Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
bongash je napisao(la):
@ŠŠ
Tebe ima da bijem, toliko godina zajedno, a ti pitaš ovakve pizdarije. :family1:

Ma nisam maltene nikad do sada vrpačio po unutrašnjem uzgoju tak sad nadoknađujem lagano nedostatak znanja
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Jel je ovo hermie?

Jel nije kasno da poskidam bananice? Chini mi se da nema vishe ni jedne...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
E zasto si nacrtao na topu oci???
Ili naocare neznam tacno sta si mislio!! :D
Kako si uopste to i snimio!
Bas ih zagledas.
Vidi ako je to jedino mesto gde si video mislim da nemas frke nikakve
jer presnici nisu u obliku bananice nego u obliku grozda tj okrugli!!!
Tako da no sikiriki!!!
Ocupaj ako oces da te manje sekira ali i da jeste prasnik u ovoj fazi cvetanja ti je vec kasno!!
Tako da JBG!
Pipni ima li semena u cvetu i ako ima onda je oprasena jer vidim da je vec pri kraju cvetanja!
Ako nema onda do mudiju! I sretno :prof10:
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Hvala, doktore, bash si me oraspolozio! Mislim da nema semena... A i ako ga bude, nije strashno!
Hvala, pozdrav
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
pitanje, i to u vezi zvucne izolacije...
Kako kroz 2-3 dana planiram instalirati cool tube, ocekujem da ce biti laganih problema sa zvukom, a to mi definitivno smeta !
Zato vas pitam, ima li tko iskustva sa ovim ili kakvi savijet ?
Na netu sam nasao tzv. Akuterm ploce kakve koristi u izolaciji kina, studija itd. no neznam jos cijenu.
please help, jer sam se tolko namucio oko CT-a da je sad nebih koristio zbog toga sto bi mi mogla provaliti stealth !?!? :X
 

KaraJack

Aktivan Član
Prigušivač ???

Moj savijet ako već neko planira izolirat onda to ventilator, za to postoji box ili kompletset di se samo spoje cijevi i stvar riješena ili drugo riješenje je uzet 4 daske isječi u četvraste kvadrate i to po masi da stane ventilator unutra te izolacijske spužve upotrijebit ne treba biti profi spuzva kao one u tonskim studijima može komotno spužva debljine 5-8cm, izrezat dvije rupe omijera cijevi i bla bla bla... cista logika je ovo bas nije neka znanost..


Evo primjer jednog modela zo ve Silent Air


2665.jpeg
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
super... bas tako nesto sam i imao na umu ... prvo cu probat to bez ikakvog kucista... pa da vidim kolko ce stvarno buke izlazit iz zatvorenog boxa. A onda tek vidjet oko konstrukcije nekog kucista ili stvarno nedaj boze da budem primoran izolirat cijeli box.
Hvala jos jednom ljudi, evo razmisljam se vec neko vrijeme otvorit temu oko mog growa, al ljenost me koci :)
danas cu obavit popodne zavrsne radove za instalaciju ct-a pa cu okacit slike u dnevnik.
chirz ! ! !
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
KaraJack je napisao(la):
Prigušivač ???

Zvuk odnosno buku u vecini slucajeva proizvodi strujanje zraka kroz cijevi.
Kad uzmete ventilator za cijev 125 primjera radi , naravno profi vent. a ne neko smece kao oni za WC, i to u silent boxu (kao ovaj od Karejacka) isto imaš dosta jaku buku.
Zato se stavlja prigušivac na ispuh i usis venta. U mom slucaju je ventilator u spuštenom stropu kao i cijevi od ispuha i usisa. Prakticki taj vent je ko u silenet boxu jer ispod njega je kamena vuna koja izolira dnevni boravak tako da i ona dosta izolira zvuk.
Kad je najveca tisina ( nocu) zvuk koji se cuje je minimalan tako da onaj ko nezna da radi nemoze ni cuti nista osim naravno mene koji znam. Ovaj vent kao od Kare nije loš da se razumijemo, ali trebace ti prigusivac!
Evo slika mog sustava ventilacije pa gledajte:

ovo je prigušivac (mojih ruku djelo)

montiranje venta od 290m3/350m3 (low speed/high speed) ako se dobro sjecam bilo je 29dB/35dB
http://www.klima-kontakt.hr/ponuda/ventilatori/#3 (valjda se niko ne ljuti za reklamu, samo zelim pomoc oko dobave prave opreme jer vidim da svi koriste nekvalitetne stvari koje te ne kraju puno više koštaju)

nepovratna klapna (ako ventilavija služi samo za box onda nije potrebna) jer kod mene na ispuh ide i napa pa mi zato ovo treba



i sve skupa


Postoje i cijevi koje se koriste za smanjivanje buke , ali mislim da su dosta skupe
http://www.klima-kontakt.hr/ponuda/proizvodnja-ventilacionih-kanala/fleksibilne-cijevi.php#3
 

KaraJack

Aktivan Član
@rasmrc

Pokazujes fotke instalcije zracnok sistema za klime ne za indoor boxove. Ovo je sve ljepo u zidu i ljepo za vidjet no takve mogucnosti ne postoje kod svakoga growera.:drink:




Strujanje zraka je p.ckin dim vezano za buku, sam motor radi buku koja nije bas podnosiva a kamoli neprimjetna. Sam AKF Filter koji prigusuje i vodne cijevi snizuju buku ali ne toliko da bi sam motor cuo kako sauga, e to je problem na kojem dosta indoor groweri pate...:smoke18:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
zebratown je napisao(la):
ljudi,moze savet? Kako da prilikom susenja dobijem lepsi ukus i miris i da li su tegle obavezne

susis oko 7 - 9 dana u mracnom provjetrenom prostoru, objesis budove o konce.... kad vidis da je lisce postalo hrskavo a budovi pusljivi te se joint ne gasi maknes visak lisca koji ti je jos osto i budove spremis u tegle koje otvaras jednom dnevno radi luftanja.... to je to vise manje al do dobrog okusa se dolazi i ispiranjem biljki prije nego ih posjeces.....


curing/tegle = jedini nacin na koji pojacavas potenciju budova nakon sto ih odrezes
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
imam ja jedno pitanje.....

trenutno imam jednu bilk i pokazalo se da je muzjak tj. vec je pre dva dana pocela da cveta to mi raste na terasi.. ona je posadena u januaru rasla je na prozoru malo pod lampama ma duga je to prica uglavno sam hteo da dobijem muzjaka zbog polena i oplodnij zenske biljke ...

pitane glasi jel bi moga ja sad taj polen da sacuvam do pocetka cvetana mojih biljkaka koje su posadene napolju u prirodi to bi otprilike bilo pocetkom septembra ili nesto ranije...???

ako moze da se sacuva mora li to neka posebna procedura da bude ili jednastavno samo mogu to da ubacim u neku plasticnu kutiicu.. ????
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Kolko ja znam polen sakupis u kuvertu i osusis ga izmedju 2 i 5 dana nakon toga ga pohranis u zamrzivac u casici s poklopcem da zrak ne izlazi ili vrecica s zip zatvaracem, ovo je grubo objasnjeno nebi ti znao bolje rec jer nisam nikad to radio, al siguran sam da su drugi pisali o ovome na vutri...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.