Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
37
pa stoji mi kod prozora tako da ima uvek svetla,a jos sam ukopao.moracu da nadjem vecu posudu.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Vidi venilator ima visestruku ulogu!!!
U tvom slucaju bo bilo dobro da koristis bar u pocetku ventilator kako bi naterala biljcice da se bore protiv vetra i time formirale dobar korenski sistem!!!
A i jos nesto ako koristis vent onda ti i temperatura koju stvara lampa pada u visini vrhova tako da bi mogla mozda tada i spustiti jos nize lampu!!
Jer znas da sto je bliza lampa to bolje!!
A sto se tice CO2 imace ona toga dosta jer je kako kazes u sobi a tu se hvala bogu cirkulise non stop!!
I pazi samo kada bude u fazi cvetanja da joj ne remetis mrak ni sa televizorom cak!!!
Napravi neku zavesu i spusti je kada je mrak ako budes morala da njakas svetlima okolo!!!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Jel zna neko možda način kak se izračunava koliko će potrošiti struje lampe u kwh pa da se to onda može fino preračunati u kune itd.

E i zanima me jel bi bilo moguće napajati nekakav grow s hps lampom od recimo 250 W iz akumulatora ili nekakvog drugog izvora istosmjerne struje i šta bi za to bilo potrebno i koliko bi to trajalo.
Mislim da je ovo već pitano i da ne može ali eto ponovo
 

KaraJack

Aktivan Član
Šaman,

1.koliko je kilovat pa cu ti reci na rezime i cijenu !!!
2. Sta se tice akomulatora ili agregata na benzu to ide samo mora biti dosta jak i to moze, provjereno i radi bez frkxa !!!!

Primjer:

12h x 60 Dana (Flow) x 250 W / 1000 = 180 kwh x ?,?? kn/kwh = ??,?? KN
250 Watt HPS troši 265 - 267 Watt , sada to zaokruzi na 270 Watt, onda 270x12x30dana= 97200/1000 = 97,2*?,??kn= ??,?? KN


Evo da nadopunim:

Cijene kilovata su: Prva tarifa: 0.74kn/kw
Druga tarifa: 0.39 kn/kw
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
ajde možeš ako znaš obasnit ili dati linkova kako bi išo taj setup na kumulator i jel bi valjo akumulator od auta ta tako šta ili mora biti neka mrcina
 

KaraJack

Aktivan Član
mora biti mrcina, od auta mores zaboravit, poslat cu PM frendu da mi to objasni kako su to oni sklepali, znam da je dosta zajebano, jer kad sve sklopis imat ces taku buku od motora da ces nakraju reci da ovo mora u bunker iz drugog svijetskog rata :p

Javim ti cim mi se javi Oki Doki !!!
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Pa nije bas tako jednostavno napravit od akumulatora na 12V, da dobijes 220V 50Hz ~....
Prvo treba da napravis oscilator na 50 Hz, na malim naponom.(0,5 V - 0,8 V)
Posle treba da napravis pojacalo.
Spojis pojacalo i oscilator i tako dobijes 12V 50Hz ~...
Posle sve to zajedno treba da prodje preko trafo i dobijas 220V 50Hz ~.
Ali najvazniji problem prema meni je, pronaci dovoljno jak akumulator, ne samo u smislu trajnosti to jest koliko KW/h moze da izdrzi, nego isto tako treba da je dovoljno mocan da moze da da dovoljno struju za da nahrani HPS-ku..

Mogu da skontam neku shemu o ovoj konsturkciji, ali ce mi trebati malo vise vremena da sve to presmetam i pretvorim u konkretne delove sa konkretnih karakteristika...
Prekino sam sa elektroniku vec ima 8 god. pa bi treba dosta toga da se prisetim, kako sve to izracunati...

