Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
INSPEKTOR je napisao(la):
nije crvena,nego plava,ima ih na e bay-u za narucit iz amerike za oko 30 dolara ili malo vise ovisi zato sta je aukcija, to nisu obicne lampe nego se zovu grow light! a mislim vegat par biljaka za osobnu potrebu jel ih iman par na balkonu pa mi se ne da previse nacickat u sobu i skupo je. HVALA

onda bongash da to uzmem ili ne (ŠTEDNU)? ako mi mozes pomoc molim te. hvala

Ja osobno ne bi naručivao ništa iz amerike ... mislim čemu ? Sve šta ti treba imaš ovde za kupit, ne trebaš čekati (nekad i više od mjesec dana) da stigne iz USA i siguran si da će radit na našoj el. mreži.

Ako misliš da je jeftinije pljunit 30$ = 140kn + PP 20$ za Europu + carina (boga pitaj koliko će ocarinit) i na kraju da ne znaš oće li radit bez adaptera ... samo daj. :thumb:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
rastweed je napisao(la):
biljka ce biti kod cure (kod nje starci liberalniji.. a ja cu da dolazim i da obilazim svoje cure...:vb_kez:

Ako misliš sadit samo jednu, postoji velika mogućnost da bude muška, tako da se ne zanosiš idejom o 'curama'

Kad su njeni starci već toliko liberalni, složi neki boxić kod nje doma jer mi nije jasno kako misliš regulirat fotoperiod na prozoru. Da su biljke u tvojoj sobi, još bi se i moglo nešto, al' ovako ...

Pazi, ti probaj, al' nemoj se čudit ako ne dobiješ više od izdužene ukrasne biljke koja neće biti za pušenje.
 
13.03.2008
3
0
0
40
@bongash..
neznam bas kako bi reagirali na box.. a i nemrem to forsirat..nije u redu...

pa stavit cemo 5 sjemenki na klijanje..i nadat se nekoj zenki...
a fotoperiod mogu regulirat jedino kad dodje faza cvjetanja.. tj omogucit joj 12 sati mraka...

ah neznam.. bacit cemo te sjemenke pa sta bude... a i dobro mi dodje neka vjezba dok se ne sklepa neki box.. ako bude nesto za pusit super,ako ne - nikom nista...

al ono, ako nekim cudom dodje zenka, jel moguce uzgojit to...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Kako misliš 'kad dođe' faza cvjetanja ?

Ako posadiš sada, nećeš morat ništa regulirati, sve će priroda odradit, znači tamo kraj 9. početak 10. mjeseca očekuj berbu ...

Inače cvjetanje 'dolazi' jedino u prirodi, odnosno kad dan skrati na 12ak sati, u simuliranim uvjetima cvjetanje induciraš sam kad želiš, a možeš i od starta radit na 12/12, al' to je već druga priča. :)

Sretno.
 
12.03.2008
11
0
0
35
Ja osobno ne bi naručivao ništa iz amerike ... mislim čemu ? Sve šta ti treba imaš ovde za kupit, ne trebaš čekati (nekad i više od mjesec dana) da stigne iz USA i siguran si da će radit na našoj el. mreži.

Ako misliš da je jeftinije pljunit 30$ = 140kn + PP 20$ za Europu + carina (boga pitaj koliko će ocarinit) i na kraju da ne znaš oće li radit bez adaptera ... samo daj.
thumb.gif

upravu si! ali mi nisi pomoga oko toga jel mi dovoljna jedna ta stedna? ili da roknem neku mh ili hps pa da bude lumina ka u prici
 
12.03.2008
11
0
0
35
daj molim te mi pomozi prvo sam bia uvjeren da zelim stednu za svoje biljcice a sad vise ne znam ni sam!!!! koja je najbolja po tebi ne gledaj cjenu boli me k... za 50-100 kuna. AJ MOLIM TE
 
12.03.2008
18
0
0
37
Latio sam se babinog ormara a batali stiropor i akvarijum i dobih ovo!!!
80358981dl0.jpg

52550461xz3.jpg

10so5.jpg

11xn2.jpg

evo sad kompletno da li je ovo bolje i dali moze da prodje i sta bi mogo jos da uradim???
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Sumadinac,ponovili ljudi hiljadu puta da ne valja alu folija u box.Ako te toliko mrzi da citas bar pitaj pre nego uradis nesto.
 
