Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
imam billcice sad su u fazi cvetanja ,jedna od njih je pozutela, sta da radim , da presadi , ili kako da joj dam vazduh i da li je to do vazduha
pustam sliku uskoro
 
15.06.2007
10
0
0
35
Postovanje svima! Imam par pitanja u vezi biljcica. Složija sam box u ormaru (1m dubine, 1,3m sirine i 1,7m visine), oblozia ga alu folijom(s mat strane), rasvjetu sam nabavio od prijatelja ( 1 hps sylvania 250 w, 1 mh sylvania 70 w, i jos jedan mh isto 70w samo osram powerstar je marka) trenutno za pocetak vegetacije koristim samo ove dvije mh!! U boxu su mi 4 biljcice nepoznate vrste, i sad ulaze u treci tjedan vegetacije, s tim da su prvih 5 dana bile na obicnoj zarulji!! e sad dolazimo do problema, biljke odlicno napreduju, bar koliko se meni cini, al jednu sam (kretencina) malo previse zaliva pa se zemlja skupila i nastalo blato (tad jos ni drenazu nisan napravia), a biljcica je objesila listove i onda je kretencina skuzila da je zasrala stvar..Nakon toga napravio sam drenazu i ostavia biljku bez vode par dana da se osusi zemlja, al ona se nije pocela oporavljat, pa san je presadia u malo vecu teglicu sa novom (suhom) zemljom!!
E sad pitanja: jel mogu sto jos napravit da joj pomognem u oporavku (osim ubacivanja stiropora, to sam se zajeba sta nisam na pocetku napravia, al cu napravit kad ih presadim u vece posude) i sto mislite oce li se oporaviti?
I jos jedno malo glupasto pitanje; ispricavan se ako ste sto puta odgovorili na ovo pitanje, al preceslja san cili forum i nisan uspia nac kad i kako bi bilo najbolje zalijevat biljku?? do sada sam ih zalijeva kad im se osusi zemlja osim one cetvrte, e pa me zanima jel to moje zalijevanje mora bit konstantno kao i svitlo, npr u neku tocnu uru svaki dan, ili kako????
Eeee skoro zaboravih: i ako mozete koju rijec sto mislite o boxu koji sam opisa (uzmite u obzir da nije dovrsen, jos moram neki sistem ventilacije ubacit, za sad je ventilacija otvaranje ormara)!
Mozda bacim par slika uskoro..
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Niko te ne pita ko si i odakle. I obrisi Na useru odakle si ako si to iskreno napisao. Sto se tice zutice i povijanja listova imas temu na forumu. Ali je siguno da ne trebas tako da se igras prvo se napravi dobra smesa zemlje ( sa djubrivima i "stiroporom" perlitom, peskom) a onda sadi. Mislim da ti je svetlo 250 hps solidno za tu velicinu boxa. Srecno I jos jednom NE POMINJI KO SI I ODAKLE inace sviraces klavir....
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.700
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Prvo , osnovno i najbitnije za zdravi i opušten rast je KVALITETNA zemlja ... Na tome nikad netreba štedjeti !!!
Drugo otvori dnevnik , olači koju sliku ... pa čemo napraviti neki brainstorming ... možda i nije tako strašno kako zvući !
Drago mi je da si se uključio !
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
nemora se zalijevati uvijek u isto vrijeme kao i svjetlo,za tu tvoju bilju nemozes nista vise uraditi zbog toga se i radi drenaza,box ti je ok ako mozes ubaci jos neko svjetlo malo je 250w na taj prostor al moze proci i zaljevaj uvijek kad se zemlja osusi ne prije ako je na povrsini suho vlazno je u unutrasnjosti saksije..
 
