Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Koji je ovaj weedman spamer :D
Pa jel mu reko covjek da je ok onda je ok.. kratko i jasno
a komplikacija...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne brini čim vidimo da neko odgovara na odgovoreno
samo drugim riječima
mi to brišemo
najlakše je dati odgovor kada neko prije tebe odgovori:thumbsdown:

gargamel ti reče
jedino ako im je hladno
jer nije drugačije isplativo
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
evo ja cu sam obrisati . ispricavam se .

btw... ja nikog ne ponavljam , ja nadodajem .

edit : " najlakše je dati odgovor kada neko prije tebe odgovori:thumbsdown: "

=> hehe....ne davam odgovor , iskazujem svoje misljenje . dva razlicita pojma .

pozz
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Jel može biljci poremetit ikako fotoperiod ako se u toku kad lampa nije upaljena slika s aparatom s blicom....?
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ma one su navikle ne slikanje
to im je vec genetski urodjeno
ko manekenke su navikle na bliceve.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
drzim do toga da se to nebi trebalo raditi pogotovo u floweringu ..... u vegu vjerujem da vece steta nebi nastala, ako ne i nikakva :)

u floweringu ako to radis mislim da se riskiras da dobijes hermica.... ali opet...jedamput to napravis , nista nece biti , ali ako ti prijede u naviku mogao bis sjebati situaciju...

peace
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
slikaj sa blicem kada radi hps i nema frke

možeš i kada je ˇmrakˇ jer to bi bilo kao da grmi noću :facesjump:
šalim se za mrak,nikako ne otvaraj box kad je ugašen hps
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Dobro, zasto je obrisan moj reply Gargamelu?

Napisao je da 200w zarulja isijava 150 lumena i ja sam ga ispravio, a moj odgovor obrisan!

Mislim, nije da je pogrijesio za 100-200 lumena nego par tisuca! Mislio sam da je na ovom forumu cilj iznositi tocne informacije, a ne netocne?
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
obicna zarulja za zarnom niti par tisuca lumena?!?
pa, ako je onda ti moze koristit. ali nevjerujem da
takve ima. ako sam u krivu ispravi me tom tocnom
informacijom, bit cu ti zahvalan da nes naucim
 
04.04.2007
11
0
0
44
Pocela sam sa uzgojem Nirvana Snow White, 05.02. Rastu 4 biljcice.
Na pocetku neonke, sada sijalica 400w HPS, bogata zemlja, zalivam je po osecaju i za sada je sve OK.
Uzgajam je u sobi (ne u boxu) izmedju dva ormara i zida sa zadnje stranje, tako da je samo predenja strana otvorena. U stanu mi je constantno toplo, predpostavljam da je temeperatura ok.
Zanima me da li je potrebno da koristim ventilator i u ovom slucaju, da li sve vreme ili samo povremeno?

Hvala :)
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Ja kontam da ventilatore treba koristiti čak i kada je temperatura idealna, ovi mešaju vazduh i tvojim lepoticama obezbeđuju nepohodne količine CO2... Da sam na tvom mestu, ja bih stavio, weedećemo šta kažu iskusniji... pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ventilator ti je najbolji da bi biljka bila stabilna!!
Jer je tera da ocvrsne koren i da se nekrivi!
Tako da je dobro to koristiti a ujedno ti i malo hladi prostor izmedju HPS-a i vrhova tako da verovatno mozes na taj nacin jos nize spustiti HPS!
Meri i videces da je temperatura kod vrhova manja kada je vent upaljen!

Sretno!!

Pozzzzzzz!
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
balcan_smoke je napisao(la):
2Nishiken
bilo bi lijepo da nam objasniš koliko isijava od 200w obična sijalica (lumena)

pa jesam, u obrisanom postu sam ostavio link na wikipediji, zato mi nije jasno po kojem je kriteriju obrisan onda post?

ali prije linka, podsjetite se da na stednim zaruljama pise kako je 20W CFL zamjena za 100W obicnu. A 20W CFL je ~1200 lumena i prema mojim iskustvima, to sto oni napisu ustvari nije zamjena za 100W zarulju jer je svjetlo vidljivo slabijeg intenziteta (neovisno jel 865 ili 827 tip cijevi). Logicki, dodjes do zakljucka da ocito onda obicna 100W zarulja isijava otprilike isti broj lumena, tj malo veci.

Koliko veci? Ovisi o zarulji, jer se lumeni ne povecavaju proporcionalno snazi zarulje nego s jacom zaruljom isijava vise lumena po watu nego sa slabijom, a tocne podatke otkriva tablica...

http://en.wikipedia.org/wiki/Incandescent_light_bulb#Luminous_efficacy_and_efficiency
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44




Sta mislite moze li se ovakvo gusto izrasla grana klonirati?????
Ona vec na sebi ima kao manje grane! Ali mi se cini previse male!!
Pa je pitane mogu li ja sa ovakvom granom da postupam kao sa redovnom granom koja ima manju gustinu! Tj onom granom kakvu inace koristimo za klonove!
Ono isecen nepotrebne grane koliko mi je dovoljno da zabodem u zemlju i da cekam sve redovno kao sa normalnim klonovima tj sa normalnom granom koja se sece ispod 3. lista! Ili kako vec se to zove!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
2nišiken
podsjetite se da na stednim zaruljama pise kako je 20W CFL zamjena za 100W obicnu. A 20W CFL je ~1200 lumena i prema mojim iskustvima, to sto oni napisu ustvari nije zamjena za 100W zarulju jer je svjetlo vidljivo slabijeg intenziteta (neovisno jel 865 ili 827 tip cijevi). Logicki, dodjes do zakljucka da ocito onda obicna 100W zarulja isijava otprilike isti broj lumena, tj malo veci.
i što da ti rečem :eek:hno:

doktore
ako nemaš ništa drugo za klon
isjeci sve velike listove
neka ostanu grančice
kupi slavol i pod neonke sa maskom za vlagu
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
@ nishiken:
pogledaj malo stranice od osrama, philipsa, i slicnih,
na njihovim stranicama sigurno neces pronaci obicne
zarulje tih karakteristika. wikipediju ipak popunjavaju
rekreativci. a one cifre koje su na tvom linku su nebulozne.
nemoj to shvatiti kao napad na sebe. pogledaj doma na kutiji
od zarulje, svi imaju rezervnu zarulju doma...
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
@balcan:
gle, nije moj cilj bio reci da se treba koristiti obicna zarulja, nego da je output svjetla podjednak obicnoj 100w zarulji kao nekoj ~20w stednoj!
Brus je postavio pitanje da li moze pomoci ta 200W zarulja i odgovor je da moze, ali je to naravno neisplativo!

@gargamel:
Podaci o onih 17.1lm/W su prepisani s General Electrics 100W zarulje. Uostalom, lijepo sam objasnio da je tako, a wikipedija je odlican izvor informacija i rijetko kad da neka budala pise tamo i tjera vodu na svoj mlin jer zeli napakostiti nekome.
I evo pogledao sam:
Osram 100W - 1340lm
Osram 75W - 940lm

eto, manji je output nego od onih s wikipedije ali to je u rangu 20W CFL zarulje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.