Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Nemoj računat na te žice da bi držao žarulje
...ak koristiš cfl i slomiš je-otrovan gas
ak koristiš hps- eksplozija pa možda i požar.
alu folija može (ipak da je bolje da ofarbaš zidove bjelom bojom...)al ne u takvom malom prostoru...te si je morao pažljivije stavit da se ne bi naborala...
kakve ćeš ventove koristit. ak pc, stavi bar još jedan za ispuh.
Ak budeš koristio hps 100% ćeš imat frke sa ventilacijom. Ak si se odlučio za hps- 70ka ili dvije 70ke...
Ak budeš koristio cfl opet...griju i one kad su više...pogotovo ak ti ventilacija nije ok.
Ma probuši još rupa za ventove(kontaj spremi bolju ventilaciju) i skontaj kako će da ti žarulju stoje. Imaš grla što se šarafima mogu staviti na zid....ma imaš puno načina;)
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
#34 je napisao(la):
Nemoj računat na te žice da bi držao žarulje
...ak koristiš cfl i slomiš je-otrovan gas
ak koristiš hps- eksplozija pa možda i požar.
alu folija može (ipak da je bolje da ofarbaš zidove bjelom bojom...)al ne u takvom malom prostoru...te si je morao pažljivije stavit da se ne bi naborala...
kakve ćeš ventove koristit. ak pc, stavi bar još jedan za ispuh.
Ak budeš koristio hps 100% ćeš imat frke sa ventilacijom. Ak si se odlučio za hps- 70ka ili dvije 70ke...
Ak budeš koristio cfl opet...griju i one kad su više...pogotovo ak ti ventilacija nije ok.
Ma probuši još rupa za ventove(kontaj spremi bolju ventilaciju) i skontaj kako će da ti žarulju stoje. Imaš grla što se šarafima mogu staviti na zid....ma imaš puno načina;)

da i mislio sam još jednu rupu probušit za vent za još jedan isis negdi kraj one rupe gornje
.. ventilator za sada iman samo jedan postavljen od PC-a 8 cm , 12V, a i ostali će bit takvi
žarulje:
philips WW 827 -znači crveni spektar 20 W, 1100 lum.
philips WW 827 --------------------------- 14W, 800 lum.
KFC 6700 K daylight 23W- plavi spektar
--- mislin da će to bit dovoljno za dimenzije box-a 25dužina, 19 širina i 32 visina (u cm)
,. minimalno je ali drugačije nemogu jer sam prije 2 mjeseca bio uhvaćen od staraaca
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
čovječe ...imaš ukupno 3500lm! Kud ćeš?
Osim toga nije bas stealth...skontat će te opet!
Maj savjet je da pričekaš još malo da skupiš više kinte, da kupiš big tower kučište ili midi... pa da si dobro pripremljen...ili još bolje pričekaj da ne živiš sa starcima...zar ti neće biti neugodno da ti starci plaćaju struju?
p.s.A boks je čak manji što sam ja mislio pa ti čak pisao o hps-icama :D
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
vidi se da se trudis samo lagano i pobrini se da imas dobru ventilaciju to je jedan bitan faktor.i dobro ti je rekao #34 ako mozes zidove ofarbaj u bijelo mozes uzet bijelog lesonita nije skup i stavit sa strana to se sve naboralo,mozes nac od nekog starog ormara il tako slicno pa oblozit box netreba ti puno ja mislim da je 1m2 lesonita 12kn i to je to,pa rezmisli
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
a ko će čekat da oden od staraca 1 god. faksa upisa u svom gradu i nemoguće da odem od njih
ne planiran još najmanje mjesec dana sadit- idem polako,
box ću obložit cili kartonom da izgleda kao kartonska kutija i on se nalazi iza kreveta tako da ga je skoro pa nemoguće vidit...
bjeli lesonat- jel to ono sa šperploče od ladica npr. - razmislit ću o tom
... kupit ću ona grla sutra i mislin onu štednu od 14 w zaminit još jednoom ovom od 20w WW
-----------
i mislin da je box dovoljan za jednu biljku jer planiram SCROG tehniku,, 12/12 od početka
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
lesonit to se nalazi na zadnjem dijelu ormara tanko lici na karton s glatkom povrsinom.imas ga raznog i u bojama ti uzmi bijeli,odes kod stolara i kazes mu sta hoces i on ti to napravi na mjeru samo ga onda stavis u box i nema problema,jednostavno a funkcionira
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
#34 je napisao(la):
Ti najbolje znaš...
Inače da! Te 14w cfl ne vrijede baš, osim ak nisu T8 ( http://www.made-in-china.com/image/3f2j00kMHQTeFBEibSM/2u-Energy-Saving-Lamp-CFL-2u001-.jpg ) al oni su teške za stavit(trebaju balaste, posebne držače-ne idu na grlo) a moraš ih imati bar 7-8...ak možeš skupit pare za njih-to su žarulje za tvoje dimenzije!
Inače računaj da imaš bar 5000lm da bi imao za polizat pste nakon berbe.
Sretno!

