Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.03.2008
11
0
0
35
daj negdi san procita tu na forumu da se moze na reflektor halogeni od 1000w preradit u hps, ako je grlo e 40, ako se moze kako? i jel moze bit zarulja od npr 400w? i jel utjece sta na potrosnju?ja imam halogeni od 1000w radi triba ga samo u struju ustekat, a mogu nabavit i od 500w halogeni. takoder iman reflektor mh od 150w ali su mu pricvikane zice jel je ukraden,pa me zanima jel mogu pribacit onu kutiju sa starterom s ovog halogenog od 1000 na ovaj mh od 150 w?
 
12.03.2008
18
0
0
37
Upravu si gargamel soba mi ima 15 kvadrata vec mi je krcata soba sa ormarim i krevetom i jos da ubacim box od dva kvadrata bice mnogo a za box koji bi ja napravi trebami max 150wHPS(118x50x50).Od one tri biljke vec sam poklonio jednu da drugar gaji na terasi,shema sa terase je uvek valjala kad nema nista u kraju!Nego naso sam drugu opciju imam vikendicu nedaleko od moje kuce nekih 15km i dobro je izolovana a ima i potkrovlje koje dosta veliko i prazno pa se mozda tamo preseli grow,ortak ide za Amsterdam sredinom aprila pa ce mi doneti kvalitetno semenje tako da mi se sad i nezuri a znajuci njega bice tu i vise od semenki prosli put sam mu trazio mrvilicu a dobi sijalicu i sve uz nju osim reflektor lima!!!
Nego aj kad je vec spomenuta trampa nek mi neko napravi mali box sa Hps od 75w do 150w a ja cu njemu 600w HPS i moze neka manja doplata(ja nekome)Znaci box i sijalica(bez grla,kablova i trafoa) za Sylvaniu od 600w(JA SAM UVEK ZA KOMPEZACIJU i DOGOVOR)
Sreo sam druga danas koji je zavrsi poljoprivredni fakultet i nasmejao mi se kad sam mu rekao da sam posadio biljku u zemlju-rece mi da je to zastarelo i da se to radi sve u vodi da netreba trunka zemlje.

HVALA SVIMA STO STE MI DO SAD POMOGLI!!!
 
12.03.2008
18
0
0
37
Upravu si gargamel soba mi ima 15 kvadrata vec mi je krcata soba sa ormarim i krevetom i jos da ubacim box od dva kvadrata bice mnogo a za box koji bi ja napravi trebami max 150wHPS(118x50x50).Od one tri biljke vec sam poklonio jednu da drugar gaji na terasi,shema sa terase je uvek valjala kad nema nista u kraju!Nego naso sam drugu opciju imam vikendicu nedaleko od moje kuce nekih 15km i dobro je izolovana a ima i potkrovlje koje dosta veliko i prazno pa se mozda tamo preseli grow,ortak ide za Amsterdam sredinom aprila pa ce mi doneti kvalitetno semenje tako da mi se sad i nezuri a znajuci njega bice tu i vise od semenki prosli put sam mu trazio mrvilicu a dobi sijalicu i sve uz nju osim reflektor lima!!!
Nego aj kad je vec spomenuta trampa nek mi neko napravi mali box sa Hps od 75w do 150w a ja cu njemu 600w HPS i moze neka manja doplata(ja nekome)Znaci box i sijalica(bez grla,kablova i trafoa) za Sylvaniu od 600w(JA SAM UVEK ZA KOMPEZACIJU i DOGOVOR)
Sreo sam druga danas koji je zavrsi poljoprivredni fakultet i nasmejao mi se kad sam mu rekao da sam posadio biljku u zemlju-rece mi da je to zastarelo i da se to radi sve u vodi da netreba trunka zemlje.

HVALA SVIMA STO STE MI DO SAD POMOGLI!!!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ogledalo odvlaci i upija svetlo!
A tebi treba refleksija!
Najlakse ako nemas mayler foliju ofarbaj u belo!
Valja ti i trostruku sloj ukrasnog papira!!!
ona sjajna strana!
 
12.03.2008
11
0
0
35
INSPEKTOR je napisao(la):
daj negdi san procita tu na forumu da se moze na reflektor halogeni od 1000w preradit u hps, ako je grlo e 40, ako se moze kako? i jel moze bit zarulja od npr 400w? i jel utjece sta na potrosnju?ja imam halogeni od 1000w radi triba ga samo u struju ustekat, a mogu nabavit i od 500w halogeni. takoder iman reflektor mh od 150w ali su mu pricvikane zice jel je ukraden,pa me zanima jel mogu pribacit onu kutiju sa starterom s ovog halogenog od 1000 na ovaj mh od 150 w?

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pozz.. evo uzgajam biljke u jednoj sobi, ne u boxu i htio bih sobu oblozit nekim reflektirajucim materijalom, a posto je soba relativno velika (mislim, nije, al puno je veca od prosjecnog boxa) nemam para da kupim neku dobru reflektirajucu povrsinu.. a posto ona alu folija stvara zarisne tocke (il tak nekaj) s cim bi ja to mogo rjesit? Jel bi bijeli papir mogo bit solucija, il da sve pofarbam u bijelo.. il da tu alu foliju poguzvam pa da se svjetlost ne odbija tak usrano?
Eto fala na prijedlozima i odgovorima.

Evo slika da dobite dojam kolko je to siroko (ak se moze to iz te slike vidit)..

[URL=http://allyoucanupload.webshots.com/v/2001752480805605875] [/URL]
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
nes ne kuzim. to hot spots, ili zarisne tocke, ili kako god.
da li je problem u tome sto usmjere toplinu na jednu tocku ili
svijetlo? zbog imena mi vuce na toplinu, ali nemora bit.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
gargamel dobra ti je logika.. vjeruj si vise.. tanka je granica izmedju svjetlosti i topline ;)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ma znam da je tanka granica, al ne kontam ovo:
ako je problem u toplini, zar nebi folija mogla donekle
posluzit tamo gdje se radi sa stednim zaruljama? taman i da
fokusira toplinu nemoze to bit puno.. a svijetla nikad dosta....
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Mat bijela podloga ima bolju refleksiju od alu folije.. cemu se zajebavat onda sa folijom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.