Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.04.2007
22
0
0
47
biljke su mi domačice, oko 20 dana vegetacije
presađene prije tri dana iz litre u 5litara, subtrat 6,8-7,1+stiropor, dobro zalivene i zemlja je još ok mokra.
lampa 150w hps+3x 865 20w štedne.
jučer su podivljale, ono, rastu naočigled, divno!
no, dvije od njih četiri pokazuju anomalije u rastu! jedna manje druga više.
na četvrtom katu jedna strana je več normalni list a na drugoj strani se tek "gužvaju" mali svijetli listići, ubiti kasne otprilike 24-36 sati.
izgleda kao da izlazi novi vrh!
zanima me dali je to normalno kada se presade u visokokaloričnu zemlju, mislim kada polude sa rasto pa se prestižu ili je neki drugi uzrok?
do sada su rasle simetrično, ali sada...!?!
ako netko zna?
p.s. slikao sam, no nevidi se dobro pa mi je glupo stavljati sliku, no nadam se da ste skužili
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Neka mi neko malo bolje objasni kod ventilacije gde se obogacuje vazduh sa co2? I ne samo to nego uopsteno koliko bi ventilator za kruzenje vazduha tj mesanje vazduha u boksu trebao biti u toku dana upaljen? A koliko puta treba ventilirati boks tj izvlaciti vazduh napolje? Ili to sam da pratim pa u zavisnosti od temperature tj vlaznosti u boksu da isprogramiram i ventilaciju? Ako je tako OK ali ipak mi malo recite nesto opsirnije o ventilaciji Boska!
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
moze li mi tko reci koja koncentracija HIDROGENSKOG PEROXIDA je najbolja ? htio sam kupiti , ali mi je zena nabrojala 5 vrsta .... koji je najbolji ?
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Doktor je napisao(la):
Neka mi neko malo bolje objasni kod ventilacije gde se obogacuje vazduh sa co2? I ne samo to nego uopsteno koliko bi ventilator za kruzenje vazduha tj mesanje vazduha u boksu trebao biti u toku dana upaljen? A koliko puta treba ventilirati boks tj izvlaciti vazduh napolje? Ili to sam da pratim pa u zavisnosti od temperature tj vlaznosti u boksu da isprogramiram i ventilaciju? Ako je tako OK ali ipak mi malo recite nesto opsirnije o ventilaciji Boska!

http://forums.vutra.org/oprema-za-u...2-sve-o-co2-plinu-u-kojim-mjerama-i-kako.html , tu ima sve
 
30.04.2007
22
0
0
47
Bull je napisao(la):
moze li mi tko reci koja koncentracija HIDROGENSKOG PEROXIDA je najbolja ? htio sam kupiti , ali mi je zena nabrojala 5 vrsta .... koji je najbolji ?
bitan je omjer 3%-litra/5ml, pa računaj
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bull je napisao(la):
moze li mi tko reci koja koncentracija HIDROGENSKOG PEROXIDA je najbolja ? htio sam kupiti , ali mi je zena nabrojala 5 vrsta .... koji je najbolji ?

Uzmi sto jaci jer u jacem ima manje nekih aditiva... ali onda manje ide na 1L vode.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Inq je napisao(la):
Uzmi sto jaci jer u jacem ima manje nekih aditiva... ali onda manje ide na 1L vode.

