Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
@ Inq

Vegetaciju sam planirao 30 dana, bez rezanja, nisam planirao ni scrog ni lst... da li bi pomoglo kad bi dodao jednu CFL od 125W?
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
Ja cu definitivno LST (s obzirom na navedeno) pa kom obojci Tom & Jerry!:costumed-smiley-027
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Imam jedan problemcic, naime nocas mi se biljka nekako sama okrenila i priblizila sijalici tako da je vrh malo sprzen pa molim iskusne growere da kazu sta mi je ciniti, odsjeci vrh ili ga ostaviti. Jebiga otkada imam MH za veg. biljke bujaju naocigled.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Inq moram te opet pitat jer smo te malo zatrpali pa nisi stigo odgovorit..

Kakve su najgore moguće posljedice što ću morat ih stavit u mrak dva dana pa onda natrag u box..blizu su sredini cvitanja,domaja na 250 hps sve ostalo normalno...?
 
26.02.2007
38
0
0
42
intresuje me dali je kasno za kloniranje kada biljka pokaze pol?
biljke su bili na 24/0 a sada su na 18/6 i pokazali su pol znaci pred cvetanje.
i kolko dugo mogu da ih ostavim na 18/6?
svaki savet dobro doso
pozz svima
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kakve su najgore moguće posljedice što ću morat ih stavit u mrak dva dana pa onda natrag u box..blizu su sredini cvitanja,domaja na 250 hps sve ostalo normalno...?

Da postane hemafrodit

intresuje me dali je kasno za kloniranje kada biljka pokaze pol?
biljke su bili na 24/0 a sada su na 18/6 i pokazali su pol znaci pred cvetanje.
i kolko dugo mogu da ih ostavim na 18/6?

mozes to klonirati a na 18/6 mozes koliko hoces dok ne odlucis da treba 12/12.
 
19.01.2007
3
0
0
MOLIM ZA POMOC, voleo bih da cujem misljenja od ljudi tipa SLO-Ere, koji se odlicno razumeju u sve ovo....naime imam problem sa gajenjem i problem je u listovima, gledao sam razne slike razlicitih oboljenja ili bolesti nisam se nigde prepoznao zato i kacim 2 slike, ne objasnjavaju sve kao golo oko sto bi reklo ali da pokusam:

http://www.uploads.biz/hpics/show.php?img=79935011731.jpg

http://www.uploads.biz/hpics/show.php?img=76468012451.jpg

sve je bilo u redu [malo su masniji listovi bili] i u 2 dana se desi ovo sa slike, ostali listovi su fino zeleni i imaju kao male kandze na krajevima [savijeni su na dole] i jako lici na OVERDOZU azotom [dusikom] ali NIJE jer sam kontrolisao unos i trudio se da sve sto sam procitao [najvise kod vas na sajtu] primenim....pocetnik sam, ali dosta nacitan, imam jednu biljku koja je u poslednjoj fazi cvetanja i sa njom je sve u redu, ali ova cije sam listove slikao je CUDNA a i ostale u tom ormanu pocinju kao i ona, mislim da je mozda problem u vlaznosti vazduha ili temperaturi [koja je visa nego sto bi trebalo ali ne preterano]....hvala unapred
 
19.01.2007
3
0
0
e da hteo sam da kazem nesto povodom onoga da semenke ne smeju da stoje.......pre par godina sam pusio, u Zagrebu, neki OPASAN hibrid koji su mi rekli da se zove KOLUMBIJSKI TRN, cuvao sam semenke eto vec 4 god, i od 7 semenki proklijalo je 5 i to jako brzo. najbrza je posle malo jace od 2 dana....bilo je vise slucaja, imao neke divlje semenke [nepoznato ali jako dobro duvanje:)] i one su mi proklijale posle skoro 2 god, jedna od te dve mi je gore-pomenuta biljka u poslednjoj fazi cvetanja [dobro mi deluje sada bih secnuo jedan :)], al moram napomenuti da sam sve moje semenke cuvao zapakovane u duple kesice i sve to u kutijici pa u ormar....mislim da ove profi semenke [iz holandije i sl] mogu opusteno da se cuvaju godinu dana i vise, ali na pogodnom mestu.....ispravite laika ako gresi :)
 
