Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
E ovako,kod obicne indice imam neke praxe,znam sta treba i to,al o vecim
biljkama nemam pojma, a silno zelim imat svoju neku lijepu JAKU biljcicu ako me razumijete =) (ko ne zeli?)

Jel puno drukcije uzgojiti skunk od cannabisa i jel bi mi mogo to neko malo pojasniti ili ako vec ima objasnjeno malo me uputiti jer sam nov na ovom site-u a jako me zanima,i kako i gdje mogu nabaviti dobro sjeme dobrog skunka ili neke dobre vutrice?
HELP
HVALA
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
1mc skunk jest sorta kanabisa i isto se uzgaja kao i svaka od mnogobrojnih sorta kanabisa. Na forumu možeš naći sve o uzgoju. Za sjeme pogledaj www.growshopalien.com
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Da znam da je cannabis,samo jbe me to sta nikad nisam nista radio sa skunkom (osim purnjao) =) Nego neznam jel sve treba isto raditi kao kod uzgoja ove nase prosjecne marihuane. Hvala za link,svida mi se !
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Samo se brini o skanku kao i o ostalim sortama i sve će biti uredu, netreba za njega nikakva "posebna" njega, sve isto...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Skunk #1

Skunk #1 je prvi stabilizirani hibrid razvijen za unutrasnji uzgoj (ovo je vjerojatno razlog zasto manje informirani ljudi sve sto je kvalitetno zovu skunk) jos davne 1970e u regiji Californijie. Skunk #1 potjece od Afgania, Zlatnog Mexica i Zlatnog Columbijca. Dospio je u Europu u ranim osamdesetima i ima veliku ulogu u genama vecine indoor cannabis vrsta. Ova biljka ima veliki potencijal u stvaranju dobrog udarca (u mozak:) sa isto toliko dobrim i slatkim "skunk" okusom i mirisom. Skunk #1 moze pretrpjet dosta shockova i odlican je u unutrasnjem uzgoju kao i u plasteniku.

ovdje mozes vidjet osnovne karakteristike skunka #1:

Plant type: Best suitable for indoor growing.
Plant height: Medium- Indica/Sativa mix
Stoned or high?: Stoney yet high- Allround Buzz
THC level: Strong 15-20%

Flowering Weeks: 8/9
Yield (Sea of Green on one m2) : 500
Harvest Month: 8/9
Grow difficulty: Easy (Good for beginners) **** ovdje mozes vidjet da je dobar za pocetnike :)


Imas i malo "tvrdjih" skunk podvrsta recimo Red hair skunk. On ti je puno puno tezi za uzgoj i nije preporucljiv pocetnicima.
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Kupio sam fluo-rasvijetu,"basic 36w" ,1224mm,citam upute i nista mi se ne slaze sa ovim sta vidim a nemogu to sloziti.
Ako ko moze pomoci oko ovoga bio bi zahvalan!

Pise u uputama ovako :

1 Prije montaze, radova odrzavanja ili popravljanja provjerite jesu li prikljucni vodovi bez napona izvadite osigurac ili ga postavite u nulti polozaj) osigurajte od ponovnog paljenja.
2. odvijte florescentnu svijetiljku
3. snkinite metalnu pokrivnu plocu.
4. oznacite pricvrsne rupe te ih izbusite. pripazite da se ne ostete neki drugi vodovi ili el. uredaj na ili u zidu.
5. provucite prikljucni vod kroz otvor za uvodenje kabela.
6. pricvrstite kuciste pomocu vijaka.
redosljed : s unutarnje strane svijetiljke kroz pricvrsne rupe provedite i privijte glavu vijka.
Elektricni prikljucak i pokretanje
7. prije montaze provijerite jesu li prikljucni vodovi bez napona (izvadite osigurac ili ga postavite na nulti polozaj). Osigurajte od ponovnog paljenja.
8. Prvo uzmite prikljucak zastitnog vodica PE zatim prikljucite ostale vodove.
Obratite paznju na PE,N i L.
9. prije pokretanja jos jednom provijerite ispravnost el. prikljucka.
10.Na kuciste postavite metalnu pokrivnu plocu te je zatvorite. Pazite na ispravan polozaj pokrivne ploce.
11. Postavite i privijte florescentnu svijetiljku.
12. privijte ili ukljucite osigurac,prikljucite napajanje. Provijerite ispravnost svijetiljka.
Ukljucite svijetiljku.
**________________________________________________________________________________
Al ne kuzim kako pise da prvo vratim poklopac pa ONDA stavim osigurac kad je osigurac ISPOD poklopca (slike)
Ako itko ima takvo svijetlo neka mi da neki savijet!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ne znam koje su ti namjere sa tom neonkom al sam siguran da ce jedna od 36W biti malo za nesto ozbiljnije ... Jesi uopce pogledao koje boje je svjetlo ?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
1mc je napisao(la):
Kupio sam fluo-rasvijetu,"basic 36w" ,1224mm,citam upute i nista mi se ne slaze sa ovim sta vidim a nemogu to sloziti.
Ako ko moze pomoci oko ovoga bio bi zahvalan!