aha ... a de mi reci samo dali znas gdje to jos ima za kupiti osim u ljekarni ?
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Reznica koju sam bio držao da provjerim spol na 12/12 odbija da se vrati u vegetaciju i krivo mi je zbog toga i sad se poštovane kolege simpatizeri svete biljke obraćam Vama da bi vas priupitao što da napravim. Da odrežem cvjetić (ženka je)?
Ukorijenila se a krivo mi je što neće jhoš malo da poraste i udeblja se... Eto. :eek:hno:
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Zlik, razlog što se gužaju mladi vrhovi na biljci koja je obrezana je : biljka "puca" iz korijena vodu, hranjiva u rast. Energija odnosno šećeri, proteini i ostale gluposti teku korom u korijen koji raste. Korijen nemože dovoljno brzo rasti da bi zadovoljio sve rastuće vrhove od obrezane biljke. I tu je kvaka. Zapravo se dešava da imamo dovoljo vode a malo svih mogućih minerala za razvoj biljke.
Nema pomoći, jedino mrvicu smanjiti zalijevanje ( biljka će sporije rasti ali sa većom koncentracijom minerala itd) i povećati svjetlo kako bi imala dovoljno energije za obnoviti svoje tkivo koje je odrezano. Biljke se inače obrezuju prilikom kraja!!! fotoperioda. Dok svjetlo gori biljka vuče iz korijena vodu i puno će "sliniti" na rezovima jer je i veliko isparavanje vode s listova. U mraku će "slinjenje" prestati, smanjiti se. Rezovi se zasuše i biljka raste sretnije. Pozdrav svima... Čitam Vas
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
traži medicinski ako misliš stavljati kao što su rekli to je 3%

nemojte eksperimentirati dok sami niste sigurni, šta opšte biljki treba i sta prilikom neke novosti gubite-sta dobijate.
probajte prvi urod sto jednostavnije odraditi,dobar deo posla če vam odrediti odabir zemlje i presadjivanje.
-1 okorenjivanje velik deo P,...
kupljen ili pripremljen substrat za klone velik deo vermulita,.... sta god upotrebljavate za zračnost.
btw sto pominjete:Te glinene kuglice su dosta skupe-najupotrebnije mi se čine za drenažu i na vrh substrata-protiv prevelikog isparevanja.
-2 presadjivanje u veču posudu
Tu je malo viši procenat zemlje u odmeru na zračnost 70% zemlje sa surazmernim NPK recimo 20-20-20 vegetativna rast do 5l posuda.
Ne hranim nista, nego radije 12-14 dana nakon sto je presadjena -dosati neki prirodni vitaminski kompleks:
aminokiseline,huminske kiseline,....
to ponoviti takodje pre presadjivanja-ukoliko želite presaditi u još veče posude 10-25l... sa opet zemljom koja ima veču usebojnost zračnosti i naprime rja pomešam opet mali deo zemlje za klone(koja ti je ostala) i zemlju za cvetanje(tako mi se prije razvije koren i dodatno da još bolji cvetni nastavak!!!!!!!
E onda svake -15 dana dobro nahraniti-inačer majka voda-zalivam toliko-da nikad ne isteče skroz drenažu-
Probajte napravit sto zračniju-rahlu zemlju. Ovaj braon vermulit kojeg upotrebljavaju:zidari za izolacije-jeftin+ ne upija toliko bas kao sto navode.:)) posluži za nekolicinu godina.
Dobar pretok zraka-ultra promaja!!!! probajte regulirat da vam je jačina izlaza -skoro dva put jača od ulaza zraka

meni osobno peroksid najvise treba u fazi cvetanja-jer nebih ni slučajno želijo videt plesan
Ja se služim možda vise suvog zraka,malo manji urod ali puno vise kristala i bolji ukus-nakon dobrog ispiranja...
sto manje prčkaš oko biljke, bolje če izgledati

prvi grow odradite neku stabilnu sortu-bele sorte su malo osetljivije,takodjer su indice česče trdovratnije na nase greske i slabije uvjete... zato na početku odaberite neku stabilnu sortu pa kad steknete iskustvo,po mili volji.
od opreme je najbitnije ph metar-sve ostalo možemo nekako iskombinovati.Doduše sa presadjivanjem u veče posude tri puta, neče se PH bas brzo srozati-ako ste sigurni u ph vrednost svoje vode.

jesam naduvan ali tako otprilike meni nekako uspeva u načinu uzgoja u boxu

sretno
 
30.04.2007
22
0
0
47
ali ne ograz, nisi shvatio.
nisam ih rezao, samo se jedna strana para lističa koji čine kat razvila, a druga tek "buja". Probat ću uslikati.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Gle ako nije reckano fino ti nemoj ništa riskirat nego dezinficiraj skalpel i odreži taj listić/ vrhić koji se frče i ne diraj rukama ma i njih dezinficiraj. Može bit neka zaraza, gljivice i gluposti a biljci jedan listić neće previše falit.