12.03.2008
18
0
0
37
Znam da nije najbolja ali moze da posluzi tanak sam sa parama danas je 14. a ja imam 10eura da prezivim do 20. pa cu onda kupiti sprej beli-mat i to ce onda valjda biti ok,sta da radim najvise bi voleo da mi je plata jedno 10000eura onda bi lepo od terase napravi staklenik i tu bi bilo cudo,samo polako
gajio sam do sada na terasi pa u akvarijumu sa neonkama i eto dobi opremu u visini moje pola plate.Bice bice za mlade pi....
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
@sumadinac: Neće biti ništa strašno jer si stavia Al foliju,kad skupiš pare uredi u bjelo,nema panike.Bitna stvar koja ti treba je reflektor za hps i neki mehanizam(lanci,konopi,kukice i sl.) da moš spuštat/dizat to sve jer će ti lampa bit predaleko od biljoza ovako.E i nije ti to lesonit nego šperploča :).

@inspektor:Šta ti to znači obična,koja marka i oznaka?I di si to u st rješia,u čulića ili uspona ili nešto 3.?
 
12.03.2008
18
0
0
37
a kad bi dizao biljku kako bi to bilo,ova HPS od 600w treba da bude od 60-90cm udaljena od vrha biljke jel tako ili sam pogresno shvatio i nemogu da nadjem a niko nece da mi kaze kolko ce mi se povecati racun za struju drzim 12/12 dali trosi vise od kompa koji ima 500w napajnje?
@JEL VALJA TO STO JE SPER PLOCA,zadnja strana su daske obicne jedna do druge dali to da skinem pa da stavi i tu sper?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Sumadinac iskuliraj!!!
Ko u Srbiji kontrolise kada ti stigne veliki racun????
Jos ti i posalju za novu godinu i cestitku kao najboljem potrosacu!!!
Samo opusteno i ubijaj kilovate!!
 
12.03.2008
11
0
0
35
ma obicana da nije za grow, ali dogovoria sam se s covikom moze mi narucit grow-lux kosta 215 kn od sylvanie je i rjesia sam u elektrosignala (mali ducan ispod bolnice firule, u biti dno roosveltove).

mislia sam da nesto znam ali ne znam NIŠTA!!! prodavac mi govori da sa reflektorom i s onim prigusivacem,balastom ili kako se vec zove kosta 960kn. je li to previse? i sta sve trebam kupit osim zarulje???
 
12.03.2008
18
0
0
37
@Doktore hvala na odgovoru i nemoj mi vise pomagati-od prvog dana me ubijas u pojam i pozelim da batalim sve!!!
Ozbiljno me zanima koliko trosi HPS Sylvania 600w makar uporedno sa nekim uredjajem ja sam redovan platisa i nezelim nakarikirati cifru koju ne mogu da platim dzaba mi zadovoljstva ako upadnem u dugove
 
12.03.2008
11
0
0
35
evo jos jedan veliki okret u ovom mom ludom danu! sitia sam se da sam prije par godina ukra jedan reflektor na jednom igralištu. onako bez razloga radi uzbudenja i tako sam se sitia i da mi je u garazi, pa sam ga isa i pogledat da vidim jel moze sta posluzit! na njemu je zarulja philips 150w na kojoj je oznaka MHN-TD, a na reflektoru na onoj plastici sa strane je oznaka MD/SD 150W, pa ako je moguce to mi desifrirajte i recite jel mi moze čposluzit za vegetaciju da ne kupujem sve novo??????
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Sumadinac, nece ti doc velki racun...

Evo ti racunice:
600w = 0.6kw
posto radi 12 sati na dan to ti je 06.x12= 7.2KW dnevno
7.2x30= 216KW mjesecno

znaci mjesecno trosi 216KW, sad nadji negdje na netu kolko je jedan kw/h u tvojoj zemlji (srbija cini mi se) i pomozi 216 sa tim brojem.. Sad lupam bezveze al recimo da je jedan kw 100 nekih jedinica (recimo dinara) mjesecno te ta lampa dodje 216x100=21 600 dinara.
Znaci sam prosurfaj i pogledaj kolko dodje 1 kwh i pomnozi sa 216 i doci ces do mjesecnog povecanja struje.
Eto.
A u usporedbi s kompom ta lampa je skuplja za 100w. Znaci malo skuplja, ak ti komp radi 12h dnevno, skuplja je za 36KW mjesecno.
Ak sam sto izracuno krivo nek me neko molim ispravi, i ak ko zna kolko je kilovat u srbiji nek veli da covjek moze ubacit nepoznanicu u jednadzbu.
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Evo ovde imate cenovnik za Srbiju
http://www.edb.co.yu/cene_el_en.htm
E sad, posto se priblizava vreme prve prehrane (biljka je u vegetaciji 17 dana), a imam djubrivo Terra San sa guanom (7-5-6), da li da djubrim sa tim ili da trazim nesto bolje?
Nema na search nista o ovom djubrivu :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.