Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.09.2007
30
2
0
40
Imam jedan problem :ludaci_lol: Trazio sam HPS silicu i nisam nasao ni jednu koju ste vi preporucili za plavi spektar boja. Jedine koje sam nasao su Osramove i to sledece :

VIALOX® NAV®-T SUPER 4Y®

VIALOX® NAV®-T 4Y®

VIALOX® NAV®-T (Standard)

PLANTASTAR®

VIALOX® NAV®-TS SUPER 4Y®

VIALOX® NAV®-TS (Standard)

Ako neko zna nesto o njima neka mi kaze , najvise me interesuje dali ima plavi spektar boja i dali ga ima dovoljno za uzgoj cele biljke (tj posle 10cm) ?"
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
mozes sa svakim hps-om odradit cijeli grow.
za te tvoje konkretno nemam pojma kolko imaju plavog spektra,
al svejedno moze cijeli grow.
 
27.01.2008
21
0
0
36
balcan_smoke je napisao(la):
ja ću ti pomoći
pročitaj vodič za početnike
i pogledaj nečiji dnevnik uzgoja

ili da nam svaki dan pričaš koliko listova ima i šta da radiš
nije u redu da se ne upoznas sa osnovnim stvarima
a da tražiš savjete

ja sam se vec upoznao sa osnovnim stvarima, citao sam vodic, ali mi je nesto nejasno. kada odignem salvetu,semenka ostaje na njoj zalepljena,znaci klica nije cvrsto zaronila u zemlju,vec je krenula po povrsini. klica je duzine 1,5 cm. e sad, pise, kad krene stabljika staviti pod lampu!kako da krene stabljika, ako ne skinem salvetu odgore!? to mi nije jasno. dal da odma skidam ili da cekam jos?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
LIK!!
Pa stavi to u zemlju
Ne rastu biljke iz salveta
stavis u zemlju pokrijes (pokrijes rupicu zemljom ne salvetom haha :D, i mozes odma lampe ukljucit mada nije potrebno, al nece nist bit lose ak ih upalis
I onda bilka izleti van iz zemjie u raste dalje finio
 
27.01.2008
21
0
0
36
heh, pa na zemlji je bro, samo je prekriveno salvetom odgore. ok,hvala,ovo je svakako neki odgovor koji mi koristi
 
27.09.2007
30
2
0
40
gargamel je napisao(la):
mozes sa svakim hps-om odradit cijeli grow.
za te tvoje konkretno nemam pojma kolko imaju plavog spektra,
al svejedno moze cijeli grow.

Ma znam da moze za celi ali nije to to :common028: . Posto sam im od pocetka ulozio mnogo truda i paznje nastavicu tako. Uzecu MH i HPS ta kombinacija ce im biti extra :b_cyclops:.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ti ako si dovoljno iskusan i vec znas koje ces sve uvjete dati svojoj biljci pa koristio i advance gnojiva i sve kvaliteta, miris, ljepota, dozivljaj ce ti varirati i razlikovati se od sorte koju sadis,

ja recimo radim samo 100% organic grow u zemlji al mogu odgovorno tvrdit da ako podjelis klonove od iste majke 10 razlicitih growera njihova roba ce se malo razlikovat al bit ce uglavnom ista,

jedina i ocita razlika medju njima bit ce njihov - yield.

kad sve faktore i usavrsite tipa dobar okus, zdrava biljka, razni faktori ostat ce vam samo yield koji cete konstantno povecavat i na taj nacin postajat bolji i bolji....

ja sam davno vec rjesio da mi je kvaliteta okus i kolicina kristala glavno sto mi treba al to je tako kako je nemozes to mjenjat dok yield mozes i on ce uglavnom ti pokazat kolko si dobar.

a vi vecina koji nevolite pricat o yieldu ne volite jer yieldate 10g po biljci pa se neki vole pravit pametni > : D
 
07.05.2008
4
0
0
37
Imam jedno pitanje.. prosao sam po forumu i nasao stvarno puno korisnih informacija... sto se tice klijanja, sadnje, presadjivanja i tako... e sad radi se o prvom indor uzgoju vise eksperimentalnom....
 
07.05.2008
4
0
0
37
Imam jedno pitanje.. prosao sam po forumu i nasao stvarno puno korisnih informacija... sto se tice klijanja, sadnje, presadjivanja i tako... e sad radi se o prvom indor uzgoju vise eksperimentalnom....
dakle, grow box je napravljen od pc kucista, e sad kuciste je big tower i iz njega su izrezani svi nosaci diskova i ostale nepotrebne gluposti da se dobije koliko toliko prostora.... stavljene su tri stedne zarulje od 100W te 3 12V ventilatora... uvjeti nisu ocito problem dok je biljka mala... e pa mene sad zanima jeli moguce unutra staviti 2 biljke i napraviti male grmice(LST), dovesti ih do cvatnje i to sve da bi to ipak bila regularna biljka koja se moze pusiti.... u planu je i izrada pravog grow boxa ali bi htio vidjeti jeli ovo moguce ako nista drugo pomoci ce ljudima koji su u stanovima i ograniceni prostorom i znatizeljnim ocima
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
elephant0r je napisao(la):
Nastavi rezim koji si drzao do sada.