Pozdrav....:eyebrows:
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
ali ako ces ici samo sa jednim akumulatorom mislim da neces puno postic jer ce se vrlo brzo isprazniti..
pitanje je koliko bi to bilo isplativo

Ako novci nisu problem onda bi ja recimo radije uzeo 19 akumulatora od auta, spojio ih u seriju, dobijes 228V, (mozes i staviti 20 komada pa dobijes 240V, nece smetati) , na to stavis pretvarac u naizmjenicnu 50hz i vozi.. E sad neznam koliko ampera vuce HPS-ka,
saznaj koliko ako mozes pa ti izracunam koliko ce ti to trajati vremenski.

takodjer bilo bi jaaako pozeljno u toj soluciji da su ti svi akumulatori isti i od istog proizvodjaca jer bi se moglo dogoditi sranje.. Ne nuzno ali moglo bi.

novih akumulatora imas ako se ne varam po kakvih 350kn komad i imaju oko 50ak ampersati ako se ne varam. A imas i one za traktore, oni imaju i po 100 ampersati.. Sto vise amper sati duze ce ti trajat jedno punjenje.

shema sa jednim akumulatorom mislim da nece pit vode..
 
30.04.2008
5
0
0
38
Evo jedno pitanje...
posadio sam prije jedno 2-3 tjedna neku unknown biljku i prosli tjedan su se poceli listovi zutiti
http://i25.tinypic.com/2qdptti.jpg

izgleda da se to ne siri i da se je biljka oporvila, no znali tko sto je tome uzrok i kako to zaustaviti prije nego sto se ponovno to pojavi.. hvala

e i da...informativno radi...koliko vrijedi (kuna) ovakva jedna jos mlada zenska skunk (unkonwn) biljka ? Ne mislim prodati..samo da dobim dojam koliko vrijedi..

Hvala
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Biljka izgleda kao da je obolela od nekog virusnog oboljenja, a isto tako pobeleli listi mogu nastati od nedostatka N ( Azota ) u zemji, sto mislim da nije problem kod tebe, jer je biljka mala i tesko da je vec "potrosila" sve u zemlji.

A ono sta se o ceni tice, za mene takva jedna biljka vredi 0 E, i samo ljubav...ako me kontas sta mislim.

Pozdrav...:signs046:
 
30.04.2008
5
0
0
38
kuzim te ja dobro..al bi volio znati koliko to vrijedi jer danas rijetko sto nema cijenu...

nego stom bolescu...kako da je ozdravim ? neka gnojiva il nesto slicno... ?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nemorate se mučit očito je neizvedivo s jednim akumulatorom od auta a oco sve ostalo je i bacanje novaca i toliki poso da neće ni meni ni nikom drugome poslužit
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Tacno...sa jednim danasnjim akumulatorom koji se moze kupiti u trgovinama je prosto neizvodjivo.
Ali opet ne i nemoguce...
Kad bi imao svoju fabriku za proizvodstvo akumulatora moze... :p
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bluewall je napisao(la):
Evo jedno pitanje...
posadio sam prije jedno 2-3 tjedna neku unknown biljku i prosli tjedan su se poceli listovi zutiti
http://i25.tinypic.com/2qdptti.jpg

izgleda da se to ne siri i da se je biljka oporvila, no znali tko sto je tome uzrok i kako to zaustaviti prije nego sto se ponovno to pojavi.. hvala

e i da...informativno radi...koliko vrijedi (kuna) ovakva jedna jos mlada zenska skunk (unkonwn) biljka ? Ne mislim prodati..samo da dobim dojam koliko vrijedi..

Hvala
kakav ti je to unknown skunk ? i zašto misliš da je "skunk"
zavari je u kavez jer će biti sve veće vrijednos kako bude rasla
pa da ti neko ne ukrade,zali betona oko nje
bluewall je napisao(la):
kuzim te ja dobro..al bi volio znati koliko to vrijedi jer danas rijetko sto nema cijenu...

nego stom bolescu...kako da je ozdravim ? neka gnojiva il nesto slicno... ?

uzmi čisto gnojivo i premaži joj lišće
i biće vrijedna barem 20 centi

a kao što rijetko sto nema cijenu...
ima je i tvoje pitanje koje je navođenje da tačku 14. pravilnika
od sada će biti kažnjivo i "procjenjivanje" i navođenje na "procjenjivanje" :lml_spam:
 
09.06.2008
5
0
0
51
Neka mi niko ne zamjeri na neukosti ili gluposti al me zanima koja bi rasvjeta odgovarala za box 60x70x130 cm, također me zanima dali je moguče koristit jednu vrstu rasvjete za cjeli period od cvata do berbe, ukoliko postoji naravno?

Veeeeeeeeeeelko hvala unapred!
 
09.06.2008
3
0
0
42
novi sam na forumu drago mi je da sam tu ako mozda nesto u pocetku pogrijesim posto se ne mogu snaci oprostite
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.