Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.05.2007
7
0
0
38
kupio sam zemlju iz ducana za cvjece.nisam nist posebno prihranjivo.
jel ima kakve veze sto privremeno raste pod stednima?trebo bi sutra kupit hps
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma problemi sa svetlosti kod 10cm- koliko sam ja razumeo to je vrlo mlada biljka.Inačer može biti da je sam zemlja prejaka ,danas sam gledao u zadruzi (imaju PH 5,3)
ajde uslikaj da skratimo muke...

Napišite uvjete rasta biljke opširnije kako bi lakse pomogli-ovako je pusto nagadjanje

nekoliko štednih bi moralo ok za prvih 10cm biljke
 
09.05.2007
7
0
0
38
box 60x60 sirina je 30. (od kucista za komp). imam ventilatore od kompa, stavio sam foliu.naravno timer.trebaju mi jos mjerila za temp. i to. i sad taj probljemcic al sretan sam ko malo djete.
nikad u polje ne ponesem fotic ali budem i to ,moram.da se i ja malo pohvalim.al mislim da ima puno mudonja.pozz
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
prije nego što postavljaš pitanja tog tipa odgovori na HElp upitnik prvo pa ti onda možemo pomoći imaš link u mojem potpisu
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Vjerovatno je problem u zemlji.
Ali
Ako je svjetlo slabo biljka teži rasti u visinu i "povuče" sav dušik i ostalo iz donjih listova da bi što prije izrasla za svjetlom. Naravno donji listovi se stalno suše.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Gledaj Ograze sad si upravo postao 4 posta a nisi dobio odgovor a da si odgovorio na Help upitnik dobio bi pravi odgovor najtočniji što može, pa ubuduće probaj odgovoriti na ta pitanja .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Gruver@
idi majketi naribaj stiropora i manje zalivaj-vise liči na blato nego zemlju
baci to kučiste od kompa u čosak-kut i napravi nesto veče,pretok zraka!!!!!!!!! ultra promaja
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
SLO-Era je napisao(la):
Gruver@
vise liči na blato nego zemlju

lol to sam vidio kod dosta ekipe kad im lici vise na blato nego na zemlju :)

a jbg sta ces Oo decki vole da zaljevaju :))))))))))
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
SLO-Era je napisao(la):
Gruver@
vise liči na blato nego zemlju

lol to sam vidio kod dosta ekipe kad im lici vise na blato nego na zemlju :)

a jbg sta ces Oo decki vole da zaljevaju :))))))))))
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
znam ja da oni vole tu biljku vise nego... ali u toj fazi je bolje da joj je zemlja suvlja nego previše mokra-još posebno ako zemlja nije rahla
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ja bi rekao da ti je to preslabo svjetlo pogledaj koliko je lumena to svjetlo i vidjet ćeš da je slabo sigurno . Marihuana kad cvjeta traži enormne količine i intenzitet svjetla , to pridonosi i samom rastu budova tako da ako mene pitaš ne svjetlo nije dobro.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Sta mi preporucujete za vegetativnu fazu HPS 400W ili MH 400w
Kontam da je bolja MH zbog plavod spektra Ali eto kazu da je bolja HPS ali ona nema toliko plavog spaktra!
Sta mi preporucujete!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Doktor je napisao(la):
Sta mi preporucujete za vegetativnu fazu HPS 400W ili MH 400w
Kontam da je bolja MH zbog plavod spektra Ali eto kazu da je bolja HPS ali ona nema toliko plavog spaktra!
Sta mi preporucujete!

HPS je bolji utoliko što možeš odraditi sa njim od početka do kraja ... ako možeš sebi priuštiti, onda svakako MH za vegu i HPS za cvjetanje.

Evo, dobio si odgovor iako je u opremi za unutrašnji uzgoj sve fino objašnjeno.

