Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
nakon sto sam imala vani 3 koje nisu uspjele do kraja sazrijeti jer je kod nas (na sjeveru njemacke)vrijeme bilo jako lose,kupila sam lampu i feminizirane bijele udovice.od ovih koje su jos bile napolju(afganke) odsjekla sam grane i napravila klonove.ali mozda si u pravu sto se vlage tice jer je prostorija u podrumu.velika je 2 sa 5 m.unutra je 5 biljaka .3 nove i 2 klona.izgledaju kao de su uvenule.posude su velike,sigurno 15litara.
ja ih ne uzgajam iz zajebancije,nego zbog depresivnog oboljenja.probat cu slikati sa mobilnim,jer mi je kamera u banani.ali svejedno puno ti hvala na odgovoru.
divim se vama svima na vasim slikama i uspjesima.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Proveri ph zemlje .....pa javi kolki je..
I nemoj prezalivati biljke jos ako su tako velike saksije moras bas da pazis kako zlivas posto na dnu saksije uvek ima vlage...
Nadam se da ce se oporaviti ....
Ali ventilaciju moras da ubacis minimum jedan da duva u biljke a jadan da izvalci taj koji izvlaci postavi negde po sredini posto nemas problema sa temperaturom a vlaznost pada dole to ce pomoci da vlaga bude izvucena napolje...
Da da te pitam jesi temperaturu merila u visini biljaka posto moguce da je tamo mnogo veca temperatura al po meni nebi trebalo biti problema sa toplotom jer ti je lampa daosta udaljena...
Jos ako nemas vetilaciju pa kad se lampa ugasi vlaga drasticno poraste i onda kad se lampa upali doje do zagrevanja te vlage i zagusljivog vazduha a biljki je potrebno da dise......
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Proveri ph zemlje .....pa javi kolki je..
I nemoj prezalivati biljke jos ako su tako velike saksije moras bas da pazis kako zlivas posto na dnu saksije uvek ima vlage...
Nadam se da ce se oporaviti ....
Ali ventilaciju moras da ubacis minimum jedan da duva u biljke a jadan da izvalci taj koji izvlaci postavi negde po sredini posto nemas problema sa temperaturom a vlaznost pada dole to ce pomoci da vlaga bude izvucena napolje...
Da da te pitam jesi temperaturu merila u visini biljaka posto moguce da je tamo mnogo veca temperatura al po meni nebi trebalo biti problema sa toplotom jer ti je lampa daosta udaljena...
Jos ako nemas vetilaciju pa kad se lampa ugasi vlaga drasticno poraste i onda kad se lampa upali doje do zagrevanja te vlage i zagusljivog vazduha a biljki je potrebno da dise......
Joj ja sad skontao da ti nemas box ili gresim ...
Uzmi jedan vetilator obican veliki sto se hladis leti ako se hladis pa stavi da duva u njih :)
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
osjecam da je vlaga velika.a vlazni su i zidovi.i iz zidova dolazi vlaga.ostavit cu vrata od prostorije otvorena i idem po ventilator.hvala na odgovoru.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
tambura ova tvoja pitanja imaju i odgovarajuću rubriku za postavit ih a zove se Problemi tokom uzgoja .
nisi ništa navela koliko su velike koja gnojiva koji ph koja vlažnost nisi niti opisala kako im to nije dobro ništa pa ćeš onda takav odgovor i dobiti .
ljepo ti fino ako želiš postavi pitanje tamo di i treba i odgovori na help upitnik pa da vidimo onda ...
 
12.09.2008
14
0
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
Mislim štedne da imaju od po 25W mada daju više, imaš temu baš o tome, pa pogledaj, ja sam vidio box, gdje lik 4 biljke sa 5 ovih štednih radio vegetaciju, i nisam mogao vjerovati, mislim da mi je neko pričao ne bih vjerovato....
CFL su one ustvari, evo ti link i pogledaj usput i ovdje neke karakteristike http://www.1000bulbs.com/Plug-In-Compact-Fluorescents
mada sam siguran da ima tema koja je obradila ovaj dio.... pretraži malo forum, tačno imaš i zapisana koja je, oznaka i ostalo... zato potraži
thx bezze sa!!
pozdrav
:thankyou:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
tamburice tvoj prvi problem je što si uzela ww za prvi grow
ona je prilično zahtjevna iako zvuči dobro
sledeći put neonke ili štedne dok su male
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
tambura je napisao(la):
napokon uspjela registracija.
upomoc ljudi imam probleme.
hps 400,biljke su oko 8 cm,razmak od lampe do vrha biljaka je 120cm.
vidim jutros da mojim ljubimicama nesto nije dobro.pozutile su i ne izgledaju bas dobro.u prostoriji nema ventilacije jer je prilicno velika.sta da radim?
spasite bijele udovice.hvala unaprijed

Kao što reče kolega prije, slika govori 1 000 rječi... al' ev' možda ako nije nešto od ovoga...
Da je do vazduha, nije, jer bi se oklembesila.... interesuje me šta koristiš od gnojiva????
Da nisi pregnojio? Previše zalio vode??? pH vrijednost (zemlje ili vode sa kojom zaljevaš) se pojebala????
Daj koju sliku...

