Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.04.2007
22
0
0
47
Ograz je napisao(la):
Prvo; za rast biljkama treba plavo-zeleni spektar svjetlosti. Znači štedne žarulje tipa 860, 865, pisati će vam na kutiji, odnosno DAY LIGHT. Za prvih par tjedana to je dovoljno. Ako posadite biljke u posudu od minimalno 2 litre to je također dovoljno-zemlja mora biti!: prosijana, navlažena(kupovna zemlja često stoji dugo i prosuši se, kad ju zalijete voda procuri u podložak- napunite teglu-posudu i potopite je drugu posudu punu vode, ostavite je par sati, izvadite je i neka se ocijedi..)
Temperatura zraka i korijena je također važna za rast. Mlada biljka ne bi smjela trošiti svoju snagu na hlađenje. To nije problem kod štednih žarulja ( DAY LIGHT- tip 860) ali HPS je. Biljka se hladi otvaranjem STOMATA, sićušnih rupica s donje površine lista. Ako primjetite da su se rubovi listova savili prema gore-temperatura bi Vam trebala biti prva briga. Kad temperatura prijeđe 30 stupnjeva biljka troši snagu na hlađenje-isparavanje vode da se rashladi umjesto na rast...
Zaostajanje u razvoju mlade biljke: posadite u veću posudu; 2 litre, presadite tek kad prvi korijenčić proviri kroz rupicu na tegli. Ne tresite zemlju s korijenovog busena, presadite u komadu- stavite da Vam stabljika biljke leži među prstima, okrenite sve tutokompleto naopako (korijen gore). Nek sve težinom leži na ruci koju ste stavili oko stabljike. Lupite nježno nekoliko pute po posudi i probajte izvući posudu. Nema žurbe.
Stavite u veću posudu (stavili ste komadiće cigle u rupe na odvodnji, nadodali zemlje) biljku, nasipajte zemlju gdje fali, zalijte, kad se zemlja slegne nakon zalijevanja, dodajte još zemlje kojiko fali, malo zalijte.
Oštećivanje korijena je glavni razlog zaostajanja u razvoju. SVE KREĆE OD KORIJENJA!.
Nemojte otresati zemlju s korijena. Za to postoje gnojiva.
to če pomoči, tnx.
no, dali tko zna dali če mi pomoči ove dvije štedne philips 865 20w(zajedno 2500lm) uz HPS 150w za bržu vegetaciju? ili treba još?
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Nedostatak Mg (magnezija)
Glavni znaci: lišće žuti između žila na listovima...
Uzroci: nedovoljna kolićina Mg u hranjivu/ zemlji.

2. Gnojiva koja sadrže veću količinu kalija (K) npr NPK sa većim brojem K
mogu uzrokovat slične probleme- kalij uzrokuje manju apsorpciju magnezija.

Mogli bi probati: isprat zemlju sa vodom, manje gnojiti u vegetaciji ili više razrijediti gnojivo, uglavnom smanjit malo gnojenje...
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Zlik vidim po slici da ti biljke nemaju ništa listova a ti ih puknuo pod jako svjetlo. Prvo, daj im mira. Stavi iznad svake posude štednu 20w,tip 860, ili 865. Razmak od vrha biljke 5-6 cm. I ostavi ih tako bar tjedan dana, nemoj ih niti zaljevat ako je zemlja dosta vlažna a posude dost velke.
Bez brige, što biljke dobiju više lišća, brže će rasti, a ako im pukneš jače svjetlo to ti ima direktnu posljedicu: jače svjetlo manje lišće, slabije svjetlo veće lišće. Kolko sam skužio stare tjedan dana; stavi te štedne kak sam reko i kwit. e. :)
 
30.04.2007
22
0
0
47
Ograz je napisao(la):
Zlik vidim po slici da ti biljke nemaju ništa listova a ti ih puknuo pod jako svjetlo. Prvo, daj im mira. Stavi iznad svake posude štednu 20w,tip 860, ili 865. Razmak od vrha biljke 5-6 cm. I ostavi ih tako bar tjedan dana, nemoj ih niti zaljevat ako je zemlja dosta vlažna a posude dost velke.
Bez brige, što biljke dobiju više lišća, brže će rasti, a ako im pukneš jače svjetlo to ti ima direktnu posljedicu: jače svjetlo manje lišće, slabije svjetlo veće lišće. Kolko sam skužio stare tjedan dana; stavi te štedne kak sam reko i kwit. e. :)
Evo još jučer okačene, za sada samo dvije!
 
