Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
pa obrnuto od ph down
kemijski preparat koji sluzi za dizanje ph-faktora
moze se naci u akvarij shopovima i nije skup
imas upute na njemu pomijesas s vodom i piči :pat:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ali kako to da treba da povisis pH zemlje na gore!!!
To je redak slucaj! Koliko sa ja imao iskustva a i iz iskustava drugih znam da ph zemlje skace vremenom svakako a svaka zemlja koju kupis ima odprilike odgovarajuci pH za rast "paradajiza" tako da samo moze da skoci na vise!
Ali OK vazno je da si saznao sta te zanimalo!
Pozz
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Sinoc gledam ovu jednu biljku,ima osamdesetak cm,ono rijetka mi nekako..prevelik razmak izmedju internoda,i hajd reko posto samo raste u visinu da joj uradim LST kao sto sam uradio i na prethodne dvije.Savijem joj vrh,i da ga pritegnem,stabljika napukne malo iznad sredine.E u qrac.Odma me neka depresija spusti.I ja nju ispravim i eto stoji pravo skoro 12 sati listovi su joj i dalje dignuti.Sad kontam ima li ikakve sanse da ona ostane u zivotu??
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ne brini,ostat ce ti ziva!
drugi put malo opreznije i sve5:)
desava se to mnogima.
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Savijaj kroz par dana sve više i više.Ne odma jako pritezat.
Sad postoji mogučnost da ti se opet slomi na istom mjestu zato probaj savijat na drugu stranu, samo oprez.
Meni se isto slomila prije 4-5 dana. Ispravio sam je i to je to!:watchplant:
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Eh dobro je...gledao sam je i stoji pravo,nije se vise savila.Sad mi nekako lakse kad ste mi rekli da ce bit ok...:D
Hvala
 
20.01.2008
19
0
0
38
E ovako .. dobri ljudi pomagajte .... jako bi mi znachilo kada bi neko mogao da mi kazhe tachno kada se naruchuju semenke (pa pishe da se dobija na m2 400g) pod koliko se smatra biljaka na tom metru kvadratnom??? SAMO ME INTERESUJE KOLIKO BILJAKA ONI PODRAZUMEVAJU NA m2! hvala unapredd :bananallama:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nemoj da se dereš

400g/ m2 tehnikom see of green SOG
koliko biljaka zavisi od tvoje vještine

te brojke nemaju veze sa vezom
sigurno ne koristiš isto đubrivo,saksiju,medij i vodu kao seedbank

to ti je isto kao kada ti kažu na reklami da ćeš kolom da ugasiš žeđ
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
mogao bis, ali onda ne ocekuj previse .

u biti ovisno o koliko lumena se radi u kojem boxu .

ako mislis u box npr metar kvadratni sa dobrom visinom nemoj niti gubiti vrijeme , ne

isplati ti se .

racunaj da bis u normalnom boxu mogao dignuti 15 g po biljci .

a po meni bolje ces proc sa stednim u manjem boxicu :)

peace .
 

Psy

02.03.2008
4
0
1
34
Pa to sam i mislio, manji box 60/50/60, i stedna od 120w, stim sto bi radio lst. Za koliko bi to moglo da mi stigne odprilike, i koliko bi imao gr. ako uopste moze da se proceni? Unapred hvala
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa to ti je vec ok...investicije gotovo da nema :p

"za koliko bi to moglo da mi stigne " ? ? si mislio valjda koliko biljaka ... 1-2 , tako bi ja .

koliko grama ? pa ovisi o tvojim sposobnostima i koliko ces to dobro izvesti , sorti i

o brdo faktora :)

sretno .
 

Psy

02.03.2008
4
0
1
34
Hvala na odgovoru, i ako mozes da mi kazes koliko se gr. moze dobiti po biljci ako se gaji outdoor, ne znam poreklo neka dobra domacica, orijentaciono?
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
41
posadi pa vidi sam. cudi me kako vec neki nisu vani sadili. koju god sam bacio narasla je
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
GizmoBlaze je napisao(la):
Sinoc gledam ovu jednu biljku,ima osamdesetak cm,ono rijetka mi nekako..prevelik razmak izmedju internoda,i hajd reko posto samo raste u visinu da joj uradim LST kao sto sam uradio i na prethodne dvije.Savijem joj vrh,i da ga pritegnem,stabljika napukne malo iznad sredine.E u qrac.Odma me neka depresija spusti.I ja nju ispravim i eto stoji pravo skoro 12 sati listovi su joj i dalje dignuti.Sad kontam ima li ikakve sanse da ona ostane u zivotu??


MA brate opusteno ja sam tako lomio grane nemerno kada su isle mnogo u vis u odnosu na ostale!
Samo je prvo na mestu gde cu je slomiti tj saviti dobro stisnem prstima teko da omeksa tu i odma je savijam u pravcu od 90 stepeni u odnosu na stisak!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nova tehnika HSA
Hight Stress Angle?

svaki dan uzmi vrh koji ti štrči i uvijaj ga oko svoje ose,pa priveži za stablo
tako sve dok ne prestane da napreduje (dok se sokovi ne usmjere na druge grane)

biljke osjećaju svoje mučioce i imaju stres i sporije rastu i loše daju
a vi što se smijete samo nastavite da ih mučite i super
a vi pametni nećete ni rezat vrh
već je uvjek možete ovako svezati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.