Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ovo sve ti je plavi spektar, bez crvenog - nema cvjetanja !!!... Znači HPS moraš uzeti, ako misliš do kraja da izguraš sa njima... Ja na početku mislio da imaš 3 lampe, ispravio sam post....
Mislim ono, 400W HPS i prst u uho... Naravno fotoperiod smanjiš im na 12/12 i dva - tri puta zagnojiš, ostalo čistom vodom zaljevaš...
Bez HPS (High Pressium Sodium) natrijeve lampe, nema cvjeta....
Što se tiče refl. trebao si malo veći polukrug napraviti, imam osjećaj po ovoj slici da gubiš bespotrebno svjetlost (možda se varam...) ako griju, spusti toliko da na vrhovima biljaka bude 30-tak (kod mene je u nekim periodima bilo i 32) stepeni, to je idealna razdaljina....

Ako nemaš neki termometar (bilo koji koristi....) ne znam stvarno koliko griju te, ako ih možeš držati u ruci (nakon sat vremena rada...) onda slobodno nekoliko cm (5-10max) odigni od vrhova... ako griju onda pazi da ih ne spržiš, za razliku npr: od HPS koja praaavo grije, i od prilike 50-tak cm se odigne od vrhova, ali opet naglašavam, to ne mora biti tačno kod svakoga. Kao prvo zavisi gdje su biljke, kakva je ventilacija. Ako nekom vent. posebno puše u HPS, on može više spustiti lampu biljkama....
 

tifani

Banned
Banovan
10.11.2008
32
1
0
33
imam neki sa satom termometar al nisam nikako mogo da uhvatim koja je temperatura izmedju reflektora i vrhova, vec sam stavio na pod bilo je negdje oko 21 imam dobru ventilaciju,imam 4 ventilatora za kompjuter koji izduvavaju i 5 koji uduvavaju, drugar mi drzi servis za komp..... pa ja ih povadio iz riknuli napajanja tako da nije mi problem ventilacija,kad je upalim imam osjecaj da ohladi box vec me ovo sad interesuje, kako da zavrsim ovo cvjetanje pomazite, malo je savijen reflektor izmedju 5-10 cm sa svake strane al to mi nije problem uzmem novi lim i napravim drugi zacas i ja sma to primjetio da gubim svjetlos, al covjek uci na greskama niko nije zavrsen ipak mi je ovo prvi put u zivotu da se susrecem sa ovim svaki savjet mi je dobro dosao,cito sam ja i forum al praksa je praksa zato molim vas iskusne da mi pomogenta,koji ste to radili......za koliko bi mi mogla stici hps kad bi je narucio u hidroponiki
najgore je sto sma ja njih stavio 12/12 da rade ili da ih stavim 18/6 dok se nesnadjem,sta i kako
 

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
Tifani de si kupio/la stedne sijalice ako si iz Srbije zanima me ocu da ih kupim a nikako da nadjem dobre sem *********** sto ima 200CLF a to mi netreba,trazim za veg. fazu pa onda ide HPS za cvetanje.
 

tifani

Banned
Banovan
10.11.2008
32
1
0
33
musko je u pitanju kupio sam u pevecu neznam jel ima u srbiji- filips daylight 20w kao mjenja 100w, tako pise e sad imas i od 23w one su oko 135w ,ove sto sam ja kupio kostaju na snizenju 29 kuna ili 7,50 maraka ili 4 e to im je cjena,ja uzeo 4 komada, jesi ti iz srbije ako jesi javi mi se na pp
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
bild049yu5gt6.jpg


nadam se da je uspjelo slanje slike.
 
13.09.2008
8
0
0
35
Koje bi od trenutno raspolozivog sjemena na *********** bilo najbolje za PC grow ?
http://www.***********/Kategorija.aspx?cat=7
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
mislim da znam sta je bilo .poslala sam supruga u kupovinu da kupi zemlju i rekoh mu da uzme najbolju i najskuplju zemlju za sadnju.a on (njemac) nije mogo da se suzdrzi pa kupio ipak zemlju za sobno cvijece.umjesto lonaca za cvijece kupio je kante,ali kako sam danas vidjela nije izbucio rupe na dnu.zato sam ja to sad sa njegovom bormasinom sredila i kako sam busila rupe odozdo tako je stara smrdljiva voda curila napolje,osim toga stavila sam biljke sada blize lampi.na nekih 60cm i ukljucila ventilator.nadam se da ce da prezive a ako ne imam jos 6 sjemenki pa ispocetka.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Uuuuu katastrofalna greška.... paa zar nisi vidjela slučajno kad si stavljala zemlju, mislim da nema rupe, inače saksije obično dodju sa izbačenim (4 obično) "pipka" koje samo odrežeš nožem..... al' sad ko zna kakve si posude koristila, elem bilo koje, dole moraš drenažu napraviti.....
S obzirom da su male biljke, sad će one početi, i mislim da će preživjeti 100% !!! Samo svjetla, stavi na 20/4 režim.... (ja tako uvijek radim....) ili nekad 24h (ostalo mi od klonova :) LOL)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da dobro pitanje kako ???
posto kad kupim 10l ja to strpam u posudu od 5l a normalno nije da nabijem ko zivotinja... ma lazu malo sa tom zemljom ili to tako treba ja se nerazumem bas... :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
začepiš rupu prstom odozdo
uzmeš čašicu za lozu (o,03l)
i mjeriš lagano (nemojte se zabrojat)

a ako uzmeš veću stavi manju izmjerenu u sredinu i ponovi postupak sa čašicom
živjeli

p.s. kupi pola kila skila
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
dužina x širina x visina = volumen za kvadrataste pitare

r na kvadrat x pi x visina za okrugle pitare

1 decimetar kubni = 1 litra

o matematiko moja visoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.