teorije.
Baj d vej veceras sam uzeo tajmer iz prodavnice a i pun mi ***** ustajati svako jutro i silaziti dole samo da bi ugasio lampu.Ovo je neki digitalni al ja stvarno nikako da skontam kako se ovo stima ovdje...nemam pojma...pokusavat cu dok ne uspijem
__________________

Sorry, nisam znala da je drzis ispod zemlje.. :)
Sretno sa timerom.


Doktore, mogu li da ti posaljem slicice na tvoj private e-mail, ne mogu da ih attachujem ovde?
Imam neki problemcic na listovima. Proctala sam sve o problemima koji se javljaju, ali ovaj moj bi mogao biti od svega po malo. Lici mi ili na toplotni udar (hps 400w je oko 1m udaljena), mozebiti i nedostatak N ili Mg..
Bilo bi super da ih pogledas, mozda ces prepoznati o cemu se radi..
Thanks
 
01.03.2008
3
0
0
51
Da li ventilatore ukljucujete rucno ili se automatski pale/gase?
Naprimer kada "uvece" treba da se spusti temperatura... rucno ih palite ili je i to podeseno na vremenski?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa to ostaje na tebi :)

mozes ti i rucno a i preko timera ...kako ti je lakse...ali gledas da ti ne rade kad ti ne svijetli zarulja . . to samo zbog toga da temp ne bude preniske .

ako vidis da ti mogu raditi i da su temp u granici normale, slobodno ih pustis da mjesaju zrak.

ovisno kamo ti je box...i sve se bazira na temperaturi .

pozz
 
01.03.2008
3
0
0
51
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
pa to ostaje na tebi :)

mozes ti i rucno a i preko timera ...kako ti je lakse...ali gledas da ti ne rade kad ti ne svijetli zarulja . . to samo zbog toga da temp ne bude preniske .
ako vidis da ti mogu raditi i da su temp u granici normale, slobodno ih pustis da mjesaju zrak.

probacu da vidim da se gase ventilatori (posto ide lepo vreme) kada se gasi i svetlo.

ovisno kamo ti je box...i sve se bazira na temperaturi .
pozz
Jos nije nigde ali ovih dana pravim na tavanu, posto nisam u stanu nego kuca, tako da imam mesta da napravim na tavanu. Za pocetak bice 100x100x180 a za kasnije se mozda i prosiri. Seme za sada, samo od travki koje mi se svidele...
BTW, koliko seme moze da "miruje", pa da se stavi na klijanje ?
Imam nekih semenki koje su stare oko 10 godina (red panama), ima li sanse da to proklija ?
 

Psy

02.03.2008
4
0
1
34
posto sam nov imam pitanje za vas. Nisam bas pri parama, pa sam mislio da u box(malih dimenzija 53x44x56) ugradim neonke, i da radim lst. Koliko bi mi neonka trebalo, i da li uopste mogu da izguram vegetaciju i cvetanje sa neonkama? Mogo bi da ubacim stednu od 20w, jer je imam kuci :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
neće biti extra
ali vježba je dobra kad se prilika za opremu ukaže
pročitaj vodič za početnike
srećno
 

Psy

02.03.2008
4
0
1
34
razmisljao sam da ubacim i jedan reflektor od 150w. Jer moze neko da mi kaze koliko kosta hps od 70w, ali u evrima
 

Psy

02.03.2008
4
0
1
34
a jer bi bilo od nekog znacaja kad bi dodao reflektor od 150w(posto je dosta mali box)? Jer moze neko da mi kaze koliko kosta hps od 70w u evrima?
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
41
imam ja jednu zarulju od 150w ako treba. za cijenu cemo se dogovoriti. javi na PM
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Da pitam ovde.
Posto je kod mene voda izuzetno meka dh=2-3, a meka voda ne moze da bude bazna, znaci da je ph oko 7. Da li to znaci da cu kasnije imati problema sa ph posto se djubrenjem smanjuje ph?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
Zaks je napisao(la):
Imam nekih semenki koje su stare oko 10 godina (red panama), ima li sanse da to proklija ?

Sjemenke mogu proklijat i nakon 2-3 godine s tim da su pravilno spemljene tj sacuvane .

e sad....ne znam kako si ih ti cuvao , ali opet 10 g mi se cini previse .

nisam siguran da bi bilo kruha od toga (nisam nikad probao ) , ali mozes svejedno probat.

ili cekat da netko odg koji zna 100 % .

ali opet.... ako proklijaju dobro, ako ne..nista :))

peace
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.