Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
NoTrippin je napisao(la):
NoP
Box ti je ok za jednu biljku lst(da je još barem malo visine) i 70W hps to može izgurat ok do kraja
(dobra ti je sijalica).Sa hps-om možeš i vegetirat i cvjetat koliko god koćeš.Hps rulz.E možeš slobodno
pogledat malo dnevnike micro uzgoja u kučištima jer su to otprilike slične dimenzije pa se ravnaj po
tome,možda pleksiglas,ventilacija ovo ono.Sretno

thx na brzom odgovoru :D
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
37
Ljudi,ja sam posadio semenke nekog hibrida,to je dostiglo 15cm za 4 dana?
...da li je to normalno?
...ranije kada sam pokusavao da uzgajam radi zabave,to je tako sporo raslo...uzas...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa ak ti raste brzo, to je supeer, boli te K!
Al opet, nije bitno kolko su cm u visinu, neg jesu li kompaktne.. kuzis da nisu preiduzene da su pravilnih proporcija
Ono, da su fino onako ugojene.
Baci slikicu neku..
____________________________________

Neg da ja pitam kaj je to taj Kalix? (Zvuci kewl btw)
Jel to onaj kao siljak iz kojeg pistili izletavaju
I koji je smisao tog kalixa kao takvog?
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
iDEATH je napisao(la):
Ljudi,ja sam posadio semenke nekog hibrida,to je dostiglo 15cm za 4 dana?
...da li je to normalno?
...ranije kada sam pokusavao da uzgajam radi zabave,to je tako sporo raslo...uzas...

hm.. ja sam noob vulgaris al nekak mi se to cini fuuul previse.. Mislim, dao bog da tak nastavi al nekak mi je cudno..
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa sve ovisno u kojoj je fazi biljka ako je u "seedlings fazi" odnosno tek niknula teško a ako je u vegetaciji već onda je to moguće no to su ekstremi . zabilježeno je da cannabis raste i do 15-tak cm po danu.
da napomenem neznamo o kakvim se uvijetima radi stoga malo ipak preciziraj pitanje. možeš uzet u obzir da traži svjetlo i zato se izdužuje ili da je jednostavno neka sativa u pitanju može biti mnogo stvari .
no te sve stvari možes zaključiti i sam samo malo pročitaj forum a ostalo sve zdravom logikom.
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
jedno pitanje, imam jako mali box, ako ja u njega metnem biljku da raste, dok ne popuni prostor, dal ju mogu onda prebacit van, odnosno dali je to preveliki stres?
 

KaraJack

Aktivan Član
Možeš, ovisno, ako je svetlo 18/6 ili 24/0 u boxu i nakon recimo " 15cm visine " izbaciš ih van more bit stress a more bit sve 5. Samo Stvar je u tome sta dosta njiih ne kuzi jednu stvar kad se biljka premjestava ne gnojit samo zalijevat sa vodom 2 noci i ide se dalje.

PS: Ne gnojit taj dan kad bebe prebacivas van. Mozes gnojit dan prije da bi nahranio za sutradan.
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
ewo jedno u vezi prehrane...imam lowRyd:goldmaryjane:2 i gnojim svakih 5 dana pola doze supervita od hesi_ja..e sad kad dođe u fazu cvjetanja ću počet sa Hesi Bloomom i onda još namjeravam uzet hesi fosfor i neki root ..pa neznam dali se to sve može kombinirat odjednom ili(postoji tablica od hesija al nemogu je nać (laidback stavi ju pliz))...znam da vjerovatno ima već ovakvih pitanja(postajte mi samo di ima), a kolko sam ja prozento Ništa jako..i što se tiče lowrajderića dali za njega vrijedi isto ispiranje ko kod normalnih biljki ili po mojoj logici samo zadnji tjedan...
fala unaprijed
 

KaraJack

Aktivan Član
Johny, gnojenje od hesi nisi uopste proucio...

SuperVit mores kroz cijelo razdoblje dodavat, root komplex samo u vegi i prvi tijedan cvijetanja, onda dolazi Bloom do zadnja dva tj.