ok pare mi nisu neki problem iman 300 kn - a od njih mogu kupit žarulje i ventilatore ali kao što rekoh box jednostavno nemože bit veći
šta mislite o ovome 12/12 od početka i scrog
--- znači kupit ću tu još jednu od 20W i jednu spiralnu isto tako nešta 20W da mi može stat
jel bi to bilo dovoljno žarulja znači 3x20w i 1x23w
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
odma da ti kazem svjetla nikad dosta vise svjetla vise hedova_logika.a to da ides od prvog dana 12/12 bas i neznam,da sam na tvom mjestu ja bi poceo sa standardom_18/6-12/12 osim ako ti nije problem zbog struje,vidio sam neki su radili odma 12/12,a kako ih onda stavit da cvjetaje imat ces brdo pitanja a prvi ti je grow i bole ti je kreni s onim sto znas sigurno nije vrijeme da testiras,to ti je moje misljenje i kad vec planiras tako mali box ako si umogucnosti naruci low-rider on raste nisko i brzo bude gotov to bi ti bilo idealno s obzirom da se krijes od staraca i imas mali box.to ti je moje misljenje
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
hvala na savjetima ali:
1= prvi mi je grow i nebi tio kupovat skupe sjemenke - jer ako uništim grow bzwz propade sve...za drugi grow ću ih sigurno nabavit
2* problem je struja jer ako budem 18/6 onda će se povećat struja i sumnjivo će bit a i bojim se da će mi onda biljka prerast box, ma riskirat ću s 12/12 - pa valjda će te vi pomagat a i pratit ću dnevnike
stavit ću mrežu i dobit ću jedno 30-ak cm biljke i više
- znači da rezimiramo
3 pc vent,- 2 ispuh i 1 upuh
sutra kupit još 2 žarulje 20W WW za cvjetanje
ukrast u drvoradnji onu bilu podlogu od elemenata
i kupit žarulje na zavidavanje
jel to to?
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
stavi nek ti box radi preko noci,od ponoci pa do 7h ujutro ti je jeftinija struja tako ces ustedit da ti ne primijete a neces ti trosit toliko struje da se primijeti,stedi malo gasi svjetla po kuci gdje god nije potrebno i sve sto nije potrebno gasi tako i kom.nemoj ga ostavljat da radi dok trebas da izadjes negdje i tako ces nadoknadit sve ono sto potrosis,a i dalje ti je moj savjet da krenes 18/6 i kako biljka raste ti je provlacis kroz mrezu kad popunis mrezu prebacis na 12/12 i ona automatski pocinje cvjetat a vegetacija ti nece trajat dugo s obzirom na box ne duze od 30dana pa se mozes pretrpit sa strujom,to ti je opet moj savjet ti radi kako hoces,nebi bilo dobro da ode trud uzalud
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Boli me glava...
Ono sta tebi treba sigurno nisu zarulje od 14 w majke ti mile, a niti od 20w, daj odakle si? ako si iz hrv onda lipo odi u chipoteku i tamo imas za 25 kn kupiti plavi spektar 1700 Lm, kupi si jos 3 philips tornado 1550 lm(mislim 23 w) sve skupa imas 4 te ti daju 6000 i nesto lumena sta je sasvim dovoljno, i pocni misliti svojom glavom nemoj za svaku glupost pisai novi post, a te od 20w ****** imas 300 kn i s tim mozes podrm prizemlje i kat izgradit:rofl:, ne ozbiljno samo malo razmisljaj jer sto je covjek bez ideje?
 