Ne dirajte biljke ako pušite duwan.. Gljive napadaju :)
 
07.04.2007
0
0
0
36
Koliko mi je potrebno meseci da nateram indoor mix vrste da procvetaju .Znaci da ih usilim da sto pre da okoncaju jer mi treba vutra hitno!Sve su pod full opremom za unutrasnji uzgoj.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Dobrovoljac je napisao(la):
Koliko mi je potrebno meseci da nateram indoor mix vrste da procvetaju .Znaci da ih usilim da sto pre da okoncaju jer mi treba vutra hitno!Sve su pod full opremom za unutrasnji uzgoj.

Po pitanju mi se čini da ti je ovo prvi grow ...

Moj savjet, za početak je da ne žuriš, obično ne ispadne ništa od toga, vutra ima svoj životni ciklus, obično oko 90 dana (indoor) od sjemenke do berbe.

Nego, kakva ti je to 'full oprema za unutrašnji uzgoj' ?
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Evo da se i ja javim sa jednim pitanjem...

Pa ovako... U pitanju su tri djevojčice, 2 x Ice + 1 x Orange Bud. U vegetaciji su provele oko mjesec dana pod hps 150. Uglavnom, nije problem u biljčicama već u svijetlu. Prije tri dana sam doživio exploziju hps lampe i to me stvarno šokiralo. Odradio sam sa ovom lampom 3 growa i nije bilo nikakvih problema.

E sad, nakon toga mi je prijatelj darovao 6 x ACCU warm light od 20w. Još ih koji dan ostavljam pod tim svjetlom i u režimu 16/8.

Pošto im moram dodati neku rasvjetu(zbog nadolazeće faze cvijetanja), a u novčaniku je čista nula, pretražio sam podrum i našao sljedeće:

12 x Sylvania halogen, cool beam(100cd) 10 w
10 x Philips halogen (7000cd) 20 w

Znam što se priča o halogenkama, ali ipak pitam jer sam pao u depresiju. :sadbanana:

http://www.mtholyoke.edu/~mpeterso/classes/phys301/projects2001/awgachor/awgachor.htm A ovo?

Pošto se baš ne kužim u lampe, pitam - mogu li nešto od ovoga upotrijebiti u fazi cvjetanja? Hvala!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ograz@ Ja na tvojem mestu nebih vise vračao na vegetaciju
inačer dodaj humisnku kiselinu koja trazi optimalno iskoriščavanje genteskog potencijala od biljke,garantuje brzu i dugotrajnu vegetaciju.Pomaže kod upojnosti mikro i makro hranljivih snovi,uspostavlja strukturu tla,pospešuje pretok vode i hranljivih snovi,pomaže kod opravka od virusnih i gljivičnih obolenja,uzpostavlja izjednačen odnos u tlima kiselina-baza,pospešuje razvoj korena i vegetacija,dodatni elementi su optimalno izkorišteni.......
sa tim češ barem malo pomoči biljki,da ojača i donese nesto od uroda

sretno
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Neka mi neko malo bolje objasni kod ventilacije gde se obogacuje vazduh sa co2? I ne samo to nego uopsteno koliko bi ventilator za kruzenje vazduha tj mesanje vazduha u boksu trebao biti u toku dana upaljen? A koliko puta treba ventilirati boks tj izvlaciti vazduh napolje? Ili to sam da pratim pa u zavisnosti od temperature tj vlaznosti u boksu da isprogramiram i ventilaciju? Ako je tako OK ali ipak mi malo recite nesto opsirnije o ventilaciji Boska!
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ako je tako OK ali ipak mi malo recite nesto opsirnije o ventilaciji Boska!
Bosko je stariji covek i moj komsija... Ne znam kako bi mu se svidelo kada bi poceo da ga ventiliras. Sada je leto i moze da dobije upalu pluca ili nesto gore ili dole.
:)))
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Neznas ti boska vili on ventilaciju!

Batali ti BOSKA reci mi nasto o toj ventilaciji ako zanas tj ako nije problem?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.