Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa rece ti ja...ali dobro bar si probao i naucio nesto.. :wink:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Meni (do sada) sjemenke proklijaju max za 3-5 dana (i to klica po 2cm sigurno...) Evo mog naèina:
Uzmem toilet (tariguz :)) savijem nekoliko puta, (od oka podijelim na pola) poprskam sa pumpicom (navlažim fino), raspodjelim sjemenke u jednu polovinu, i pokrijem drugom polovinom papira i opet malo poprskam. (tariguz navlažim samo) koristim istu vodu (dest. kojom zaljevam...) i to stavim u kesu, gledam da nema zraka unutra, zatvorim, i stavim na toplije mjesto. Naravno otvaram da vidim kako napreduju jednom dnevno. Nekad ih približim lampi da se zagriju (desetak sek. plafon... (radi toplote) i opet stavim na prozor.
Bolje sjeme je znalo za 2 dana proklijati i to klica probije i po dva sloja tariguza.... a isto se znalo desiti kad pustim malo više, kad otvorim vidim veæ i cvijet se formiro a klica veæ duboko u tariguzu...:)
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
To sam i ja isprobao..iz onog filmiæa Stoned Free! :wink:
Stavio neke 4 šugave sjemenke što mislih baciti,navlažim isto tariguz(hehe :D ) i zatvorim u najlonsku vreæicu koja se zadihta da nema zraka..i bogami uspjele sve èetiri! :lol:
Pali,pali... :wink:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Nisam mislio na to da treba istisnuti sav zrak... :wink:
Glavno da vlaga ne izlazi!..otvorio sam i ja 1-2 dnevno vreæicu jer znam da bi ih podavio...dosta se toga zakljuèi bez da se ikoga pita.. :wink: :arrow: 8)
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
A zašto uvijek kod mene sve prokliju.Prvo jih stavim za 24 sata u destiliranu vodu onda ih stavim u mokar wc papirn i onda to stavim u najlon vreèicu i nikad to ne otvorim 48 sati i uvijek je sve uredu.
lp
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Growimir je napisao(la):
Kad nebi otvorio jedan dan pojavila bi ti se plijesan i sve bi propalo...
Ima puno naèina, i svako koristi svoj.... ja sam znao ostaviti dva dana bez otvaranja, i ništa se nije pojavljivalo....naprotiv znao sam naæi èak veæ formirana prva dva cvijeta, a korijen se "zabio" u tariguz...
Ako sluèajno je dobro vrijeme, meni je sunce na prozoru od 12 do 16 sati od prilike.... tu stavim obavezno, i tako im treba max 3 dana, da puste klice od po 2-2,5cm (naravno ima onih koje nisu ni krenule, ima i onih koje su tek krenule...)... uglavnom za 3-5 dana sve prokliju (i to sa veæom (debljom) klicom).
Ako vrijeme nije nešto, tj. nema sunca, onda znam par puta dnevno približiti ih nekoliko sekundi sijalici (HPS) da se ugrije, odmah na vrhu kese se vide male kapi teènosti koja bi da ispari ali ne moze... :)
i ostavim ispod dole.... uopšte nisu na mraènom mjestu.....
Može se koristiti druga varijanta, a to je da u èašicu (najbolje je plastiènu jer se ona najbrže grije) staviti sa vodom sobne temp. u ubaciti sjemenke. Staviti ih na prozor ako ima sunca još bolje i èim se vide da su "napukle" znak je da æe klica izaæi, i neki groweri odmah ih tada posade. Samo razlika je što onda èeka 1-2 nedjelje dok ne izadju iz zemlje. Dok kod mene kad posijem, treba im dva - tri dana max i one su veæ nikle iz zemlje....
Prvo ih stavlja (možda griješim, ali nemam bolje...) stavim ih u veæu posudu sa zemljom naravno, i onda posaadim dosta njih (zavisi od posude) ali na svaka 3 cm po jednu..... nešto ovako:
 
27.09.2006
0
2
0
jel netko narucivo preko weedfarmera?

ima jako jeftinih sjemenki ..

zasto tamo sjemenke kostaju samo 20€ ?
 
27.09.2006
0
2
0
pa jesu to jednako kvalitetne sjemenke ako i sa drugih siteova??

jel to ta genetika??

ne kuzim zasto tu kosta 20€
a negdje drugdje od 35-pa do 70?
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ako je firma iz Holandije onda je jeftinije nego naprimjer iz Amerike.Trebalo bi da je skuplje i bolje ali to nije bas tako ja sve uzimam od Nirvane i zadovoljan sam sa svim osim sa Big Budom koji je bio u vecini muski i od 10 sjemenki uspila je samo jedna (neke sam sam zajebao) i to ne za pusenje nego za sjeme :(
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja što se tièe sjemenki (kvalitetnih) dodjem do njih, preko tri (ova dva su baš iskusniji) i ovaj jedan grower (oni nisu na netu (ne znaju ni komp upaliti niti ih interesuje ova tehnologija)..... Od njih sam znao dobijati dobre i razne sjemenke.... i kvalitetne i to džaba. Inaèe oni ne prodaju sjemenke (hehehe nego finalni proizvod....ali su štela što se tièe uzgoja (pogotovo outdoor).... tako da od njih uzmem fine sjemenke. I oni koji mi kažu koja je koja, tako i ja isto drugim npr: ovdje na forumu isto kažem.... što opet kažem vjerujem 99% što se kaže.... jer su baš ozbiljni što se toga tièe.... ovaj treæi je manje iskusniji i mladji, dok ova dvojica imaju preko 35 god. sigurno ...

Jednom sam samo naruèio od Alien-a White Shark mislim i stigle mi rega
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja bih odmah i uvijek sa klonovima radio, ali nigdje ne mogu da naðem u apotekama (poljo...) onaj klinac za okrjenjivanje....
Ja èim naðem to, bacam se na klnove.... :) plus što uštediš par nedjelja :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
tesko èe to naèibas korex.. po Srbiji-tražite hormonski prašak za klonove/rasad(kažu u Srbiji).Ako vas pita hoèete li za odrvenele ili polu-tražite za poluodrvenela stabla/granèice :wink:
 
09.10.2006
0
0
0
Jedno pitanje:
Da li biljka u pocetnoj fazi, tek kad naraste malo iz zemlje treba bit 24h dnevno pod lampom?

Tnx
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.