Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.02.2007
2
0
0
Imam Jednu HPS od 70W dali bi mi ona bila dovoljna ili bih trebao josh neshto da dodam...
Hvala Unapred :)
 
08.02.2007
2
0
0
Imam i neke sijalice shto koristi moja keva u frizerskom salonu.
Daju veoma jaku toplotu i crvenu svetlost u obliku su pechurke, neznam tachno oznaku ali sam ih video u poljoprivrednim apotekama.
Sada... Chuo sam da mogu da se koriste u gajenju, koliko pomazu i dali uopshte da ih koristim.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Imam i neke sijalice shto koristi moja keva u frizerskom salonu.
Daju veoma jaku toplotu i crvenu svetlost u obliku su pechurke, neznam tachno oznaku ali sam ih video u poljoprivrednim apotekama.
Sada... Chuo sam da mogu da se koriste u gajenju, koliko pomazu i dali uopshte da ih koristim.

infra red najverovatnije... nije to dobro za gajenje. A u poljoprivrednim apotekama su zbog grejanja pilica ili tako nesto.
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Uskoro trebam dobiti neke sjemenke bijele udovice ali problem je to šta nemam ama baš pojma o toj biljci.. Ako ima neko ko se stvarno kuži u to,bio bi zahvalan na pomoći..

Dali se ta biljka može normalno uzgojiti u unutrašnjem prostoru,kako,i šta trebam raditi da bi dobio ono baš jeben urod?? Dali ima kakvih shemica?
_______
Hvala =)
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
1mc je napisao(la):
Uskoro trebam dobiti neke sjemenke bijele udovice ali problem je to šta nemam ama baš pojma o toj biljci.. Ako ima neko ko se stvarno kuži u to,bio bi zahvalan na pomoći..

Dali se ta biljka može normalno uzgojiti u unutrašnjem prostoru,kako,i šta trebam raditi da bi dobio ono baš jeben urod?? Dali ima kakvih shemica?
_______
Hvala =)

Indoor
Tip : Indica / sativa mix
Plod : up to 250 gram / square meter
Visina : 50-80 cm
Klima indoor
Vrijeme cvjetanja 7/8 sedmica

Ostalo ce ti objasniti drugi koji znaju vise:sun2:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Uskoro trebam dobiti neke sjemenke bijele udovice ali problem je to šta nemam ama baš pojma o toj biljci.. Ako ima neko ko se stvarno kuži u to,bio bi zahvalan na pomoći..

Dali se ta biljka može normalno uzgojiti u unutrašnjem prostoru,kako,i šta trebam raditi da bi dobio ono baš jeben urod?? Dali ima kakvih shemica?

O vrsti si dobio gore ^

Bela udovica i nije bas za pocetnika ali moze uspesno da se odgoji ako ne zabrljas previse. Ima jedna velika shema :) Procitaj skoro sve o Unutrasnjem uzgajanjanju

Kreni od vodica i citaj... prati linkove jedan po jedan pa kada shvatis vecinu a verujem da hoces onda pitaj sta ti nije jasno.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Evo jedno pitanje...
Ternutno jedina naša biljčica u naprednijoj fazi je ona preživjela domačica od prije skoro dva miseca,proživila je čuda,od čupanja cilog korjenskog sistema,puno vode-malo vode i nizak ph još samo joj falila i ptičja gripa i bilo bi super...:icon_mad:
uglavnom od 2.2. je pod "normalnom vegetacijom",oću reć na režimu 18/6 pod odličnim svitlom,i dobrim uvjetima,preporodila se što reći,s obzirom na to da je dvaput rezana i da je na LST-u kojeg odlično prihvaća zanima me hoće li joj pitar od 3 litre bit previše koban?
ne želim je opet presadjivat jer bi to bio valjda 5. put već..
Jel može ona izgurat pošteno sa tri litre zemlje bez perlita,vermulita ili stiropora,samo sa par kamenčića?

P.S. ostale odlično napreduju,ali nikako da se dokopam tog digitalca pa da stavim lipo photo session,al polako..hehe
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Jel može ona izgurat pošteno sa tri litre zemlje bez perlita,vermulita ili stiropora,samo sa par kamenčića?

Presadi je 6. put. Mozda ce moci... ali najverovatnije ce joj zafaliti hrane a onda kada nadjubris sjebaces pH zbog male posude i problemi koliko hoces... Pusti je malo duze bez vode i kada budes trebao da je presadis ona ce ispasti vrlo brzo bez problema.
 