Pise u uputama ovako :

1 Prije montaze, radova odrzavanja ili popravljanja provjerite jesu li prikljucni vodovi bez napona izvadite osigurac ili ga postavite u nulti polozaj) osigurajte od ponovnog paljenja.
2. odvijte florescentnu svijetiljku
3. snkinite metalnu pokrivnu plocu.
4. oznacite pricvrsne rupe te ih izbusite. pripazite da se ne ostete neki drugi vodovi ili el. uredaj na ili u zidu.
5. provucite prikljucni vod kroz otvor za uvodenje kabela.
6. pricvrstite kuciste pomocu vijaka.
redosljed : s unutarnje strane svijetiljke kroz pricvrsne rupe provedite i privijte glavu vijka.
Elektricni prikljucak i pokretanje
7. prije montaze provijerite jesu li prikljucni vodovi bez napona (izvadite osigurac ili ga postavite na nulti polozaj). Osigurajte od ponovnog paljenja.
8. Prvo uzmite prikljucak zastitnog vodica PE zatim prikljucite ostale vodove.
Obratite paznju na PE,N i L.
9. prije pokretanja jos jednom provijerite ispravnost el. prikljucka.
10.Na kuciste postavite metalnu pokrivnu plocu te je zatvorite. Pazite na ispravan polozaj pokrivne ploce.
11. Postavite i privijte florescentnu svijetiljku.
12. privijte ili ukljucite osigurac,prikljucite napajanje. Provijerite ispravnost svijetiljka.
Ukljucite svijetiljku.
**________________________________________________________________________________
Al ne kuzim kako pise da prvo vratim poklopac pa ONDA stavim osigurac kad je osigurac ISPOD poklopca (slike)
Ako itko ima takvo svijetlo neka mi da neki savijet!

Ovako, ispod poklopca nije osigurač nego starter (propaljivač). Valjda su mislili na osigurač el. mreže koji preporučaju da je odvrnut kako ne bi došlo do strujnog udara pri montaži. Kad budeš to montirao, bilo bi dobro da imaš pri ruci unimer ili bar el. ispitivač.

Ne znam koje su ti namjere sa tom neonkom al sam siguran da ce jedna od 36W biti malo za nesto ozbiljnije ... Jesi uopce pogledao koje boje je svjetlo ?
 

ljubisha_samardzic

Aktivan Član
06.02.2007
67
7
0
70
www.google.com
Narode, zanima me kako da presadim biljku iz manje salsije u vecu, a pritom da ne otpadne zemlja. Imao sam vec jednom problem, jer mi je zemlja bil jako rastersita, i sadrzala je kuglice stiropora.

Hvala haveri
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Nece otpasti jer je zile drze na okupu samo malo pripazi. Mozes i da raseces saksiju ili samo da joj skines dno i nabodes u vecu.
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Ma joj snaso sam se oko neonke.. Ali sam morao otkinut kabel od TV-a !! =))

Ja nenapljugan idem kupovat svijetlo.. I onda nenapljugan nista ne shvatim,pa dode dobar skunk,malo proucim i sve ok,skuzio sam SVE.

Kad sam zemlju kupovao,zena me pita za sta ce mi zemlja,sta cu sadit,a ja puko od smijeha i reko da sadim palmu u sobi,skoro mi je dala zemlju za palme ::: haha!

Ma neonka je bolesno dobra,fakat,prijatelj mi ju je preporucio i stvarno kakvo svijetlo daje svaka cast!

Imam plavi spektar,phillipsova duuga zarulja dao sam 350 kn za sve(oko 50 €)..
Kad ju pogledam tako je PLAVA da vec vidim ZELENO :) Ispast ce sve dobro imam dobru zemlju(ph),dobru vodu i dobro sjeme =) ( i naravno, dobar osjecaj :)

Anyway,TorcidaSpalato,HVALA !
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Sa fluo cijevi nećeš biti zadovoljan jer nećeš imati dovoljno lumena (jačina svjetlosti) koja je potrebna biljci da ima jedan normalan razvoj(biljci je potrebno oko 8 do 10 tisuća lumena) a osim toga trebao bi nabaviti i odgovarajuća gnojiva (za vegetaciju jedno za cvjetanje drugo i ako želiš na kraju i tzv. bud expander za dodatno dozrijevanje budova i naravno bolji urod).Savjet ako se misliš time baviti nabavi hps i mh sijalice i onda si miran :) to je samo moje mišljenje a ti kako znaš i želiš
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.