Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.08.2008
13
0
1
46
Jeli netko vec kupovao preko *********** ???
Koliko je sigurno?Da nebi murja sta skuzila???
Jbg paranoican sam!!!!:icon_cool:
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
the_bebe je napisao(la):
Jeli netko vec kupovao preko *********** ???
Koliko je sigurno?Da nebi murja sta skuzila???
Jbg paranoican sam!!!!:icon_cool:

Ja sam narucio, bil mi je bed posta (iako je to jako sigurno koliko sam čuo) pa sam im rekao da se nađemo i oni rekli ok tako da sutra idem se naci s njima da preuzmem pošiljku. Nitko ne zna tko sam i gdje živim.
Samo im pošalji mejl i dogovori se o načinu kupovine.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
iz slovenije je firma al salju iz hrvatske, brzi su i korektni, mada ako narucujete sjemenke narucite od aliena jer niko s njima nemoze ganjat konje a sto se gnojiva i ovih pizdarija tice *********** je ok.
 
26.08.2008
13
0
1
46
Hvala!Sad me je vec manje strah narucivati kad vidim da svi kazete kako je sigurno i ok!!!Hvala jos jednom!!!:banana:
 
20.08.2008
6
0
0
43
Brus je napisao(la):
1. Nećeš dobit brdo jednako dobrih sjemenki

Imaš na forumu sve napisano neda mi se sad objašnjavat

Ostalo sve točno

A ako križaš vrste koje nisu iste e onda bi mogo dobit svašta..
Tak da rađe ak već misliš oplođivat oplođuj 2 različite vrste

MOzhesh li mi dati link gde to sve ima obljashnjeno?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nevidljivi:

http://forums.vutra.org/obrazovanje/577-pojmovi-hibrid-genetika.html

imaš i na ostalim mjestima po forumu ponešto od toga, searchaj pa ćeš naći što te zanima

Doomer

Kaj bi tu točno trebalo objasnit?
Križaš jednu vrstu s dominantnim genom za yield i jednu s dominantim genom za visinu recimo i velika je vjerojatnost da ćeš dobit više fenotipova koji imaju oba dominantna gena.. DEBELA VISOKA KUJA

Ne kužim?

EDIT
+ako se igraš inžinjera agronomije a ne znaš što radiš (tj ne znaš s kakvom se genetikom igraš) pitaj boga što možeš dobit... možda dobiš vuju koja jede malu decu
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
...............................
Pošto sam pomenuo Inbreeding, evo i objašnjenja. To je sistem oplođenja u kojem se sparuju jako srodne biljke, npr. one koje su nastale od iste majke ili, recimo, sparivanje matične ženke sa nekim njenim F1 mužjakom. Koristi se za isticanje odreðene osobine koju neka sorta nosi. Opasnost prilikom ovog postupka je ta što inbridi pate od tzv. inbridne depresije, tj. smanjenja životne sposobnosti i produktivnosti potomaka. Ona je najjača u prve 3-4 inbridne generacije, a zatim se smanjuje, da bi oko desete generacije došlo do inbridnog minimuma koji ostaje, manje-više konstantan.
.............................................

Eto, ak ne kužiš sad e onda jebatga, manje travulje puši
A nisam ni ja ni genetičar neki ni ništ.. to sam tu pročito i naučio. Pa ak sam krivo skonto nek me neko ispravi.

To ti je ko kod ljudi - ak mazneš mamu, kćerku il seku, šta ćeš dobit? Retarda.
 
20.08.2008
6
0
0
43
Brus je napisao(la):
...............................
Pošto sam pomenuo Inbreeding, evo i objašnjenja. To je sistem oplođenja u kojem se sparuju jako srodne biljke, npr. one koje su nastale od iste majke ili, recimo, sparivanje matične ženke sa nekim njenim F1 mužjakom. Koristi se za isticanje odreðene osobine koju neka sorta nosi. Opasnost prilikom ovog postupka je ta što inbridi pate od tzv. inbridne depresije, tj. smanjenja životne sposobnosti i produktivnosti potomaka. Ona je najjača u prve 3-4 inbridne generacije, a zatim se smanjuje, da bi oko desete generacije došlo do inbridnog minimuma koji ostaje, manje-više konstantan.
.............................................

Eto, ak ne kužiš sad e onda jebatga, manje travulje puši
A nisam ni ja ni genetičar neki ni ništ.. to sam tu pročito i naučio. Pa ak sam krivo skonto nek me neko ispravi.

To ti je ko kod ljudi - ak mazneš mamu, kćerku il seku, šta ćeš dobit? Retarda.

Da, shvatio sam bio ovo, mislio sam da na neshto drugo mislish... Hvala u svakom sluchaju
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Eto ljudi zahvaljujući vasim savjetima projekt lagano napreduje - sjemenke su u navlažnim maramicama, a svjetla su stigla. E tu već idu problemi jer neznam kako sve to spojiti.

Tu sam napasio šta piše na kojem ulazu/izlazu


te ovo za lampu gdje ništa ne piše...
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Fala puno mi je pomoglo, ali sad necu spajati dok ne budem siguran - nego evo kako bi to spoio



Nisam siguran da li bi to tako islo posto ne pise na tvojim spravama sta je n sta je b sta je l...
 
26.08.2008
13
0
1
46
Sve ti je točno samo jos morat dodati nulu plavu zicu na zadnji kontakt od trafoa (skroz desno) i to ti je to i jos si spoji i zemlju sa utikača na lampu za svaki slučaj ipak je to struja,voda a ne idu bas zajedno!!!!:punch2:
E da inace u struji je tamnija žica uvijek faza a svijetlija odnosno plava nula!!Dakle faza je ili crna ili smedja!!
Eto to ti je to!!!Uzivaj!
:smoke18::smoke18:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
svi kompleti bez obzira na proizvodjaca se jednako spajaju, ja imam istu tu prigusnicu ko i ti a vidim da imas starter za 600w lampu, ako oces napravim ti shemu kako je kod mene spojeno, mada mislim da ni po ovoj shemi neces fulat, ima vise nacina na koji se moze spojit, ako bolje bacis pogled vidjet ces da su ti na balastu i na starteru dvije razlicite sheme....

javi jesi spojio i jel radi ako ne napravim ti shemu ?
 

_Dr_

Banned
Banovan
29.08.2008
2
0
0
32
Da li mi neko moze reci u cemu je razluka izmedju muskog i zenskog sjemena???Koje je bolje,u cemu je fora???
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
sve sam spoio i niš neradi... možeš li mi dati svoju shemu ili povuč u paintu slike na onoj mojoj prvoj slici kako bi to išlo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.