Aaa mora biti sve spremno kad dolaze "plemenite vrste"... pogotovo kad je klon u pitanju !!!

Pozz...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Aaa mora biti sve spremno kad dolaze "plemenite vrste"... pogotovo kad je klon u pitanju !!!
 
10.11.2008
23
0
0
43
molim vas pomoč oko vjerojatno x stvari
domače sime tj od dobrih veselih marihuana i vjerojatno domačeg skunk-a 6 djevojki smještene u 2reda
u pitaru od 5 lit
grow box 140x100x180
hps 400w
ventilatori 4 pc vent + 1 dupli pcvent ulazni po visini u 3 faze 1. malo poviše pitara 2. drugi negdje na 50-60 cm visine a, 3. na 1m visine

sad me zanima kako mi je najbolje napravit ispuh s filterom


ps

molim vas brzi odgovor
 

tifani

Banned
Banovan
10.11.2008
32
1
0
33
Pomoc :
jel neko zna koje su STEDNE SIJALICE dobre, da u sebi imaju CRVENI SPEKTAR ZA CVJETANJE....
ako moze da mi posalje koji proizvodjac i njihovu oznaku.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
@corto
Kakve su ti temperature? Preporucio bi ti jacu ventilaciju, a za karbonski filter pogledaj moj potpis

@tifani
2700k ili 827 ti je oznaka. Ima od raznih proizvodjaca. Takodjer bi ti preporucio da stavis i 865 ilitiga 6500k
 

tifani

Banned
Banovan
10.11.2008
32
1
0
33
ok hvala a jel mi mozes reci koji je proizvodjac najbolji, koje su se najbolje pokazale.....znaci to je oznaka za CRVENI SPEKTAR
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
puno vam hvala na odgovorima.do sada sam biljke uvijek imala napolju,ali ove godine je berba bila jako losa.zbog toga sam odlucila u podrumu kemijat.mislila sam da je i to tako lako kao i napolju.ali nije.sram me i priznati da sam kupila zemlju za cvijece,400w hps i mislila sam deerrriii-lako cemo.ph nisam mjerila-imam 5000l kisnice-treba to potrositi.ma usrala sam i sefa i stanicu.jedino sta je dobro pod tom lampom je to da sam stavila i svoje paprike i limune pa i to raste i cvjeta ko ludo.samo to se nemoze pusiti.znaci nema mi druge nego ponoviti sadnju pa onda po pravilima.
slike imam ali sam valjda preglupa i neznam kako ih staviti.
pozdrav svima
 

tifani

Banned
Banovan
10.11.2008
32
1
0
33
da znam sad sam vidimo na kutiji imaju oznaku 865 na filipsu sto sam ja kupio, stedne 20 w zamjenjuju 100w take sam 4 stavio na 70x70 imam tri biljke u boxu, znaci da su dobre ,jes nesto da te pitam jel mogu one za vegetaciju da se koriste,te stedne
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ha za vegetaciju ce biti ok al za cvjetanje teško :D probaj dodat više svjetla i ne bitan je ovaj manji broj W a ne veći odnostno nije ni to nego koliko lumena ti imaju te žarulje sve skupa svega 5000 ako tako da po tome se ravnaj , nadji si podatak pise na forumu koliko ti treba lu za cvjetanje min i za veg koristi tražilicu foruma
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
NARAVNO!!!! One se i koriste za vegetaciju :) 4 imaš??? Valjda bi trebalo biti dovoljno za te tri biljke !!! Mada uvijek ja kažem, biljkama svjetlosti isto kao i nama moneta (para) .... nikad dosta, što više to bolje. Ako možeš, ja bih nabacio još dvije :) ;)

Pozz..
 

tifani

Banned
Banovan
10.11.2008
32
1
0
33
da znam da su lumeni u pitanju ili lux,ja misli da je negdje ovajedna sijalica preko 1000, neznam tacno bacio sam danas kutije al cu sutra ici ushoping pa cu pogledati tacno kioliko imaju lumena ,one su meni bile vani pa sam ih ja ubacio u box nabrzaka ga napravio al su one vec pocele da cvjetaju, pa sam ubacio ove 4 stedne al nisam znao koje su dobre za cvjetanje, evo stavicu pa pogledajte kako sam im napravio..sad sam sliko noc je pa nisam napravio vise slika..




a znam ja to kolko para toliko muzike nisam ja nikad gajio pod lampama, samo majka sunce... pa de mi je samo da ovo isteram pa cu ja sebi naruciti prave sijalice sutra cu vam sve okaciti da vidite kako to pocetnik napravi...da li je dobro ili ne
stavio bi ja njih jos al nemam mjesta moro bi napraviti novi reflektor pa da stavim jos 4 ovake da ih ubija kako treba. a evo sad slika biljki ovu desnu je ubila zima posto su mi doskora bile vani,mozda se uspije izvuci, pa mi bilo zao da propanu pa im napravim box, da ih dovrsim ako uspijem sa ovim sijalicama.. i koliko da drzim iznad biljki reflektor.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.