15.06.2007
10
0
0
35
Ev izbrisa san nepotrebne potadtke, al svejedno: lako se to sazna iz price (npr.tema za opremu), pa eto nisan mislia da je vazno!
Hvala vam na savjetima! Udrit cu neku sliku uskoro, pa vam pokazem kako to sve izgleda. Za mjesecara: 250w je samo hps, a iman i dvi mh svaka po 70, al to nije dosta?
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
@*******
đoni sa biljkom je sve u redu..
lišče nije žuto nego malo svijetlije šo
je normalno s obzirom da je u pola cvata+genetika
bit če sve svetlije i svetlije (mislim na velike fen listove;)
..samo opušteno bratoree!!
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
mali.medo
sad su mi svi veliki listivi na toj biljci povijeni na dole, a poceli su pistisi da se suse na vrhovima. Kakvi su to simtomi??
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
pozdrav svima, evo upravo tražim biljku na alienu za outdoor i naišao sam na ovo:
Royal Queen Fem Automatich Royal Automatic (5seeds)





Feminised Autoflowering
Height of the plant 60-90 cm
Effect Physical, clear high
Genetic background Various crosses
THC content 12-14%
Flowering time Autoflowering
Yield 300-400 grams
Harvest month 2 months after sprouting

nikako mi nije jasno ovo da se biljka bere dva mjeseca nakon klijanja :O jel to znači da je biljka samo za indor pa se stavlja pod nekakav drugačiji režim rasvjete i slično, ili se mora saditi u točno određeno vrijeme ili je pak toliko čudna da cvjeta kad joj se da :D volio bi da odgovori netko tko je imao iskustva s ovom ili sličnom joj biljkom.. unaprjed hvala na odg i pozdrav :)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.700
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Auto biljke cvjetaju pod bilo kojim svjetlosnim režimom , automatski provjetaju nakon par tjedana .
Najbolje im paše 18/6 ...bar tako kažu .
Probao sam tu sortu i nije loša ...Može se lako nabaviti , a nije ni skupa !
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
zanima me biljke su mi još na 16/8. 8 tjedan i pri vrhu su mi se počele pokazivati pistile.ono kod internoda u obliku slova v dvije dlačice. sad dalije to siguran pokazatelj da su žene ili još uvijek mogu ispasti hermafroditi.zabrinjava me to jer sam im u startu bio pripremio jebeni stres,kockao sam se sa ph. bio sam ljen kupiti tester.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
otom gore koji je iskusan grow-aš su ispali h. pa računaj , može biti sve, ako ti je he-man rekao da vidiš dvije pistile onda jesu fem. , da li će bit herm genetika će odlučiti od sada
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
snoopy90
Nema sanse da ti biljka pod flourosentnim svetlom ako nije autoflower pokazuje pistise, to sto vidis na pocetku svakog racvanja po dve zelene dlacice sa jedne i druge srane nisu pistisi. Te " dlacice" imaju i muske biljke. Pistisi su BELI OD SAMOG POJAVLJANJA. MOzes drzati biljku u vegetaciji i do par godina ako nije ponavljam AUTOFLOWER sort. one su genetski modifikovanje. Samo uzivaj i gaji svoju biljku bez brige dok ne vidis kuglice(cvetove) to su (m u d a) muske biljke...Srecno
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
ima, guglaj prefowering kao što je he-man rekao... ali ovisno ovisno o sorti, čitaj postove
 
26.10.2008
29
1
3
51
snoopy90
zanima me biljke su mi još na 16/8. 8 tjedan i pri vrhu su mi se počele pokazivati pistile.ono kod internoda u obliku slova v dvije dlačice. sad dalije to siguran pokazatelj da su žene ili još uvijek mogu ispasti hermafroditi.zabrinjava me to jer sam im u startu bio pripremio jebeni stres,kockao sam se sa ph. bio sam ljen kupiti tester.​

I meni se isto desilo (desava) na 18/6. Pre nekoliko nedelja sam prebacio na 12/12 da vidim pol, jedna muska i jedna :costumed-smiley-027, bar sam tako mislio. Posle vracanja na 18/6 biljka je lepo napredovala ali su me zbunjivali pistili koji se pojavljuju kod svake nove interode. Evo pre pola sata gledam kad ono pocela da joj (mu) rastu jaja, znaci hermafrodit.
Preporuka iskusnih grovera je verovatno da je :prof10:, dali sam u pravu?
 
17.01.2010
13
1
0
37
Da li je izvodljivo u boxu 1mx1m visine 1,7m sa MH 250 staviti 4 majke i pored toga da ubacujem klonove spremne za vegetaciju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.