05.02.2007
5
0
0
E ovako, ja sam totalni pocetnik( bez prakse ) ali sam procitao skoro ceo forum i skupio dosta toga da bih pokusao sa sadjenjem. Growbox je u izgradnji . E sada imam jedno pitanje ...
Na forumu sam citao razne nacine za klijanje semena ... Ja sam procitao na nekom UK sajtu jedan jednostavan nacin, pokusao par puta i biljke su nikle... U obicnu casu se sipa voda, stave semenke u vodu i tako drzi 24h na temperaturi 25-30C . posle toga se stave na par cm u zemlju i to je to... i stvarno niknu ...
Da li je nesto pogresno i zbog cega, posto na forumu nisam procitao da neko radi slicno???
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
ako su nikle, ocito da nije pogresno......................................................
sjeme moze proklijati na bezbroj nacina... sto mislis da ih u prirodi neko drzi u casi vode pa gura u zemlju...?
pravilo je, toplina + vlaga.... sjeme klija... a sad koje ces metode koristiti ostaje na tebi....
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Moze kako hoces...

Ali uspesnije mi se pokazalo... vata + voda + 2 tacne pa na monitor
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Ja sam ipak pristalica stavljanja u zemlju. Ne moram onu neznu klicu da peljam rukama i manje su sanse da se osuse zbog zaboravnosti. A nice svaka u kojoj ima zivota, dan pre ili kasnije. Znaci 1 cm dubine, vlaga i temperatura oko 25.
 
05.02.2007
5
0
0
Evo jos nekih pitanja , bice ih sigurno jos ovih dana jer se izgradnja growboxa blizi kraju... Pa bih zamolio za pomc..
Ja sam kupio stedljive sijalice koje rade na 23w i imaju 1500 lumena, uzeo sam 4 jer nisam nigde u mom gradu mogao da nadjem Hps . Danas sam nasao Hps od 400w ali je nisam kupio jer sam zbog svega ostalog sada out of money ! Da li je bolje da krenem sa ovim stedljivim za vreme vegetacije pa kasnije da uzmem HPS ili da ipak odmah kupim HPS ??
 
10.08.2006
23
2
0
Koje su ti stedne?Mozes bez problema zapoceti vegetaciju sa stednima ,a onda dodaj hps(ako su stedne dobre za vegetaciju,pogledaj koja boja).
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bolje je da krenes sa stednim. Ali pazi da su 6500K odnosno da imaju plavi spektar.
 
05.02.2007
5
0
0
Inq je napisao(la):
Bolje je da krenes sa stednim. Ali pazi da su 6500K odnosno da imaju plavi spektar.
Sijalice su general electric - neke madjarske ali na njima ne pise nista oko 6500k , nista slicno. Pise 1500 lumena ,da rade na 23w a daju svetlost kao 120 w i nista vise od tih brojeva. Kako da znam za taj plavi spektar???
ps. jbg. mnogo pitam , ali sta cu kada ne znam nista?! hvala svima koji mi pomazu.. poz
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Mislim da ti je to dovoljno za počet vegetaciju i da je to dobar spektar jer sam imao slične pa čak i slabije i izguro sam vegetaciju...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Sijalice su general electric - neke madjarske ali na njima ne pise nista oko 6500k , nista slicno. Pise 1500 lumena ,da rade na 23w a daju svetlost kao 120 w i nista vise od tih brojeva. Kako da znam za taj plavi spektar???
ps. jbg. mnogo pitam , ali sta cu kada ne znam nista?! hvala svima koji mi pomazu.. poz

To nista ne govori o spektru...

Kakvu svetlost daju? Belo plavicastu ili belo zuckastu. Kada je prineses upaljenu obicnoj sijalici ili HPS-u koje je onda boje?
 
05.02.2007
5
0
0
Inq je napisao(la):
To nista ne govori o spektru...

Kakvu svetlost daju? Belo plavicastu ili belo zuckastu. Kada je prineses upaljenu obicnoj sijalici ili HPS-u koje je onda boje?
E neznam sada posto su mi one na vikendici kod u growboxu ,ajj pogledacu sutra. A treba da daju belo plavicastu , tako ??? A sta znaci ovo 6500K , sta predstavlja ovo K ???
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
3:46 je... beba nece da zaspi a ja sam mrtav umoran... Proguglaj za Kelvine jer ja nemam snage pisati a ima mnogo. Za vegetaciju ti treba 5500-6500K boja svetlosti.
Da treba plavicasto bela da bude a kada se prinese obicnoj sijalici treba da postane skoro plava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.