Da li treba spomenuti kako će već ovog mjeseca osvanuti još jedan/na sa istim pitanjem i kad mu ljudi kažu da koristi search onda će drvlje i kamenje, te mi smo zatvoreno društvo, te brišemo postove, ne mjenjamo pelene ... :icon_neutral:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Zamolio bi vas neka mi objasni neko od kolikih saksija da krenem, (neka govori u litrima)
koliko puta je potrebno presadjivati u toku celog ciklusa(veg. cvet.), dali se
presadjuje u fazi cvetanja i u kilikim saksijama treba zadnje presadjivanje da
bude? I koliko da drzim biljku u fazi vegetacije? Dali da izvucem maksimalnu visinu
pa onda na cvetanje ili ce i tamo rasti jer znam da joj je za rast potreban Azot N
koji se u cvetnoj fazi smanjute tj pri kraju i dovodi do nule?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Doktor je napisao(la):
Zamolio bi vas neka mi objasni neko od kolikih saksija da krenem, (neka govori u litrima)
koliko puta je potrebno presadjivati u toku celog ciklusa(veg. cvet.), dali se
presadjuje u fazi cvetanja i u kilikim saksijama treba zadnje presadjivanje da
bude? I koliko da drzim biljku u fazi vegetacije? Dali da izvucem maksimalnu visinu
pa onda na cvetanje ili ce i tamo rasti jer znam da joj je za rast potreban Azot N
koji se u cvetnoj fazi smanjute tj pri kraju i dovodi do nule?

U principu, što veća saksija, biljci će biti komodnije. :sun2:

Ako mene pitaš ... ja sam odustao od presađivanja, odma zamiksam zemlje koliko mi je potrebno da napunim najveće saksije i kad biljke ožive idu drito u njih.

Nego, kako misliš maksimalnu visinu ? Biljka će vegetirati i bujati (ako je dobro paziš) dok god je držiš u vegi, dakle skontaj se sa visinom boxa pa sam procjeni. Za biljku od 100tinjak cm na kraju cvjetanja dovoljno je 30-40 dana vegetacije.

Da se vratim na bit posta, presađivati možeš i ne moraš, sve zavisi kakve uvjete imaš. Ako pak presađuješ, radi to u fazi vegetacije, navlaži zemlju, dno stabljike stavi između kažiprsta i srednjeg prsta ... i samo okreni saksiju.

NE presađivati u fazi cvjetanja ... osim ako baš ne moraš.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa pravio bi boks samo za fazu cvetanja zbog svetla tj mraka i co2 a veget. fazu bi radio u sobi posebnoj za to! pod neonke majku i klonove u ranoj fazi pa pod MH kada se zakorene bolje! Znaci ja mogu u vegetaciji da drzim koliko hocu ako nisam ogranicen visinom? soba je 2.5 3 metra visine! Sta bi dobio kada bi je drzao u veget. do metra visine kako bi se to odrezilo na cvetnoj fazi? dali bi bilo vise uroda??

A zar nije bolje mali presadjivati zbog zasicenja zenje od prehranu itd?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
I naravno reci mi za takvu biljku od 1m kolika bi saksija bila dovoljna tj kakve ti koristis? koliko litara i tako to?

A reci mi ako znas mogu li klonove u kamenu vunu pa zalivati sa blagom prehranom (pola propisane doze recimo) naravno kada zakorene nikako pre , a onda to sve u miks od zemlje?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Doktor@
morate znati, da če biljka startati punom snagom rasti tek kad se razraste koren po posudi.
to što kaže Torcido isto radi dobro ali svako tera sebi najbolji način , ti odaberi sta tebi odgovara!!!!!
ja ovako
početak 1-1,5l posuda dok poraste biljka 10-15cm
zemlja sa puno P možeš nači zemlju za rasad-klonove!!! ili sam napravi
10-15cm u posudu od 5l -7lako češ još kednom presadjivati- zemlja koja bi trebala imala otprilike jedank procenat NPK
Treče presadjivanje je pred samo okretanje na cvetanje ili do kraja prve sedmice 12/12 posle je presadjivanje nepoželjno! Tu gledaj da si joj opet dodao viši-velikiii procenat P jer češ dobiti dobar cvetni nastavak i koren.
Treče presadjivanje ide u posude 10 pa do mile volje. Taj naćin stvara manje probleme sa hranjenjem jer sve te zemlje imaju hrane za mesec.U cvetanju naravno kasnije hraniti.

Takav način je za uzgoj nekoliko biljki jer češ brzo zapuniti prostor

sve zavisi koliko češ biljki gojiti

sretno vam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.