Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
nisam ja njoj nista radio . a zemlja je obicna (kupovna) , samo sto sam na nju (zemlju) stavio piljevine i par kora od drveta . meni je svijetlo udaljeno od nje 8 cm (4 stedne 25w) . a temperatura je 24 C ...... neznam koji joj je ***** .
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Gle ovak. Znači nisi je prasađivao.
Kakva je zemlja? Jel jakoooo mokra? Ako nije jako mokra zali je, ali malo i to ako imaš kišnice ili destilirane vode; 0,5 deci je dovoljno, blizu stabljike a ne po stabljici i ugasi svjetlo za danas. Ugasi i ventilator ako ima. Prekrij je s plastičnom vrećicom(ne dodorivat listove s vrećicom). Povećati će se vlaga u zraku, možda se oporavi. Čitamo se sutra.

OJ!

IN to the SUN!! :sun2:

Izvinjavam se, zaboravih još nešto...

Na tu jednu "sparušenu" stavi iznad nje jednu štednu žarulju tipa 860; plavkasto-bjelo svjetlo.
Ako imaš nad njom 4 iste eto ti razloga za vaki izgled. Eto.

odo pivisat

IN to the SUN!! :sun2:
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
ma zemlja (kao sto vidis) nije ni previse mokra , ni previse suha ... e , ajd uzivaj i hvala na pomoci ........ :notnice:
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
By The Way
Nije ti najdobrija ova zemlja. Kolko se vidi po površini, a ako je takva sva, ima puuuno nestrulog materijala, komadića drveta, komada lišća itd.. Takav materijal od kog je napravljena zemlja slabo zadžava vodu. Trebao si pomiješati takvu zemlju (punu organskog materijala) i običnu crnicu (crnu zemlju iz npr vrta) 1 dio organskog materijala i 2 dijela zemlje. Posebno je važno da pojedini (svi komadići zemlje) ne budu veći od 3-4 milimetara.
!!!! ZEMLJU TREBA:
a) izmiješati
b) prosijati
c) dezinficitati ( u pećnici: iznad 100 stepeni celzija)
d) navlažiti ( potapanjem u drugu posudu tako da ne ostaje suhih "džepova" u zemlji), znači ostaviti je dan dva da upije vlagu
e) ako dimite cigarete prije sijanja dezinficirajte ruke i ne dirajte biljke ako ste dirali duwan, jer će zaraze-gljivice etc... preći na waše miljenice...

IN to the SUN!! :sun2:

mislim da ti je biljka suwa zbog takwe zemlje i najbolji način da joj pomogneš je da uzmeš posdu u koju moš stawit teglu, napuniš je vodom i stabiš biljku u nju da se zemlja kraj i oko biljke napije vode. Ozbiljno moslim da je problem u tome što je zemlja u koju je posađena biljka: Ima previše praznog prostora između čestica zemlje (prosijati!) Slabo zadžava vlagu ( previše oranskog materijala: komadića marihuana, lišća) Voda kad se zalije kroz takav materijal jednostavno oteče u podložak, a biljka je i dalje žedna..

Žedna!!!

IN to the SUN!! :sun2:

Odnosno ovo ušto si posadio bilku nije zemlja. To je ono što gradske tvrtke skupljaju lišće i granje iz parkova i to sljedećeg proljeća prodaju kao zemlju za cvijeće.

Par postova prije pogleč kako pripremit zemlju i presadi je podhitno. Ako ostane malena u ovoj smjesi neistrunutog smeća neće ništa biti od nje. Bolje bi bilo da je odmah presadiš, samo prosij tu zemlju koju sad imaš kroz cjedilo za tijesto recimo, dodaj još 2 dijela obične zemlje, naravno i nju prosij da dobiješ sitnije čestice (3-4 mm).

Kad je presadiš u vlažnu pripremljenu zemlju, dobro je zalij, mrvicu stisni zemlju... Ma em ti misha kaj niko nije sadijo paradajz!!!! Pitaj si baku kak se sadi e !!!! Zemlja koju si uzo nije zemlja nego smeće koje je Zrinjevac skupijo po parkovima. Bljak. :icon_mad:
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
5x5hw79.jpg
evo , napravio sam mali box i kupio novu zemlju pa se nadam da nece vise biti problema ..... i usput , nije ta zemlja bila takva , bila je normalna , samo sam ja dodao malo granja i piljevine .........
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Zašto ne okačič tu lampu na komad špage i spustiš biljku na dno box-a?

Pri dnu boksa je hladnije i ljepše biljci, a nećeš morati podstavljat pod posudu ništa. Zašerafi grlo (la) na komadić letvice (2x2x30 cm), napravi od aluminijskog lima mali reflektor, zašerafi ga za letvicu. Zašerafi na letvicu "luster klemu", spoji žice s luster klemom do grla, a s druge strane luster lleme stavi žicu do rupice na vrhu boxa.

Ukucaj dvije ušice za letvicu sa svake strane, saveži špagicu i provuci kroz dvije rupice na vrhu boxa, ljevo i desno...
Zaglavi špagicu u rupici npr čavlom i možeš podešavati visinu lampe vrlo jednostavno.

Stavi i na pod nešt bjelo, možeš stiropor od 2cm.

 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
ok , sada sam vidio poruku , pa se bacam na posao ....... fino si to opisao .....
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Ajde nek ti bude ušpješan rad.