POOMOOČ...JAOO...
IMO SAM SLIĆAN SHOW, TIMER JE ZAKAZO I UPALO SVIJ. U cca 1:OO JA SE SLUCAJNO PROBUDIM I NE VERUJEM, 1:50 GASIM LAMPE I DO JUTRA MRAK, U 6:45 SE PON. PALI. TO SE DOGODILO TREČI DAN NA 12-12 JOŠ NISAM ODREDIO SPOL (3KOM. NADAM SE KUJE, NEMA PISILA NI JAJA) MOLIM TE-VAS DAL SAM UJEBO RADNJU ODNOSNO KOJE SU ŠANSE DA SVE BUDE OK..????

...NADAM SE BRZOM I OHRABRUJUČEM ODGOVORU!!!!!!!:violent018:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
elephant0r je napisao(la):
Nastavi rezim koji si drzao do sada.


POOMOOČ...JAOO...
IMO SAM SLIĆAN SHOW, TIMER JE ZAKAZO I UPALO SVIJ. U cca 1:OO JA SE SLUCAJNO PROBUDIM I NE VERUJEM, 1:50 GASIM LAMPE I DO JUTRA MRAK, U 6:45 SE PON. PALI. TO SE DOGODILO TREČI DAN NA 12-12 JOŠ NISAM ODREDIO SPOL (3KOM. NADAM SE KUJE, NEMA PISILA NI JAJA) MOLIM TE-VAS DAL SAM UJEBO RADNJU ODNOSNO KOJE SU ŠANSE DA SVE BUDE OK..????

...NADAM SE BRZOM I OHRABRUJUČEM ODGOVORU!!!!!!!:violent018:
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Ne bi trebalo da bude strashno, mada ih je svetlo sigurno barem malo stressnulo... U najboljem sluchaju ce se cvetanje smo malo odloziti, a moguca je i pojava hermia... sachekaj josh malo pa ce se pokazati... Meni se desilo isto u trecem danu da timer ne ugasi svetla, pa su taj dan imale 16 umesto 12 sati svetla. Nista strashno se nije desilo, samo je pochetak cvetanja zakasnio par dana... Nadaj se, medoslave!!!
 

VUTRISHA

Banned
Banovan
09.05.2008
0
0
0
34
Ljudi Gde Mogu Kupiti Semenje I Zna Li Neko Po Kojoj Ceni?kako Se Narucuje
Unapred Hvala Na Odgovoru
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
vutrisha, uzmi par dana prelistaj forum. Sve lepo pishe... Imash i sponzore chije su reklame na forumu. Glupo bi bilo da neko pishe po 200 linija texta samo zato sto te mrzi da tri puta kliknesh...
Pozdrav, sretjno! :)
 

VUTRISHA

Banned
Banovan
09.05.2008
0
0
0
34
Pa Domino Hvala Na Savetu Ali Slazes Li Se Samnom Da Ne Mogo Preslistati 100-ak Tema I Procitati 1000 Postovo Da Bi Nasao Informaciju Koja Me Interesuje Zato Sam Vas I Pitao Za Pomoc Mene To Za Kupovinu Semenja Interesuje Dali Ima U Srbiji Ili Hrvatskoj I Kako Da Stupim U Kontakt Sa Tim Osobama Ako Neko Ima Neku Informaciju Neka Mi Posalje Privatnu Poruku
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38

VUTRISHA

Banned
Banovan
09.05.2008
0
0
0
34
domino hvala ti za linkove.i razumum sta pricas,ali veruj mi da ne bi pitao nista od tih pitanja jer znam bas mnogo o o gajenju,prehranjivanju,uzdizanju biljke.napravio sam box za uzgajivanje i to sam adaptirao ceo podrum samo za to puko sam bruka love ali valjda ce se isplatiti.u svakom slicaju hvala
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nervozni lerdi iskuliraj se jer ti ton nije dobar
šta nas smaraš ako sve već znaš
i šta si do sada gajio indoor kad nemaš sjeme
batali tu priču i čitaj
ako ti se ne čita ne smaraj nas
jer treba da ti se isplati keš
samo neko ko oči nema ne vidi banere sa reklamama
izvini ako si stvarno slijep
ali ne vjerujem da ti po monitoru iskaču tačkice kad ti nešto napišem
 

VUTRISHA

Banned
Banovan
09.05.2008
0
0
0
34
alo rodjeni ja nisam rekao da sam gaio indoor nauci da citas rekao sam da sam napravio box gde cu da gajim vu!!!nisam rekao da sam gaio i stvarno neznam cemu tenzija oko toga ja sam lepo pitao ako neko hoce neka mi odgovori ako nece nemora mislim da ovaj forum nije pravljen da bi se ja i ti prozivali nego da razmenjujemo iskustva :callyou::callyou::callyou:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.