Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):


ne pravi slona od muhe .

ni muvu od ...
ako nisi siguran nemoj da odgovaraš
jer bi upropastio nekome veliki trud i želju za dalje
samo da bi sebe nešto uzdigao kao growera
počni sa pšenica.org iće ti bolje
ustvari nemoj,sjebaćeš nekom hektar

i kad već barataš stučnim izrazima (profi si )

Phosphorus a ne phosporusa


ne upropašćavaj ljudima grow jer je tvoj loš
 
12.03.2008
18
0
0
37
evo snaso sam se pogledajte predhodnu moju poruku.POMOC NOV SAM I NEISKUSAN I LENJ DA CITA SVE STO STE NAPISALI U ZADNJE GODINE(ne kazem da nista nisam procitao ali ovde ima mnogo teksta jedino sam uspeo sajt sam da prelistam)!!!koga smaram nemora nista da mi odgovara a ko hoce da mi pomogne ja cu to da cenim i ako budem mogo da se oduzim u svakom slucaju siricu znanje!!!

HVALA balcan_smoke NA PODRSHCI !!!:rasta1:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne počinje se grow tako
ne da mi se pisati pola sata zato pročitaj vodič za početnike barem osnove da znaš

http://forums.vutra.org/unutrasnje-uzgajanje/970-vodic-kroz-unutrasnje-uzgajanje.html


i nije stvar da li neko želi ili ne želi da ti odgovori
već je je napisano i nema potrebe ponovo da se piše
i samo lagano i biće to u redu
ako budeš korisstio hps taj stiropor će postati frizbi

brain ako mrdaš smanji slike
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Heh taj stiropor izleda ko kokice..

Citaj dnevnike uzgoja tam imas najvise za naucit, a najmanje za procitat, pocni s onima kaj imaju zvezdice kraj sebe i koji su od vutrogasaca jer oni kao znaju.

I napravi svoj dnevnik uzgoja, dokumentiraj ga i ak iskrsne koji problem onda trazi pomoc i dobit ces je od ljudi koji znaju (znaci ne weedmana, on ce ti sam rec da bacis malo phosporusa).
 
12.03.2008
18
0
0
37
Koliki ce mi racun doci s obzirom da od deset ujutru do deset uvece mi gori HPS400w silvania
99850154ns8.jpg

Evo boksa lepo se vidi donji deo je akvarijum 50 cm visina a gornji deo je 70cm
gornji desni ugao nije zatvoren jer je tu prozor i tu najvise toplote ode ova dva ventilatora sam prikacio na neku plocu od Pentiuma1 a ovaj stiropor pocinje da se topi tek na 900C bar tako pise na deklaraciji(ja sam inace gradjevinar) u donjem levom uglu je neka teska kutija u koju je ukljucena HPS600w.Tu sijalicu,kutiju tesku,tajmer i Clonex sam dobio od druga iz Amsterdama,Dok nisam imao ovu opremu koju ne znam ni kakva je gajio sam na terasi od sredine marta pa sam cupao pocetkom septembra i dobijo sam neku lajt varijantu naso sam na forumu sijalicu i video da kosta 60 eura a cenu kutije nisam video,Ludak bas mi je jeftin poklon doneo a trazio sam mu samo mrvilicu jer me bole ruke:clap:i nisam trazio neko sad opsirno da mi kaze sta i kako nego sobzirom da su krenule te tri biljke zanima me dali je ok box ili bar moze za to da koristi dali smeta sto nije skroz zatvoren (soba mi sija kao LAS VEGAS) i da mi kaze neko kad da presadim u vece posude najveca biljka je nekih 7cm manja 4-5 a najmanja 2-4cm,trnutno su u casam od jogurta
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne valja stiropor pored hps
box ti nije zatvoren
nećeš imati 100 posto mraka bez koga se ne može
pročitaj malo bolje jer ovako možeš da zapališ i familiju i zgradu
to nije box za travu što si ti napravio
 
12.03.2008
18
0
0
37
Znaci moram da napravim drveni box
imam neki ormar kao da je pravljen za box ali je od lesonita dali moze to?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Može lesonit,još se ne moraš zaebavat sa refleksijom i pituravanjem jer je već bjelo.Puno bolji izbor od ovoga ša si već sklepo.E usput ne moraš baš sad žurit s tim jer nije bitno u vegetaciji da ti box nema 100% mraka,a to za stiropor i 900 C stupnjeva mi nije baš jasno kad se cigaretom može spalit,zato miči stiropor.
 