30.04.2007
22
0
0
47
...i da! kupio sam "kemika" lističe za PH. Kada ga umočim u vodu on mjenja boju sve dok se neosuši, onda stane. Kada je (vremenski) točno očitanje i dali ako je boja između (po prilici) boja u tabeli znači da je PH negdje između te dvije vrjednosti.
Uh! I sebe sam zbunio, sori. Ako netko zna poduvam mu ga! :)

PLIIIZ!
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Imam problema sa stavljanjem slika. Jel mi moze netko objasnit tu shemu sa Image shack-om jer je neka bolescina listova u pitanju, a slika govori vise od tisucu postova bez slike :) ...
 
30.04.2007
22
0
0
47
NoTrippin je napisao(la):
Imam problema sa stavljanjem slika. Jel mi moze netko objasnit tu shemu sa Image shack-om jer je neka bolescina listova u pitanju, a slika govori vise od tisucu postova bez slike :) ...
odi na:http://img527.imageshack.us/
registriraj se
zatim "browse",nađi sliku na kompu i uploadaj je i stisni "hoste it"
kada dobiješ adrese (ima ih više) označiš čitavu "Thumbnail for forums (1)"
i pastaš na ovu adresu:http://www.gulli.com/english/anonym-to/#singleLink u
"your url" (obriši prvo ono što su t već stavili) i klikneš "generate url" ,sačekaš!
u prozoru ispod "This is the anonymous URL:" dobiješ adresu slike i samo ju kopiraš na forum (u text)
poz
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Idemo ispocetka:Evo je zasadjena prije 3-4 tjedna, sve je bilo super do prije par dana kad sam primjetia ove zuto-narancaste fleke na donjim listovima . Ako netko zna od cega bi to moglo biti..... pomozite jer ne bi tia da tako lipa biljcica zbog neke gluposti propadne, a nesto mi govori da to nebi nitko od vas volio vidjeti.Uglavnom ovo mi je prvi grow, tako da ne znam ove neke finese o biljkama pa ono, ako znate pomozite kojim savjetom...
Evo slike(nadam se da ovaj put rade :) E i fala Zliku na uputama...
http://anonym.to/?
http://anonym.to/?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Zlik je napisao(la):
...i da! kupio sam "kemika" lističe za PH. Kada ga umočim u vodu on mjenja boju sve dok se neosuši, onda stane. Kada je (vremenski) točno očitanje i dali ako je boja između (po prilici) boja u tabeli znači da je PH negdje između te dvije vrjednosti.
Uh! I sebe sam zbunio, sori. Ako netko zna poduvam mu ga! :)

PLIIIZ!

Provjeravaš boju dok je listić mokar... znači praktički odmah... ako je boja negdje između onda je i pH negdje zmeđu...

dužan si :bj1:

@ Inq... thx
 
30.04.2007
22
0
0
47
gens je napisao(la):
Provjeravaš boju dok je listić mokar... znači praktički odmah... ako je boja negdje između onda je i pH negdje zmeđu...

dužan si :bj1:

@ Inq... thx
TNX! čim oberem urod, pa kad se strgam i uredim :costumed-smiley-027 naplata duga :vb_whip:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
NoTrippin je napisao(la):
Idemo ispocetka:Evo je zasadjena prije 3-4 tjedna, sve je bilo super do prije par dana kad sam primjetia ove zuto-narancaste fleke na donjim listovima . Ako netko zna od cega bi to moglo biti..... pomozite jer ne bi tia da tako lipa biljcica zbog neke gluposti propadne, a nesto mi govori da to nebi nitko od vas volio vidjeti.Uglavnom ovo mi je prvi grow, tako da ne znam ove neke finese o biljkama pa ono, ako znate pomozite kojim savjetom...
Evo slike(nadam se da ovaj put rade :) E i fala Zliku na uputama...
http://anonym.to/?
http://anonym.to/?