31.03.2009
14
0
0
34
Postovanje dragi groweri :D
Ovako...posto moja ideja samo sto nije dosla do realizacije, prije nego li bilo sta krenem htijeo bih dobiti od vas par savijeta....
Moja zamisao je napraviti malo veci box (1,5x2x1,5m), te u njega staviti 6 biljaka, preferiram na sative...
U box sa jedne strane stavit sobni ventilator, koji bi iz prostorije puhao zrak po biljkama, nasuprot njemu ali u drugi kut boxa stavit ventilator za usis zraka, koji bi zrak iz boxa terao van iz prostorije.
Cijeli box oblozit OGLEDALIMA, sa 3 strane i iznad biljaka, to bi ujedno zatvaralo gornju plohu moga boxa i za njih bi bila pricvrscena rasvijta.
"krov" boxa bi bila 2 ogledala (2 x (1.5 x 0.60)), na svakom od njih po 5 stednih zarulja od 20 w i 1200 lumena (svaka). Znaci, na 6 biljaka sve skupa 200 w i 12000 lumena.
Slikovito bi to ovako nekako trebalo izgledat:



Prije same realizacije, bilo kakav prijedlog ili savijet, bilo kakvu bolju promjenu funkcionalnosti i sl. bi bilo dobro cuti...
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
ra[S]ta;117867 je napisao(la):
Postovanje dragi groweri :D
Ovako...posto moja ideja samo sto nije dosla do realizacije, prije nego li bilo sta krenem htijeo bih dobiti od vas par savijeta....
Moja zamisao je napraviti malo veci box (1,5x2x1,5m), te u njega staviti 6 biljaka, preferiram na sative...
U box sa jedne strane stavit sobni ventilator, koji bi iz prostorije puhao zrak po biljkama, nasuprot njemu ali u drugi kut boxa stavit ventilator za usis zraka, koji bi zrak iz boxa terao van iz prostorije.
Cijeli box oblozit OGLEDALIMA, sa 3 strane i iznad biljaka, to bi ujedno zatvaralo gornju plohu moga boxa i za njih bi bila pricvrscena rasvijta.
"krov" boxa bi bila 2 ogledala (2 x (1.5 x 0.60)), na svakom od njih po 5 stednih zarulja od 20 w i 1200 lumena (svaka). Znaci, na 6 biljaka sve skupa 200 w i 12000 lumena.
Slikovito bi to ovako nekako trebalo izgledat:



Prije same realizacije, bilo kakav prijedlog ili savijet, bilo kakvu bolju promjenu funkcionalnosti i sl. bi bilo dobro cuti...

nisan baš iskusan ali sam pročita skoro cili forum i u jednoj je temi bilo isto tako s ogledalima i iskusni su naveli 2-3 razloga zašto ne ogledala- malo potraži pa ćeš vidit...
 
31.03.2009
14
0
0
34
naletio sam sad na tu temu...kazu da ogledala previse reflektiraju toplinu...znaci da mi ideja i nije nesto originalna?
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
ra[S]ta;117874 je napisao(la):
naletio sam sad na tu temu...kazu da ogledala previse reflektiraju toplinu...znaci da mi ideja i nije nesto originalna?

ne originalna je , ako takav box budeš uspio napravit onda će bit odlično
samo nemoj stakla stavit stavi bjelu podlogu ili foliju neku
- to ti je i jeftinije a bolje
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
iz MALO proučavanja materije sjedi2..
..šta je sa mrtvim mrakom 12-12???
puno proučavanja prije sativica đole..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.