12.03.2008
18
0
0
37
nije to klasican stiropor nego neki presovani i ima 5 cm a posto nisam dobio lim koji ide uz grlo ja sam stavio staro kuciste od pentiuma 1 kojem su stranice iz jednog dela tako da je sijalica izmedju dve stranice i nije tolko blizu stiropora od koji gasim cigaru tj neprolazi kao vreo noz kroz sir nego kao da sam od zid ugasio,sad sam bio u podrumu da vidim nasta to lici visina je negde oko 160-170cm sirina je 100-120cm a dubina je mala oko 30-40cm,sa strane i napred je taj lesonit(UNUTRASNJA JE STRANA GLATKA A SPOLJASNJA HRAPAVA) a pozadi su daske jedna do druge kao brodski pod.pola prednje strane je fiksirano a druga polovina su vrata,jedino sto znam 100% da je tesko mnogo!
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
bolji je ali nije idealan,
najeftinija opcija po meni za boks je rigips( knauf ploca)
mozes ga farbati u bjelo,mozes zabosti mylar ili foliju lako i skiniti kasnije
cijela ploca dodje oko 4 eura a ima dovoljno
za ovakav boks rekao bi ,mozes ga lako busiti i cuda raditi
nije da nagovaram nego sam kazem sta je meni ispalo najidealnije
kad sam isao sklapati prvi flower box
izdrzat ce lesonit al to nije to.
 
12.03.2008
18
0
0
37
da li bi u tom ormaru sto imam bilo dovoljno ova dva ventilatora sto imam 12mm i 8mm i koji gde da postavim.KOLKO CE ME KOSTATI STRUJA JER SIJALICA ima600w A moj komp i 500w dali je to tu blizu uporedno!!!???
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
527
566
113
balkan
sumadinac je napisao(la):



spojio si i maticnu na napajanje samo da bi vrtio ventilatore....

evo fore (radi 100%) ja isprobao ,

dakle spoji se 4 i 5 zica (zelena i crna) samo se napravi most od zice ,spoji i to je to.

Mozes nabrikavat 20 ventilatora ako hoces.


[YOUTUBE]5mA5CWFPrP4[/YOUTUBE]
 
31.01.2008
23
0
1
35
zanima me koliko je intemzivan miris, s obzirom da sam podstanar i gazda navrati jednom mjesecno.
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
nemogu otvorit novi thread kod problema tokom uzgoja pa ću ovdje...
počeli su mi se srednji listovi, oni veliki savijat unutra po širini, biljka ima 45 dana, a
počelo je pred 15 dana. jel ko imal sličan problem?
dali mozda zbog ventilacije pošto je slaba?
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
ovisi od vrste kako kažu, prije neg navrati namiriši sobu sa mirisnim uljem, ili sprejem.
al ja mislim da se neće osjetit...
 
13.03.2008
3
0
0
40
pozdrav ljudi... slucajno sam naletio na ovu stranicu.. i sta da vam kazem, ocarali ste me i evo citam vas vec tri dana.. dali ste mi inspiraciju sa vasim uzgajanjem i odlucio sam se poci vasim stopama i konacno iz zivota maknut posrednike (citaj dileri)..
e sad za vlastiti box, trenutno nemam prostora ni mogucnosti, buduci da sam jos uvjek sa starcima, al nece to potrajati dugo..dotle cu naucit sve sto mi je potrebno..

u medjuvremenu zelim posaditi sjemenke nedavno popusene kvalitetne trave i uzgajat je u sobnim uvjetima (na prozoru).. osigurat joj odgovarajucu zemlju, hranit je i gnojit kad je to potrebno i prema vasim uputama.. skrivat je u mrak kad dodje za to vrijeme.. uglavnom , mislim se potrudit oko nje... pogodna stvar je i to sto mi je prozor na jug , jugozapad...

dakle da predjem na bitnu stvar.. jel mi preporucujete da se malo zajebavam s tim?? jel netko probao tak nesto?? koje su sanse da uspijem???

dajte mi malo optimizma.. pliiizzzz...
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
ovisi kakvi su ti starci, prema njima se ravnaj, jer teško da te neće skužit, osim ak nisi 007.
 
13.03.2008
3
0
0
40
biljka ce biti kod cure (kod nje starci liberalniji.. a ja cu da dolazim i da obilazim svoje cure...:vb_kez:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.