11.02.2007
2
0
0
Ej inq evo u vezi onog problema!Evo..onaj jeftini ph mjerac pokazuje da je sve ok.Neutral pokazuje.oko 7.1,7.2.Izvadio sam malo zemlje i stavio u kisnicu sada..imam Ph listice i rekli su mi da cekam da se rastopi 24h.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
MOLIM ZA POMOC, voleo bih da cujem misljenja od ljudi tipa SLO-Ere, koji se odlicno razumeju u sve ovo....naime imam problem sa gajenjem i problem je u listovima, gledao sam razne slike razlicitih oboljenja ili bolesti nisam se nigde prepoznao zato i kacim 2 slike, ne objasnjavaju sve kao golo oko sto bi reklo ali da pokusam:

http://www.uploads.biz/hpics/show.ph...9935011731.jpg

http://www.uploads.biz/hpics/show.ph...6468012451.jpg

sve je bilo u redu [malo su masniji listovi bili] i u 2 dana se desi ovo sa slike, ostali listovi su fino zeleni i imaju kao male kandze na krajevima [savijeni su na dole] i jako lici na OVERDOZU azotom [dusikom] ali NIJE jer sam kontrolisao unos i trudio se da sve sto sam procitao [najvise kod vas na sajtu] primenim....pocetnik sam, ali dosta nacitan, imam jednu biljku koja je u poslednjoj fazi cvetanja i sa njom je sve u redu, ali ova cije sam listove slikao je CUDNA a i ostale u tom ormanu pocinju kao i ona, mislim da je mozda problem u vlaznosti vazduha ili temperaturi [koja je visa nego sto bi trebalo ali ne preterano]....hvala unapred



sto se tice tvoje bolesne biljke... U kom je stadijumu (5 nedelja vege. na primer)? Koliki je pH? Temperatura? vlaznost?

Moras da izmeris pH ili ti ne mozemo pomoci. to je osnova. pH je najverovatnije blokirao prihvatanje hrane... a ako nije onda fali necega... ali izmeri ti pH pa cemo videti.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Splitsko dite je napisao(la):
Inq moram te opet pitat jer smo te malo zatrpali pa nisi stigo odgovorit..

Kakve su najgore moguće posljedice što ću morat ih stavit u mrak dva dana pa onda natrag u box..blizu su sredini cvitanja,domaja na 250 hps sve ostalo normalno...?

sigurno ne dobro rekao bih u nekoj "boljoj" soluciji da postane hermi a u goroj varijanti da biljka jednostavno klone i nema više povratka. nema fotosinteze nema hrane ni energije koja je biljci potrebna za rast općenito bilo to budovi ili neki drugio dio biljke.
moj savjet probaj ju ostaviti ta dva dana bar na bilo kakvoj rasvjeti da nebi imao nepoželjne posljedice.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Ehh evo prošla ta dva dana i nažalost ne bez posljedica..ž

Ženskim biljkama nije ništa bilo čak su malo budovi narasli nego problem mi je u dvospolcu koji ima najveće hedove ali je problem šta su mu jaja pukla i pelud se rasula po listovima!!!

Moraju biti u istom boxu šta da sad hebote radim?Najbolje napreduje i ima velike ŽENSKE cvitove,oće li mi oprašit ostale?šta ću
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ehh evo prošla ta dva dana i nažalost ne bez posljedica..ž

Ženskim biljkama nije ništa bilo čak su malo budovi narasli nego problem mi je u dvospolcu koji ima najveće hedove ali je problem šta su mu jaja pukla i pelud se rasula po listovima!!!

Moraju biti u istom boxu šta da sad hebote radim?Najbolje napreduje i ima velike ŽENSKE cvitove,oće li mi oprašit ostale?šta ću

skloni ga... ali vec je najverovatnije kasno... zasto nisi ranije sklonio?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
to si nisi smio dopustiti zapamti od hemafrodita ništa osim problema nemoj ni pomišljat radit "grow for seed" sa hermićem jer sjeme neće biti dobro.ako su ventovi radili onda je vjerovatno pelud došla svugdi a to je banana . postaj novosti baš me zanima .
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Uf izvuka sam ga vani...

Nisu ventovi radili i nisu bile preblizu,tako da postoji nada,popizdit ću čoviče...

Kako ću znat jel ih oprašilo,simptomi?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Splitsko dite je napisao(la):

4477-JustSeeds.jpg
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
A joj...biće sjembi:sad2:

A sad ću ga stavit na balkon,na danje svitlo pa koliko izdrži...
A tako mu(joj) je lip vrh:eek:hno:
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
pa ako su se vrecice sa peludi otvorile, onda je opasnost prosla, ako ocistis biljku od peludi mislim da ju komotno mozes vratiti u box, teorijski gledano.

moj hermic ( pred kraj cvjetanja je posumnjao u svoju seksualnost ), spada medju najace domacice koje sam uzgojio, mislio sam da mi je puno stete napravio, ali nije.
svega mozda 50ak sjemenki mi je napravljeno po ostalim biljkama koje su bile oko njega, što i nije tako strašno.


koliko sam skuzio po stranim forumima, rasprave oko hermafrodita su uvijek burne.
neki ih vole, neki ih mrze, s toga, u takvim sitaucijama ja volim sam iskusiti i zakljuciti kakvog cu stajalista biti. a javim vam ga kad uzgojim nesto od svojih hermi sjemena :)))
ja bi ti preporucio da ne dizes ruke od svog hermica ako je pri kraju jer moze te ugodno iznenaditi.
ak nista drugo, imat ces malo iskustva s hermafroditom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.