A obavezno si makni produžni s poda. Stavi ga van boksa i nemoj imat ništa od struje na podu. Micaćeš marijanu i prolićeš pa će bit bzzzzzzzzzzz.... FIRE!!!!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Bull samo ću ti reći zašto pokušavaš izmisliti toplu vodu drži se ti točnih uputa i nemoj ništa zemlji dodavati osim stiropora usitnjenog i eventualno malo pjeska

EDIT: USPUT KOLIKO JA ZNAM TO ŠTO SI TI STAVIO U ZEMLJU JE LUŽNATO a to znači ph goooiiinng up ako je kupovna zemlja bila 6.8 ph ti je skočio sigurno preko 7 ali to je samo moje mišljenje :)

usput vas dvojica BULL I OGRAZ brisat ću vam sve što je trash, nepotrebne komentare i multi postove , probajte malo pripazit na to :)
 
30.04.2007
22
0
0
47
Zagrizo sam jako! Obavio osnovnu nabavku, educirao se po forumu i bio (ne baš jako) strpljiv. Sad se četiri ljepotice griju na "suncu" i obečavaju...
Uz bezbroj inprovizacija i box je spreman. Mali, ali pali! v80 š60 d50, to je limit
Lampu sam našao (Philips son-t pro, 150w) ali nema periferije, nitko nezna koja prigušnica, kako se pali...! A ni ja!
Bio bi zahvalan nekome ko se kuži, za šemu i potrebne elemente...popis.:sick:
Mislim...ja nemam pojma šta mi treba, otprilike, ali... Objasnite mi kao malom djetetu, kako, šta, zašto
Sunčeve ljepotice su nestrpljive...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Zlik je napisao(la):
Zagrizo sam jako! Obavio osnovnu nabavku, educirao se po forumu i bio (ne baš jako) strpljiv. Sad se četiri ljepotice griju na "suncu" i obečavaju...
Uz bezbroj inprovizacija i box je spreman. Mali, ali pali! v80 š60 d50, to je limit
Lampu sam našao (Philips son-t pro, 150w) ali nema periferije, nitko nezna koja prigušnica, kako se pali...! A ni ja!
Bio bi zahvalan nekome ko se kuži, za šemu i potrebne elemente...popis.:sick:
Mislim...ja nemam pojma šta mi treba, otprilike, ali... Objasnite mi kao malom djetetu, kako, šta, zašto
Sunčeve ljepotice su nestrpljive...

Pa di si kupio žarulju ? Nisu imali balast i propaljivač ?

Kako misliš 'niko ne zna koja prigušnica' ? Kupiš brate standardni balast za 150W HPS i propaljivač.

Kad nabaviš grlo, kabele, balast i propaljivač nije probelm spojiti, stvarno sve imaš (sa slikama) opisano na forumu, a ako ti baš zapne, siguran sam da će ti neko pomoći. :)

Ne znam odakle si, pogledaj popis trgovina koje prodaju sve što nama treba. :))

http://forums.vutra.org/oprema-za-u...jna-mjesta-po-gradovima.html?highlight=opreme
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
G. Stoner
Briši swe što misliš da newalja :)

Suzdržaću se ubuduće, a kad niš nezna, mislim stavit ciglu u box pa mu je biljka na 40 stupnjeva, smješat zemlju, ma joooooj....

Laku noć!
 
12.05.2007
10
0
0
34
Cao svima nov sam ovde!!

Imam jednu biljku koja ima nekih 3 nedelje veoma je mala posto je rasla na terasi!!
Sad sam je premesti u box i raste ispod 2x18w nenka!!
Oni prvi glatki listici su poceli da zuta,pa me zanima zna li neko u cemu je problem??
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Lajsna je napisao(la):
Cao svima nov sam ovde!!

Imam jednu biljku koja ima nekih 3 nedelje veoma je mala posto je rasla na terasi!!
Sad sam je premesti u box i raste ispod 2x18w nenka!!
Oni prvi glatki listici su poceli da zuta,pa me zanima zna li neko u cemu je problem??

2x18w je malo ... koliko K su neonke ?

Napiši kakva zemlja i kolika ti je posuda u kojoj je držiš, slika ne bi bila na odmet.

Nego, šta ako ta jedna bude muško ? Mogo' si bar dvi ubost. :icon_mrgreen:
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Da li je lakše reznicu ukorijeniti u zemlji ili u vodi?
Naravno s hormonom za zakorijenjivanje.
Ima tko iskustva kakvog?:eek:hno:
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
lijepi pozdrav ljudovi

oce netko biti tako dobar i rec mi da je ova Haze ljepotica postala toliko ženstvena da si je odlucila naušnicu izrast :)

herm068df0.jpg


Kako su vrečice s peludi jos zatvorene mislim da ću ih probat odrezat, pa vidjet šta će biti...
 
12.05.2007
10
0
0
34
TorcidaSpalato je napisao(la):
2x18w je malo ... koliko K su neonke ?

Napiši kakva zemlja i kolika ti je posuda u kojoj je držiš, slika ne bi bila na odmet.

Nego, šta ako ta jedna bude muško ? Mogo' si bar dvi ubost. :icon_mrgreen:

Imao sam 4 ali su mi pojeli golubovi!!
Slikacu mozda vec danas pa ces videti!!
Sto je malo 2x18 za male biljke,posle je u planu HPSD 400w!!
 
12.05.2007
10
0
0
34
Mislim da je problem bio u maloj saksiji.
Sad sam presadio u dosta vecu!!
Kad sam izvadio biljku iz stare saksije video
sam kako dole korenje viri iz postoljece zemlje,sve mi je bilo jasno!!

Stara saksija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.