Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
pocele da mi sazrevaju biljke, ima dosta potamnelih pastilaskoro pola a stare su oko 2 meseca a cvetaju oko 1mesec, neznam kako da produzim malo cvetanje jer jos uvek nema dovoljno za berbu. imace ih ima po metar i bas su im se lepo oformile donje grane, nisu iz klonova vec iz semena. jel smem da malo produzim period svetlosti, na dosta mesta na forumu sam procitao da je to lose za thc. help

Nemoj da ih zezas sa svetlom. Vratice se u vegetaciju ili postati hemafroditi pa neces imati hedova uopste. Samo nastavi sa 12/12 a sledeci put lepo isplaniraj duzinu vegetacije.
 
14.12.2006
18
0
0
40
hvala
nadam se da cu dobiti semenke, jer necu moci da ih nadjem ponovo. mislio sam da je potrebno da oprasis hedove da bi semenke bile dobre a ja nisam imao nijednu musku u bastici pa su ispale ok. a sad radim ovaj indoor samo da bih dobio semenke, naravno da cu da se ogrebem malo i za duvku ali mi outdoor ove godine zavisi od ovih lepotica.
 
25.01.2007
44
22
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
Ovo obavezno stavi u neki od tutoriala. Kad smo kod toga, jel' možemo očekivati nešto uskoro ? Kakav si sa slobodnim vremenom ?

Sve u svoje vrijeme ;) Ionako nece biti nesto revolucionarni :) Sto se tice slobodnog vremena, prioritet #1 je ovogodisnji outdoor (okusati cu se s ww x skunk special i par nl#9 .. a mozda i pobacam freebie neki sour nlx od alien-a) pa nakon toga par clanaka.. :watchplant:
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
imam biljku od koje bi volio imat sjeme a nemam polena
ako mi moze neko objasnit kako iznervirat biljku svjetlom da dobijem hemafrodit
kakva je genetika sjemenki hemafrodita, mislim postotak male-female
i dali to mogu napravit sa biljkom koja je vec 4-5 nedjelja u cvjetanju?
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Lako ces smisliti muke radi samo obrnuto od onoga sto ovde savetuju ali to se desi bas onda kad ne zelis. Te biljke su pri kraju, tesko ces ih sad iznervirati a i do sorte zavisi neke imaju standardno odredjeni procenat muskih cvetova a nekima to ne pada na pamet.
 
14.12.2006
18
0
0
40
pa mislim da ti ne trebaju muski cvetovi da bi dobio bas dobro seme, jer sam ja semenke uzimao od devojcica koje nisu bile oplodjene i sve je bilo ok, mada kako je vec receno najvise ti zavisi od vrste, ostavi jedan hed da sedi malo duze, da sazri i to potpuno, mislim da ce ti uspeti, meni jeste.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Upravo si napisao glupost. Ocito je da su ti biljke bile opdjene, nekad je oplodnju u outdooru jako tesko izbjeci, pa ponekad i kod indora, ako ima inustrijske konoplje u blizini.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
er sam ja semenke uzimao od devojcica koje nisu bile oplodjene i sve je bilo ok

???

@ Boss

Imas temu o pravljenju hemafrodita(nisam je nasao ali ima je) nesto kao koristi se H2O2 i svetlosni ciklus joj sjebes... i postane hemafrodit. A ima i jos nacina... pogledaj teme Feminiziranje i Zensko seme...

Genetika tih semenki ce biti nesto priblizno zenki koju imas ali to seme ce imati tendenciju da postane hemafrodit i bez stresa.

Mislim da moze sa biljkom u 4-5 nedelji(nisam siguran). Semenkama treba oko 3 nedelja da se naprave...
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
zleeqovski sta ti je ono u casama stiropor ili???????
i kad rezes te grane za proveru spola koliko ti te grane imaju perioda dali je dovoljno da ima tri periode stim da najdoljnje listove odstranis!!!????
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
stara je dva ipo tjedna ima 4 periode i prvi par je pzutio dali da gnojim biljku ili da je pustim namiru
 

Prilozi

  • boll1.JPG
    boll1.JPG
    19,4 KB · Pregleda: 25

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
temp:25-28c
vlaga:40-60 uglavnom oko 55%
ph:6,5
3 neonke 15cm udaljene od vrhova
posude sirine25cm, dubina 35-40cm

ps.:
to je pozutilo pred tjedan dana kada je biljcica imala samo taj prvi par listica, dalje se razvija sasvim uredu, zanima me dali da pocnem gnoit ili da pustim jos neko vreme
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Sve je ok. Spusti te neonke na nekih 2-3cm od vrhova. Ja sam moje drzao na 0.5mm i sve je bilo ok.

Pa ako kazes da je to od pre nedelju dana... onda nije strasno. Zasmetala joj vlaga ili neka sitnica nije stimovala maloj biljci pa je malo pozutelo. Ako se ne razvija vise odnosno ne zuti ceo list unazad nije strasno.

A sto se tice gnojenja... Uzmi neko djubrivo sa vise N. Pa zalij sa 1/8 ili 1/4 ili 1/2 koliko bi trebalo pa vidi kako ce reagovati. Mada dosta ti je velika ta posuda... Ako imas kvalitetnu zemlju mozda i ne moras jos.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
sta mislis o kombinaciji zaljevanja 2 puta u 7 dana(pon-cet.), jedamput gnoivo a drugi put voda sa vodikovim peroksidom

e da i imam gnoivo NPK-6:3:6 za vegetaciju
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
temp.,vlaga-25c, 50-55%
ph-pa nisam bas siguran ali nesto izmedu 7,0-7,5
biljka je muska i na samom je kraju cvetanja

dali je ovo sta se vidi na slici nedostatak nekog elementa ili pak previse, ph, ili sam proces starenja????????????????????????????

stim da se to pojavilo na sredini biljke, doljnji listovi su tamno zeleni i po peteljkama listova nema crvenila
 

Prilozi

  • hiz.JPG
    hiz.JPG
    45,2 KB · Pregleda: 16
  • untitled32.JPG
    untitled32.JPG
    85,9 KB · Pregleda: 35

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
kade bi mogao nac nesto vise o ovim sortama:BIG BUD, SUPER SKUNK
znaci sta vole a sta ne i koji su najidealniji uvjeti za njih
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
sta mislis o kombinaciji zaljevanja 2 puta u 7 dana(pon-cet.), jedamput gnoivo a drugi put voda sa vodikovim peroksidom

e da i imam gnoivo NPK-6:3:6 za vegetaciju

gnojenje 1/2 pa za 3-4 dana H202 pa voda pa opet gnojenje 1/2... i tako u krug ali ako ne prija biljkama smanji.

Dobro je to Djubrivo za vege.

dali je ovo sta se vidi na slici nedostatak nekog elementa ili pak previse, ph, ili sam proces starenja????????????????????????????

Nedostatak vise imobilnih elemenata usred povecanog pH.

kade bi mogao nac nesto vise o ovim sortama:BIG BUD, SUPER SKUNK
znaci sta vole a sta ne i koji su najidealniji uvjeti za njih

To vrlo tesko. Kopaj po nekim stranim forumima ali tesko da ces naci. To se stice iskustvom.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
baD smOuka je napisao(la):
kade bi mogao nac nesto vise o ovim sortama:BIG BUD, SUPER SKUNK
znaci sta vole a sta ne i koji su najidealniji uvjeti za njih

Sve sorte traze isto samo su neke tolerantnije na odstupanja od idealnih uslova.
Inace to su dve srodne sorte hibridi negde na pola puta izmedju indika/sativa, ne preterano zahtevne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.