Izmeri pH... A ja bih onako na prvu rekao da je mozda P (fosfor) u pitanju... Ali IZMERI pH.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Prvo hvala na linku za GNOJIDBU!!!

NoTrippin, sad sam pogledao slike listova Tvoje biljke, što su one sitne bijele točkice po donjem lišću???
Daj molim Te pogledaj da ti se nisu naselili mali zločesti crveni paukovi...
A poslušaj i ostale savjete ljudova. Laku noć :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
e , ovako .... imam jednu outdoor biljku koja je stara 4 tj. problem je u tome sto je ona jedan dan uspravljena , a drugi dan je savijena . i tako iz dana u dan . imao sam i jednu takvu biljku samo sto je bila indoor. . . koji je tu problem ?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
E hvala svima, lakmus papir cu nabavit ovih dana, malo sam zauzet faks i to pa cemo vidjet jel do PH-a, a provjerio sam za pauke i ne cini mi se da ima malih smradova.Inace ostale biljcice(8 lowridera i 5 skankova#1) zasad dobro napreduju pa nisam siguran jel do PH vrijednosti al cemo vidjet kad lakmus kaze svoje.Ubrzo cu stavit slike novog boxa(pola garaze) koji je ispao izvan svih ocekivanja i za moje standarde je prevrhunski.Tako da cu za par dana stavit sve zive slike i upilat vas za jos par stvari, al sad stvarno nemam vrimena:balls:

.::ZIVILI::...
 
03.09.2006
34
4
0
prosle godine sam sadio neke biljke kuci.... Poceo sam na pocetku marta i drzao ih na plavom svetlu sve do cvetanja. Posto su pocele da cvetaju izbacio sam ih napolje, jer nisam hteo da rizikujem sobzirom da nisam imao HPS sijalicu, vec Metal halogenu od 300w koja baca zutu svetlost. Cisto me interesuje da sam ostavio biljke da cvetaju pod njom da li bi se zajbao, ili bi pravilno procvetale?
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ola ljudi evo moje biljke, stara je 15ak dana i oavko je mala. . zaljevam je normalno a zemlja je kupovna i biljka je sad pocela krepavat paneznam sta joj je .. :(

postat cu sliku pa ako moze neka pomoc . . hvala



unaprijed hvala na pomoci :181:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
imas dosta zemlji za starije biljke i s razlicitim n-p-k vrijednositma, medju mnogim tim zemljama vecina ti moze ubit malu biljku, kazu da zive oko 10-15 dana i onda dozive overdoze s gnojivom i krepaju (to mi je reko covijek ne vezano znaci za marihuanu nego za sve biljke koje dakle pocinjes iz sjemena)

Ako si siguran da si koristio zemlju pogodnu za takve male niknule biljke sljedeci korak je zaljevanje i njihov zdravi korijen, kako da se primi & i kako da bude zdrav :) ?


Ovako je nekako i poceo ovaj topic :)))
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Jedna reznica koju sam držao na 12/12 je dobila bijele dlakice po vrhu, između listića. Znači ženskica je. Šta sad?
Nazad na 18/6 ha? Nije se još korijen razvio ali napreduje...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ograz je napisao(la):
Jedna reznica koju sam držao na 12/12 je dobila bijele dlakice po vrhu, između listića. Znači ženskica je. Šta sad?
Nazad na 18/6 ha? Nije se još korijen razvio ali napreduje...

Kako misliš šta sad ? Sad znaš da je majka od koje si uzeo reznicu žensko ...

Tu malu možeš komodno bacit, majku drži u vegetaciji i kloniraj do bola. :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.