SuperVit = 1 kap => 4,5 L
Root = 5ml => 1L
TNT = 5ml => 1L
Bloom = 5ml => 1L
Fosfor+ = 2,5ml => 1L





Prije nego sta pocnes gnojit prouci malo tablu gnojenja, jer kako si ti sad poceo malo mi je sumnjivo da se nebi zajebao. Prvo gnojis sa (root+tnt+vit) u vegetaciji onda (Bloom+phospor+vit+PowerZyme) u fazi cvetanja .
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
nebrini kompica neću se zajebat =)
Supervit dodajem cijelo vrijeme...i to 1kap-10L..e al sad me strah kad počnem dodavat bloom i fosfor da se nebi situacija zakuhala(znači pola doze i sve troje u šutu)...
od roota ništa ovaj cviklus onda, a što se tiče ispiranja...2 tjedna isto a?
fala braco
 

KaraJack

Aktivan Član
Ej la:

1kap na 10L, to nikako = na 4,5L jer nema ti efekta ako na 10L ide.
Posto ti imas lowryder mores krenut sa BloomComplex odmah ako je pocelo cvijetat, nakon 15 dana pocni sa Phospor+ i to je to, kad proðe 60ti dan onda ispiranje, ja bi ti preporuèio mozda lin zna bolje jer on je lowryder dobro digao !!!

Ali ubiti kod lowrydera nema frkx sve ide automatski tako da bi to i babe znale skuhat :p
 

KaraJack

Aktivan Član
Sta se tice SuperVit tu moras bit oprezan, 1kap na 4,5 sve sta prelazi 4,5litara ide onda na (ml)
primjer ako imas bure od 50-100l onda 14kapi na 65L. Kapish

PS: Pazi hesi nije zajebancija, primjer ako propustis sipanje biljaka i listovi su spusteni onda samo vodu sa PH sipati jer ce ti shebat plant !!!! :angry015:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ok je to, ma i kad budove okrenes naglavacke sjemenke padaju ko lude > : D

btw nemas tu bas pro growera tu ti se vise krpa kraj s krajem > : P
 

Universal Intersphere

Banned
Banovan
31.05.2008
10
0
0
38
hteo si da pitas koliko dugo treba vremena semenu da sazre od onog trenutka kada je oprasen cvet?!! hehe...kakvo je to pitanje za PRO-growere...da,do seste nedelje obicno sazre seme i obicno gledas kakve je boje.Sto te to interesuje,kada i sam znas?...umalo da zaboravim..sto se tice tvog pitanja sa slikama...da li si cuo za-pistillate i staminate-izraz.naravno da jesi!!!I dodao bi citat iz knjige Cannabis Botany od R.C.Clarke-a:"Although the staminate plants begin to release pollen before the pistillate plant has begun to form floral clusters, pistillate plants actually differentiate sexually and form a few viable flowers long before most of the staminate plants begin to release pollen. This ensures that the first pollen released has a chance to fertilize at least a few flowers and produce seeds. The production of prominent pistils makes pistillate plants the first to be recognizable in a crop, so early selection of seed-parents is quite easy.Often the primordia of staminate plants first appear as vegetative growth at the nodes along the main stalk and do not differentiate flowers for several weeks. Pistillate plants also may develop vegetative growth in place of the usual primordial calyxes and this growth makes staminate plants indistinguishable from pistillate plants for some time. This is often frustrating to sinsemilla Cannabis cultivators......"-kakvo pitanje takav odgovor,a u ovom slucaju i kakva slika takav odgovor,sto se tice weedkillah.**pogledaj pitanje jos jednom kako je postavio!!!@doomeru-- ne mora da znaci da ce kod svakih biljaka da ispada seme kada okrenes biljku,pa cak i ako je treses(dobro ispasce ako je treses ko manijak)---indike znaju da drze seme u chauri cvrsto i onda kada je taman vreme za berbu semena***:goldmaryjane:
 

KaraJack

Aktivan Član
Oprasio sam prije nego sta je pocela cvetat isao sam prema pravilu, samo sta me maloi zbunilo sta mi je prije tj. u 4tj kuja dala zrelo seme. Zato sam pitao skepticno pitanje jer ipak ovo nije isti pheno ili sorta. Stime da sada tretiram kuju na hladnocu, spricam je grubo, dodatno svetlo i etc. mozda ti je to poznato.

Ali eto postavio sam skepticno pitanjce.... :p

PS: Kod zadnje kuje mi je seme u 4tj. na 5tj. pustilo seme, lonac sam zatvorio da nebi seme palo na zemlju ili pod tako da pada direktno na kartonsku podlogu i tako se i desilo, onikoji su pali to sam pokupio no to nemora isto znacit :D
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
37

to je to,sada stabljika ima van zemlje 14 cm , a pod zemljom 6 cm [jer sam presadjivao iz manje "saksije"]i to sve za 5 dana.
jel to ok?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma lik voda ti je ta biljka preizduzena je predaleko je od svjetla il dobija premalo svjetla. Ja bi je na tvom mjestu zakopo u zemlju josh da bude kraca jer ovo je preeeeedugacko

I sredi joj vise svjetla!
MORAS JE VOLJETI, A AKO JOJ NE DAS SVJETLA ONA JE TUZNA!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.